Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Jongejans geeft schoonspringsters 'een 10' op de Spelen

Jongejans geeft schoonspringsters 'een 10' op de Spelen

TOKIO (ANP) - Bondscoach Edwin Jongejans van de Nederlandse schoonspringsters kijkt met voldoening terug op de Olympische Spelen. Zijn pupillen Inge Jansen (3-meterplank) en Celine van Duijn (10-metertoren) bereikten in Tokio de finale. "Ik ben supertevreden, het is hier '10 uit 10' gegaan", zegt Jongejans, die zelf als schoonspringer in 1988 en 1992 op de Spelen stond.

De wereldkampioen van 1991 op de 1-meterplank keerde in 2017 terug in Nederland, nadat hij jaren in Groot-Brittannië had gewerkt. Onder zijn leiding pakte een Brits synchroonduo op de Spelen van Rio 2016 goud. Jongejans ging in Eindhoven aan de slag met Jansen en Van Duijn, twee ex-turnsters die zich hadden laten omscholen tot schoonspringsters. "Deze sport is een groot mentaal spel. Het gaat erom dat je de sprongen goed doet op het moment dat het moet. Het is een beetje als penalty's nemen; wij nemen constant een penalty als we springen."

Van Duijn (28) noemt Jongejans "een positieve en motiverende coach". De Amersfoortse veroverde in 2018 de Europese titel vanaf de toren van 10 meter hoog en een jaar later pakte ze zilver bij de EK. "Ik ben vrij perfectionistisch en streng voor mezelf", zegt Van Duijn. "Ik kan nog wel eens dingen van de negatieve kant bekijken. Dan denk ik: straks maak ik mezelf belachelijk. Edwin is dan iemand die zegt: focus je op wat je moet doen, ik weet dat je het kunt. Hij laat me inzien dat ik het wél goed doe, dat ik er wél mag zijn."

Finale

In navolging van haar trainingsgenoot Jansen, die afgelopen week als eerste Nederlandse sinds Daphne Jongejans in 1988 de olympische finale haalde, wist ook Van Duijn zich bij de beste twaalf op de Spelen te scharen. Jansen eindigde knap als vijfde op de 3-meterplank, Van Duijn kwam na vijftien sprongen in amper 24 uur tijd vanaf de toren uit op de tiende plaats.

Jongejans heeft Jansen en Van Duijn nu op vakantie gestuurd. "Ik wil ze tot eind oktober niet zien. Ze moeten rust nemen en dan gaan we daarna met elkaar bespreken wat het volgende plan wordt. Het gaat erom of het vuur er dan van binnen nog zit. Ik hoop in ieder geval ze ook op de Spelen van Parijs 2024 te zien zijn."

Hoewel Jongejans ook over zijn eigen toekomst wil nadenken, zit hij al vol plannen. "Ik heb het naar mijn zin en zie nog genoeg uitdagingen." Zo wil Jongejans het land door om clubs te bezoeken, op zoek naar talent en jonge coaches. De 54-jarige bondscoach zoekt ook de samenwerking met gymnastiekunie KNGU. "Schoonspringen is nooit makkelijk, maar turners hebben wel de basis om deze sport goed te kunnen en om er iets van te maken. Dat zie je bij Inge en Celine. Wij kunnen wel wat met turners van 13, 14 jaar die in hun sport afvallen. Die willen wij wel overnemen. Daar heb ik met de KNGU al over gesproken."

Meer uit Sport

Directeur topvoetbal De Jong accepteert besluit Koeman

KANSAS CITY (ANP) - Nigel de Jong respecteert de beslissing van bondscoach Ronald Koeman om afscheid te nemen van het Nederlands elftal. "Ronald heeft zich de afgelopen jaren met volledige overtuiging ingezet en een belangrijke bijdrage geleverd aan het Nederlands elftal", liet de directeur topvoetbal van de KNVB weten in een persbericht. "Namens de KNVB wil ik hem daarvoor zeer bedanken."

2 uur geleden
Koeman stopt na 64 interlands als bondscoach Nederlands elftal

ZEIST (ANP) - Ronald Koeman stopt als bondscoach van het Nederlands voetbalelftal. Dat heeft hij op Instagram gemeld. De wedstrijd tegen Marokko op het WK voetbal in de Verenigde Staten, Mexico en Canada was zijn laatste. De 63-jarige Koeman was bondscoach in 64 interlands.

2 uur geleden
Williams direct uitgeschakeld bij rentree op Wimbledon

LONDEN (ANP) - Tennisster Serena Williams is bij haar rentree op Wimbledon in de eerste ronde uitgeschakeld. De Australische Maya Joint, nummer 87 van de wereld, was in drie sets te sterk voor de Amerikaanse 23-voudig grandslamwinnares: 6-3 6-7 (6) 6-3.

3 uur geleden
Griekspoor strandt opnieuw in eerste ronde Wimbledon

LONDEN (ANP) - Tallon Griekspoor is er voor het tweede jaar op rij niet in geslaagd de tweede ronde te bereiken van Wimbledon. De 29-jarige Haarlemmer verloor in vier sets van de Australiër James Duckworth: 4-6 6-4 5-7 4-6.

5 uur geleden
Basketballer James verlaat LA Lakers voor andere ploeg in NBA

LOS ANGELES (ANP/RTR) - LeBron James heeft basketbalclub Los Angeles Lakers laten weten dat hij zijn carrière bij een andere basketbalclub in de Amerikaanse competitie NBA voortzet. Dat heeft Rich Paul, de baas van James' management Klutch Sports aan ESPN laten weten. LA Lakers heeft het vertrek van de 41-jarige vedette bevestigd.

6 uur geleden
Titelverdedigster Świątek met moeite naar tweede ronde Wimbledon

LONDEN (ANP) - Tennisster Iga Świątek heeft met de nodige moeite de tweede ronde bereikt van Wimbledon. De Poolse titelverdedigster had drie sets nodig om zich te ontdoen van de Amerikaanse Taylor Townsend: 6-1 2-6 6-3.

9 uur geleden
De Jong na zege in vijf sets op Hijikata door op Wimbledon

LONDEN (ANP) - Tennisser Jesper de Jong heeft na een lange vijfsetter in twee aktes de tweede ronde van Wimbledon bereikt. De 26-jarige Nederlander had in totaal meer dan vier uur nodig om de Australiër Rinky Hijikata te verslaan: 7-6 (4) 3-6 5-7 6-4 6-3.

10 uur geleden