Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Jonge boeren: gemiste kans voor stabielere toekomst

Jonge boeren: gemiste kans voor stabielere toekomst

DEN HAAG (ANP) - De toekomst van jonge boeren wordt er niet stabieler op nu de grootste Nederlandse boerenbelangenorganisatie LTO uit het overleg over een landbouwakkoord is gestapt. Dat zei voorzitter Roy Meijer van het Nederlands Agrarisch Jongeren Kontakt (NAJK) voorafgaand aan een nieuwe bijeenkomst van de belangrijkste partijen voor de onderhandelingen.

"De toekomst van jonge boeren wordt hier niet stabieler door", zei Meijer. "Wij zijn er niet uitgestapt. Wij hebben aangegeven dat een landbouwakkoord zonder de grootste landbouw- en tuinbouworganisatie niet geloofwaardig is."

Minister Piet Adema (Landbouw) verklaarde eerder dat het vooral voor jonge boeren een enorme tegenslag is dat LTO niet verder wil praten over een breed gedragen akkoord. Maar op de vraag of jonge boeren het slachtoffer zijn van deze stap van LTO, antwoordde Meijer ontwijkend. "Wij hebben een stip aan de horizon nodig en een strategie daarnaartoe, met een samenwerking tussen boeren, bedrijfsleven en de overheid. Een landbouwakkoord, als dat zou slagen, zou daar een mooie invulling van zijn geweest."

Eerder verklaarde het NAJK al teleurgesteld te zijn in het weglopen van LTO. "Wij vinden het ontzettend jammer dat LTO eruit is gestapt, maar het is aan elke partij voor zich om hier een keuze in te maken."

Meer uit Binnenland

Nog deze maand nieuw paneel Margraten, belooft ambassadeur VS

DEN HAAG (ANP) - Nog deze maand komt er een nieuw paneel op de Amerikaanse begraafplaats in Margraten, vertelt de Amerikaanse ambassadeur Joseph Popolo vrijdag in een interview met EW Magazine. "En dat gaat specifiek over de rol van Afro-Amerikaanse soldaten die hun leven hebben gegeven voor de bevrijding van Nederland."

6 uur geleden
Voorganger Tom de Wal vrijgelaten na aanhouding in Tilburg

TILBURG (ANP) - De omstreden voorganger Tom de Wal is door de politie weer vrijgelaten. Dat laat hij in een onlinevideo weten. De Wal werd vrijdagavond aangehouden in Tilburg omdat hij er een genezingsdienst hield die door de gemeente verboden was. Hij laat weten dat hij onder meer boetes krijgt.

6 uur geleden
Qbuzz houdt bussen in noorden zaterdagochtend binnen

LEEUWARDEN (ANP) - Nu het KNMI code oranje voor Friesland en Groningen heeft verlengd tot zaterdag 09.00 uur, heeft Qbuzz besloten de bussen in die provincies langer binnen te houden. In Friesland blijven de bussen tot zeker 11.00 uur in de remise, in Groningen tot 09.00 uur. Vrijdag reed Qbuzz de hele dag niet in het noorden vanwege de weersomstandigheden.

6 uur geleden
Code oranje in noorden verlengd tot zaterdagochtend

DE BILT (ANP) - Het KNMI verlengt de duur van code oranje voor de provincies Groningen en Friesland en de Waddeneilanden tot zaterdag 09.00 uur. De weerwaarschuwing is al van kracht sinds middernacht.

10 uur geleden
Omstreden voorganger Tom de Wal aangehouden in Tilburg

TILBURG (ANP) - De omstreden voorganger Tom de Wal is vrijdagavond aangehouden in Tilburg. Dat gebeurde bij een zogenoemde gebedsgenezingsdienst, die door de gemeente was verboden. Een woordvoerder van de gemeente bevestigt berichtgeving daarover van Omroep Brabant.

10 uur geleden
Rijkswaterstaat stelt dit weekend koudeprotocol in

UTRECHT (ANP) - Rijkswaterstaat stelt zaterdag vanaf 18.00 uur het zogenoemde koudeprotocol in. Dit betekent dat dit weekend extra bergers en weginspecteurs aan het werk zijn. De verwachting is dat het zaterdag en zondag behoorlijk gaat vriezen in Nederland. Het protocol geldt voor alle provincies, tot maandagochtend.

12 uur geleden
Ruim 70 procent gemeenten huisvest te weinig statushouders

DEN HAAG (ANP) - Ruim zeven op de tien gemeenten maken te weinig woonruimte vrij voor statushouders. Dat blijkt uit een analyse van het ANP van de recentste cijfers van het ministerie van Binnenlandse Zaken. Minder dan een derde van de gemeenten, 98 in totaal, voldeed op 1 januari 2026 aan de taakstelling die de overheid hun oplegt.

12 uur geleden