Jong Oranje wil zich tegen Duitsland plaatsen voor finale EK
SZEKESFEHERVAR (ANP) - Jong Oranje wil zich donderdag voor het eerst sinds 2007 plaatsen voor de finale van het Europees kampioenschap. Het elftal van bondscoach Erwin van de Looi moet vanaf 21.00 uur in de Hongaarse stad Szekesfehervar, op zo'n 65 kilometer afstand van Boedapest, zien af te rekenen met de leeftijdsgenoten van Duitsland.
Beide ploegen stonden eind maart in de groepsfase ook al tegenover elkaar. Dat duel, eveneens in Szekesfehervar, eindigde toen in 1-1. Jong Oranje kwalificeerde zich uiteindelijk als groepswinnaar voor de kwartfinales en Duitsland als nummer 2.
Het toernooi is vanwege het coronavirus in twee delen opgesplitst. Jong Oranje verraste maandag in de kwartfinales titelkandidaat Jong Frankrijk (2-1) en Duitsland rekende na strafschoppen af met Denemarken.
Verdedigers Perr Schuurs en Tyrell Malacia liepen tegen de Fransen lichte blessures op, maar zijn naar alle waarschijnlijkheid fit genoeg om te starten. De andere halve finale gaat tussen Spanje en Portugal. De finale is zondag in de Sloveense stad Ljubljana.
Jong Oranje won het EK twee keer, in 2006 en 2007.
Meer uit Voetbal
WILLEMSTAD (ANP) - Fred Rutten gaat als bondscoach van de voetballers van Curaçao op dezelfde weg verder die zijn voorganger Dick Advocaat was ingeslagen. "Advocaat is een heel kundig man. Het zou heel raar zijn als ik de boel opeens heel anders zou aanpakken dan Dick", stelde Rutten vrijdag tijdens een persconferentie van de Curaçaose voetbalbond.
2 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - FC Bayern München stevent af op de landstitel in de Bundesliga. Het elftal van coach Vincent Kompany won vrijdagavond met 4-1 van Borussia Mönchengladbach. Bayern München staat 14 punten voor op nummer 2 Borussia Dortmund, dat nog wel een wedstrijd minder heeft gespeeld.
2 uur geledenALMELO (ANP) - De Eredivisiewedstrijd tussen Heracles Almelo en FC Utrecht is geëindigd in 0-0. De thuisploeg van trainer en technisch directeur Ernest Faber, die deze week Vincent Heilmann aan zijn staf toevoegde als assistent, blijft hekkensluiter in de Eredivisie met nu 3 punten achter Telstar. Utrecht blijft achtste.
2 uur geledenZEIST (ANP) - Arjan Veurink kan in het WK-kwalificatieduel zaterdag met Ierland in Utrecht weer beschikken over Daniëlle van de Donk. De 34-jarige middenveldster keert terug na een lange afwezigheid, waarin ze twijfelde over haar toekomst bij Oranje. Het is de tweede kwalificatiewedstrijd van Oranje in aanloop naar het WK voetbal van 2027 in Brazilië. Nederland speelde dinsdag met 2-2 gelijk in Polen.
6 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - De WK-wedstrijden in Mexico zullen worden beveiligd door 100.000 politieagenten, militairen en andere beveiligers. Dat heeft de Mexicaanse overheid vrijdag bekendgemaakt. Woensdag vond er een overleg plaats tussen het Mexicaanse veiligheidskabinet en wereldvoetbalbond FIFA.
7 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Middenvelder Jesse Lingard (33) wordt ploeggenoot van Memphis Depay bij de Braziliaanse club Corinthians. De voormalig Engels international en speler van Manchester United komt transfervrij over naar de club uit São Paulo, nadat zijn contract op 1 januari was afgelopen bij FC Seoul uit Zuid-Korea. Lingard heeft een contract getekend tot en met december 2026.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie heeft met de spelersgroep van Feyenoord gesproken over de mentaliteit van de spelers in de wedstrijd tegen FC Twente, die afgelopen zondag met 2-0 werd verloren. Dat zei de trainer van de nummer 2 van de Eredivisie op een persconferentie in aanloop naar het uitduel met NAC Breda van zondag.
9 uur geleden