Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Jongen (16) aangehouden voor dodelijke schietincident Purmerend

Jongen (16) aangehouden voor dodelijke schietincident Purmerend

PURMEREND (ANP) - Een 16-jarige jongen uit Purmerend is dinsdag aangehouden voor het dodelijke schietincident in die plaats. Dat meldt de politie woensdag. De verdachte zit momenteel vast en mag alleen contact met zijn advocaat hebben.

Maandagavond rond 20.05 uur kreeg de politie melding van een schietincident bij het treinstation in Purmerend aan de Stationsweg. Hierbij kwam een 19-jarige man uit de Noord-Hollandse gemeente om het leven en een andere man (19) uit Medemblik raakte zwaargewond. Hij ligt momenteel nog in het ziekenhuis, meldt de politie.

De politie onderzoekt de zaak met een speciaal team. Meerdere aanhoudingen worden niet uitgesloten. Ook roept de politie getuigen op zich te melden, en ze vraagt beelden waarop het dodelijke slachtoffer te zien is niet online te verspreiden.

Dinsdagavond was er ook een dodelijk schietincident in IJmuiden. De politie laat weten dat er geen verband is tussen de twee zaken.

Meer uit Binnenland

Voorzitter politiebond: ongekend veel geweld tegen politie

AMSTERDAM (ANP) - Er is ongekend veel geweld tegen politie en hulpverleners tijdens de jaarwisseling, meldt voorzitter van de Nederlandse Politiebond Nine Kooiman op X. Zelf draait ze een dienst mee in Amsterdam, waar ze al drie keer bekogeld zou zijn.

12 minuten geleden
Brand in toren Vondelkerk in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - In de toren van de Vondelkerk in Amsterdam is tijdens de nieuwjaarsnacht brand uitgebroken. Dat ziet een verslaggever. De kerk staat bij het Vondelpark in de hoofdstad.

1 uur geleden
NL-Alert: extreem druk bij 112, bel alleen bij levensgevaar

DEN HAAG (ANP) - Het is "extreem druk" bij het alarmnummer 112, meldt NL-Alert kort na de jaarwisseling. Mensen moeten het nummer alleen bellen bij levensbedreigende situaties.

1 uur geleden
Hoofdprijs Oudejaarstrekking gevallen in Amstelveen en Nuenen

RIJSWIJK (ANP) - De hoofdprijs van de Oudejaarstrekking van de Staatsloterij is gevallen op twee halve Oudejaarsloten die zijn verkocht in Amstelveen en Nuenen. De winnaars krijgen elk 15 miljoen euro belastingvrij.

1 uur geleden
Uitslaande brand in vuurwerkwinkel in Hillegom

HILLEGOM (ANP) - In het Zuid-Hollandse Hillegom woedt brand bij een vuurwerkverkooppunt. Dat meldt de Veiligheidsregio Hollands Midden. De brand is uitslaand, wat betekent dat de vlammen buiten te zien zijn.

1 uur geleden
Nieuwe jaar in Nederland begonnen

DEN HAAG (ANP) - 2026 is officieel begonnen in Nederland. Op veel plekken wordt het nieuwe jaar ingeluid met vuurwerk.

1 uur geleden
Politie in Breda bekogeld met molotovcocktails

BREDA (ANP) - Politieagenten zijn in Breda bekogeld met molotovcocktails en stoeptegels. Er is een politievoertuig vernield. Vijf mensen zijn opgepakt, meldt de politie.

1 uur geleden