Jong Oranje traint met Botman en Gakpo
BOEDAPEST (ANP) - Sven Botman en Cody Gakpo hebben vrijdag in Boedapest met de laatste training van Jong Oranje meegedaan in aanloop naar de groepswedstrijd tegen Duitsland op het Europees kampioenschap. De verdediger van Lille en aanvaller van PSV bleven woensdag tegen Jong Roemenië (1-1) nog buiten het basisteam omdat ze pas net terug zijn na blessures.
Gakpo deed het laatste half uur mee, Botman bleef op de bank zitten. Beide spelers staan zaterdagavond in de stad Szekesfehervar normaal gesproken in de basis. Botman vervangt in het centrum van de verdediging vermoedelijk Jordan Teze. Gakpo gaat spelen in plaats van Justin Kluivert of Myron Boadu, lijkt het.
Bondscoach Erwin van de Looi had vrijdag op het trainingsveld van BVSC Boedapest de beschikking over alle twintig veldspelers en drie keepers.
Jong Duitsland won het openingsduel met 3-0 van Jong Hongarije en gaat aan kop in groep A.
Meer uit Voetbal
PRAAG (ANP) - Engeland heeft zijn eerste zege in de Nations League binnen. De ploeg van bondscoach Thomas Tuchel won in Praag met 2-0 van Tsjechië, dat lang met tien man speelde.
1 uur geledenKOŠICE (ANP) - Bondscoach John van 't Schip heeft ook zijn tweede wedstrijd als bondscoach van Kazachstan niet kunnen winnen. Bij Slowakije verloor de ploeg met 2-1. Van 't Schip debuteerde eerder met een 1-1-gelijkspel tegen Faeröer.
1 uur geledenSEVILLA (ANP) - Spanje heeft ook de tweede wedstrijd in de Nations League gewonnen. De regerend wereld- en Europees kampioen versloeg in Sevilla met een hoofdrol van Lamine Yamal Kroatië met 4-1.
1 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Zakaria Labyad heeft een nieuw contract getekend bij Corinthians uit Brazilië. De in Utrecht geboren middenvelder blijft tot eind december 2027 bij de ploeg van Oranje-international Memphis Depay. De topscorer aller tijden van het Nederlands elftal tekende vorige maand eveneens een nieuwe verbintenis bij de club uit São Paulo. Hij blijft tot medio 2028.
2 uur geledenPTUJ (ANP) - Het is voor Jong Oranje nog lastiger geworden om het EK van 2027 in Albanië en Servië te bereiken. Jong Israël won met 3-2 bij Jong Slovenië en staat steviger op de tweede plaats in de kwalificatiegroep achter koploper Jong Noorwegen.
3 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink kan bij de play-offs in de WK-kwalificatie tegen Hongarije geen beroep doen op Vivianne Miedema, Renee van Asten en keepster Daphne van Domselaar. Veurink heeft Isa Kardinaal en Sophie Proost voor het eerst opgeroepen.
5 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Manchester City is officieel schuldig bevonden aan alle aanklachten wegens ernstige overtredingen van de financiële regels van de Premier League in de seizoenen 2009/10 tot en met 2017/18. Dat maakte de Premier League dinsdag bekend.
5 uur geleden