Jongen (16) aangehouden voor dodelijke schietincident Purmerend
PURMEREND (ANP) - Een 16-jarige jongen uit Purmerend is dinsdag aangehouden voor het dodelijke schietincident in die plaats. Dat meldt de politie woensdag. De verdachte zit momenteel vast en mag alleen contact met zijn advocaat hebben.
Maandagavond rond 20.05 uur kreeg de politie melding van een schietincident bij het treinstation in Purmerend aan de Stationsweg. Hierbij kwam een 19-jarige man uit de Noord-Hollandse gemeente om het leven en een andere man (19) uit Medemblik raakte zwaargewond. Hij ligt momenteel nog in het ziekenhuis, meldt de politie.
De politie onderzoekt de zaak met een speciaal team. Meerdere aanhoudingen worden niet uitgesloten. Ook roept de politie getuigen op zich te melden, en ze vraagt beelden waarop het dodelijke slachtoffer te zien is niet online te verspreiden.
Dinsdagavond was er ook een dodelijk schietincident in IJmuiden. De politie laat weten dat er geen verband is tussen de twee zaken.
Meer uit Binnenland
GRONINGEN (ANP) - Het duurt waarschijnlijk nog tot zaterdagavond voordat de problemen met het treinverkeer in het noorden van het land zijn verholpen. Het winterse weer veroorzaakt wisselstoringen en andere overlast.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - ProRail bereidt zich voor op herstelwerkzaamheden aan het spoor na een week vol problemen door het winterse weer. Een terugkeer naar de standaard dienstregeling is volgens de spoorbeheerder "complex" en een datum voor een volledige terugkeer naar normaal is "onzeker".
1 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De treinproblemen in het noorden van het land duren voort, is te zien op de website van de NS. In Groningen rijden op meerdere trajecten tot zeker 15.15 uur geen of veel minder treinen.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het is nog onbekend of de Ferro Dome, een voormalige gasopslag in Rotterdam, gered kan worden. "Dit is een van de vele onduidelijkheden", zegt een woordvoerder van beheerder Havenbedrijf Rotterdam. Deze week bleek dat het dak is ingezakt door de sneeuw.
7 uur geledenTILBURG (ANP) - De meeste binnensportlocaties in Tilburg zijn zaterdag weer open, meldt de gemeente. Veel sportlocaties waren sinds donderdag uit voorzorg dicht, omdat er veel ijs en sneeuw op de daken lag. Alleen de Ireen Wüst IJsbaan en Zwembad Reeshof blijven zaterdag gesloten. Die gaan zondag weer open.
7 uur geledenGRONINGEN (ANP) - In het noorden van het land zijn er zaterdagochtend problemen op het spoor, is te zien op de website van NS. Door wisselstoringen en defecte treinen is op meerdere trajecten in Groningen en Friesland sprake van vertragingen of uitval van treinen.
8 uur geledenUTRECHT (ANP) - De N33 en N46 in Groningen zijn ook zaterdagochtend nog dicht als gevolg van het winterse weer. Volgens Rijkswaterstaat gaat de N46 rond het middaguur weer open. Wanneer de N33 weer open kan, is nog onduidelijk. Volgens de dienst zijn meerdere automobilisten daar door de afzetting gereden. "Enkelen hiervan hebben zichzelf vastgereden, wat de gladheidsbestrijding ook weer lastiger maakt."
8 uur geleden