Jong Oranje wil zich tegen Duitsland plaatsen voor finale EK
SZEKESFEHERVAR (ANP) - Jong Oranje wil zich donderdag voor het eerst sinds 2007 plaatsen voor de finale van het Europees kampioenschap. Het elftal van bondscoach Erwin van de Looi moet vanaf 21.00 uur in de Hongaarse stad Szekesfehervar, op zo'n 65 kilometer afstand van Boedapest, zien af te rekenen met de leeftijdsgenoten van Duitsland.
Beide ploegen stonden eind maart in de groepsfase ook al tegenover elkaar. Dat duel, eveneens in Szekesfehervar, eindigde toen in 1-1. Jong Oranje kwalificeerde zich uiteindelijk als groepswinnaar voor de kwartfinales en Duitsland als nummer 2.
Het toernooi is vanwege het coronavirus in twee delen opgesplitst. Jong Oranje verraste maandag in de kwartfinales titelkandidaat Jong Frankrijk (2-1) en Duitsland rekende na strafschoppen af met Denemarken.
Verdedigers Perr Schuurs en Tyrell Malacia liepen tegen de Fransen lichte blessures op, maar zijn naar alle waarschijnlijkheid fit genoeg om te starten. De andere halve finale gaat tussen Spanje en Portugal. De finale is zondag in de Sloveense stad Ljubljana.
Jong Oranje won het EK twee keer, in 2006 en 2007.
Meer uit Voetbal
DORDRECHT (ANP) - Dirk Kuijt heeft zijn contract als trainer van FC Dordrecht met twee jaar verlengd tot de zomer van 2028. Dat heeft de club uit de eerste divisie woensdag bekendgemaakt. Kuijt is sinds dit seizoen trainer van Dordrecht, dat op de tiende plaats staat.
1 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda stapt naar de rechter. De Eredivisieclub doet dat na het besluit van de aanklager betaald voetbal en het competitiebestuur betaald voetbal van de KNVB in de veelbesproken paspoortkwestie. NAC wilde dat de wedstrijd tegen Go Ahead Eagles ongeldig zou worden verklaard of overgespeeld vanwege het meespelen van Dean James, die niet speelgerechtigd zou zijn geweest. Dat gebeurde niet.
1 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft het overlijden van clublegende José Emilio Santamaria bekendgemaakt. De verdediger, die vier keer de Europa Cup I won met de Spaanse voetbalclub, is 96 jaar geworden. "Santamaría zal altijd herinnerd worden als een van de grote iconen van onze club", schrijft voorzitter Florentino Pérez in een verklaring.
6 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Jan Poortvliet blijft een jaar langer trainer van eerstedivisieclub FC Eindhoven. De 70-jarige oud-international begon in oktober aan zijn tweede periode als hoofdtrainer van de club. Eerder nam hij ook jeugdelftallen onder zijn hoede en was hij interim-trainer in Eindhoven.
7 uur geledenWAALWIJK (ANP) - Michiel Kramer heeft het einde van zijn carrière als profvoetballer aangekondigd. De 37-jarige aanvaller van RKC Waalwijk zet er aan het einde van dit seizoen een punt achter, na achttien seizoenen met 'ontelbaar veel momenten', meldt de Brabantse club uit de eerste divisie op X.
7 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - De Braziliaan Raphinha speelde geen minuut mee bij FC Barcelona, maar had na afloop het hoogste woord. De geblesseerde aanvaller ging tekeer tegen de arbitrage. "We zijn bestolen. Niet alleen in deze wedstrijd, maar ook vorige week in de heenwedstrijd. De beslissingen van de scheidsrechter zijn ongelooflijk slecht geweest", zei hij na de winst van 2-1 op Atlético Madrid in de kwartfinale van de Champions League. Die zege was niet genoeg om de 2-0-nederlaag in het eerste duel goed te maken, waardoor Barcelona is uitgeschakeld.
8 uur geledenLIVERPOOL (ANP/RTR) - Liverpool-spits Hugo Ekitike heeft vermoedelijk een achillespees gescheurd in het met 2-0 verloren Champions League-duel met Paris Saint-Germain. "Het ziet er heel slecht uit, hoewel het moeilijk te zeggen is hoe ernstig het is", zei trainer Arne Slot na afloop van de wedstrijd tegen verslaggevers. Ekitike stond in de basis tegen PSG, maar viel voor rust al uit. Hij moest per brancard het veld af.
9 uur geleden