Jongen (17) aangehouden na sturen dreigmail aan school Bilthoven
BILTHOVEN (ANP) - De politie heeft zaterdag een 17-jarige jongen uit Oirschot aangehouden op verdenking van het sturen van een dreigmail aan een scholengemeenschap in Bilthoven. Leerlingen van De Werkplaats Kindergemeenschap kregen dinsdagavond het dreigende bericht, waarin ook een foto van een vuurwapen stond. Het bericht werd vervolgens ook via sociale media verspreid.
Op advies van het Openbaar Ministerie, de politie en de gemeente bleef de middelbare school donderdag en vrijdag dicht.
De politie sprak van een "heftig dreigement" en startte direct een onderzoek naar de herkomst van de mail. Uit dit onderzoek kwam de 17-jarige jongen naar voren. Volgens de politie is uit niets gebleken dat de verdachte echt van plan was om zijn dreigementen uit te voeren. Wel wordt nog steeds onderzoek gedaan naar de bedreiging. De jongen zit nog vast voor verder verhoor.
Door de aanhouding is er volgens de politie geen dreiging meer voor de scholengemeenschap. Daarom gaat de school vanaf dinsdag weer open.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De afgelopen twee nachten hebben enkele honderden dak- en thuislozen gebruikgemaakt van de winterkoudeopvang in Amsterdam, Den Haag, Rotterdam en Utrecht. De extra opvang ging maandagavond open omdat de temperatuur toen tot rond het vriespunt daalde. Ook de komende nachten vriest het flink. Tot wanneer de winterkoudeopvang openblijft, is nog niet duidelijk.
13 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Pathé experimenteert sinds deze maand met het inlassen van pauzes bij lange films. Een woordvoerder van de bioscoopketen laat naar aanleiding van berichtgeving van De Telegraaf aan het ANP weten dat bezoekers positief reageren op de onderbreking van 15 minuten.
29 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT) heeft dit jaar 25,8 procent van het geteste F2-consumentenvuurwerk afgekeurd. Dat is een stuk minder dan vorig jaar, toen 40,9 procent van het geteste vuurwerk niet door de keuring kwam. Onder F2-vuurwerk vallen dingen als grondbloemen en fonteinen.
4 uur geledenHOUTEN (ANP) - De kerstdagen verlopen dit jaar zonnig, maar zijn wel erg koud, meldt Weeronline. De gevoelstemperatuur ligt beide dagen dankzij een stevige wind ruim onder nul, aldus het weerbureau.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vincent Karremans wil in het volgende kabinet graag door als minister van Economische Zaken. Dat zegt de VVD-politicus in een interview met De Telegraaf. "Als je aan een ondernemer zoals ik vraagt om opnieuw minister van Economische Zaken te worden, dan is dat natuurlijk vragen naar de bekende weg: dat zou ik heel leuk vinden, maar ik moet net als iedereen afwachten."
10 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De opbrengst van 3FM Serious Request is met nog een dag te gaan al bijna recordhoog. Na vijf dagen hebben dj's Barend van Deelen, Sophie Hijlkema en Mart Meijer in het Glazen Huis in Den Bosch 12.288.653 euro voor Spieren voor Spieren opgehaald, is dinsdag op NPO 3FM bekendgemaakt.
18 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Explosieven Opruimingsdienst Defensie (EOD) heeft dit jaar 3438 explosieven onschadelijk gemaakt, veel meer dan de 2455 van het jaar ervoor. In de meeste gevallen ging het om bommen en granaten uit de Tweede Wereldoorlog die niet ontploft waren.
21 uur geleden