Jongen (14) overleden na steekpartij in Londen
LONDEN (ANP) - Een 14-jarige jongen is omgekomen bij een steekpartij in het noordoosten van Londen. Vier gewonden liggen in het ziekenhuis, maar verkeren volgens de politie niet in levensgevaar. Agenten hebben een man met een zwaard aangehouden.
Een politiefunctionaris verklaarde tijdens een persconferentie dat de jongen naar het ziekenhuis was gebracht en daar korte tijd later overleed. De andere slachtoffers zijn twee burgers en twee agenten die afkwamen op een melding over het incident in de buitenwijk Hainault. De agenten hebben "aanzienlijke verwondingen" en moeten geopereerd worden.
Het motief van de 36-jarige verdachte is nog niet bekend. De politie denkt niet dat er sprake is van terrorisme of een gerichte aanval. Ook wordt niet gezocht naar andere verdachten. Het onderzoek naar de steekpartij bevindt zich nog in een beginfase, aldus de politiefunctionaris. Het incident was dinsdag iets voor 07.00 uur. De verdachte zou met een auto op een woning zijn ingereden en daarna mensen hebben aangevallen.
'Schokkend'
Agenten konden de verdachte aanhouden door hem te taseren. De arrestatie vond 22 minuten na de eerste melding bij de politie plaats, vertelde de politiefunctionaris tijdens de persconferentie. Hij weigerde antwoord te geven op de vraag of de man al eens eerder is gearresteerd.
Premier Rishi Sunak omschrijft het geweld als "schokkend". "Mijn gedachten zijn bij de betrokkenen en hun families", schrijft hij op X. "Dergelijk geweld hoort niet thuis op onze straten." Binnenlandminister James Cleverly heeft op hetzelfde platform zijn medeleven aan alle betrokkenen betuigd en noemt het overlijden van de jongen "hartverscheurend".
Burgemeester Sadiq Khan van Londen laat in een verklaring weten "kapot te zijn" van de gebeurtenissen van dinsdagochtend. Een verslaggever van Sky News omschrijft het gebied waar de steekpartij plaatsvond als een woongebied en "relatief veilig".
Meer uit Buitenland
GENÈVE (ANP/AFP) - De verkiezingen in Myanmar van komende zondag worden getekend door "toenemend geweld, onderdrukking en intimidatie", stelt VN-mensenrechtenchef Volker Türk. Volgens hem dreigen zowel de militaire junta als gewapende oppositiegroepen met geweld tegen burgers. Het zijn de eerste verkiezingen in Myanmar sinds het leger in februari 2021 de macht overnam en de junta wil dat zoveel mogelijk mensen gaan stemmen. Maar een lage opkomst dreigt, omdat er nauwelijks pro-democratische oppositiepartijen meedoen.
49 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie heeft minstens 8000 nieuwe documenten vrijgegeven over de overleden zedendelinquent Jeffrey Epstein. Volgens CBS News gaat het zelfs om 11.000 documenten.
52 minuten geledenSYDNEY (ANP) - De Australische premier Anthony Albanese heeft de Israëlische president Isaac Herzog gebeld en hem uitgenodigd om naar Australië te komen, schrijft hij in een bericht op X. Eerder waren Israëlische politici kritisch op Albanese. Zijn regering zou te weinig hebben gedaan om antisemitisme tegen te gaan en daardoor de aanslag op Bondi Beach niet hebben kunnen voorkomen.
1 uur geledenKYIV (ANP/AFP/RTR) - Verschillende Oekraïense regio's kampen met stroomuitval nadat Rusland een grootschalige aanval had uitgevoerd met drones en raketten, meldden Oekraïense autoriteiten.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Een fragment uit het Amerikaanse nieuwsprogramma 60 Minutes dat afgelopen weekend op het laatste moment niet werd uitgezonden, is toch online te zien, schrijft CNN. Het item gaat over de gevangenis in El Salvador waar de regering van president Donald Trump Venezolaanse migranten naartoe heeft gestuurd.
3 uur geledenMIAMI (ANP/RTR) - Het Amerikaanse leger heeft opnieuw een dodelijke aanval uitgevoerd op een boot in de oostelijke Stille Oceaan. Dat schrijft Southcom, het centrale commando van het Amerikaanse leger in de regio, op X. Er kwam een man om het leven bij de aanval.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Een Amerikaanse rechter heeft geoordeeld dat de regering van president Donald Trump moet zorgen voor de terugkeer van ongeveer 137 uitgezette Venezolanen. De vermeende bendeleden werden in maart naar de beruchte CECOT-gevangenis in El Salvador gestuurd.
7 uur geleden