Jonge boeren: gemiste kans voor stabielere toekomst
DEN HAAG (ANP) - De toekomst van jonge boeren wordt er niet stabieler op nu de grootste Nederlandse boerenbelangenorganisatie LTO uit het overleg over een landbouwakkoord is gestapt. Dat zei voorzitter Roy Meijer van het Nederlands Agrarisch Jongeren Kontakt (NAJK) voorafgaand aan een nieuwe bijeenkomst van de belangrijkste partijen voor de onderhandelingen.
"De toekomst van jonge boeren wordt hier niet stabieler door", zei Meijer. "Wij zijn er niet uitgestapt. Wij hebben aangegeven dat een landbouwakkoord zonder de grootste landbouw- en tuinbouworganisatie niet geloofwaardig is."
Minister Piet Adema (Landbouw) verklaarde eerder dat het vooral voor jonge boeren een enorme tegenslag is dat LTO niet verder wil praten over een breed gedragen akkoord. Maar op de vraag of jonge boeren het slachtoffer zijn van deze stap van LTO, antwoordde Meijer ontwijkend. "Wij hebben een stip aan de horizon nodig en een strategie daarnaartoe, met een samenwerking tussen boeren, bedrijfsleven en de overheid. Een landbouwakkoord, als dat zou slagen, zou daar een mooie invulling van zijn geweest."
Eerder verklaarde het NAJK al teleurgesteld te zijn in het weglopen van LTO. "Wij vinden het ontzettend jammer dat LTO eruit is gestapt, maar het is aan elke partij voor zich om hier een keuze in te maken."
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het zou de Nederlandse rechtspraktijk ten goede komen als er een heldere juridische definitie van femicide komt. Dat stelt het Wetenschappelijk Onderzoek- en Datacentrum (WODC), op basis van een onderzoek dat Maastricht University voor hen deed. Hierdoor zouden femicidezaken consistenter berecht worden en signalen van gendergerelateerd geweld sneller herkend worden.
46 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - De haven van Rotterdam moet fossiele activiteiten zo snel mogelijk afbouwen en klimaatneutraal zijn in 2050. Die eisen heeft de juridische non-profitorganisatie Advocates for the Future (AftF) neergelegd bij het Havenbedrijf Rotterdam. Het is de eerste officiële stap in een klimaatzaak rond de grootste haven van Europa.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Het terughalen van zes passagiers van de m/v Hondius naar Australië na aankomst in Eindhoven dinsdagochtend vroeg is "moeilijk, gezien de afstand tussen Nederland en Australië", zegt de Australische minister van Volksgezondheid Mark Butler. In een interview met het Australische ABC News zei Butler dat het zestal "maximaal 48 uur in Nederland mag zijn".
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Amerikaanse bedrijf achter onderwijsplatform Canvas heeft een akkoord gesloten met de hackers die de software vorige week wisten binnen te dringen. Dat houdt in dat de gestolen data aan het bedrijf Instructure is teruggegeven en alle data die de hackers wisten te ontfutselen door hen vernietigd is. Het bedrijf meldt niet of en zo ja hoeveel losgeld met het akkoord gemoeid was.
4 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Twee vliegtuigen met opvarenden van het Nederlandse cruiseschip Hondius zijn rond 00.30 uur in de nacht van maandag op dinsdag geland op het vliegveld van Eindhoven. Dat ziet een ANP-verslaggever. De vliegtuigen waren rond 20.45 uur Nederlandse tijd vertrokken vanaf Tenerife.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bert Natter heeft de Libris Literatuur Prijs gewonnen met het boek Aan het einde van de oorlog. Dat maakte de jury van de prestigieuze prijs maandagavond bekend in de uitzending van Nieuwsuur.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Mensen met een kaartje voor het afgelaste festival Music On kunnen hun geld terugkrijgen of hun ticket inzetten om de eerstvolgende editie bij te wonen. Dat meldt organisator Loveland maandagavond. "Op dit moment zijn wij hard bezig met het opzetten van een systeem om de afhandeling omtrent tickets zo soepel en zorgvuldig mogelijk te laten verlopen."
10 uur geleden