Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Jong Oranje wint van Gibraltar en nadert kwalificatie voor EK

Jong Oranje wint van Gibraltar en nadert kwalificatie voor EK

ALMERE (ANP) - Jong Oranje heeft nog één overwinning nodig om zich rechtstreeks te kwalificeren voor het Europees kampioenschap voetbal. Nederland won in Almere na een moeizaam begin van Jong Gibraltar, 6-0. Voorlopig staat Nederland aan kop van de groep, met een punt voorsprong op Zwitserland. Bondscoach Erwin van de Looi had in Almere veel van zijn gebruikelijke basisspelers op de bank dan wel de tribune gezet.

Halverwege was het nog 0-0. Nederland kreeg veel mogelijkheden, maar gaf met een weinig effectieve afwerking doelman Christian Lopez de kans aanvankelijk uit te groeien tot de held van Gibraltar. Tot overmaat van ramp miste Myron Boadu na ongeveer een half uur ook nog eens een strafschop. Jong Oranje raakte bovendien drie keer de lat.

Meteen na rust was het wel raak. Daniël van Kaam brak de ban na een voorzet van Denso Kasius. Daarna waren er treffers van Daishawn Redan, Sepp van den Berg, Lopez (eigen doel), invaller Brian Brobbey en Elayis Tavsan.

Genoeg kansen

"In de eerste helft kregen we al meer dan genoeg kansen", zei Van de Looi bij ESPN. "Halverwege had het ook al 5-0 kunnen staan. Natuurlijk leidde het bij ons wel tot lichte irritatie, maar we wisten dat het wel goed zou komen. Gelukkig scoorden we meteen na rust en daarmee was het ook meteen gedaan. Vervolgens liepen we rustig verder uit en konden we al onze plannen wat wissels betreft uitvoeren zoals we dat van plan waren. Nu moeten we het in de komende wedstrijd afmaken."

Jong Oranje sluit de groepsfase van de kwalificatie zaterdag af met de uitwedstrijd tegen Wales. Het Europees kampioenschap vindt in 2023 in Roemenië en Georgië plaats.

Meer uit Voetbal

Koploper Arsenal lijdt pijnlijke nederlaag tegen Bournemouth

LONDEN (ANP) - Arsenal heeft de late overwinning (0-1) bij Sporting Portugal in de kwartfinale van de Champions League geen goed vervolg kunnen geven. In de Premier League ging de koploper in eigen huis met 2-1 onderuit tegen Bournemouth.

21 minuten geleden
Neymar moet komende maanden laten zien dat hij klaar is voor WK

PARIJS (ANP/RTR) - De Braziliaanse bondscoach Carlo Ancelotti houdt de mogelijkheid open voor Neymar om een plaats in de selectie voor het WK voetbal te veroveren. De Braziliaanse topscorer heeft twee maanden om te laten zien dat hij de benodigde kwaliteiten heeft, aldus de coach in een interview met de Franse krant L'Équipe.

1 uur geleden
De Jong fit genoeg voor rentree in wedstrijdselectie Barcelona

BARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong maakt mogelijk zaterdagavond zijn rentree bij FC Barcelona. Trainer Hansi Flick heeft de Oranje-international opgenomen in de wedstrijdselectie voor het thuisduel met stadgenoot Espanyol.

2 uur geleden
Indonesische bond wist dat voetballers Nederlanderschap verloren

JAKARTA (ANP) - De Indonesische voetbalbond is er steeds van op de hoogte geweest dat genaturaliseerde voetbalinternationals hun Nederlandse nationaliteit zouden verliezen. Dat blijkt uit een verklaring van teammanager Sumardji, die op de officiële website van de Indonesische voetbalbond PSSI staat. Verschillende spelers van het Indonesische elftal stonden de voorbije weken in Nederland bij hun clubs aan de kant omdat hun werkvergunning niet in orde was. Voor een groot deel is er inmiddels een tijdelijke oplossing gevonden.

2 uur geleden
Real Madrid blijft thuis steken op gelijkspel tegen Girona

MADRID (ANP) - Real Madrid heeft thuis punten verspeeld tegen Girona. De Madrilenen kwamen in Bernabéu niet verder dan 1-1. Real komt door het gelijkspel op 70 punten, 6 punten minder dan FC Barcelona, dat zaterdag stadgenoot Espanyol ontvangt.

17 uur geleden
Malen leidt AS Roma met drie treffers naar zege op Pisa

ROME (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma naar een ruime zege op hekkensluiter Pisa geleid. De international van Oranje zorgde bij de 3-0-zege in het Stadio Olimpico in Rome voor alle doelpunten.

17 uur geleden
Mexico: FIFA wijst verzoek Iran tot verplaatsing WK-duels af

MEXICO-STAD (ANP/DPA) - De WK-wedstrijden van Iran worden niet verplaatst van de Verenigde Staten naar Mexico, ondanks de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft de Mexicaanse president Claudia Sheinbaum vrijdag op een persconferentie gezegd.

18 uur geleden