Jongen (15) in België vast voor bedreigen schrijfster Lale Gül
AMSTERDAM (ANP) - In Vlaanderen is een 15-jarige jongen aangehouden voor het online bedreigen van de 24-jarige schrijfster Lale Gül uit Amsterdam. De Nederlandse politie noemt haar naam overigens niet, maar zegt wel dat "de schrijfster op de hoogte is gesteld van de aanhouding in België".
Gül wordt online bedreigd sinds haar boek Ik ga leven uitkwam. In de roman, die gaat over een Turks streng-islamitisch gezin in Amsterdam-West, is ze kritisch over veel Turkse en islamitische tradities waarmee zij is opgegroeid. Sindsdien zit ze ondergedoken. Het boek staat al weken bovenaan in de boeken top 10. Gül werd volgens de politie al langere tijd bedreigd vanuit verschillende digitale accounts.
In opdracht van Nederland hebben de Belgische autoriteiten na een rechtshulpverzoek nader onderzoek gedaan. De minderjarige verdachte heeft volgens de politie toegegeven dat hij achter onlinebedreigingen zit aan het adres van de schrijfster. "Gezien de jonge leeftijd van de verdachte zal er over hem niet meer worden prijsgegeven", aldus de politie.
Op 1 april werd al een man van 19 uit Noord-Brabant aangehouden voor bedreiging van Gül. Met behulp van digitaal specialisten wist de politie hem te traceren. Hij gebruikte afgeschermde accounts. De politie is na de aanhouding van de 19-jarige verdachte door blijven zoeken naar andere bedreigers.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De Japanse keizer Naruhito brengt over twee weken een bezoek aan Delft, Leiden, Utrecht en Amstelveen. De Rijksvoorlichtingsdienst heeft dinsdag het programma bekendgemaakt.
13 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Justitie in België wil drie verdachten vervolgen voor het plannen van een ontvoering van de toenmalige Belgische minister van Justitie Vincent Van Quickenborne in 2022. Een woordvoerster van het federaal parket in Brussel bevestigt berichtgeving daarover van Belgische media. De kranten schrijven dat het Nederlanders betreft.
34 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse ambassade in Nederland raadt voetbalfans die voor het WK naar de Verenigde Staten afreizen aan extra reistijd in te plannen en ervoor te zorgen dat alle papieren op orde zijn. Er wordt extra drukte op vliegvelden verwacht, vooral bij de douane. Om alles in goede banen te laten lopen, zet het land extra personeel in, net als snellere verwerkingssystemen.
1 uur geleden2E EXLOËRMOND (ANP) - In de nacht van maandag op dinsdag overnachtten 65 asielzoekers in een sporthal in het Drentse dorp 2e Exloërmond. Die heeft de gemeente Borger-Odoorn vanaf maandag tot en met donderdag aangeboden als nachtopvang voor asielzoekers die niet in het overvolle aanmeldcentrum in Ter Apel kunnen overnachten.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Rijkswaterstaat waarschuwt weggebruikers om tijdens de avondspits alert te zijn op gevaarlijke situaties en mogelijk lange files door de verwachte slechte weersomstandigheden. Het KNMI heeft voor dinsdag code geel voor vrijwel het hele land uitgeroepen.
2 uur geledenHEERHUGOWAARD (ANP) - Er is dinsdag nog veel onduidelijk over het steekincident bij een bedrijf in Heerhugowaard maandagavond. Daarbij vielen een dode en twee gewonden. De politie kan nog niet melden wat de identiteit is van de slachtoffers. Er is nog niemand aangehouden.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Werknemers die te weinig betaald krijgen, kunnen straks makkelijker hun achterstallig loon terugkrijgen. Vooral arbeidsmigranten worden onderbetaald. Minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken, D66) wil werkgevers sneller verantwoordelijk maken.
3 uur geleden