Jongen (14) gewond bij explosie in Capelle en aangehouden
CAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - Een 14-jarige jongen uit Den Haag is in de nacht van zaterdag op zondag aangehouden omdat hij mogelijk een explosief heeft laten afgaan bij een huis in de Ravelstraat in Capelle aan den IJssel. Datzelfde pand was al vaker doelwit. De jongen raakte gewond aan zijn been en is naar een ziekenhuis gebracht.
De woning was op last van de gemeente al gesloten en er was dus niemand aanwezig. Wel zijn bij omliggende huizen wat ramen gesprongen.
De politie verdenkt de jongen ervan dat hij de veroorzaker van deze explosie is geweest, maar vermoedt ook dat hij is ingehuurd. Een woordvoerster: "We weten nog niet welk conflict hierachter zit, en dat zijn we aan het uitzoeken."
De aanvallen op de woning in de Ravelstraat maken volgens de politie deel uit van een serie van heftige geweldsincidenten. Zo ging er op 5 februari ook al een explosief af bij het huis. Op 11 februari is op een woning aan de Kerkhoflaan in Rotterdam-Crooswijk geschoten. Er was niemand in het pand aanwezig. Daarna zijn er explosies geweest op 17, 18 en 19 februari, op de Jacques Dutilhweg in Rotterdam en opnieuw op de Ravelstraat. In de nacht van vrijdag op zaterdag deed zich ook bij het huis aan de Kerkhoflaan een explosie voor.
De politie hield zes mannen aan na de beschieting op 11 februari. Drie van hen zitten nog vast. Een team van rechercheurs onderzoekt de zaak.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) waarschuwt dat door het tekort aan opvangplekken steeds meer asielzoekers buiten de opvang in Ter Apel dreigen te moeten wachten. Het wordt volgens de organisatie zelfs steeds moeilijker om kinderen, vrouwen en mensen met medische problemen direct onderdak te bieden.
2 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - De Roemeense Europarlementariër Nicolae Ștefănuță is de opvolger van Bas Eickhout als covoorzitter van de Groenen in het Europees Parlement. De Nederlandse Eickhout stopte in mei als Europarlementariër na zeventien jaar. Hij was een van de bekendste Nederlandse gezichten in het Europees Parlement.
7 uur geledenHORST (ANP) - Een aanhoudingseenheid van de politie heeft dinsdag een 26-jarige Helmonder aangehouden voor een brand in 2020 in Eindhoven waarbij een jongen zwaargewond raakte. De politie kon de verdachte in het Limburgse Horst aanhouden na nieuw ontvangen informatie.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Op de Nieuwstraat in het centrum van Rotterdam is dinsdag rond 17.45 uur geschoten. De schutter is in een auto gestapt en weggereden in de richting van treinstation Blaak, meldt een woordvoerder van de politie. Het mogelijke doelwit is ook weggekomen. De politie is naar beiden op zoek.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland kijkt naar de levering van extra munitie voor de boordkanonnen van Oekraïnes F-16's, zegt het ministerie van Defensie. Daarmee kunnen de gevechtsvliegtuigen Russische drones en kruisraketten neerhalen.
9 uur geledenUITHUIZEN (ANP) - In een waarschuwingsbrief aan het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) verzoekt de Groningse gemeente Het Hogeland om de noodopvanglocatie in Uithuizen te beëindigen. De gemeente geeft het COA een "hersteltermijn" van drie maanden, meldt zij dinsdag.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer wil niet dat kleine spaarders en beleggers de rekening betalen voor de beoogde hervorming van de belasting op inkomsten uit vermogen (box 3). Een ruime meerderheid vraagt het kabinet om in ieder geval naar de erf- en schenkbelasting te kijken als alternatieve dekking. Ook de regeringspartijen D66 en CDA steunen die oproep, zeer tegen de zin van coalitiepartner VVD.
11 uur geleden