Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Jonge tennisster Gauff bekroont seizoen met winst WTA Finals

Jonge tennisster Gauff bekroont seizoen met winst WTA Finals

RIYAD (ANP) - De Amerikaanse tennisster Coco Gauff sluit het jaar af met een mooie prijs. De 20-jarige nummer 3 van de wereld won in Riyad (Saudi-Arabië) de prestigieuze WTA Finals. Ze rekende in de finale van het eindejaarstoernooi in drie sets af met de Chinese Zheng Qinwen: 3-6 6-4 7-6 (2). De partij duurde drie uur.

Gauff had haar goede vorm in de halve finales al getoond door de nummer 1 van de wereld, Aryna Sabalenka, te verslaan. Tegen Zheng moest ze de eerste set prijsgeven, maar ze vocht zich terug in de wedstrijd en won vervolgens de tweede set en de derde na een tiebreak. Gauff verdiende met de toernooiwinst ongeveer 4,5 miljoen euro, het hoogste prijzengeld ooit door een tennisster gewonnen.

Zheng begon als regerend olympisch kampioene aan de eindstrijd. De 22-jarige Chinese is dit jaar doorgebroken. Ze stond ook al in de finale van de Australian Open. Ze had in de eerste set aan één break genoeg om Gauff op achterstand te zetten. De Amerikaanse, in 2023 al winnares van de US Open, kwam in de tweede set ook achter, maar hervond gedurende de set haar topvorm. Ze brak Zheng liefst drie keer.

In de derde set hadden beide speelsters moeite hun servicegames te winnen. Zheng kwam wederom voor, maar Gauff vocht zich weer terug en een tiebreak moest de wedstrijd beslissen. Daarin was Gauff veruit de sterkste. De jonge Amerikaanse is als winnares van de WTA Finals de opvolger van de Poolse Iga Swiatek, die dit toernooi de laatste vier niet wist te bereiken.

Meer uit Sport

Verstappen ook volgens F1 collega-coureurs beste van het seizoen

LONDEN (ANP) - Na de teambazen uit de Formule 1 hebben ook de F1-coureurs Max Verstappen aangewezen als beste coureur van het jaar. De Limburger won de prijs voor de vijfde keer op rij. Maandag werd Verstappen na een stemming onder de F1-teambazen ook al als winnaar uitgeroepen, voor de Britse wereldkampioen Lando Norris die bij beide verkiezingen als tweede eindigde.

4 uur geleden
De Boo grijpt op 1000 meter tweede olympische startbewijs

HEERENVEEN (ANP) - Jenning de Boo heeft op het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen zijn tweede startbewijs voor de Olympische Spelen veroverd. De 21-jarige Groninger won de 1000 meter in 1.06,84. Hij bleef wereldkampioen Joep Wennemars en Kjeld Nuis voor.

20 uur geleden
Seizoen veldrijder Sweeck voorbij door val

LOENHOUT (ANP) - Voor de Belgische veldrijder Laurens Sweeck is door een val tijdens de Azencross van Loenhout het seizoen maandag voortijdig geëindigd. De leider in het klassement om de wereldbeker heeft een schouderblessure opgelopen, meldt zijn ploeg Crelan-Corendon.

21 uur geleden
Rijpma-de Jong plaatst zich op 1500 meter voor Spelen van Milaan

HEERENVEEN (ANP) - Antoinette Rijpma-de Jong heeft zich gekwalificeerd voor de Olympische Spelen in Milaan. De 30-jarige Friezin van Reggeborgh won op het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen de 1500 meter in 1.53,02. Femke Kok werd verrassend tweede in 1.53,03. Marijke Groenewoud werd derde met 1.53,05.

21 uur geleden
Wereldkampioene Beune plaatst zich op 1500 meter niet voor Spelen

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Joy Beune is er niet in geslaagd zich te kwalificeren voor de 1500 meter op de Olympische Spelen van Milaan. De regerend wereldkampioene op die afstand eindigde op het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen met 1.53,21 als vierde.

21 uur geleden
Van Belle en Wiebes veroveren nog een titel op NK baanwielrennen

APELDOORN (ANP) - Lisa van Belle en Lorena Wiebes hebben op de slotdag van de Nederlandse kampioenschappen baanwielrennen in Apeldoorn de titel veroverd op de koppelkoers. Voor Wiebes, die dit jaar op de weg 25 overwinningen boekte, was het haar vierde succes dit NK.

22 uur geleden
Van der Poel behoudt in Azencross ongeslagen status

LOENHOUT (ANP) - Mathieu van der Poel heeft ook in de Azencross van Loenhout zijn ongeslagen status als veldrijder deze winter behouden. De Nederlander van Alpecin-Deceuninck reed in de cross die meetelt voor de X2O-trofee vanaf de vierde van acht ronden alleen voorop, nadat zijn rivaal Wout van Aert te maken had gekregen met een lekke band.

1 dag geleden