
Jong Oranje wil zich tegen Duitsland plaatsen voor finale EK
SZEKESFEHERVAR (ANP) - Jong Oranje wil zich donderdag voor het eerst sinds 2007 plaatsen voor de finale van het Europees kampioenschap. Het elftal van bondscoach Erwin van de Looi moet vanaf 21.00 uur in de Hongaarse stad Szekesfehervar, op zo'n 65 kilometer afstand van Boedapest, zien af te rekenen met de leeftijdsgenoten van Duitsland.
Beide ploegen stonden eind maart in de groepsfase ook al tegenover elkaar. Dat duel, eveneens in Szekesfehervar, eindigde toen in 1-1. Jong Oranje kwalificeerde zich uiteindelijk als groepswinnaar voor de kwartfinales en Duitsland als nummer 2.
Het toernooi is vanwege het coronavirus in twee delen opgesplitst. Jong Oranje verraste maandag in de kwartfinales titelkandidaat Jong Frankrijk (2-1) en Duitsland rekende na strafschoppen af met Denemarken.
Verdedigers Perr Schuurs en Tyrell Malacia liepen tegen de Fransen lichte blessures op, maar zijn naar alle waarschijnlijkheid fit genoeg om te starten. De andere halve finale gaat tussen Spanje en Portugal. De finale is zondag in de Sloveense stad Ljubljana.
Jong Oranje won het EK twee keer, in 2006 en 2007.
Meer uit Voetbal
MARSEILLE (ANP) - Olympique Marseille heeft de koppositie in Frankrijk overgenomen van Paris Saint-Germain. Mason Greenwood hielp de thuisploeg met vier treffers langs Le Havre: 6-2.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax is al vroeg in het seizoen ver achteropgeraakt in de strijd om de bovenste plaatsen van de Eredivisie. De ploeg van trainer John Heitinga leed tegen AZ (0-2) de eerste competitienederlaag, na vier gelijke spelen in uitduels.
8 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda is ondanks twee treffers van Sydney van Hooijdonk in het thuisduel met PEC Zwolle niet verder gekomen dan een 2-2-gelijkspel. De spits zette de thuisploeg met zijn derde en vierde doelpunt in vier wedstrijden op een 2-0-voorsprong, maar daar herstelden de Zwollenaren zich van.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de thuiswedstrijd tegen AZ verloren: 0-2. De bezoekers uit Alkmaar profiteerden voor rust van twee fouten in de defensie van de ploeg van trainer John Heitinga.
8 uur geledenROME (ANP) - Internazionale heeft dankzij een zege bij AS Roma (0-1) de koppositie overgenomen van de concurrent. De twee ploegen hebben net als kampioen Napoli 15 punten uit zeven wedstrijden, de club uit Milaan heeft het beste doelsaldo.
8 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz was na de thuiszege op Go Ahead Eagles (2-1) te spreken over de manier waarop Yarek Gasiorowski zich herstelde van een grote fout. De jonge verdediger speelde de bal na ruim een uur spelen bij een voorsprong van 2-0 niet goed terug op doelman Matej Kovar, waarna Go Ahead-spits Milan Smit kon profiteren.
10 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft in het thuisduel met FC Volendam de eerste zege geboekt sinds 31 augustus. De ploeg van trainer Ron Jans stond halverwege op een 1-0-achterstand, maar zette dat in de tweede helft recht: 3-1.
10 uur geleden