Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Jonge tennisster Gauff bekroont seizoen met winst WTA Finals

Jonge tennisster Gauff bekroont seizoen met winst WTA Finals

RIYAD (ANP) - De Amerikaanse tennisster Coco Gauff sluit het jaar af met een mooie prijs. De 20-jarige nummer 3 van de wereld won in Riyad (Saudi-Arabië) de prestigieuze WTA Finals. Ze rekende in de finale van het eindejaarstoernooi in drie sets af met de Chinese Zheng Qinwen: 3-6 6-4 7-6 (2). De partij duurde drie uur.

Gauff had haar goede vorm in de halve finales al getoond door de nummer 1 van de wereld, Aryna Sabalenka, te verslaan. Tegen Zheng moest ze de eerste set prijsgeven, maar ze vocht zich terug in de wedstrijd en won vervolgens de tweede set en de derde na een tiebreak. Gauff verdiende met de toernooiwinst ongeveer 4,5 miljoen euro, het hoogste prijzengeld ooit door een tennisster gewonnen.

Zheng begon als regerend olympisch kampioene aan de eindstrijd. De 22-jarige Chinese is dit jaar doorgebroken. Ze stond ook al in de finale van de Australian Open. Ze had in de eerste set aan één break genoeg om Gauff op achterstand te zetten. De Amerikaanse, in 2023 al winnares van de US Open, kwam in de tweede set ook achter, maar hervond gedurende de set haar topvorm. Ze brak Zheng liefst drie keer.

In de derde set hadden beide speelsters moeite hun servicegames te winnen. Zheng kwam wederom voor, maar Gauff vocht zich weer terug en een tiebreak moest de wedstrijd beslissen. Daarin was Gauff veruit de sterkste. De jonge Amerikaanse is als winnares van de WTA Finals de opvolger van de Poolse Iga Swiatek, die dit toernooi de laatste vier niet wist te bereiken.

Meer uit Sport

Noren zorgen met zeventien gouden medailles voor record op Spelen

MILAAN (ANP) - Noorwegen heeft bij de Olympische Spelen in Milaan voor een record gezorgd. Biatleet Johannes Dale Skjevdal won het onderdeel 15 kilometer massastart en bezorgde zijn land daarmee de zeventiende gouden medaille.

7 minuten geleden
Wielrenner Milan sprint opnieuw naar ritzege in UAE Tour

DUBAI (ANP) - De Italiaanse wielrenner Jonathan Milan heeft zijn tweede etappezege op rij geboekt in de UAE Tour. In een vlakke etappe over 168 kilometer rond Dubai was Milan de snelste in de eindsprint.

1 uur geleden
Freestyleskiër Hess maakt 'L'-teken nadat Trump hem loser noemt

LIVIGNO (ANP/AFP) - De Amerikaanse freestyleskiër Hunter Hess heeft vrijdag gezegd dat hij "extra gemotiveerd" was nadat Donald Trump hem een "echte loser" had genoemd. Dat deed de Amerikaanse president nadat Hess had verklaard met gemengde gevoelens Amerika bij de Winterspelen te vertegenwoordigen in het huidige politieke klimaat.

1 uur geleden
Wielerploeg Tietema maakt in Giro debuut in grote ronde

MILAAN (ANP) - Unibet Rose Rockets, de wielerploeg van Bas Tietema, mag zijn debuut maken in een grote ronde. De ploeg heeft een wildcard ontvangen voor de Giro d'Italia, die op 8 mei van start gaat in Bulgarije.

3 uur geleden
Oekraïne boycot opening Paralympische Spelen door deelname Russen

KYIV (ANP) - De Oekraïense delegatie zal niet deelnemen aan de openingsceremonie van de Paralympische Winterspelen in Milaan. Ook eist het Oekraïense nationale paralympisch comité dat de Oekraïense vlag niet wordt gebruikt tijdens die ceremonie. Woensdag liet de Oekraïense overheid al weten geen regeringsfunctionarissen af te laten reizen naar Milaan voor de Paralympische Spelen.

6 uur geleden
Atlete Hodgkinson loopt 24 jaar oud wereldrecord uit de boeken

LIÉVIN (ANP) - De Britse atlete Keely Hodgkinson (23) heeft een wereldrecord gelopen op de 800 meter indoor. In het Franse Liévin liep ze naar een tijd van 1.54,87, bijna een seconde sneller dan het bijna 24 jaar oude wereldrecord van de Sloveense Jolanda Ceplak. Het record stond sinds 3 maart 2002, de geboortedag van Hodgkinson.

15 uur geleden
Van Veen verliest finale bij Premier League Darts in Glasgow

GLASGOW (ANP) - Darter Gian van Veen heeft op de derde speeldag van de Premier League de finale verloren. In het Schotse Glasgow was Jonny Clayton uit Wales met 6 legs tegen 2 te sterk voor de Nederlander, die in januari verliezend finalist was op het WK darts.

15 uur geleden