Jongen (14) gewond bij explosie in Capelle en aangehouden
CAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - Een 14-jarige jongen uit Den Haag is in de nacht van zaterdag op zondag aangehouden omdat hij mogelijk een explosief heeft laten afgaan bij een huis in de Ravelstraat in Capelle aan den IJssel. Datzelfde pand was al vaker doelwit. De jongen raakte gewond aan zijn been en is naar een ziekenhuis gebracht.
De woning was op last van de gemeente al gesloten en er was dus niemand aanwezig. Wel zijn bij omliggende huizen wat ramen gesprongen.
De politie verdenkt de jongen ervan dat hij de veroorzaker van deze explosie is geweest, maar vermoedt ook dat hij is ingehuurd. Een woordvoerster: "We weten nog niet welk conflict hierachter zit, en dat zijn we aan het uitzoeken."
De aanvallen op de woning in de Ravelstraat maken volgens de politie deel uit van een serie van heftige geweldsincidenten. Zo ging er op 5 februari ook al een explosief af bij het huis. Op 11 februari is op een woning aan de Kerkhoflaan in Rotterdam-Crooswijk geschoten. Er was niemand in het pand aanwezig. Daarna zijn er explosies geweest op 17, 18 en 19 februari, op de Jacques Dutilhweg in Rotterdam en opnieuw op de Ravelstraat. In de nacht van vrijdag op zaterdag deed zich ook bij het huis aan de Kerkhoflaan een explosie voor.
De politie hield zes mannen aan na de beschieting op 11 februari. Drie van hen zitten nog vast. Een team van rechercheurs onderzoekt de zaak.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Verdachten die het minder goed voor elkaar hebben, krijgen gemiddeld zwaardere straffen dan mensen die het sociaaleconomisch beter hebben. Het Wetenschappelijk Onderzoek- en Datacentrum (WODC) meldt dat op basis van eigen onderzoeken naar het strafrecht.
42 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Museum Boijmans Van Beuningen gaat de overleden kunstenaar en tv-maker Wim T. Schippers eren met een nieuwe uitvoering van zijn iconische pindakaasvloer. Dat laat een woordvoerder dinsdag weten aan het ANP. De Pindakaasvloer wordt in juli opnieuw gemaakt in het Depot van het Rotterdamse museum.
1 uur geledenBREDA (ANP) - Het Openbaar Ministerie verwijt de verdachte van het dodelijke ongeval in het Zeeuwse Vogelwaarde roekeloosheid. Dat is juridisch de zwaarste vorm van schuld bij een verkeersongeval, bevestigt het OM na berichtgeving van Omroep Zeeland. Waarom de 19-jarige bestuurder daarvan wordt verdacht, wil het OM op dit moment niet delen.
2 uur geledenORANJESTAD (ANP) - De Arubaanse minister-president Mike Eman heeft aangekondigd dat hij zijn functie op 1 januari 2027 neerlegt. Hij wordt dit jaar op 1 september 65 jaar en wil zijn positie in handen geven van de "nieuwe generatie". Op het eiland is dinsdag verbaasd gereageerd op de stap van de leider van de Arubaanse Volkspartij (AVP).
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - De inlogproblemen waar de NS dinsdag mee kampte, zijn verholpen. Er was sprake van een ict-storing die in de nacht was opgetreden, waardoor niet iedereen kon inloggen op het persoonlijke account bij het bedrijf. Volgens een woordvoerder speelde de drukte van maandag hierbij een rol.
3 uur geledenBREDA (ANP) - Het Openbaar Ministerie verdenkt de 19-jarige man die is opgepakt na het dodelijke ongeval in het Zeeuwse Vogelwaarde van dood door schuld en "het toebrengen van zwaar lichamelijk letsel door schuld". De rechter-commissaris heeft dinsdag bepaald dat de verdachte twee weken langer vast blijft zitten.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - "Hij was geen dossier, geen krantenartikel, geen etiket, geen stereotype. Hij was mijn broer en hij had, net als ieder mens, een verhaal", vertelde de zus over de in 2009 vermoorde Onno Kuut (30) dinsdag in de rechtbank in Rotterdam op de eerste dag van het vierdaagse hoger beroep tegen de zogenoemde 'tatookillers'.
6 uur geleden