Jonge miljonairs minder rijk, weer weinig vrouwen in Quote-lijst
AMSTERDAM (ANP) - Het totale vermogen van 's lands rijkste 'selfmade' ondernemers jonger dan veertig jaar is met ruim 3 miljard euro gedaald en komt dit jaar uit op 5,4 miljard euro. Dat maakt zakenblad Quote bekend in de negentiende editie van de Top 100 Jonge Selfmade Miljonairs.
De forse daling komt vooral doordat Adriaan Mol, oprichter van betalingsverwerker Mollie, en Robert Vis, medeoprichter van communicatiedienstverlener Bird, de leeftijd van 39 zijn gepasseerd en daarom niet meer in de lijst voorkomen. Samen waren zij vorig jaar nog goed voor naar schatting 3,8 miljard euro, volgens Quote.
Op eenzame hoogte staat nu de 34-jarige Job van der Voort met een geschat vermogen van 600 miljoen euro. Van der Voort is oprichter van Remote.com, een onderneming die bedrijven helpt personeel aan te nemen in landen waar ze zelf niet aanwezig zijn. De nummer twee Ruud Pierik zag zijn geschatte vermogen stijgen met 125 procent ten opzichte van 2023. De oprichter van onlinegroothandel en FC Twente-hoofdsponsor Elektramat heeft een geschat vermogen van 180 miljoen euro.
Kunstmatige intelligentie
Op de lijst staan zes vrouwen, tegenover vier vorig jaar. De 34-jarige Sharon Hilgers is de vrouw met de hoogste notering (op plek 37) met een geschat vermogen van 46 miljoen euro. Ze is oprichter van sieradenmerk My Jewellery.
Er zijn 31 nieuwkomers en onder hen zijn volgens Quote opvallend veel ondernemers die kunstmatige intelligentie (AI) inzetten. Maarten Alblas, Jonas Ruyter en Kai Bakker richtten in 2017 techbedrijf Datasnipper op, dat AI gebruikt om het werk van accountants te automatiseren. Ze staan alle drie in de top 10 van de lijst met geschatte vermogens van 140 miljoen euro.
Martin Garrix
Ook een aantal bekende Nederlanders staan op de lijst. Zo is er Martijn Garritsen, bij het brede publiek bekend als dj Martin Garrix, die op plek 29 staat met een geschat vermogen van 50 miljoen euro. Maar hij is niet de enige bekende dj met een flink vermogen. Ook Nick van de Wall (Afrojack), Robbert van de Corput (Hardwell) en Sam Renders (Sam Feldt) mogen zich scharen onder de honderd jonge, rijkste selfmade ondernemers.
Modeonderneemster Nikkie Plessen (nummer 45) staat met een geschat vermogen van 40 miljoen euro op de lijst. Model Doutzen Kroes (nummer 67) en influencer en onderneemster Negin Mirsalehi (nummer 75) hebben naar schatting vermogens van respectievelijk 28 miljoen euro en 23 miljoen euro.
Ondergrens
De ondergrens is gestegen naar een record van 17 miljoen euro, van 15 miljoen. Om op de Quote-lijst te komen moeten de ondernemers dat vermogen zelf hebben verdiend.
Meer uit Financieel
AUSTIN (ANP) - Aandeelhouders van Tesla hebben de megabeloning voor topman Elon Musk goedgekeurd. Tijdens de aandeelhoudersvergadering van de elektrische autofabrikant op het hoofdkantoor in Austin in de staat Texas stemde ruim 75 procent van de aanwezigen in met de beloning in aandelen met een waarde tot 1 biljoen dollar, oftewel 1000 miljard dollar. Het gaat waarschijnlijk om het grootste beloningsvoorstel voor een topbestuurder van een bedrijf ooit.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met verliezen gesloten, waarbij vooral de techfondsen werden geraakt door hernieuwde zorgen bij beleggers over de sterk gestegen waarderingen van techbedrijven en de enorme investeringen in AI. Snap, het moederbedrijf van het populaire socialemediaplatform Snapchat, deed het juist wel goed op Wall Street dankzij positief ontvangen resultaten.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Amerikanen gaan dit feestdagenseizoen met onder meer Black Friday en kerst naar verwachting meer dan 1 biljoen dollar, oftewel 1000 miljard dollar, in winkels uitgeven, wat een nieuw record zou betekenen. Dat verwacht de Amerikaanse detailhandelsorganisatie National Retail Federation (NRF).
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De "komende dagen" zullen chips van Nexperia uit China weer bij klanten arriveren, verwacht demissionair minister Vincent Karremans (Economische Zaken, VVD). Zijn collega David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) verwelkomt de aankondiging dat China de leveringen weer mogelijk zal maken, zegt hij op X.
5 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De wereld onderschat momenteel hoe groot kunstmatige intelligentie (AI) gaat worden. Dat heeft topman Cristiano Amon van de grote Amerikaanse chipproducent Qualcomm gezegd in een interview met persbureau Bloomberg. Hij vergeleek daarbij AI met de opkomst van het internet, dat volgens Amon ook veel groter is geworden dan mensen aanvankelijk dachten in de jaren 90.
6 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA/RTR) - De Duitse staalindustrie verkeert volgens bondskanselier Friedrich Merz in een "existentiële crisis" door onder meer felle concurrentie van goedkoop staal uit China, de Amerikaanse importheffingen en de zwakkere staalvraag door de malaise in de Europese auto-industrie. Dat zei Merz na afloop van een ontmoeting in Berlijn met topbestuurders uit de staalindustrie.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is donderdag met rode cijfers gesloten. Staalproducent ArcelorMittal was koploper in de hoofdindex met een plus van 2,4 procent dankzij beter dan verwachte kwartaalresultaten. Bij de middelgrote fondsen op het Damrak was luchtvaartconcern Air France-KLM juist een opvallende daler met een koersval van bijna 15 procent na slecht ontvangen cijfers.
8 uur geleden