Jong Oranje wil zich tegen Duitsland plaatsen voor finale EK
SZEKESFEHERVAR (ANP) - Jong Oranje wil zich donderdag voor het eerst sinds 2007 plaatsen voor de finale van het Europees kampioenschap. Het elftal van bondscoach Erwin van de Looi moet vanaf 21.00 uur in de Hongaarse stad Szekesfehervar, op zo'n 65 kilometer afstand van Boedapest, zien af te rekenen met de leeftijdsgenoten van Duitsland.
Beide ploegen stonden eind maart in de groepsfase ook al tegenover elkaar. Dat duel, eveneens in Szekesfehervar, eindigde toen in 1-1. Jong Oranje kwalificeerde zich uiteindelijk als groepswinnaar voor de kwartfinales en Duitsland als nummer 2.
Het toernooi is vanwege het coronavirus in twee delen opgesplitst. Jong Oranje verraste maandag in de kwartfinales titelkandidaat Jong Frankrijk (2-1) en Duitsland rekende na strafschoppen af met Denemarken.
Verdedigers Perr Schuurs en Tyrell Malacia liepen tegen de Fransen lichte blessures op, maar zijn naar alle waarschijnlijkheid fit genoeg om te starten. De andere halve finale gaat tussen Spanje en Portugal. De finale is zondag in de Sloveense stad Ljubljana.
Jong Oranje won het EK twee keer, in 2006 en 2007.
Meer uit Voetbal
SITTARD/GELEEN (ANP) - Fortuna Sittard heeft de selectie versterkt met Nick Marsman. De 35-jarige doelman komt transfervrij over na een avontuur in Japan en tekent een contract tot het einde van het seizoen, meldt de huidige nummer 9 van de Eredivisie. De doelman trainde dinsdag al mee met de groep.
4 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - Doelman Matej Kovar van PSV is binnen enkele weken weer beschikbaar. De Tsjech heeft een blessure, maar er is sprake van lichte schade, meldt de koploper van de Eredivisie in een medische update. Kovar raakte vorige week geblesseerd in de laatste training voor het duel met FC Groningen.
1 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Middenvelder Jack Grealish komt dit seizoen niet meer in actie voor zijn club Everton. De 39-voudig Engels international is geopereerd aan een stressfractuur in zijn voet. "Ik wilde niet dat het seizoen zo zou eindigen, maar zo is voetbal nu eenmaal. Ik baal er enorm van", schreef Grealish (30) op sociale media. "De operatie is achter de rug en nu ligt alle focus op mijn herstel. Ik weet zeker dat ik fitter, sterker en beter terugkom dan voorheen."
1 uur geledenROME (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma aan een thuiszege op Cagliari (2-0) geholpen. De aanvaller maakte beide doelpunten in Stadio Olimpico van de Italiaanse hoofdstad.
12 uur geledenUTRECHT (ANP) - De politie heeft in totaal drie verdachten aangehouden voor het geweld dat ontstond na de voetbalwedstrijd tussen FC Utrecht en Feyenoord op zondagavond, meldt de politie. Eerder sprak de politie van twee aanhoudingen.
17 uur geledenVALENCIA (ANP) - Real Madrid is in het spoor van koploper Barcelona gebleven. De nummer 2 van La Liga won de uitwedstrijd bij Valencia met 2-0.
1 dag geledenTURIJN (ANP) - Drie dagen na de nederlaag in de Italiaanse beker bij Atalanta (3-0) heeft Juventus met moeite een punt veroverd tegen Lazio: 2-2. De ploeg van Oranje-international Teun Koopmeiners maakte diep in de blessuretijd de gelijkmaker tegen het elftal van Kenneth Taylor.
1 dag geleden