Jongens trappen 23 spiegels van auto's af in Haarlem
HAARLEM (ANP) - Vier jongens van 16 en 17 jaar zijn in de nacht van zaterdag op zondag opgepakt omdat ze minstens 23 spiegels van auto’s in Haarlem hebben getrapt. Ook is een vernielde fiets gevonden, meldt de politie.
De politie werd gewaarschuwd door iemand die zag dat auto’s werden vernield aan de Van 't Hoffstraat. De melder had tevergeefs geprobeerd het groepje van vier jongens tegen te houden. Op basis van het opgegeven signalement kon de politie even later vier jongens aanhouden bij het station in Heemstede. Het gaat om twee jongens van 16 jaar uit Heemstede, een 16-jarige uit Hillegom en een 17-jarige uit Heemskerk.
Onderzoek wees uit dat er minstens 23 autospiegels zijn gesneuveld op de Van 't Hoffstraat, Doverstraat, Terheidenstraat, Sontstraat, Pijlslaan en de Lorentzkade. De politie roept mensen die slachtoffer zijn geworden van de vernielingen op aangifte te doen.
Meer uit Binnenland
HELLEVOETSLUIS (ANP) - Na een woningbrand aan de Kreeft in Hellevoetsluis zijn woensdagavond vier mensen met ambulances naar het ziekenhuis gebracht. Zij hadden veel rook ingeademd, meldt de Veiligheidsregio Rotterdam-Rijnmond.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Toetsen in het basis- en voortgezet onderwijs moeten meer in het teken staan van het onderwijs en leren en minder van belang zijn voor zaken als toelating, overgang of diploma. Dat zegt de Onderwijsraad donderdag in een advies dat wordt gegeven op verzoek van de Tweede Kamer.
4 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De Groningse burgemeester Roelien Kamminga wil dat het Rijk eigen locaties gaat inzetten om asielzoekers op korte termijn op te vangen. Ze wil zo voorkomen dat deze zomer mensen buiten moeten slapen bij het aanmeldcentrum in Ter Apel, zei ze bij talkshow Pauw & De Wit.
4 uur geledenWARFFUM (ANP) - De gemeente Het Hogeland vangt vanaf donderdag vluchtelingen uit Ter Apel op in de Op Roakeldaishal in Warffum. De gemeente doet dit na een verzoek van asielminister Bart van den Brink, zo is te lezen op de website van de gemeente.
10 uur geledenLEIDEN (ANP) - Leiden heeft de noodopvang voor asielzoekers in een voormalige kerk met een paar maanden verlengd. Dat doet de gemeente om de druk op Ter Apel te helpen verlichten.
11 uur geledenSTADSKANAAL (ANP) - De Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) begint een onderzoek naar (jeugd)zorgaanbieders en Veilig Thuis Groningen in Stadskanaal. Daarmee wil de inspectie een beeld krijgen van de kwaliteit en veiligheid van de jeugdhulp aan de kinderen die ernstig zijn mishandeld door twee vrouwen.
11 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De gemeente Groningen biedt van woensdag op donderdag nog één keer de nachtopvang aan in congrescentrum Hanzeplaza voor asielzoekers die niet terechtkunnen in Ter Apel. Voor de opvang vanaf donderdag heeft een andere gemeente zich gemeld, zegt een Groningse gemeentewoordvoerster. Welke plaats dat is, wil zij niet zeggen.
12 uur geleden