Jong Oranje wint ook tiende en laatste kwalificatieduel EK
NIJMEGEN (ANP) - Jong Oranje heeft ook de tiende en laatste kwalificatiewedstrijd voor het komende EK gewonnen. Het elftal van bondscoach Michael Reiziger was in Nijmegen met 3-0 te sterk voor de leeftijdsgenoten van Zweden. Jong Oranje zorgde met tien zeges in tien wedstrijden voor een primeur. Alle voorgaande kwalificatiereeksen verspeelde de Nederlandse beloftenploeg in minimaal één wedstrijd punten.
Het EK is volgend jaar zomer in Slowakije. Jong Oranje wil zich dan herstellen van het matige optreden tijdens het voorgaande EK van vorig jaar in Georgië, waar de ploeg van de toenmalige bondscoach Erwin van de Looi in de groepsfase strandde.
Jong Oranje nam al snel afstand van Zweden. Na een goede, indraaiende voorzet vanaf links kopte spits Emanuel Emegha in de tweede minuut van dichtbij raak (1-0). Verdediger Rav van den Berg schoot na ruim een kwartier de tweede treffer binnen.
Tegenvaller voor Jong Oranje was het geblesseerd uitvallen van Gjivai Zechiël. De middenvelder van Feyenoord moest zich in de 33e minuut laten vervangen door Ezechiel Banzuzi.
In de 65e minuut werkte de Zweedse verdediger Noah Eile de bal in eigen doel (3-0). Bij die stand bleef het.
Meer uit Voetbal
FÈS (ANP) - Nigeria heeft in de eerste wedstrijd van groep C in de Afrika Cup de favorietenrol met moeite waargemaakt. Het elftal van bondscoach Eric Chelle was in de stromende regen in het Marokkaanse Fès met 2-1 te sterk voor Tanzania. Tunesië en Oeganda zijn de andere landen in de groep. Die spelen dinsdagavond tegen elkaar.
7 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - Marcel Brands (63) blijft tot medio 2029 algemeen directeur van PSV. Dat heeft de Eindhovense voetbalclub in een persbericht bekendgemaakt. Brands heeft zijn contract met twee jaar verlengd. "Ik voel me fit, heb veel plezier in mijn werk en PSV voelt als mijn club. Samen met het directieteam en alle medewerkers wil ik verder bouwen aan een sterke toekomst", stelt hij.
1 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Real Madrid heeft de 19-jarige Endrick tot het einde van het seizoen verhuurd aan Olympique Lyon. Dat melden beide clubs. Met de huur is 1 miljoen euro gemoeid.
1 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB heeft het competitieduel tussen Go Ahead Eagles en sc Heerenveen van zondag 25 januari uitgesteld. Dat gebeurde op verzoek van de club uit Deventer, die enkele dagen daarvoor en daarna moet spelen in de Europa League. De wedstrijd wordt op woensdag 11 februari ingehaald in de Adelaarshorst.
7 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-trainer Arne Slot verwacht spits Alexander Isak "een paar maanden" te moeten missen na zijn enkeloperatie en kuitbeenbreuk. De 26-jarige Zweed liep de blessure op bij een volgens Slot "roekeloze tackle" van Tottenham Hotspur-verdediger Micky van de Ven afgelopen weekend.
10 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Alexander Isak is aan een enkel geopereerd. Tijdens de ingreep bleek dat de spits van Liverpool zaterdag in de uitwedstrijd tegen Tottenham Hotspur ook een breuk in zijn kuitbeen had opgelopen. Liverpool kan nog niet zeggen hoelang hij uit de roulatie is.
22 uur geledenRIYAD (ANP) - Dankzij David Neres heeft Napoli de Italiaanse Supercup veroverd. De oud-aanvaller van Ajax maakte beide doelpunten in de finale tegen Bologna (2-0) die werd gespeeld in Riyad, de hoofdstad van Saudi-Arabië.
22 uur geleden