Jong Oranje wint van Gibraltar en nadert kwalificatie voor EK
ALMERE (ANP) - Jong Oranje heeft nog één overwinning nodig om zich rechtstreeks te kwalificeren voor het Europees kampioenschap voetbal. Nederland won in Almere na een moeizaam begin van Jong Gibraltar, 6-0. Voorlopig staat Nederland aan kop van de groep, met een punt voorsprong op Zwitserland. Bondscoach Erwin van de Looi had in Almere veel van zijn gebruikelijke basisspelers op de bank dan wel de tribune gezet.
Halverwege was het nog 0-0. Nederland kreeg veel mogelijkheden, maar gaf met een weinig effectieve afwerking doelman Christian Lopez de kans aanvankelijk uit te groeien tot de held van Gibraltar. Tot overmaat van ramp miste Myron Boadu na ongeveer een half uur ook nog eens een strafschop. Jong Oranje raakte bovendien drie keer de lat.
Meteen na rust was het wel raak. Daniël van Kaam brak de ban na een voorzet van Denso Kasius. Daarna waren er treffers van Daishawn Redan, Sepp van den Berg, Lopez (eigen doel), invaller Brian Brobbey en Elayis Tavsan.
Genoeg kansen
"In de eerste helft kregen we al meer dan genoeg kansen", zei Van de Looi bij ESPN. "Halverwege had het ook al 5-0 kunnen staan. Natuurlijk leidde het bij ons wel tot lichte irritatie, maar we wisten dat het wel goed zou komen. Gelukkig scoorden we meteen na rust en daarmee was het ook meteen gedaan. Vervolgens liepen we rustig verder uit en konden we al onze plannen wat wissels betreft uitvoeren zoals we dat van plan waren. Nu moeten we het in de komende wedstrijd afmaken."
Jong Oranje sluit de groepsfase van de kwalificatie zaterdag af met de uitwedstrijd tegen Wales. Het Europees kampioenschap vindt in 2023 in Roemenië en Georgië plaats.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP/AFP) - Real Madrid-aanvaller Kylian Mbappé heeft een spierblessure aan zijn linkerbovenbeen opgelopen. Dat meldt zijn club op de website. De 27-jarige Fransman liep de blessure afgelopen vrijdag op in de competitiewedstrijd tegen Real Betis (1-1).
7 uur geledenZEIST (ANP) - Scheidsrechter Allard Lindhout leidt zaterdag de wedstrijd tussen Ajax en landskampioen PSV in de Johan Cruijff ArenA. Dat meldt voetbalbond KNVB.
8 uur geledenZEIST (ANP) - Voetbalbond KNVB wenst Xavi Simons alle sterkte bij zijn herstel van de knieblessure, die hem van het WK houdt deze zomer. "Je komt sterker terug, Xavi", laat de bond via het X-kanaal Ons Oranje weten. Ook teamgenoten van Simons bij Oranje betuigen hun steun.
9 uur geledenLONDEN (ANP) - Xavi Simons mist het WK voetbal door een zware knieblessure. Zijn club Tottenham Hotspur bevestigt tegenover verschillende media dat de Oranje-international zaterdag in het competitieduel met Wolverhampton Wanderers zijn voorste kruisband in zijn rechterknie heeft gescheurd.
12 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA is van plan het prijzengeld voor het komende WK voetbal verder te verhogen. Er ligt een voorstel dat dinsdag moet worden goedgekeurd op een congres in Vancouver.
22 uur geledenTURIJN (ANP) - Internazionale heeft op weg naar de 21e landstitel punten verspeeld. De club uit Milaan gaf in Turijn een voorsprong van 2-0 tegen Torino uit handen en liet de thuisploeg terugkomen tot 2-2. Inter blijft ondanks het gelijkspel de koploper in de Serie A met nog altijd een comfortabele voorsprong van 10 punten op nummer 2 Napoli. Er zijn nog vier speelronden te gaan in Italië.
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP) - De voetbalsters van PSV hebben met een zege bij Heerenveen de koppositie in de Eredivisie verstevigd. De club uit Eindhoven won in Friesland met 1-0 door een doelpunt van Renate Jansen in de tweede helft.
1 dag geleden