Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Jongejans proeft met schoonspringsters olympische sfeer nog niet

Jongejans proeft met schoonspringsters olympische sfeer nog niet

TOKIO (ANP) - Edwin Jongejans proeft 84 dagen voor de Olympische Spelen in Japan nog maar weinig van de olympische sfeer. De bondscoach van de Nederlandse schoonspringsters is met Inge Jansen en Celine van Duijn alvast naar Tokio afgereisd. De doelstelling: het bemachtigen van een olympisch ticket op het onderdeel 3-meter-synchroon.

"Helaas komen we niet verder dan het hotel en het zwembad, maar dat went wel snel. We worden hier heel erg goed beschermd", aldus Jongejans vanuit zijn hotel in Tokio. "Je werd hier vrij uitgebreid getest, ook direct bij aankomst. Zoveel mensen komen er in deze tijd niet aan in Japan."

Met nog minder dan drie maanden tot de Spelen is de coronasituatie in Tokio zorgelijk. "Natuurlijk twijfelde ik eraan of het wel door zou gaan. Oorspronkelijk stond deze wedstrijd gepland voor februari, toen werd het verplaatst naar april en het werd uiteindelijk mei", aldus de 54-jarige coach.

Eerste wedstrijd

"Het is voor ons de allereerste wedstrijd in coronatijd. Vijftien maanden lang hebben we geen wedstrijd gezwommen. In coronatijd, vorig jaar december, hebben we weleens een wedstrijd via internet georganiseerd. Alle zwemsters namen toen vanuit hun eigen zwembad beelden op. Maar ik ben blij dat ze hiervoor toch nog een plekje hebben gevonden, ondanks de situatie in de wereld."

De schoonspringsters zijn al een paar dagen aan het trainen in het olympisch bad en volgens Jongejans ziet het er "fantastisch" uit. "Het is echt een heel mooi stadion en het is heel ruimtelijk opgezet. Het stadion heeft drie ringen, jammer dat het straks niet vol zit. Maar alle faciliteiten zijn aanwezig."

Spannend

Hoewel Jansen en Van Duijn meer dan een jaar niet in actie zijn gekomen, gaat het er meteen om. "Het is voor iedereen weer heel erg spannend. De synchroonspringsters zijn in goeden doen, maar bij synchroonspringen gaat het heel erg om de vorm van de dag. Acht tot negen teams strijden om vier plekken. Het is maar net wie op dat moment het beste is."

De Nederlandse afvaardiging, die in totaal uit vijf man bestaat, gaat de ervaringen vanuit Tokio ook delen met NOC*NSF. "Wij zijn zo'n beetje het enige testevent, dus onze teammanager zal zeker delen hoe het er hier aan toegaat."

Na het OKT in Tokio reist Jongejans bijna meteen door naar Boedapest, waar van 10 tot en met 16 mei nog de EK op het programma staan. "Een eventuele halve finale en finale in de individuele wedstrijd op het testevent moeten ze laten schieten", aldus Jongejans. "Want dan zweven we alweer ergens tussen Tokio en Amsterdam in de lucht. Na zo'n lange tijd zonder wedstrijden te veel uren op de plank staan, is ook niet ideaal."

Meer uit Sport

Tennisser Medvedev na finale in Indian Wells snel klaar in Miami

MIAMI (ANP) - Tennisser Daniil Medvedev is na zijn finaleplaats in Indian Wells al in de derde ronde uitgeschakeld op het masterstoernooi van Miami. Francisco Cerúndolo uit Argentinië versloeg de als negende geplaatste Rus in drie sets: 6-0 4-6 7-5.

1 uur geleden
Oud-winnares Hassan meldt zich af voor marathon van Londen

LONDEN (ANP) - Atlete Sifan Hassan heeft zich afgemeld voor de marathon van Londen van volgende maand. Dat meldt de organisatie van het evenement in de Engelse hoofdstad. De Nederlandse oud-winnares kampt met een blessure aan haar achillespees.

5 uur geleden
Tennisster Sabalenka plaatst zich voor vierde ronde in Miami

MIAMI (ANP) - Titelverdedigster Aryna Sabalenka is doorgedrongen tot de vierde ronde van het tennistoernooi van Miami. De Belarussische nummer 1 van de wereldranglijst versloeg de Amerikaanse Caty McNally met 6-4 6-2.

12 uur geleden
Korda schakelt Alcaraz uit in derde ronde van toernooi Miami

MIAMI (ANP) - Carlos Alcaraz is in de derde ronde van het masterstoernooi van Miami uitgeschakeld. De Spaanse nummer 1 van de wereld verloor in drie sets van de Amerikaan Sebastian Korda: 3-6 7-5 4-6.

22 uur geleden
Visser snelt naar zilver op 60 meter horden bij WK indoor

TORUN (ANP) - Nadine Visser heeft op de WK indooratletiek in het Poolse Torun de zilveren medaille behaald op de 60 meter horden. De 31-jarige atlete was in een spannende finale net iets langzamer dan Devynne Charlton van de Bahama's. De Poolse Pia Skrzyszowska greep het brons.

1 dag geleden
Motorcrosser Herlings tweede in Grote Prijs van Andalusië

ALMONTE (ANP) - Motorcrosser Jeffrey Herlings heeft bij de Grote Prijs van Andalusië in de MXGP genoegen moeten nemen met de tweede plaats. Herlings eindigde in beide manches op het circuit in het Spaanse Almonte als tweede achter de Belg Lucas Coenen.

1 dag geleden
Dokter bekroont snelle opkomst met wereldtitel op de vijfkamp

TORUN (ANP) - Sofie Dokter heeft haar opmars in de meerkamp onverwacht snel bekroond met de wereldtitel op de vijfkamp. De pas 23-jarige Groningse atlete presteerde in de atletiekhal van het Poolse Torun indrukwekkend op vrijwel alle nummers en behaalde het goud met een Nederlands record van 4888 punten. Ze verbeterde de 4830 punten, waarmee Nadine Broersen in 2014 de wereldtitel veroverde.

1 dag geleden