Jonge Fransman Martinez klimt als beste op Mont Ventoux
MONT-VENTOUX (ANP) - De jonge Franse wielrenner Lenny Martinez heeft de zogeheten Mont Ventoux Challenge op zijn naam geschreven. De 19-jarige renner van Groupama-FDJ wist op de meet de Canadees Michael Woods een seconde voor te blijven. De Amerikaan Simon Carr en de Colombiaan Cristián Rodríguez eindigden vlak achter Woods als derde en vierde.
Genoemd viertal nam tegen het einde van de lange klim naar de top van de beruchte 'kale berg' in de Provence geleidelijk afstand van de rest van de klimmers. Voor Martinez was het zijn eerste profzege.
Door het gevaar op onweer werd de koers ingekort van 153 naar 98 kilometer. De renners fietsten ook maar één keer in plaats van twee keer de berg op. De beklimming vanuit Bédoin, de bekendste en langste, werd geschrapt. De klim werd nu vanuit Sault ondernomen en die staat bekend als de 'gemakkelijkste' om de 'Reus van de Provence' te bedwingen.
Martinez, slecht 52 kilogram zwaar, geldt als een groot klimtalent. Hij is de zoon van Miguel Martinez, oud-olympisch kampioen mountainbiken. Zijn grootvader Mariano Martinez won twee etappes in de Tour de France.
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Gioya Lancee heeft haar leidende positie op het NK allround verstevigd door de 1500 meter te winnen. Ze was in een persoonlijk record van 1.55,83 de snelste. Jade Groenewoud werd tweede in 1.57,60, voor Meike Veen (1.57,88).
12 minuten geledenBURIRAM (ANP/AFP) - Motorcoureur Marco Bezzecchi heeft zondag de Grote Prijs van Thailand gewonnen. De race op het circuit van Buriram was de eerste van het seizoen in de MotoGP. De 27-jarige Italiaan startte op pole en gaf de leiding niet uit handen. Bezzecchi eindigde vorig seizoen als derde in de eindstand van het wereldkampioenschap.
1 uur geledenTOKIO (ANP) - De Ethiopische atleet Tadese Takele heeft in de nacht van zaterdag op zondag zijn titel op de stadsmarathon van Tokio geprolongeerd. Hij klopte twee Keniaanse atleten op de streep en eindigde in een tijd van 2 uur, 3 minuten en 37 seconden. Daarmee was hij 14 seconden langzamer dan een jaar geleden. De overwinningen in Tokio waren de eerste twee grote marathonzeges in zijn carrière.
2 uur geledenARNHEM (ANP/DPA) - Het schaatspak van olympisch kampioene Jutta Leerdam is geveild voor 195.000 euro. Dat is te zien op de website van veilingaanbieder MatchWornShirt. De opbrengst gaat naar IJsvereniging Pijnacker, de jeugdclub van de kampioene op de 1000 meter in Milaan.
15 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting heeft haar leiding op de NK sprint in Heerenveen uitgebouwd met de winst op de eerste 1000 meter. De 28-jarige Schulting was eerder op zaterdag ook al de beste op de eerste 500 meter.
18 uur geledenNINOVE (ANP) - Mathieu van der Poel heeft bij zijn debuut in de Omloop Het Nieuwsblad direct overtuigend gewonnen. De oud-wereldkampioen van Alpecin-Premier Tech, die in de openingskoers van het Belgische voorjaar zijn rentree op de weg beleefde, maakte het verschil op de Muur van Geraardsbergen. In de resterende 16 kilometer soleerde de 31-jarige Nederlander onbedreigd naar de finish in Ninove.
19 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Suzanne Schulting heeft de eerste 500 meter van het NK sprint op haar naam geschreven. Ze kwam na 37,24 seconden over de finish in ijsstadion Thialf. Marrit Fledderus klokte de tweede tijd (37,39) en Isabel Grevelt werd derde (37,73).
19 uur geleden