Jongens trappen 23 spiegels van auto's af in Haarlem
HAARLEM (ANP) - Vier jongens van 16 en 17 jaar zijn in de nacht van zaterdag op zondag opgepakt omdat ze minstens 23 spiegels van auto’s in Haarlem hebben getrapt. Ook is een vernielde fiets gevonden, meldt de politie.
De politie werd gewaarschuwd door iemand die zag dat auto’s werden vernield aan de Van 't Hoffstraat. De melder had tevergeefs geprobeerd het groepje van vier jongens tegen te houden. Op basis van het opgegeven signalement kon de politie even later vier jongens aanhouden bij het station in Heemstede. Het gaat om twee jongens van 16 jaar uit Heemstede, een 16-jarige uit Hillegom en een 17-jarige uit Heemskerk.
Onderzoek wees uit dat er minstens 23 autospiegels zijn gesneuveld op de Van 't Hoffstraat, Doverstraat, Terheidenstraat, Sontstraat, Pijlslaan en de Lorentzkade. De politie roept mensen die slachtoffer zijn geworden van de vernielingen op aangifte te doen.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het aantal minderjarige drugsuithalers is de afgelopen jaren sterk gestegen. Waar in 2020 nog 1 procent van de aangehouden uithalers minderjarig was, lag dat aandeel vorig jaar op ruim 22 procent. Dat meldt het CBS op basis van onderzoek van de Zeehavenpolitie.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De hoofdrijbaan van de A16 bij Rotterdam is ook in noordelijke richting weer open voor verkeer. Eerder in de nacht vonden op dat deel van de weg nog herstelwerkzaamheden plaats, nadat donderdagmiddag een vrachtwagen vlam had gevat.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De huurprijzen op de vrije markt zijn in de eerste drie maanden van dit jaar harder gestegen dan de prijzen voor koopwoningen. Dat stellen woningplatforms Huurwoningen.nl en Pararius na een analyse.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie heeft een man aangehouden op verdenking van meerdere brandstichtingen in Den Haag. De branden werden allemaal gesticht in hetzelfde gebied in het zuidwesten van de stad.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het systeem dat het Nederlandse spoor beveiligt, is sneller aan vervanging toe dan gedacht. Delen van het systeem zijn tussen 2035 en 2040 aan vervanging toe, schrijft staatssecretaris Annet Bertram (Infrastructuur, CDA) aan de Tweede Kamer. De haast om over te stappen op het nieuwe Europese spoorbeveiligingssysteem ERTMS is daarmee gegroeid.
14 uur geledenHAARLEM (ANP) - Het Openbaar Ministerie wil dat een inmiddels 18-jarige man uit Heemskerk zeker zes maanden de cel in gaat voor poging tot doodslag in vereniging en openlijke geweldpleging in Beverwijk. Die misdrijven zou hij hebben gepleegd in september met jongeren uit Beverwijk, rond een langer lopend conflict met jongeren uit Haarlem. Volgens het OM heeft hij bekend betrokken te zijn.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Mediabedrijf Talpa moet Yvonne Coldeweijer blijven doorbetalen in het conflict over de beëindiging van een overeenkomst voor een televisieprogramma dat uiteindelijk niet doorging. Dat heeft de voorzieningenrechter in Amsterdam bepaald.
15 uur geleden