Jong Oranje wint van Gibraltar en nadert kwalificatie voor EK
ALMERE (ANP) - Jong Oranje heeft nog één overwinning nodig om zich rechtstreeks te kwalificeren voor het Europees kampioenschap voetbal. Nederland won in Almere na een moeizaam begin van Jong Gibraltar, 6-0. Voorlopig staat Nederland aan kop van de groep, met een punt voorsprong op Zwitserland. Bondscoach Erwin van de Looi had in Almere veel van zijn gebruikelijke basisspelers op de bank dan wel de tribune gezet.
Halverwege was het nog 0-0. Nederland kreeg veel mogelijkheden, maar gaf met een weinig effectieve afwerking doelman Christian Lopez de kans aanvankelijk uit te groeien tot de held van Gibraltar. Tot overmaat van ramp miste Myron Boadu na ongeveer een half uur ook nog eens een strafschop. Jong Oranje raakte bovendien drie keer de lat.
Meteen na rust was het wel raak. Daniël van Kaam brak de ban na een voorzet van Denso Kasius. Daarna waren er treffers van Daishawn Redan, Sepp van den Berg, Lopez (eigen doel), invaller Brian Brobbey en Elayis Tavsan.
Genoeg kansen
"In de eerste helft kregen we al meer dan genoeg kansen", zei Van de Looi bij ESPN. "Halverwege had het ook al 5-0 kunnen staan. Natuurlijk leidde het bij ons wel tot lichte irritatie, maar we wisten dat het wel goed zou komen. Gelukkig scoorden we meteen na rust en daarmee was het ook meteen gedaan. Vervolgens liepen we rustig verder uit en konden we al onze plannen wat wissels betreft uitvoeren zoals we dat van plan waren. Nu moeten we het in de komende wedstrijd afmaken."
Jong Oranje sluit de groepsfase van de kwalificatie zaterdag af met de uitwedstrijd tegen Wales. Het Europees kampioenschap vindt in 2023 in Roemenië en Georgië plaats.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft woensdagavond in de thuiswedstrijd tegen Olympiakos volgens databureaus een wonder nodig voor een plek in de tussenronde van de Champions League. Trainer Fred Grim heeft ook gelezen dat het voor 92 procent zeker is dat zijn ploeg de laatste Europese wedstrijd van dit seizoen speelt. "Ik denk dat we er alles aan moeten doen om onze wedstrijd te winnen", zei hij op een persconferentie. "Daarna zien we het wel."
4 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Trainer Peter Bosz verwacht dat Bayern München woensdag met de sterkst mogelijke ploeg aan het uitduel met PSV in de Champions League begint. "Een topploeg verliest niet twee keer achter elkaar", zei hij op een persconferentie in Eindhoven. "En zij zijn ook niet van de cadeautjes. Ze willen altijd winnen. Daar houd ik wel van."
5 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Paul Wanner heeft nog niet besloten dat hij met Oostenrijk naar het WK wil. "Daar heb ik nog geen beslissing over genomen", zei hij op een persconferentie, een dag voor het thuisduel van PSV met zijn oude club Bayern München in de Champions League. "Ik focus me nu alleen op PSV."
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Steven Berghuis staat weer op het trainingsveld bij Ajax. Hij liet zich dinsdag zien tijdens de laatste oefensessie voor het thuisduel van woensdag met het Griekse Olympiakos in de Champions League.
7 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Guus Til en Anass Salah-Eddine zijn woensdag mogelijk inzetbaar tijdens de thuiswedstrijd van PSV tegen Bayern München in de Champions League. "Ik hoop dat ze zo kunnen trainen", zei trainer Peter Bosz op een persconferentie. "Dan gaan we na de training even met elkaar zitten en nemen we een beslissing."
7 uur geledenVITORIA-GASTEIZ (ANP) - Real Betis heeft vier dagen voor het Europa League-duel met Feyenoord niet kunnen winnen bij Deportivo Alavés. De ploeg van trainer Manuel Pellegrini verloor de uitwedstrijd met 2-1.
1 dag geledenROME (ANP) - Donyell Malen heeft met AS Roma genoegen moeten nemen met een punt in de topper tegen AC Milan. Het duel in het Stadio Olimpico eindigde in 1-1. Het is voor Roma pas het eerste gelijkspel in 22 wedstrijden in de Serie A.
1 dag geleden