Jonge Fransman Martinez klimt als beste op Mont Ventoux
MONT-VENTOUX (ANP) - De jonge Franse wielrenner Lenny Martinez heeft de zogeheten Mont Ventoux Challenge op zijn naam geschreven. De 19-jarige renner van Groupama-FDJ wist op de meet de Canadees Michael Woods een seconde voor te blijven. De Amerikaan Simon Carr en de Colombiaan Cristián Rodríguez eindigden vlak achter Woods als derde en vierde.
Genoemd viertal nam tegen het einde van de lange klim naar de top van de beruchte 'kale berg' in de Provence geleidelijk afstand van de rest van de klimmers. Voor Martinez was het zijn eerste profzege.
Door het gevaar op onweer werd de koers ingekort van 153 naar 98 kilometer. De renners fietsten ook maar één keer in plaats van twee keer de berg op. De beklimming vanuit Bédoin, de bekendste en langste, werd geschrapt. De klim werd nu vanuit Sault ondernomen en die staat bekend als de 'gemakkelijkste' om de 'Reus van de Provence' te bedwingen.
Martinez, slecht 52 kilogram zwaar, geldt als een groot klimtalent. Hij is de zoon van Miguel Martinez, oud-olympisch kampioen mountainbiken. Zijn grootvader Mariano Martinez won twee etappes in de Tour de France.
Meer uit Sport
HAARLEM (ANP) - Nederland is de Honkbalweek Haarlem begonnen met een overwinning. In het Pim Mulierstadion werden de International Globetrotters, een verzameling van honkballers uit verschillende landen over de hele wereld, met 6-1 verslagen.
1 uur geledenBAD HOMBURG (ANP) - De Tsjechische tennisster Karolína Muchová heeft zich vrijdag - na een hittepauze van anderhalf uur - geplaatst voor de finale van het grastoernooi van Bad Homburg. Ze was in twee sets te sterk voor de Roemeense Elena-Gabriela Ruse: 6-4 6-4. Tussen die sets zat de pauze in het stadje nabij Frankfurt.
9 uur geledenBAD HOMBURG VOR DER HÖHE (ANP) - Tennisster Naomi Osaka heeft in Duitsland voor het eerst in haar carrière een finale van een grastoernooi bereikt. De viervoudig grandslamkampioene uit Japan was in de halve finale van het toernooi van Bad Homburg met 6-3 6-3 te sterk voor de Chinese Wang Xinyu.
13 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor treft in de eerste ronde van Wimbledon de Australiër James Duckworth. Botic van de Zandschulp begint het grandslamtoernooi in Londen met een partij tegen de Amerikaan Aleksandar Kovacevic, terwijl Jesper de Jong tegen Rinky Hijikata uit Australië speelt. Dat is het resultaat van de loting op vrijdag.
15 uur geledenMANAMA (ANP) - De Spaanse wielrenner Pello Bilbao zal in zijn afscheidsjaar geen Tour de France rijden. De 36-jarige klimspecialist is niet op tijd hersteld van een virale infectie die hij opliep in de Tour Auvergne-Rhône-Alpes (voorheen het Critérium du Dauphiné). Dat meldde zijn ploeg Bahrain-Victorious op X.
1 dag geledenSPIELBERG (ANP) - Max Verstappen is recordhouder met vier zeges in de Grote Prijs van Oostenrijk, maar een vijfde zege in zijn andere 'thuisrace' ligt niet voor de hand. De Red Bull van de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 presteert dit seizoen ondermaats vergeleken met de grote concurrenten Mercedes en Ferrari. De Nederlander hoopt dat zijn auto met een upgrade weer iets beter gaat presteren.
1 dag geledenSPIELBERG (ANP) - Lewis Hamilton heeft onthuld dat een nekblessure hem kwelde in zijn eerste weken bij Ferrari. "Ik crashte begin vorig jaar tijdens een van mijn eerste tests in de Ferrari heel hard tegen de muur. Een van mijn nekwervels raakte beschadigd en daarbij werd een zenuw geraakt", vertelde de zevenvoudig wereldkampioen aan de media op de persdag van de Formule 1 voorafgaand aan de Grote Prijs van Oostenrijk.
1 dag geleden