Jong Oranje wint van Gibraltar en nadert kwalificatie voor EK
ALMERE (ANP) - Jong Oranje heeft nog één overwinning nodig om zich rechtstreeks te kwalificeren voor het Europees kampioenschap voetbal. Nederland won in Almere na een moeizaam begin van Jong Gibraltar, 6-0. Voorlopig staat Nederland aan kop van de groep, met een punt voorsprong op Zwitserland. Bondscoach Erwin van de Looi had in Almere veel van zijn gebruikelijke basisspelers op de bank dan wel de tribune gezet.
Halverwege was het nog 0-0. Nederland kreeg veel mogelijkheden, maar gaf met een weinig effectieve afwerking doelman Christian Lopez de kans aanvankelijk uit te groeien tot de held van Gibraltar. Tot overmaat van ramp miste Myron Boadu na ongeveer een half uur ook nog eens een strafschop. Jong Oranje raakte bovendien drie keer de lat.
Meteen na rust was het wel raak. Daniël van Kaam brak de ban na een voorzet van Denso Kasius. Daarna waren er treffers van Daishawn Redan, Sepp van den Berg, Lopez (eigen doel), invaller Brian Brobbey en Elayis Tavsan.
Genoeg kansen
"In de eerste helft kregen we al meer dan genoeg kansen", zei Van de Looi bij ESPN. "Halverwege had het ook al 5-0 kunnen staan. Natuurlijk leidde het bij ons wel tot lichte irritatie, maar we wisten dat het wel goed zou komen. Gelukkig scoorden we meteen na rust en daarmee was het ook meteen gedaan. Vervolgens liepen we rustig verder uit en konden we al onze plannen wat wissels betreft uitvoeren zoals we dat van plan waren. Nu moeten we het in de komende wedstrijd afmaken."
Jong Oranje sluit de groepsfase van de kwalificatie zaterdag af met de uitwedstrijd tegen Wales. Het Europees kampioenschap vindt in 2023 in Roemenië en Georgië plaats.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Arne Slot voelt bij Liverpool nog altijd het vertrouwen van de clubleiding. Dat zei de Nederlandse trainer op een persconferentie, een dag na de met 4-1 verloren thuiswedstrijd tegen PSV in de Champions League.
4 minuten geledenBRAGA (ANP) - Dominique Janssen is de nieuwe aanvoerster van de Nederlandse voetbalsters. De 130-voudig international volgt Sherida Spitse op, die eerder deze maand na een recordaantal van 248 interlands stopte bij Oranje.
1 uur geledenANTWERPEN (ANP) - Joseph Oosting is de nieuwe trainer van Royal Antwerp FC. De 53-jarige Nederlander is de opvolger van de zondag ontslagen Stef Wils. Dat meldt de Belgische club.
1 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda moet het ook tegen Excelsior nog zonder Lewis Holtby stellen. De nummer 16 van de Eredivisie had voor de tweede keer bezwaar gemaakt tegen de schorsing van de Duitse middenvelder, maar ook dat beroep is afgewezen.
5 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Couhaib Driouech kon woensdag kort na de door PSV met 4-1 gewonnen uitwedstrijd tegen Liverpool in de Champions League maar moeilijk geloven dat hij als invaller twee keer had gescoord. "Dit is ongelooflijk, bizar. Ik droom volgens mij nog", aldus een lachende Driouech voor de camera van Ziggo Sport.
17 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal is de nieuwe koploper in de Champions League. De Londenaren, die ook in de Premier League bovenaan staan, versloegen Bayern München met 3-1.
17 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - PSV heeft in de Champions League gestunt bij Liverpool. De Eindhovenaren waren op Anfield met liefst 4-1 te sterk voor de regerend kampioen uit Engeland. Ivan Perisic (strafschop), Guus Til en invaller Couhaib Driouech (twee keer) scoorden voor het elftal van trainer Peter Bosz, dat na vijf speelronden 8 punten heeft en op schema ligt voor een plaats in de volgende ronde.
18 uur geleden