Jonge hockeyploeg speelt nu gelijk in India en wint shoot-outs
BHUBANESWAR (ANP) - De hockeysters van Oranje hebben in de Pro League met een zwaar verjongde ploeg een nieuwe nederlaag tegen India kunnen voorkomen. In Bhubaneswar werd het ditmaal 1-1. Nederland won vervolgens wel de shoot-outserie met 3-1, waardoor een bonuspunt werd gepakt. Vrijdag verloor Oranje nog met 2-1 van India, dat onder leiding staat van Janneke Schopman.
Al in de eerste minuut nam India de leiding: Rajwinder Kaur tikte de bal na 33 seconden binnen nadat ze de bal na een strafcorner voor haar voeten had gekregen. De gelijkmaker van Oranje liet lang op zich wachten. Pas in het vierde kwart, in de 53e minuut, maakte de olympisch kampioen gelijk via Yibbi Jansen. De 22-jarige specialiste, die zondag al drie keer had gescoord tegen de VS, pushte hard raak uit een strafcorner.
Jansen benutte vervolgens de eerste shoot-out, waarna ook Kyra Fortuin en Marente Barentsen trefzeker waren. India miste drie shoot-outs.
Euro Hockey League
Nederland trad in India aan met veel jonge en onervaren speelsters, omdat de veel internationals de trip oversloegen omdat ze volgende week met hun clubs Amsterdam en Den Bosch in actie komen in de Euro Hockey League. Ook interim-bondscoach Jamilon Mülders was er niet bij in India, wegens privéomstandigheden. Hij werd vervangen door assistent-trainer Joost Bitterling en Daan Sabel, normaal gesproken betrokken bij Jong Oranje.
Door de het gelijkspel en de winst van de shoot-outs wist Nederland te voorkomen dat India de koppositie in de Pro League overnam. Oranje heeft na acht wedstrijden 19 punten, India heeft er 16.
Nederland komt pas eind mei weer in actie in de Pro League. Argentinië is dan twee keer de tegenstander.
Meer uit Sport
BARCELONA (ANP) - Jonas Vingegaard heeft in Barcelona met de zege in de ploegentijdrit de eerste gele trui veroverd van de 113e Tour de France. De 29-jarige Deen werd onder grote belangstelling tijdens de beklimming van de Montjuïc afgezet door zijn laatste overgebleven ploeggenoten van Visma - Lease a Bike en finishte na een kleine 20 kilometer bij het Olympisch Stadion in 21.47,87. Daarna kwam UAE Team Emirates van titelverdediger Tadej Pogačar niet meer aan zijn tijd.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich eenvoudig geplaatst voor de vierde ronde op Wimbledon. De als tweede geplaatste Duitser versloeg de Amerikaan Marcos Giron met 6-2 7-6 (4) 6-4. Hij treft in de volgende ronde de Tsjech Jiří Lehečka.
1 uur geledenSILVERSTONE (ANP) - Max Verstappen start als zevende in de Grote Prijs van Groot-Brittannië. De viervoudig wereldkampioen moest in de kwalificatie op het circuit van Silverstone veel tijd toegeven op de Mercedessen en Ferrari's. De poleposition ging naar de Italiaan Kimi Antonelli met een beste ronde van 1.28,111 in de Mercedes. De Monegask Charles Leclerc reed in de Ferrari de tweede tijd en zijn Britse teamgenoot Lewis Hamilton de derde tijd.
4 uur geledenBARCELONA (ANP) - De Spaanse ploeg Caja Rural heeft met debutant Alex Molenaar de 113e editie van de Tour de France in gang getrapt in Barcelona. De 23 teams rijden met tussenpozen van vijf minuten een etappe van bijna 20 kilometer vanaf het Parc del Fòrum naar het Olympisch Stadion op de fameuze berg Montjuïc, waar zich uren van tevoren al veel wielerfans hadden gemeld.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisster Iga Świątek is er niet in geslaagd de vierde ronde op Wimbledon te bereiken. De 25-jarige titelverdedigster uit Polen ging verrassend met 6-7 (9) 2-6 onderuit tegen de Filipijnse Alexandra Eala.
5 uur geledenSILVERSTONE (ANP) - Max Verstappen is als zesde geëindigd in de sprintrace van de Grote Prijs van Groot-Brittannië. De 28-jarige Red Bull-coureur moest de zege in de korte race op het circuit van Silverstone laten aan de Italiaan Kimi Antonelli in de Mercedes. De Brit Lewis Hamilton in de Ferrari werd tweede en de Britse wereldkampioen Lando Norris in de McLaren derde.
9 uur geledenEUGENE (ANP) - Jorinde van Klinken is op het onderdeel discuswerpen bij de Diamond League in het Amerikaanse Eugene tweede geworden. De 26-jarige Nederlandse kwam in haar tweede poging tot 68,21 meter. Haar landgenote Alida van Daalen wierp een afstand van 65,02 meter, goed voor de derde plaats. Het goud ging naar Valarie Sion uit de Verenigde Staten, die 68,64 meter noteerde.
14 uur geleden