Jongens gooien steen door ruit rijdende trein
HEERHUGOWAARD (ANP) - Twee jongens hebben donderdag een steen door een ruit van een rijdende trein gegooid in Heerhugowaard. De politie heeft twee verdachten aangehouden, een 17-jarige jongen uit Heerhugowaard en een 16-jarige jongen uit Nieuw-Vennep. De twee liepen op het spoor toen ze werden aangehouden.
Twee inzittenden van de trein, een vrouw en een kind, kwamen volgens ooggetuigen onder het glas te zitten doordat de ruit brak. Na het incident werd de trein op het station Heerhugowaard stilgezet en ontruimd. De vrouw ging ook weg, maar meldde zich vrijdag bij de politie. Zij en haar kind zijn niet gewond geraakt, zei een woordvoerder van de politie.
De NS gaat de schade verhalen op de daders. "Het is absurd wat er gebeurd is. Ze kunnen een gepeperde rekening verwachten", zei een woordvoerder van NS.
Meer uit Binnenland
NIEUWEGEIN (ANP) - Agressie tegen zorgprofessionals blijft een 'hardnekkig en ernstig' probleem, meldt beroepsorganisatie en vakbond voor zorgverleners NU'91. Zorgverleners krijgen nog steeds te maken met schreeuwende of scheldende patiƫnten of familieleden, maar ook met fysiek geweld.
28 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Het risico op het krijgen van de ziekte van Parkinson is groter onder mannen, hoogopgeleiden en mensen die in het noorden van Nederland wonen. Dat komt onder andere naar voren uit onderzoek van de Universiteit Utrecht en het Radboudumc naar de spreiding van de ongeneeslijke hersenaandoening.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In 2025 werden in Nederland 44 miljoen boeken verkocht, dat is twee miljoen minder dan het jaar daarvoor. Dat meldt de Stichting Collectieve Propaganda van het Nederlandse Boek (CPNB) in nieuwe cijfers.
2 uur geledenDOESBURG (ANP) - Uit het Zilvermuseum in het Gelderse Doesburg is in de nacht van dinsdag op woensdag veel zilver gestolen. De inbrekers zijn voortvluchtig, de politie laat woensdagavond weten dat er nog niemand is gearresteerd.
7 uur geledenDAVOS (ANP) - Demissionair premier Dick Schoof vindt het een positieve ontwikkeling dat de Amerikaanse president Donald Trump de aangekondigde heffingen voor Europese landen weer heeft ingetrokken. "Positief dat de weg naar de-escalatie is ingeslagen en dat de 10 procent importtarieven van tafel zijn", laat hij op X weten.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het marineschip DSS Galatea begeleidt momenteel twee Russische schepen die vanuit het zuiden het Nederlandse deel van de Noordzee zijn binnengevaren. Het is de tweede keer in enkele dagen dat dit gebeurt, meldt het ministerie van Defensie.
11 uur geledenGOUDA (ANP) - De bestuurster van de auto die woensdagochtend te water raakte bij de Julianasluis in Gouda is aan haar verwondingen overleden. Dat meldt de politie woensdag aan het eind van de middag. Het slachtoffer is een 58-jarige vrouw uit de Zuid-Hollandse plaats.
11 uur geleden