Jong Oranje wint ook tiende en laatste kwalificatieduel EK
NIJMEGEN (ANP) - Jong Oranje heeft ook de tiende en laatste kwalificatiewedstrijd voor het komende EK gewonnen. Het elftal van bondscoach Michael Reiziger was in Nijmegen met 3-0 te sterk voor de leeftijdsgenoten van Zweden. Jong Oranje zorgde met tien zeges in tien wedstrijden voor een primeur. Alle voorgaande kwalificatiereeksen verspeelde de Nederlandse beloftenploeg in minimaal één wedstrijd punten.
Het EK is volgend jaar zomer in Slowakije. Jong Oranje wil zich dan herstellen van het matige optreden tijdens het voorgaande EK van vorig jaar in Georgië, waar de ploeg van de toenmalige bondscoach Erwin van de Looi in de groepsfase strandde.
Jong Oranje nam al snel afstand van Zweden. Na een goede, indraaiende voorzet vanaf links kopte spits Emanuel Emegha in de tweede minuut van dichtbij raak (1-0). Verdediger Rav van den Berg schoot na ruim een kwartier de tweede treffer binnen.
Tegenvaller voor Jong Oranje was het geblesseerd uitvallen van Gjivai Zechiël. De middenvelder van Feyenoord moest zich in de 33e minuut laten vervangen door Ezechiel Banzuzi.
In de 65e minuut werkte de Zweedse verdediger Noah Eile de bal in eigen doel (3-0). Bij die stand bleef het.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Trainer Fred Grim erkende dat een gelijkspel van Ajax tegen NEC (1-1) misschien wel het maximaal haalbare was. "Maar dat wil je natuurlijk niet als je Ajax bent", zei hij in de perskamer van de Johan Cruijff ArenA.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Ajax en NEC heeft geen winnaar opgeleverd. De ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in de Johan Cruijff ArenA: 1-1. Beide ploegen dreigen verder achterop te raken op Feyenoord. De nummer 2 van de ranglijst uit Rotterdam begint zondag met een voorsprong van 2 punten op beide concurrenten aan het thuisduel met Telstar.
5 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft door een 2-1 thuiszege op Newcastle United de achterstand op koploper Arsenal verkleind tot 2 punten. Na elk 27 wedstrijden te hebben gespeeld staat Arsenal op 58 punten, City heeft er 56. Zondag staat de derby van Noord-Londen tussen Tottenham en Arsenal op het programma.
6 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda heeft in eigen huis met 1-0 gewonnen van FC Volendam. Na de overwinning staat NAC nog altijd 16e in de Eredivisie, met nu 4 punten voorsprong op nummer 17 Telstar. Volendam staat 14e. Pepijn Reulen maakte in de slotfase het enige doelpunt van de avond.
6 uur geledenLEIPZIG (ANP) - Borussia Dortmund heeft in aanloop naar de wedstrijd tegen koploper Bayern München gelijkgespeeld in en tegen Leipzig: 2-2. Door het puntenverlies bedraagt de achterstand van de nummer 2 van Duitsland op Bayern acht punten. Dortmund ontvangt de koploper volgend weekend.
7 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft in eigen huis met 3-1 gewonnen van sc Heerenveen. De ploeg van trainer Peter Bosz kwam in de eerste helft op achterstand door een doelpunt van Heerenveen-spits Lasse Nordas. Maar door doelpunten van Ivan Perisic, Myron Boadu en Ricardo Pepi draaide de koploper van de Eredivisie de wedstrijd om.
7 uur geledenPAMPLONA (ANP) - De Spaanse koploper Real Madrid heeft een nederlaag geleden op bezoek bij Osasuna. In Pamplona won de thuisploeg door een late winnende treffer met 2-1. Door het verlies kan FC Barcelona, dat zondag tegen Levante speelt, de koppositie in de Spaanse competitie overnemen. Real heeft 2 punten voorsprong op Barcelona.
7 uur geleden