Jonge boeren: gemiste kans voor stabielere toekomst
DEN HAAG (ANP) - De toekomst van jonge boeren wordt er niet stabieler op nu de grootste Nederlandse boerenbelangenorganisatie LTO uit het overleg over een landbouwakkoord is gestapt. Dat zei voorzitter Roy Meijer van het Nederlands Agrarisch Jongeren Kontakt (NAJK) voorafgaand aan een nieuwe bijeenkomst van de belangrijkste partijen voor de onderhandelingen.
"De toekomst van jonge boeren wordt hier niet stabieler door", zei Meijer. "Wij zijn er niet uitgestapt. Wij hebben aangegeven dat een landbouwakkoord zonder de grootste landbouw- en tuinbouworganisatie niet geloofwaardig is."
Minister Piet Adema (Landbouw) verklaarde eerder dat het vooral voor jonge boeren een enorme tegenslag is dat LTO niet verder wil praten over een breed gedragen akkoord. Maar op de vraag of jonge boeren het slachtoffer zijn van deze stap van LTO, antwoordde Meijer ontwijkend. "Wij hebben een stip aan de horizon nodig en een strategie daarnaartoe, met een samenwerking tussen boeren, bedrijfsleven en de overheid. Een landbouwakkoord, als dat zou slagen, zou daar een mooie invulling van zijn geweest."
Eerder verklaarde het NAJK al teleurgesteld te zijn in het weglopen van LTO. "Wij vinden het ontzettend jammer dat LTO eruit is gestapt, maar het is aan elke partij voor zich om hier een keuze in te maken."
Meer uit Binnenland
ARNHEM (ANP) - De Arnhemse burgemeester Ahmed Marcouch heeft rapper Ye uitgenodigd om zondag, tussen zijn Nederlandse concerten door, een bezoek te brengen aan het Nationaal Holocaustmuseum in Amsterdam. Daarna zou hij samen met de opperrabbijn een krans kunnen leggen bij het Namenmonument. Dat bevestigt Marcouch' woordvoerder na een bericht in de Volkskrant.
3 uur geledenVLAARDINGEN (ANP) - Twee personen hebben in de nacht van vrijdag op zaterdag een plofkraak gepleegd bij een pinautomaat aan de Reigerlaan in Vlaardingen. Dat schrijft de politie op X.
4 uur geledenKERKRADE (ANP) - Aan de Toupsbergstraat in het Limburgse Kerkrade is in de nacht van vrijdag op zaterdag een auto een woning binnengereden. De bestuurder en een inzittende van de auto raakten gewond. Zij zijn met letsel naar het ziekenhuis gebracht. Dat heeft de politie bekendgemaakt.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Bij een aanrijding met een tram in Rotterdam is vrijdagavond een voetganger overleden. Dat meldt de politie Rotterdam op X. Het ongeval vond om 23.30 uur plaats op de 1e Middellandstraat.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Asielaanvragen die voor het ingaan van het EU-migratiepact zijn ingediend, worden op een nieuwe systematische manier beoordeeld. Asielminister Bart van den Brink laat weten dat dit nodig is.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Hoe langer de coronacrisis duurde, hoe meer belangen er speelden en die hadden invloed op de politieke besluitvorming rond de coronamaatregelen. Dat zei Pieter-Jaap Aalbersberg vrijdag tegen de parlementaire enquêtecommissie corona. Hij was tijdens de coronacrisis de Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid (NCTV).
18 uur geledenTIVAT (ANP) - Nog voor de zomer komen de Benelux-landen met een plan om kandidaat-landen op een snellere en correcte manier de EU in te trekken. Dat zei premier Rob Jetten na afloop van een top tussen de EU en Westelijke Balkanlanden in het Montenegrijnse Tivat.
19 uur geleden