Jonge hockeyploeg speelt nu gelijk in India en wint shoot-outs
BHUBANESWAR (ANP) - De hockeysters van Oranje hebben in de Pro League met een zwaar verjongde ploeg een nieuwe nederlaag tegen India kunnen voorkomen. In Bhubaneswar werd het ditmaal 1-1. Nederland won vervolgens wel de shoot-outserie met 3-1, waardoor een bonuspunt werd gepakt. Vrijdag verloor Oranje nog met 2-1 van India, dat onder leiding staat van Janneke Schopman.
Al in de eerste minuut nam India de leiding: Rajwinder Kaur tikte de bal na 33 seconden binnen nadat ze de bal na een strafcorner voor haar voeten had gekregen. De gelijkmaker van Oranje liet lang op zich wachten. Pas in het vierde kwart, in de 53e minuut, maakte de olympisch kampioen gelijk via Yibbi Jansen. De 22-jarige specialiste, die zondag al drie keer had gescoord tegen de VS, pushte hard raak uit een strafcorner.
Jansen benutte vervolgens de eerste shoot-out, waarna ook Kyra Fortuin en Marente Barentsen trefzeker waren. India miste drie shoot-outs.
Euro Hockey League
Nederland trad in India aan met veel jonge en onervaren speelsters, omdat de veel internationals de trip oversloegen omdat ze volgende week met hun clubs Amsterdam en Den Bosch in actie komen in de Euro Hockey League. Ook interim-bondscoach Jamilon Mülders was er niet bij in India, wegens privéomstandigheden. Hij werd vervangen door assistent-trainer Joost Bitterling en Daan Sabel, normaal gesproken betrokken bij Jong Oranje.
Door de het gelijkspel en de winst van de shoot-outs wist Nederland te voorkomen dat India de koppositie in de Pro League overnam. Oranje heeft na acht wedstrijden 19 punten, India heeft er 16.
Nederland komt pas eind mei weer in actie in de Pro League. Argentinië is dan twee keer de tegenstander.
Meer uit Sport
MADRID (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft zich met de nodige moeite geplaatst voor de derde ronde van het masterstoernooi in Madrid. De nummer 1 van de wereld had bijna 2,5 uur nodig om de Fransman Benjamin Bonzi in drie sets te verslaan: 6-7 (6) 6-1 6-4.
11 uur geledenMADRID (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft zich afgemeld voor Roland Garros. De winnaar van de laatste twee edities van het grandslamtoernooi in Parijs kan niet meedoen vanwege de polsblessure die hem al een tijdje kwelt.
12 uur geledenCHORZOW (ANP) - Het EK atletiek wordt in 2028 georganiseerd in de Poolse regio Silezië. Dat maakte de Europese atletiekbond bekend. Het toernooi vindt plaats in het Slaski Stadion in de stad Chorzow.
18 uur geledenMADRID (ANP) - Tallon Griekspoor heeft zijn eerste gravelzege van het seizoen geboekt. De beste tennisser van Nederland won in de tweede ronde van het masterstoernooi van Madrid met 6-3 6-4 van Damir Dzumhur uit Bosnië en Herzegovina. Hij had een bye in de eerste ronde.
18 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - Oud-zwemster Sharon van Rouwendaal gaat aan de slag bij zwembond KNZB. De tweevoudig olympisch kampioene zal in samenwerking met bondscoach Marcel Wouda "een belangrijke bijdrage leveren aan de verdere ontwikkeling van de lange afstanden binnen het Nederlandse topzwemmen", meldde de KNZB.
22 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Voor de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles zijn tijdens de eerste verkoopronde meer dan 4 miljoen tickets verkocht. Dat maakten de organisatoren donderdag bekend.
1 dag geledenHENGELO (ANP) - Lieke Klaver komt op de FBK Games op 21 juni in actie op de 400 meter. De organisatie van de atletiekmeeting in Hengelo meldt de deelname van de 27-jarige atlete op "haar eigen" afstand in de 45e editie van de FBK Games.
1 dag geleden