Jonge tennisster Gauff bekroont seizoen met winst WTA Finals
RIYAD (ANP) - De Amerikaanse tennisster Coco Gauff sluit het jaar af met een mooie prijs. De 20-jarige nummer 3 van de wereld won in Riyad (Saudi-Arabië) de prestigieuze WTA Finals. Ze rekende in de finale van het eindejaarstoernooi in drie sets af met de Chinese Zheng Qinwen: 3-6 6-4 7-6 (2). De partij duurde drie uur.
Gauff had haar goede vorm in de halve finales al getoond door de nummer 1 van de wereld, Aryna Sabalenka, te verslaan. Tegen Zheng moest ze de eerste set prijsgeven, maar ze vocht zich terug in de wedstrijd en won vervolgens de tweede set en de derde na een tiebreak. Gauff verdiende met de toernooiwinst ongeveer 4,5 miljoen euro, het hoogste prijzengeld ooit door een tennisster gewonnen.
Zheng begon als regerend olympisch kampioene aan de eindstrijd. De 22-jarige Chinese is dit jaar doorgebroken. Ze stond ook al in de finale van de Australian Open. Ze had in de eerste set aan één break genoeg om Gauff op achterstand te zetten. De Amerikaanse, in 2023 al winnares van de US Open, kwam in de tweede set ook achter, maar hervond gedurende de set haar topvorm. Ze brak Zheng liefst drie keer.
In de derde set hadden beide speelsters moeite hun servicegames te winnen. Zheng kwam wederom voor, maar Gauff vocht zich weer terug en een tiebreak moest de wedstrijd beslissen. Daarin was Gauff veruit de sterkste. De jonge Amerikaanse is als winnares van de WTA Finals de opvolger van de Poolse Iga Swiatek, die dit toernooi de laatste vier niet wist te bereiken.
Meer uit Sport
ANTWERPEN (ANP) - Tweevoudig olympisch kampioen Remco Evenepoel rijdt zondag voor het eerst de Ronde van Vlaanderen. Dat heeft de 26-jarige wielrenner bekendgemaakt via sociale media na aanhoudende geruchten, die hij steeds ontkende. De Belg voegt zich bij een sterk deelnemersveld met onder anderen titelhouder Tadej Pogacar en drievoudig winnaar Mathieu van der Poel.
31 minuten geledenSTUART (ANP/RTR) - Tiger Woods stopt tijdelijk met golf om een behandeling te ondergaan. Dat heeft het sporticoon gezegd in zijn eerste verklaring sinds zijn auto-ongeluk van vrijdag. "Ik ken de ernst van de situatie waarin ik me bevind. Ik doe een stap terug om me te laten behandelen en me te concentreren op mijn gezondheid", schrijft Woods.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Kickbokser Mory Kromah verdedigt op 13 juni in het Rotterdamse Ahoy voor het eerst zijn wereldtitel bij de zwaargewichten van Glory. De 26-jarige geboren Amsterdammer volgde in februari Rico Verhoeven na twaalf jaar op door een toernooi met acht mannen te winnen in het Arnhemse GelreDome. De Serviër Milos Cvjeticanin moest toen opgeven voor de finale tegen Kromah vanwege een gebroken teen, maar krijgt op 13 juni een nieuwe kans op de wereldtitel.
1 dag geledenCHICAGO (ANP) - NBA-club Chicago Bulls heeft guard Jaden Ivey ontslagen. De 24-jarige basketballer plaatste video's op zijn sociale media waarin homofobe sentimenten doorklonken. Zo uitte hij kritiek op de steun van de NBA aan de LGBTQ+-gemeenschap. De Bulls maakten in een korte persmededeling bekend dat Ivey is ontslagen om "gedrag dat schadelijk is voor het team".
1 dag geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - De eerste toegangsbewijzen voor de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles gaan op 9 april voor het grote publiek in de verkoop. Een voorverkoop voor inwoners van Los Angeles en Oklahoma City, waar ook olympische onderdelen plaatsvinden, begint op 2 april.
1 dag geledenMARRAKECH (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is uitgeschakeld op het ATP-toernooi van Marrakech. In de eerste ronde van de Grand Prix Hassan II, zoals het toernooi volledig heet, was de Duitser Yannick Hanfmann in twee sets te sterk voor de Nederlander: 7-6 (6) 6-4.
1 dag geledenMONACO (ANP/AFP) - De Keniaanse atleet Albert Korir, oud-winnaar van de marathon van New York, heeft een dopingschorsing van vijf jaar gekregen. Dat maakte de Athletics Integrity Unit (AIU) maandag bekend.
2 dagen geleden