Jonge boeren: gemiste kans voor stabielere toekomst
DEN HAAG (ANP) - De toekomst van jonge boeren wordt er niet stabieler op nu de grootste Nederlandse boerenbelangenorganisatie LTO uit het overleg over een landbouwakkoord is gestapt. Dat zei voorzitter Roy Meijer van het Nederlands Agrarisch Jongeren Kontakt (NAJK) voorafgaand aan een nieuwe bijeenkomst van de belangrijkste partijen voor de onderhandelingen.
"De toekomst van jonge boeren wordt hier niet stabieler door", zei Meijer. "Wij zijn er niet uitgestapt. Wij hebben aangegeven dat een landbouwakkoord zonder de grootste landbouw- en tuinbouworganisatie niet geloofwaardig is."
Minister Piet Adema (Landbouw) verklaarde eerder dat het vooral voor jonge boeren een enorme tegenslag is dat LTO niet verder wil praten over een breed gedragen akkoord. Maar op de vraag of jonge boeren het slachtoffer zijn van deze stap van LTO, antwoordde Meijer ontwijkend. "Wij hebben een stip aan de horizon nodig en een strategie daarnaartoe, met een samenwerking tussen boeren, bedrijfsleven en de overheid. Een landbouwakkoord, als dat zou slagen, zou daar een mooie invulling van zijn geweest."
Eerder verklaarde het NAJK al teleurgesteld te zijn in het weglopen van LTO. "Wij vinden het ontzettend jammer dat LTO eruit is gestapt, maar het is aan elke partij voor zich om hier een keuze in te maken."
Meer uit Binnenland
GOUDSWAARD (ANP) - De 29-jarige man die wordt verdacht van een dubbele verkrachting in het Zuid-Hollandse Goudswaard is een thuisloze inwoner van de gemeente Hoeksche Waard. Dat meldt buurgemeente Nissewaard. Wel verbleef de man wisselende periodes in Spijkenisse.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Tussen de stations Amsterdam Sloterdijk en Schiphol rijden er naar verwachting tot in de loop van dinsdagavond geen treinen, meldt ProRail. Tijdens een inspectie zijn bij drie verschillende wissels dezelfde technische problemen ontdekt.
3 uur geledenARNHEM (ANP) - Een 21-jarige man uit Zoetermeer is vorige week woensdag opgepakt in verband met een schietincident in het winkelcentrum Kronenburg in Arnhem, meldt de politie dinsdag. Hierbij raakte op zaterdag 21 februari een omstander lichtgewond.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het OM gaat niet in hoger beroep in de Barendrechtse zedenzaak. Vorige week kreeg de 46-jarige Mels van B. uit Barendrecht achttien jaar cel en tbs met dwangverpleging opgelegd voor het jarenlang ernstig seksueel misbruiken van jonge meisjes.
4 uur geledenARNHEM (ANP) - In een onderzoek naar sextortion, waarin meerdere aangiftes werden gedaan, zijn dinsdag twee mensen aangehouden. Het gaat om mannen van 22, beide afkomstig uit Arnhem. Ze worden ervan verdacht meerdere slachtoffers te hebben afgeperst, meldt de politie.
4 uur geledenBREDA (ANP) - In een aftakking van de Beneden-Merwede waar vorige week maandag een schoen met een voet van de sinds december 2023 vermiste 16-jarige Yoran Krol werd gevonden, heeft de politie eerder nog een schoen met daarin een voet van een andere vermiste persoon gevonden. Het gaat om de 75-jarige Marijke die in maart 2024 vermist raakte, meldt de politie dinsdag.
4 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - In Den Bosch is het hoger beroep begonnen in de zaak over het seksueel misbruik van zeven oppaskinderen in de omgeving van Eindhoven. "Het is een walgelijke en laffe daad dat ik zoveel leed heb toegebracht. Ik heb ze pijn gedaan, angsten bezorgd en beschadigd. Er is geen enkel excuus voor wat ik heb gedaan", zei verdachte Nancy D. (57) bij aanvang. "Samen vormden we een giftige cocktail, waarbij slachtoffers zijn gevallen", zei verdachte Peter S. (62) op de eerste zittingsdag.
7 uur geleden