Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Jonge activiste Butler opvolger overleden senator Democraten

Jonge activiste Butler opvolger overleden senator Democraten

SACRAMENTO (ANP) - De gouverneur van Californië, Gavin Newsom, heeft aangekondigd dat hij maandag de 44-jarige Laphonza Butler voordraagt om de op 90-jarige leeftijd overleden Democratische senator Dianne Feinstein op te volgen. Zij was de oudste senator. De linkse zwarte vrouwenrechtenactiviste is ook adviseur geweest van de huidige vicepresident Kamala Harris. Ze heeft niet eerder een openbare functie bekleed.

Butler moet de resterende ambtstermijn van de afgelopen week overleden Feinstein volmaken. De gouverneur van Californië is gemachtigd tot de komende verkiezingen in 2024 een opvolger aan te wijzen.

Feinstein werd in 1992 senator in Washington namens de Democratische partij in Californië. Ze kreeg op hoge leeftijd gezondheidsproblemen, maar wilde niet opstappen wat tot veel kritiek leidde. De Democraten beheersen 51 van de honderd zetels in de Senaat en willen zo snel mogelijk een nieuwe senator op de zetel. Laphonza Butler zou met haar installering de enige zwarte vrouw in de Senaat zijn en zou de eerste zwarte en openlijk lesbische vrouw in de Senaat worden.

Meghan Markle

Feinstein wordt donderdag begraven in San Francisco, de stad waar ze van 1978 tot 1988 burgemeester van was.

Britse media hebben druk gespeculeerd dat de hertogin van Sussex, de Californische Meghan Markle, ook tot de kandidaten zou horen om op de senaatszetel terecht te komen. Ze zou zelfs ambities hebben om op den duur president te worden.

Meer uit Buitenland

Rusland toont voor het eerst drones op militaire parade

MOSKOU (ANP) - Rusland heeft drones getoond tijdens de militaire parade in Moskou, ter ere van de Dag van de Overwinning. Het is volgens Russische staatsmedia voor het eerst dat dergelijke technologie op deze manier is gepresenteerd.

1 uur geleden
Rusland viert overwinning in WOII met militaire parade in Moskou

MOSKOU (ANP/AFP) - Rusland viert dat tachtig jaar geleden nazi-Duitsland werd verslagen in de Tweede Wereldoorlog. Net als voorgaande jaren vindt de grootste militaire parade plaats in Moskou. Die optocht is inmiddels bezig in het bijzijn van president Vladimir Poetin en buitenlandse leiders.

2 uur geleden
Oekraïne ontmantelt spionnennetwerk van Hongaarse staat

KYIV (ANP/RTR/AFP) - De Oekraïense veiligheidsdienst zegt een spionnennetwerk te hebben ontmanteld dat werd aangestuurd door de Hongaarse staat, een lidstaat van de Europese Unie. De geheim agenten zouden in het zuidwesten van het land informatie hebben verzameld over de Oekraïense defensie.

2 uur geleden
Slachtoffers seksueel misbruik 'bezorgd' na benoeming paus Leo

ROME (ANP) - SNAP, een organisatie voor slachtoffers van seksueel misbruik in de kerk, heeft "bezorgd" gereageerd op de benoeming van Robert Prevost als paus. Volgens de organisatie heeft Prevost, die nu de naam Leo XIV heeft aangenomen, te slap opgetreden tegen misbruik.

3 uur geleden
Zelensky: bestand van dertig dagen teken van wil tot vrede

KYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft donderdag gezegd dat hij de Amerikaanse president Donald Trump in een telefoongesprek had verteld dat een staakt-het-vuren van dertig dagen een "echte indicator" zou zijn voor een beweging in de richting van vrede met Rusland. Zelensky zei ook dat Kyiv bereid was dit bestand onmiddellijk in te voeren.

7 uur geleden
President Ecuador: hulp van Israël in strijd tegen drugskartels

QUITO (ANP/AFP) - De Ecuadoraanse president Daniel Noboa heeft donderdag verteld dat hij hulp had gezocht bij Israël en de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) om de drugskartels te bestrijden die het Zuid-Amerikaanse land terroriseren.

7 uur geleden
Leger VS begint in juni met ontslaan transgender militairen

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth heeft interne instructies aan het Pentagon gegeven om uiterlijk 6 juni te beginnen met het ontslaan van transgender militairen die niet zelf besluiten te vertrekken. Dat blijkt uit een memo dat persbureau Reuters heeft ingezien.

12 uur geleden