Jonge tennisster Gauff bekroont seizoen met winst WTA Finals
RIYAD (ANP) - De Amerikaanse tennisster Coco Gauff sluit het jaar af met een mooie prijs. De 20-jarige nummer 3 van de wereld won in Riyad (Saudi-Arabië) de prestigieuze WTA Finals. Ze rekende in de finale van het eindejaarstoernooi in drie sets af met de Chinese Zheng Qinwen: 3-6 6-4 7-6 (2). De partij duurde drie uur.
Gauff had haar goede vorm in de halve finales al getoond door de nummer 1 van de wereld, Aryna Sabalenka, te verslaan. Tegen Zheng moest ze de eerste set prijsgeven, maar ze vocht zich terug in de wedstrijd en won vervolgens de tweede set en de derde na een tiebreak. Gauff verdiende met de toernooiwinst ongeveer 4,5 miljoen euro, het hoogste prijzengeld ooit door een tennisster gewonnen.
Zheng begon als regerend olympisch kampioene aan de eindstrijd. De 22-jarige Chinese is dit jaar doorgebroken. Ze stond ook al in de finale van de Australian Open. Ze had in de eerste set aan één break genoeg om Gauff op achterstand te zetten. De Amerikaanse, in 2023 al winnares van de US Open, kwam in de tweede set ook achter, maar hervond gedurende de set haar topvorm. Ze brak Zheng liefst drie keer.
In de derde set hadden beide speelsters moeite hun servicegames te winnen. Zheng kwam wederom voor, maar Gauff vocht zich weer terug en een tiebreak moest de wedstrijd beslissen. Daarin was Gauff veruit de sterkste. De jonge Amerikaanse is als winnares van de WTA Finals de opvolger van de Poolse Iga Swiatek, die dit toernooi de laatste vier niet wist te bereiken.
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Het organisatiecomité van de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen wil formeel onderhandelen met Nederland over de organisatie van het schaatstoernooi in schaatsstadion Thialf in Heerenveen. Dat bevestigt NOC*NSF maandagavond aan het ANP. Tot dusver was naast Heerenveen ook Turijn in beeld.
1 uur geledenHEERENVEEN (ANP/AFP) - Het organisatiecomité van de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen wil "exclusieve gesprekken" aangaan met schaatsstadion Thialf in Heerenveen met het oog op het organiseren van het olympische schaatstoernooi. Dat meldt het Franse persbureau AFP maandag.
2 uur geledenROME (ANP) - Jannik Sinner heeft zonder al te veel moeite de vierde ronde van het tennistoernooi in Rome bereikt. De Italiaanse nummer 1 van de wereld gunde Alexei Popyrin slechts twee games en won in twee sets: 6-2 6-0.
6 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Shorttrackers Jens en Melle van 't Wout gaan samenwerken met schaatsploeg Team Essent. De broers gaan geen deel uitmaken van het schaatsteam, maar worden wel "op een andere manier" aan de ploeg verbonden, staat in een verklaring van de ploeg.
7 uur geledenARNHEM (ANP) - De Atletiekunie stelt dat organisaties van loopevenementen verantwoordelijk zijn voor de uitvoering van de door de bond opgestelde protocollen voor deelname, waaronder leeftijdsgrenzen. Dat zei de Atletiekunie in reactie op het overlijden van een 15-jarig meisje tijdens de halve marathon in Leiden op zondag.
11 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - De volleyballers van Orion Stars zijn voor het derde jaar op rij landskampioen geworden. Zondag was de ploeg in het eigen Doetinchem met 3-0 te sterk voor Lycurgus uit Groningen. Daarmee is Orion Stars op 3-0 gekomen in de best-of-fiveserie en is het kampioenschap beslist.
1 dag geledenSOFIA (ANP) - Paul Magnier heeft na de eerste ook de derde etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De Franse renner van Soudal Quick-Step was in de straten van de Bulgaarse hoofdstad Sofia de snelste in de massasprint, voor de Italiaan Jonathan Milan en Dylan Groenewegen. De Nederlander van Unibet Rose Rockets kwam in de laatste meters snel opzetten, maar kon zijn wiel net niet voor dat van de Fransman steken.
1 dag geleden