Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Jong Oranje wil zich tegen Duitsland plaatsen voor finale EK

Jong Oranje wil zich tegen Duitsland plaatsen voor finale EK

SZEKESFEHERVAR (ANP) - Jong Oranje wil zich donderdag voor het eerst sinds 2007 plaatsen voor de finale van het Europees kampioenschap. Het elftal van bondscoach Erwin van de Looi moet vanaf 21.00 uur in de Hongaarse stad Szekesfehervar, op zo'n 65 kilometer afstand van Boedapest, zien af te rekenen met de leeftijdsgenoten van Duitsland.

Beide ploegen stonden eind maart in de groepsfase ook al tegenover elkaar. Dat duel, eveneens in Szekesfehervar, eindigde toen in 1-1. Jong Oranje kwalificeerde zich uiteindelijk als groepswinnaar voor de kwartfinales en Duitsland als nummer 2.

Het toernooi is vanwege het coronavirus in twee delen opgesplitst. Jong Oranje verraste maandag in de kwartfinales titelkandidaat Jong Frankrijk (2-1) en Duitsland rekende na strafschoppen af met Denemarken.

Verdedigers Perr Schuurs en Tyrell Malacia liepen tegen de Fransen lichte blessures op, maar zijn naar alle waarschijnlijkheid fit genoeg om te starten. De andere halve finale gaat tussen Spanje en Portugal. De finale is zondag in de Sloveense stad Ljubljana.

Jong Oranje won het EK twee keer, in 2006 en 2007.

Meer uit Voetbal

FC Utrecht-spits Haller in selectie Ivoorkust voor Afrika Cup

YAMOUSSOUKRO (ANP) - FC Utrecht-spits Sébastien Haller is opgenomen in de selectie van Ivoorkust voor de Afrika Cup. De voetbalbond van het West-Afrikaanse land heeft de selectie bekendgemaakt, met Haller als enige speler uit de Eredivisie.

1 uur geleden
Mensenrechtenorganisatie dient klacht in tegen FIFA-baas om Trump

LONDEN (ANP/AFP) - Mensenrechtenorganisatie FairSquare heeft bij de ethische commissie van de FIFA een klacht ingediend tegen voorzitter Gianni Infantino van de wereldvoetbalbond. Hij wordt ervan beschuldigd zijn neutraliteitsplicht te hebben geschonden ten gunste van de Amerikaanse president Donald Trump.

1 uur geleden
Messi voor de tweede keer meest waardevolle speler in MLS

MIAMI (ANP) - Lionel Messi is net als vorig jaar verkozen tot waardevolste speler van het seizoen in de Amerikaanse competitie MLS. De 38-jarige Argentijn leidde Inter Miami naar het eerste kampioenschap. Hij is de eerste speler die de prijs voor de tweede keer op rij heeft gewonnen.

3 uur geleden
Ajax wil tegen Qarabag 'heel graag van heel vervelende nul af'

BAKOE (ANP) - Interim-trainer Fred Grim ziet het duel van Ajax bij Qarabag FK woensdag als volgende kans om van de "heel vervelende nul" af te komen in de Champions League. "Daar willen we heel graag vanaf. Daarom gaan we morgen voor de winst spelen, maar we weten ook dat we tegen een ploeg spelen die al 7 punten heeft", zei Grim tijdens een persconferentie in het Azerbeidzjaanse Bakoe.

6 uur geleden
Gehavend Real Madrid onder druk voor duel met Manchester City

MADRID (ANP/RTR) - Zonder ten minste zeven basisspelers wacht Real Madrid-trainer Xabi Alonso woensdag een zware opdracht in de Champions League. Zijn ploeg neemt het in het eigen Bernabéu op tegen Manchester City, terwijl de druk op de coach toeneemt door de matige resultaten van de laatste weken in de competitie.

6 uur geleden
ArenA heeft aangifte gedaan na vuurwerk bij Ajax - FC Groningen

AMSTERDAM (ANP) - De Johan Cruijff ArenA heeft vrijdagavond aangifte gedaan na het grootschalige afsteken van vuurwerk in het thuisduel met FC Groningen. Ajax had die stap vrijdag al aangekondigd, maar laat dinsdag pas weten dat het ook daadwerkelijk is gebeurd. De aangifte gaat om onder meer huisvredebreuk, openlijke geweldpleging en brandstichting.

8 uur geleden
Ajax in ieder geval tot winterstop zonder spits Weghorst

AMSTERDAM (ANP) - Ajax moet het zeker tot de winterstop doen zonder spits Wout Weghorst. De 33-jarige international van het Nederlands elftal heeft zaterdag in het uitduel met Fortuna Sittard "forse schade" aan zijn enkelbanden opgelopen, melden de Amsterdammers. Weghorst werd al buiten de selectie gelaten voor het Champions League-duel met Qarabag FK van woensdag.

9 uur geleden