Jonge boeren: gemiste kans voor stabielere toekomst
DEN HAAG (ANP) - De toekomst van jonge boeren wordt er niet stabieler op nu de grootste Nederlandse boerenbelangenorganisatie LTO uit het overleg over een landbouwakkoord is gestapt. Dat zei voorzitter Roy Meijer van het Nederlands Agrarisch Jongeren Kontakt (NAJK) voorafgaand aan een nieuwe bijeenkomst van de belangrijkste partijen voor de onderhandelingen.
"De toekomst van jonge boeren wordt hier niet stabieler door", zei Meijer. "Wij zijn er niet uitgestapt. Wij hebben aangegeven dat een landbouwakkoord zonder de grootste landbouw- en tuinbouworganisatie niet geloofwaardig is."
Minister Piet Adema (Landbouw) verklaarde eerder dat het vooral voor jonge boeren een enorme tegenslag is dat LTO niet verder wil praten over een breed gedragen akkoord. Maar op de vraag of jonge boeren het slachtoffer zijn van deze stap van LTO, antwoordde Meijer ontwijkend. "Wij hebben een stip aan de horizon nodig en een strategie daarnaartoe, met een samenwerking tussen boeren, bedrijfsleven en de overheid. Een landbouwakkoord, als dat zou slagen, zou daar een mooie invulling van zijn geweest."
Eerder verklaarde het NAJK al teleurgesteld te zijn in het weglopen van LTO. "Wij vinden het ontzettend jammer dat LTO eruit is gestapt, maar het is aan elke partij voor zich om hier een keuze in te maken."
Meer uit Binnenland
DE BILT (ANP) - Het KNMI heeft code geel afgegeven voor het Waddengebied maandagochtend tussen 06.00 en 10.00 uur. Er kunnen bij buien windstoten voorkomen van rond de 90 kilometer per uur uit noordelijke richting. Hiervan kunnen verkeer en buitenactiviteiten hinder ondervinden.
1 uur geledenDE BILT (ANP) - Ook in De Bilt is de temperatuur zondagavond onder nul gezakt. Daarmee is de eerste officiële vorst van het najaar gemeten, meldt Weeronline. Het vroor in De Bilt voor het laatst op 27 maart.
2 uur geledenMIDDELHARNIS (ANP) - Voor de brand in een leegstaand pand in Middelharnis (Zuid-Holland) is zondagavond een tweede NL-Alert verstuurd. Het vuur kan door draaiende wind opnieuw oplaaien. Dat kan zorgen voor extra rookoverlast, meldt de veiligheidsregio.
3 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Lokaal is de eerste vorst van dit najaar gemeten. Buienradar meldt dat op het weerstation in het Drentse Eelde de temperatuur zondag om 18.40 uur daalde naar -0,1 graad.
4 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Het aantal schademeldingen bij het Instituut Mijnbouwschade Groningen (IMG) na de aardbeving bij Zeerijp vrijdag is opgelopen tot boven de duizend. Tot 16.00 uur kreeg het IMG 1077 meldingen.
7 uur geledenTILBURG (ANP) - Door de brand zaterdag in woonzorgcentrum de Leyhoeve in Tilburg zijn zestien appartementen nog niet bewoonbaar. De rest van de mensen die nog niet terug naar huis konden, mogen zondagavond weer hun woning in, meldt het woonzorgcentrum.
7 uur geledenHOUTEN (ANP) - Het belooft komende week wisselvallig weer te worden met kans op natte sneeuw. Dat meldt Weeronline zondag. Vooral landinwaarts is er woensdag en donderdag kans op winterse neerslag.
9 uur geleden