
Jongen aangehouden na bedreiging homoseksueel stel in Amsterdam
AMSTERDAM (ANP) - Een 15-jarige jongen is aangehouden in verband met de belediging van een homoseksueel koppel in Amsterdam. Het stel had aangifte gedaan nadat ze waren beledigd terwijl ze zondag hand in hand naar de supermarkt liepen. Ze werden toen belaagd door een groep tieners.
Het stel kreeg te maken met doodsverwensingen en werd uitgescholden. De nu aangehouden jongen heeft zich zelf gemeld op het politiebureau, zo meldt de politie maandag. De politie is nog op zoek naar de overige jongeren. Ze roept de jongeren op zich ook zelf te melden.
De mannen belden de politie en maakten in de tussentijd opnames. Die hebben ze gedeeld op sociale media. Toen agenten ter plaatse kwamen, gingen de jongens ervandoor. Twee tieners kwamen later terug en bespuugden de twee mannen.
Reactie COC
"Wij hebben de beelden zelf ook gezien en pakken het heel serieus op", aldus een woordvoerster van de politie. "Normaal gesproken duurt het even voor je aangifte kunt doen van een zogenoemd 'klachtdelict'. Het aangifteproces is nu versneld en daardoor konden de mannen al aangifte doen.
Het COC spreekt van een afschuwelijk incident. De belangenclub dringt aan op meer maatregelen tegen anti-LHBTI geweld.
Meer uit Binnenland
SIBCULO (ANP) - De paraglider die zondagmiddag om het leven kwam in Sibculo (Overijssel) is een 53-jarige man uit Nunspeet. Na onderzoek is gebleken dat de man een natuurlijke dood is gestorven.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - In Rotterdam zijn een paar duizend mensen op de been om steun te betuigen aan Gaza. Ze zijn in de middag vertrokken vanaf de Essalammoskee vlak bij De Kuip in Rotterdam-Zuid. Vanaf daar liepen ze via de Erasmusbrug richting de Coolsingel.
6 uur geledenSIBCULO (ANP) - Een paraglider is zondag bij een ongeluk om het leven gekomen in Sibculo (Overijssel), meldt de politie. Over de identiteit van het slachtoffer zijn geen mededelingen gedaan.
8 uur geledenGORINCHEM (ANP) - De brandweer is naar verwachting nog de hele ochtend bezig met het nablussen van de brand in een voormalig en verlaten schoolgebouw in Gorinchem. De brand is inmiddels wel uit. Wegens de vrijkomende rook die over Gorinchem trok, werd het advies gegeven ramen en deuren gesloten te houden.
14 uur geledenROUVEEN (ANP) - Aan de Oude Rijksweg in Rouveen, Overijssel, is omstreeks middernacht in de nacht van zaterdag op zondag een grote brand uitgebroken in een schuur. Dat meldt de Veiligheidsregio IJsselland.
21 uur geledenLEUSDEN (ANP) - Meer dan zeshonderd mensen hebben zaterdagmiddag bij het Nationaal Monument Kamp Amersfoort herdacht dat de nazi's het concentratiekamp tachtig jaar geleden overdroegen aan het Rode Kruis. Een van de laatste oud-gevangenen van het kamp, Hans Gerritsen, was erbij. Schrijver Roxane van Iperen zei tijdens haar toespraak dat herdenken "niet alleen eer betonen aan de slachtoffers van toen" is.
1 dag geledenALMERE (ANP) - Bij een huis in de Tapirstraat in Almere is in de nacht van vrijdag op zaterdag voor de tweede keer in korte tijd een explosief afgegaan. Dat gebeurde rond 02.00 uur. Door de klap vielen geen gewonden, wel zorgde de explosie voor flinke schade aan het huis. Ook omliggende woningen raakten beschadigd.
1 dag geleden