Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Jongens opgepakt na dood man Schiedam na sneeuwballengevecht

Jongens opgepakt na dood man Schiedam na sneeuwballengevecht

ROTTERDAM (ANP) - De politie heeft twee verdachten aangehouden na de dood van een 60-jarige man in Schiedam maandag. Het gaat om jongens van 16 en 17 jaar uit Schiedam. De man overleed waarschijnlijk nadat hij werd mishandeld, na een ruzie over het gooien van sneeuwballen. Hij werd ter plekke gereanimeerd door hulpdiensten en een voorbijganger, maar kon niet meer worden gered.

De politie zegt dat de 16-jarige verdachte zich kwam melden op het politiebureau om aangifte te doen. Waarvan hij aangifte kwam doen, wil de politie niet zeggen. De andere verdachte zou kort daarna thuis aangehouden zijn. De twee zouden zijn herkend op camerabeelden, onder andere op de locatie van het incident in de Van Limburg Stirumstraat.

"Wie wat precies heeft gedaan of gezegd, is onderdeel van het onderzoek", aldus de politie. Er worden nog meerdere scenario's onderzocht, maar het lijkt erop dat er "iets van een ruzie of handgemeen" is ontstaan, zei een woordvoerder donderdag. Eerder meldden lokale media dat ook op basis van getuigen. De man zou er iets van hebben gezegd toen de jongeren met sneeuwballen gooiden en toen zijn mishandeld. Er zijn mogelijk klappen uitgedeeld, maar er zijn geen wapens gebruikt, zegt de politie.

Kort na het incident werden twee andere verdachten van 18 en 19 aangehouden. Die werden later vrijgelaten toen bleek dat ze niet op de plek van het incident in het westen van Schiedam waren geweest.

Meer uit Binnenland

Aantal aanslagen met explosieven in 2025 bijna gelijk

DEN HAAG (ANP) - Het aantal aanslagen met explosieven op woningen, bedrijven en voertuigen is vorig jaar bijna gelijk gebleven in vergelijking met het jaar ervoor. In 2025 waren er 1525 aanslagen of pogingen tot aanslagen met een explosief, in 2024 waren dat er 1543. Dat meldt het Offensief tegen Explosies, een initiatief van de overheid om het aantal aanslagen met explosieven te verminderen.

1 minuut geleden
Rest van de dag geen bussen in Groningen, Friesland en Drenthe

AMERSFOORT (ANP) - De bussen in Groningen, Friesland en Drenthe rijden ook de rest van de dag niet, meldt Qbuzz. Vanwege sneeuw en gladheid geldt code oranje in de noordelijke provincies.

6 minuten geleden
Bijna 175.000 euro ingezameld door Stadsherstel voor Vondelkerk

AMSTERDAM (ANP) - De teller van de inzamelingsactie van Stadsherstel voor de verwoeste Vondelkerk in Amsterdam staat vrijdagochtend op 174.924 euro. Afgelopen dinsdag ging het nog om 112.652 euro. Het geld komt van 2820 donateurs.

12 minuten geleden
Hermans: zorgelijk dat VS klimaatverdrag verlaten, rest gaat door

DEN HAAG (ANP) - Klimaatminister Sophie Hermans (VVD) vindt het "zorgelijk" dat de Verenigde Staten een belangrijk klimaatverdrag van de Verenigde Naties verlaten. Maar de demissionaire bewindsvrouw benadrukte vrijdag voor aanvang van de ministerraad ook dat andere landen, waaronder Nederland, samen blijven optrekken om klimaatverandering tegen te gaan.

42 minuten geleden
Op meerdere plekken in noorden geen treinen door wisselstoringen

GRONINGEN (ANP) - Door wisselstoringen kunnen er vrijdagochtend op meerdere plekken geen treinen rijden in het noorden van Nederland. Vanwege zware sneeuwval geldt code oranje in de drie noordelijke provincies.

1 uur geleden
Amper nog gestrande reizigers die nacht op Schiphol doorbrachten

SCHIPHOL (ANP) - In tegenstelling tot de afgelopen dagen overnachtten er in de nacht van donderdag op vrijdag nauwelijks nog gestrande reizigers op Schiphol. Dat heeft een woordvoerder gezegd. "Als er al mensen de nacht in de terminals doorbrachten, waren dat hoogstens enkelingen."

1 uur geleden
Aankomende nacht vriest het overal en valt er nu en dan sneeuw

HOUTEN (ANP) - In de nacht van vrijdag op zaterdag vriest het bijna overal en ook valt er op de meeste plaatsen zo nu en dan sneeuw. Op veel plaatsen is dat 2 tot lokaal 5 centimeter, in het zuidoosten iets meer. Dat meldt Weeronline.

3 uur geleden