Jongen (13) aangehouden wegens Coolsingelrellen
ROTTERDAM (ANP) - Een 13-jarige jongen uit Rotterdam is vrijdagochtend aangehouden vanwege de rellen op de Coolsingel in Rotterdam op 19 november vorig jaar. De jongen wordt ervan verdacht een steen te hebben gegooid naar de politie en brandweer, terwijl die een autobrand blusten. De tiener wordt in verband met zijn leeftijd vrijdag gehoord, maar mag daarna gaan, aldus de politie.
Maandag werd in verband met de rellen ook een arrestatie verricht. Hierbij ging het om een 43-jarige man uit Den Haag. Hij wordt verdacht van het gooien van stenen naar agenten en politievoertuigen. De man is inmiddels voorgeleid en voor in ieder geval nog veertien dagen vastgezet.
In totaal zijn er, met deze twee arrestaties erbij, nu 76 mensen aangehouden vanwege de rellen. De politie meldt verder dat er tot nog toe 92 tips binnenkwamen in de zaak. Twaalf daarvan leidden tot een aanhouding.
De rellen op de Coolsingel braken uit na een manifestatie tegen het coronabeleid van het kabinet. Politieagenten, brandweerlieden en ambulancepersoneel werden belaagd. Onder meer winkels, politiewagens en scooters werden beschadigd of vernield. Vijf mensen raakten gewond door kogels.
Meer uit Binnenland
OVERVEEN (ANP) - In de duinen van de Noord-Hollandse plaats Overveen woedt maandagavond een brand. Daarom is uit voorzorg een deel van een camping ontruimd. De brandweer is bezig met nablussen, aldus een woordvoerder van de veiligheidsregio.
4 uur geledenOOSTROM (ANP) - De brandweer is naar verwachting nog zeker zes tot acht uur aan het blussen bij de brand in het natuurgebied De Rosmolen bij Oostrom in de gemeente Venray. Een woordvoerder van de veiligheidsregio spreekt van een omvangrijke brand die lastig te blussen is en nog niet onder controle is.
4 uur geledenDE BILT (ANP) - In Limburg kunnen maandagavond lokaal onweersbuien voorkomen met windstoten, waarschuwt het KNMI. In de provincie gold al code geel voor aanhoudende warmte, net als in de rest van het land.
6 uur geledenOOSTRUM (ANP) - Bij de brand in het natuurgebied De Rosmolen staat 21 hectare in brand. Dat is ongeveer een vijfde van het gebied, zegt een woordvoerder van de veiligheidsregio Noord-Limburg. De brand is nog niet onder controle.
7 uur geledenHOUTEN (ANP) - In het zuidoosten van het land is de temperatuur maandag opgelopen tot boven de 35 graden. Daarmee wordt volgens Weeronline het record uit 2020 geëvenaard, toen het ook regionaal zeven dagen extreem heet was.
8 uur geledenROSMALEN (ANP) - Aan de Waterleidingstraat ten oosten van de Brabantse plaats Rosmalen is een grote natuurbrand uitgebroken. Dat meldt de veiligheidsregio. Meerdere brandweereenheden zijn bezig de brand te bestrijden. De brand was even voor 16.00 uur ingesloten en kan zich niet meer verspreiden.
9 uur geledenOOSTRUM (ANP) - Het is voor de vierde keer dit jaar dat er in Nederland een blushelikopter is opgeroepen voor een natuurbrand, meldt een woordvoerder van de Koninklijke Luchtmacht. De veiligheidsregio Limburg-Noord heeft defensie maandag om hulp gevraagd bij het bestrijden van de zeer grote brand die woedt in natuurgebied De Rosmolen bij Oostrum, in de gemeente Venray.
10 uur geleden