Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Jongen (16) opgepakt om gooien explosief naar tram Amsterdam-West

Jongen (16) opgepakt om gooien explosief naar tram Amsterdam-West

AMSTERDAM (ANP) - De politie heeft een 16-jarige verdachte aangehouden op verdenking van het gooien van een explosief naar een tram afgelopen maandag op Plein '40-'45 in Amsterdam-West, waardoor brand ontstond. Dat meldt de politie.

De jongen wordt ook verdacht van betrokkenheid bij een explosie bij een school in Amsterdam-West diezelfde avond. De verdachte zit vast en wordt verhoord.

Maandagavond gooide een grote groep vuurwerk op Plein '40-'45 in de Amsterdamse wijk Slotermeer. Hierdoor vloog een tram in brand. Ook werden er stenen naar agenten in een bus gegooid. Drie personen zijn al eerder aangehouden. Door het afsteken van vuurwerk raakte een persoon gewond.

Donderdag en vrijdag hebben zich twee verdachten gemeld van betrokkenheid bij de rellen na de wedstrijd Ajax - Maccabi Tel Aviv op 6 november. Hun foto's werden eerder geblurd getoond op politie.nl en in het programma Opsporing Verzocht. Van drie nog niet aangehouden verdachten zullen vrijdagavond vanaf 20.30 uur herkenbare beelden worden getoond op politie.nl.

Meer uit Binnenland

Brandweer blust meerdere nieuwe bosbranden

KOOTWIJK (ANP) - Op meerdere plekken zijn vrijdagmiddag natuurbranden uitgebroken. Zo woedden er onder meer bij de Gelderse plaatsen Kootwijk en Harderwijk twee bosbranden.

2 uur geleden
Natuurbrand bij Weert laait op door wind en warmte

WEERT (ANP) - De natuurbrand tussen Weert en Budel laait hier en daar weer op. Volgens een woordvoerder van de veiligheidsregio komt dat door de wind en omdat de temperatuur stijgt. De vlammen bevinden zich binnen het gebied waar eerder brand was. "We bewaken de randen en verwachten niet dat het vuur zich uitbreidt", zegt hij.

4 uur geleden
Brand bij 't Harde heeft nog meerdere vuurhaarden

'T HARDE (ANP) - De brand op het militaire oefenterrein bij 't Harde in Gelderland heeft vrijdagmiddag nog meerdere vuurhaarden, zegt de veiligheidsregio. "Door de inzet van de helikopters kunnen we hopelijk sneller afronden. De situatie duurt al een paar dagen en vergt veel van de brandweerlieden."

5 uur geleden
Duizenden mensen applaudisseren luid voor overleden Jade Kops

NAALDWIJK (ANP) - Duizenden mensen hebben vrijdag aan het begin van de middag in Naaldwijk met een luid applaus een laatste eer bewezen aan sociale-mediapersoonlijkheid Jade Kops. Buiten het WestlandTheater De Naald, waar het besloten afscheid plaatsvond, vormden belangstellenden uit heel Nederland een erehaag.

5 uur geleden
Brandweer wil sneller blussen bij 't Harde

'T HARDE (ANP) - De brandweer wil de natuurbrand bij 't Harde zo snel mogelijk blussen, zegt burgemeester van Elburg Harm-Jan van Schaik. Voor het blussen zullen vrijdag ook weer twee Chinook-helikopters worden ingezet, met het doel het bluswerk te versnellen.

6 uur geleden
Twee Chinook-helikopters ingezet bij natuurbrand 't Harde

'T HARDE (ANP) - Defensie zet twee Chinook-transporthelikopters in bij de bestrijding van de natuurbrand op het defensieterrein bij 't Harde in Gelderland. Dat meldt het Defensie Helikopter Commando (DHC) op X.

7 uur geleden
Ook onderzoek naar brand militair terrein Ederheide op 21 april

DEN HAAG (ANP) - De Koninklijke Marechaussee doet ook onderzoek naar een brand op een militair oefenterrein op de Ederheide, die op dinsdag 21 april uitbrak. Dat werd vrijdag bekendgemaakt. Bekend was al dat onderzoek loopt naar branden op oefenterreinen bij 't Harde, Oirschot en Weert.

8 uur geleden