Jonge Fransman Martinez klimt als beste op Mont Ventoux
MONT-VENTOUX (ANP) - De jonge Franse wielrenner Lenny Martinez heeft de zogeheten Mont Ventoux Challenge op zijn naam geschreven. De 19-jarige renner van Groupama-FDJ wist op de meet de Canadees Michael Woods een seconde voor te blijven. De Amerikaan Simon Carr en de Colombiaan Cristián Rodríguez eindigden vlak achter Woods als derde en vierde.
Genoemd viertal nam tegen het einde van de lange klim naar de top van de beruchte 'kale berg' in de Provence geleidelijk afstand van de rest van de klimmers. Voor Martinez was het zijn eerste profzege.
Door het gevaar op onweer werd de koers ingekort van 153 naar 98 kilometer. De renners fietsten ook maar één keer in plaats van twee keer de berg op. De beklimming vanuit Bédoin, de bekendste en langste, werd geschrapt. De klim werd nu vanuit Sault ondernomen en die staat bekend als de 'gemakkelijkste' om de 'Reus van de Provence' te bedwingen.
Martinez, slecht 52 kilogram zwaar, geldt als een groot klimtalent. Hij is de zoon van Miguel Martinez, oud-olympisch kampioen mountainbiken. Zijn grootvader Mariano Martinez won twee etappes in de Tour de France.
Meer uit Sport
TALLAHASSEE (ANP/BELGA) - Atlete Agnes Ngetich heeft in het Amerikaanse Tallahassee de gouden medaille veroverd bij het WK veldlopen. De 24-jarige Keniaanse liet Joy Cheptoyek uit Oeganda en de Ethiopische Senayet Getachew achter zich.
3 uur geledenTOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatsster Chloé Hoogendoorn heeft bij de EK afstanden in Polen brons veroverd op de 1500 meter. De 21-jarige Zuid-Hollandse eindigde met 1.57,64 als derde. De Europese titel ging naar Ragne Wiklund uit Noorwegen. Met 1.56,24 bleef de Noorse de Tsjechische Nikola Zdrahalova voor, die tweede werd in 1.56,53.
5 uur geledenTOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - De Nederlandse schaatsers hebben op de EK afstanden in Polen naast de medailles op de 5000 meter gegrepen. Kars Jansman was met 6.21,39 de beste Nederlander op de vierde plaats. De zege ging naar de van oorsprong Russische schaatser Vladimir Semirunniy, die uitkomt voor Polen. Hij schaatste met 6.11,13 een baanrecord.
6 uur geledenST. MORITZ (ANP) - Bobsleeër Dave Wesselink heeft bij de wereldbekerwedstrijd in het Zwitserse St. Moritz voldaan aan de kwalificatie-eis voor de Olympische Spelen van Milaan en Cortina d'Ampezzo en zich geplaatst voor de Spelen. Wesselink eindigde met remmer Jelen Franjic als achtste op de Zwitserse natuurijsbaan, het beste resultaat voor de Nederlandse tweemansbob. De wedstrijd gold ook meteen als EK. Daarin is Wesselink als zesde geëindigd.
6 uur geledenSYDNEY (ANP) - De tennissers uit Polen en Zwitserland hebben zich geplaatst voor de finale van de United Cup, het Australische toernooi voor gemengde landenteams. Zwitserland won in de halve finale met 2-1 van België, Polen versloeg de Verenigde Staten en staat zodoende voor de derde keer op rij in de finale van het toernooi. De afgelopen twee jaar was Polen verliezend finalist.
7 uur geledenEGMOND AAN ZEE (ANP) - Wielrenner Pepijn Veenings heeft de 25e editie van de strandrace Egmond-Pier-Egmond gewonnen. De 21-jarige Zaandammer had voor de 38 kilometer in de vrieskou iets minder dan een uur nodig en kwam solo over de streep. Hij hield Timothy Dupont van een record af. De Belgische titelverdediger had als eerste de jaarlijkse strandrace voor de vierde keer willen winnen, maar hij eindigde slechts als achtste.
7 uur geledenZAUCHENSEE (ANP) - De Amerikaanse skiester Lindsey Vonn heeft een maand voor aanvang van de Winterspelen in Milaan en Cortina haar vorm onderstreept met een wereldbekerzege. De 41-jarige was in het Oostenrijkse Zauchensee de snelste op de afdaling.
8 uur geleden