Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Jong Oranje wint ook tiende en laatste kwalificatieduel EK

Jong Oranje wint ook tiende en laatste kwalificatieduel EK

NIJMEGEN (ANP) - Jong Oranje heeft ook de tiende en laatste kwalificatiewedstrijd voor het komende EK gewonnen. Het elftal van bondscoach Michael Reiziger was in Nijmegen met 3-0 te sterk voor de leeftijdsgenoten van Zweden. Jong Oranje zorgde met tien zeges in tien wedstrijden voor een primeur. Alle voorgaande kwalificatiereeksen verspeelde de Nederlandse beloftenploeg in minimaal één wedstrijd punten.

Het EK is volgend jaar zomer in Slowakije. Jong Oranje wil zich dan herstellen van het matige optreden tijdens het voorgaande EK van vorig jaar in Georgië, waar de ploeg van de toenmalige bondscoach Erwin van de Looi in de groepsfase strandde.

Jong Oranje nam al snel afstand van Zweden. Na een goede, indraaiende voorzet vanaf links kopte spits Emanuel Emegha in de tweede minuut van dichtbij raak (1-0). Verdediger Rav van den Berg schoot na ruim een kwartier de tweede treffer binnen.

Tegenvaller voor Jong Oranje was het geblesseerd uitvallen van Gjivai Zechiël. De middenvelder van Feyenoord moest zich in de 33e minuut laten vervangen door Ezechiel Banzuzi.

In de 65e minuut werkte de Zweedse verdediger Noah Eile de bal in eigen doel (3-0). Bij die stand bleef het.

Meer uit Voetbal

Oud-Oranjespeelster Van Lunteren verlengt voetbalcarrière weer

ALKMAAR (ANP) - Desiree van Lunteren (33) heeft opnieuw bijgetekend bij AZ Vrouwen. De voormalig speelster van het Nederlands elftal had al eens afscheid genomen van het voetbal, maar keerde in 2023 terug bij AZ. Haar contract in Alkmaar loopt nu tot medio 2029.

2 uur geleden
Erdogan helpt bij transfer middenvelder Kanté naar Fenerbahçe

ISTANBUL (ANP) - Fenerbahçe heeft de Franse middenvelder N'Golo Kanté (34) aangetrokken van de Saudische club Al-Ittihad. De deal leek gestrand, maar door bemiddeling van de Turkse president Recep Tayyip Erdogan is de transfer alsnog rondgekomen.

2 uur geleden
FC Den Bosch-fans ook na rechtszaak niet welkom in Helmond

HELMOND (ANP) - Supporters van FC Den Bosch zijn vrijdagavond niet welkom bij de uitwedstrijd tegen Helmond Sport in de eerste divisie. De rechtbank Oost-Brabant heeft woensdag besloten dat de burgemeester de komst van uitsupporters voor het duel mag verbieden.

2 uur geleden
Verdediger Timber met Arsenal naar finale League Cup

LONDEN (ANP) - Arsenal staat in de finale van de League Cup, het tweede bekertoernooi van Engeland. De koploper van de Premier League won voor eigen publiek van Chelsea (1-0).

15 uur geleden
FC Barcelona naar halve finale Spaanse beker

ALBACETE (ANP) - FC Barcelona heeft als eerste club de halve finale van het Spaanse bekertoernooi bereikt. De koploper van La Liga won de uitwedstrijd tegen Albacete (1-2), dat uitkomt op het tweede niveau.

15 uur geleden
AC Milan wint vrij eenvoudig bij Bologna

BOLOGNA (ANP) - AC Milan heeft de uitwedstrijd tegen Bologna vrij eenvoudig gewonnen (0-3). Ruben Loftus-Cheek, Christopher Nkunku en Adrien Rabiot maakten de doelpunten voor de bezoekers.

15 uur geleden
Spits Parrott schiet AZ tegen FC Twente naar halve finale

ALKMAAR (ANP) - Troy Parrott heeft AZ naar de halve finale van de KNVB-beker geholpen. De Ierse spits maakte tegen FC Twente het winnende doelpunt in de zevende minuut van de verlenging (2-1).

15 uur geleden