Jong Oranje traint met complete groep in aanloop naar Duitsland
BOEDAPEST (ANP) - Jong Oranje heeft geen blessuregevallen overgehouden aan de openingswedstrijd van het Europees kampioenschap tegen Jong Roemenië (1-1). Op het veld van amateurclub BVSC in Boedapest verschenen donderdag alle 23 spelers op het veld.
De basisspelers van woensdag deden na de warming-up in partijtjes voetvolley. De wissels en ingevallen spelers werkten op een ander deel van het veld een andere training, met onder meer een rondo, af.
Jong Oranje vervolgt de groepsfase van het EK zaterdag om 21.00 uur met een wedstrijd tegen Jong Duitsland. Verdediger Sven Botman en buitenspeler Cody Gakpo startten tegen Roemenië nog buiten het basisteam omdat ze pas net terug zijn van blessures. Beiden beginnen tegen de Duitsers normaal gesproken in de basis.
Botman neemt in het centrum van de verdediging normaal gesproken de plek in van Jordan Teze. Gakpo speelt als linksbuiten, op de plek van Justin Kluivert. Het zou ook kunnen dat bondscoach Erwin van de Looi spits Myron Boadu slachtoffert. De aanvaller van AZ was tegen Roemenië vrij onzichtbaar en werd voortijdig gewisseld.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - De eerste wedstrijd tussen Atlético Madrid en Arsenal in de halve finale van de Champions League is in een gelijkspel geëindigd: 1-1. De Nederlandse arbitrage vertolkte een hoofdrol. Danny Makkelie en videoscheidsrechter Dennis Higler moesten beslissen over drie potentiële strafschoppen. Beide doelpunten vielen uit een strafschop. Viktor Gyökeres zette Arsenal op voorsprong, Julián Alvarez maakte namens Atlético gelijk.
9 uur geledenVANCOUVER (ANP/RTR) - De Iraanse delegatie zal donderdag niet deelnemen aan het congres van wereldvoetbalbond FIFA in Vancouver. Dat meldt persbureau Reuters op basis van het Iraanse medium Tasnim News Agency. De afmelding zou te maken hebben met "ongepast gedrag van douaniers" op de luchthaven van Toronto. Volgens Tasnim zijn de drie vertegenwoordigers van de Iraanse voetbalbond op de eerste beschikbare vlucht teruggegaan richting Iran.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Duizenden fans huldigen woensdag de selectie van ADO Den Haag op een parkeerterrein voor het stadion van de kampioen van de eerste divisie. De spelers van de selectie van coach Robin Peter worden één voor één op een podium toegezongen door een groengele massa. De fans dansen in de zon op muziek van Haagse artiesten, zwaaien met vlaggen en er worden rookbommen afgestoken.
16 uur geledenVANCOUVER (ANP/RTR) - Het Afghaanse vrouwenvoetbalteam mag na een regelwijziging van de FIFA ook zonder toestemming van de Taliban deelnemen aan officiële wedstrijden. Daartoe heeft de wereldvoetbalbond besloten tijdens een vergadering in Vancouver. Volgens de regels van de FIFA had de Afghaanse ploeg hier eigenlijk goedkeuring voor nodig van de nationale voetbalbond, die wordt bestuurd door de Taliban.
21 uur geledenVANCOUVER (ANP/RTR/DPA) - Landen krijgen meer geld voor hun deelname aan het WK voetbal van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Wereldvoetbalbond FIFA heeft de premies met 15 procent verhoogd. Deelnemende landen, waaronder in ieder geval Duitsland, maakten zich zorgen over de hoge kosten van verblijf in met name de Verenigde Staten.
21 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard-speler Ivo Pinto is voor twee wedstrijden geschorst na zijn rode kaart tegen sc Heerenveen. De Limburgse club heeft een schikkingsvoorstel van de KNVB van drie duels, waarvan één voorwaardelijk, geaccepteerd.
22 uur geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain mag hopen op een nieuwe Champions League-finale. De titelhouder versloeg dinsdag voor eigen publiek de Duitse kampioen Bayern München in een kwalitatief hoogstaande en vermakelijke wedstrijd met 5-4. Volgende week woensdag is de tweede ontmoeting in München.
1 dag geleden