Jong Oranje wint ook tiende en laatste kwalificatieduel EK
NIJMEGEN (ANP) - Jong Oranje heeft ook de tiende en laatste kwalificatiewedstrijd voor het komende EK gewonnen. Het elftal van bondscoach Michael Reiziger was in Nijmegen met 3-0 te sterk voor de leeftijdsgenoten van Zweden. Jong Oranje zorgde met tien zeges in tien wedstrijden voor een primeur. Alle voorgaande kwalificatiereeksen verspeelde de Nederlandse beloftenploeg in minimaal één wedstrijd punten.
Het EK is volgend jaar zomer in Slowakije. Jong Oranje wil zich dan herstellen van het matige optreden tijdens het voorgaande EK van vorig jaar in Georgië, waar de ploeg van de toenmalige bondscoach Erwin van de Looi in de groepsfase strandde.
Jong Oranje nam al snel afstand van Zweden. Na een goede, indraaiende voorzet vanaf links kopte spits Emanuel Emegha in de tweede minuut van dichtbij raak (1-0). Verdediger Rav van den Berg schoot na ruim een kwartier de tweede treffer binnen.
Tegenvaller voor Jong Oranje was het geblesseerd uitvallen van Gjivai Zechiël. De middenvelder van Feyenoord moest zich in de 33e minuut laten vervangen door Ezechiel Banzuzi.
In de 65e minuut werkte de Zweedse verdediger Noah Eile de bal in eigen doel (3-0). Bij die stand bleef het.
Meer uit Voetbal
RABAT (ANP) - Feyenoorder Anis Hadj Moussa heeft woensdag een belangrijk aandeel gehad in de laatste groepswedstrijd van Algerije op de Afrika Cup. De rechtsbuiten gaf in het met 3-1 gewonnen duel met Equatoriaal-Guinea de assist bij twee doelpunten.
2 uur geledenBURNLEY (ANP) - Quilindschy Hartman vertrekt de komende transferperiode niet naar Ajax. Dat meldt de 24-jarige linkervleugelverdediger op Instagram.
3 uur geledenRIO DE JANEIRO (ANP/DPA) - Oud-profvoetballer Roberto Carlos heeft een hartoperatie ondergaan in zijn geboorteland Brazilië. Dat meldt onder meer de Spaanse sportkrant AS.
4 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot hoopt dat zijn elftal het zichzelf donderdag in de thuiswedstrijd tegen Leeds United in de Premier League niet zo moeilijk maakt als een kleine maand geleden. Toen eindigde het eerste duel tussen de twee clubs in de competitie in Leeds in 3-3. Liverpool verspeelde toen eerst een voorsprong van 2-0 en daarna van 3-2.
4 uur geledenRABAT (ANP/RTR) - Bertrand Traoré heeft op de Afrika Cup een boete gekregen van 10.000 dollar, omgerekend ongeveer 8500 euro. De aanvoerder van Burkina Faso, oud-speler van Ajax, wordt daarmee gestraft voor aanmerkingen op de wedstrijdleiding.
4 uur geledenMANCHESTER (ANP/RTR) - Rodri is fit genoeg om zijn rentree bij Manchester City te maken. De 29-jarige Spaanse spelmaker zat zaterdag in de uitwedstrijd tegen Nottingham Forest al op de reservebank, maar kwam toen nog niet in actie.
5 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid begint het nieuwe jaar zonder Kylian Mbappé. De Franse aanvaller heeft een verstuiking aan zijn linkerknie, meldt de Spaanse voetbalclub in een korte verklaring.
6 uur geleden