Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Jong Oranje wint ook tiende en laatste kwalificatieduel EK

Jong Oranje wint ook tiende en laatste kwalificatieduel EK

NIJMEGEN (ANP) - Jong Oranje heeft ook de tiende en laatste kwalificatiewedstrijd voor het komende EK gewonnen. Het elftal van bondscoach Michael Reiziger was in Nijmegen met 3-0 te sterk voor de leeftijdsgenoten van Zweden. Jong Oranje zorgde met tien zeges in tien wedstrijden voor een primeur. Alle voorgaande kwalificatiereeksen verspeelde de Nederlandse beloftenploeg in minimaal één wedstrijd punten.

Het EK is volgend jaar zomer in Slowakije. Jong Oranje wil zich dan herstellen van het matige optreden tijdens het voorgaande EK van vorig jaar in Georgië, waar de ploeg van de toenmalige bondscoach Erwin van de Looi in de groepsfase strandde.

Jong Oranje nam al snel afstand van Zweden. Na een goede, indraaiende voorzet vanaf links kopte spits Emanuel Emegha in de tweede minuut van dichtbij raak (1-0). Verdediger Rav van den Berg schoot na ruim een kwartier de tweede treffer binnen.

Tegenvaller voor Jong Oranje was het geblesseerd uitvallen van Gjivai Zechiël. De middenvelder van Feyenoord moest zich in de 33e minuut laten vervangen door Ezechiel Banzuzi.

In de 65e minuut werkte de Zweedse verdediger Noah Eile de bal in eigen doel (3-0). Bij die stand bleef het.

Meer uit Voetbal

Trainer Steijn aan einde van seizoen weg bij Sparta

ROTTERDAM (ANP) - Maurice Steijn gaat na dit seizoen weg als coach van Sparta Rotterdam. Dat staat op de website van de Eredivisieclub. De club en de coach zijn het niet eens geworden over een contractverlenging.

34 minuten geleden
PSV nog zonder Salah-Eddine in bekerduel met NEC

EINDHOVEN (ANP) - PSV kan in de halve finale van de KNVB-beker niet beschikken over Anass Salah-Eddine, Guus Til, Ruben van Bommel, Nick Olij en Alassane Pléa. Verdediger Armando Obispo is nog een twijfelgeval. Dat heeft coach Peter Bosz op een persconferentie bekendgemaakt in aanloop naar het duel op dinsdagavond in Nijmegen.

46 minuten geleden
FIFA-voorzitter Infantino wil strengere regels voor bedekken mond

CARDIFF (ANP) - FIFA-voorzitter Gianni Infantino wil strengere regels voor voetballers die hun mond bedekken als ze praten. "Als een speler zijn mond bedekt en iets zegt, en dat heeft een racistisch gevolg, dan moet hij van het veld worden gestuurd", zei Infantino zondag tegen Sky News bij een vergadering van de IFAB, het orgaan dat de regels in het voetbal opstelt.

5 uur geleden
Go Ahead Eagles neemt met zege afstand van onderste plaatsen

ROTTERDAM (ANP) - Go Ahead Eagles heeft afstand van de onderste plaatsen van de Eredivisie genomen. De club won de uitwedstrijd tegen Excelsior (0-1) en klom naar de twaalfde plaats van de ranglijst.

15 uur geleden
Verdediger Timber kopt Arsenal naar zege op Chelsea

LONDEN (ANP) - Jurriën Timber heeft Arsenal aan een belangrijke zege op Chelsea geholpen. De verdediger maakte het winnende doelpunt voor de koploper van de Premier League (2-1). Hij kopte raak na een hoekschop van Declan Rice.

17 uur geleden
FC Utrecht kan dankzij zege op AZ weer juichen in Galgenwaard

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft de thuiswedstrijd tegen AZ gewonnen. De ploeg van trainer Ron Jans vierde de eerste zege sinds 9 november in Stadion Galgenwaard, toen Ajax werd verslagen (2-1).

18 uur geleden
Feyenoord stelt Van Persie teleur: terecht verloren bij FC Twente

ENSCHEDE (ANP) - Feyenoord-coach Robin van Persie vindt dat zijn ploeg "terecht" van FC Twente heeft verloren. De Rotterdammers gingen in De Veste met 2-0 onderuit. Feyenoord staat nog wel op de tweede plaats in de Eredivisie.

20 uur geleden