Jonge asielzoekers krijgen opvangplek buiten Ter Apel
UTRECHT (ANP) - Minstens 150 minderjarige asielzoekers worden van Ter Apel naar opvangplekken ergens anders in het land gebracht. Dat meldt Stichting Nidos, een organisatie die zich inzet voor jonge vluchtelingen en de locaties heeft gezocht. Het bericht wordt bevestigd door het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA).
De eerste vijftig jongeren worden maandag naar locaties in het zuiden van Nederland gebracht. Daar kunnen ze minstens acht weken blijven. Later volgende week gaan nog minstens honderd kinderen, en misschien meer, naar andere opvangplekken. Nidos roept gemeenten op om in totaal 350 woningen beschikbaar te stellen aan de stichting, zodat daar jongeren kunnen worden opgevangen. Volgens de organisatie is in Ter Apel "de veiligheid voor de groep alleenstaande minderjarige vreemdelingen (amv’s) niet langer gegarandeerd".
Eerder deze week meldde de gemeente Amersfoort dat er een opvang was geregeld voor veertig minderjarige asielzoekers in een hotel. Zij worden begeleid door Nidos. Die opvang staat los van de deal die nu is gesloten.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Over een uur gaan de eerste stembureaus open. Vanaf 00.00 uur kunnen kiezers hun stem voor de gemeenteraadsverkiezingen onder meer uitbrengen in Arnhem, Den Haag en Zwolle. Vanaf 07.30 uur gaan de meeste andere stemlokalen open, al wijken de openingstijden op sommige locaties af.
1 uur geledenVEGHEL (ANP) - Supermarktketen Jumbo haalt de voorraad gebroken en hele diepvriessperziebonen van het huismerk uit de winkels, nadat dinsdag verhalen naar buiten waren gekomen dat er dode muizen tussen de bonen lagen. De super bevestigt een bericht van NU.nl dat de maatregel uit voorzorg wordt genomen en er geen gevaar is voor de gezondheid.
1 uur geledenDOKKUM (ANP) - In Dokkum en de Friese dorpen in de buurt zijn al veel festiviteiten in het weekend vóór Koningsdag, wanneer de koninklijke familie op bezoek komt. Dinsdag is een groot deel van het programma bekendgemaakt. Er zijn optredens van onder meer de Bankzitters, Kris Kross, Kraantje Pappie en Miss Montreal, en er is een speciaal geschreven koningslied.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nu bijna een miljoen mensen op de vlucht zijn geslagen, stijgen de noden in Libanon "razendsnel". Dat zegt Benoit de Gryse, directeur van Stichting Vluchteling, vanuit Beiroet. De Gryse vertrok afgelopen zondag naar de hoofdstad van Libanon om te onderzoeken hoe zijn stichting het beste hulp kan bieden en om aandacht te vragen voor het menselijk lijden.
5 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De provincie Groningen neemt maatregelen om het aantal vogels en vleermuizen dat in aanraking komt met kleine windturbines te verminderen. Groningen kijkt onder meer of het mogelijk is de turbines in de maand augustus 's nachts stil te zetten.
5 uur geledenHARDENBERG (ANP) - De gemeente Hardenberg heeft het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) definitief een last onder dwangsom opgelegd voor het niet volgens afspraak sluiten van twee asielopvanglocaties binnen de gemeente. Dat heeft het gemeentebestuur dinsdag besloten. Het COA krijgt van de gemeente een week om de overtreding te beëindigen.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Oud-topvoetballer Quincy Promes (34) heeft toegegeven dat hij tijdens een feest in Abcoude een ver familielid "eenmaal met een zakmesje heeft gestoken". Dat zei een van de advocaten van Promes dinsdag tijdens een voorbereidende zitting in de strafzaak tegen hem. Promes heeft volgens raadsvrouw Carry Knoops zijn eerdere stilzwijgen doorbroken en "voor het eerst echt openheid van zaken gegeven".
8 uur geleden