Jong Oranje strandt op EK na derde gelijkspel al in groepsfase
TBILISI (ANP) - Jong Oranje is er op het Europees kampioenschap in Georgië en Roemenië niet in geslaagd de kwartfinales te halen. Het elftal van bondscoach Erwin van de Looi speelde in Tbilisi gelijk tegen Jong Georgië (1-1). Jong Portugal won met 2-1 van Jong België, waardoor Jong Oranje als derde eindigde in groep A. Het tijdperk van Van de Looi bij de KNVB zit er daarmee op. Michael Reiziger volgt de coach op, was al ruim voor het EK bekendgemaakt.
De Nederlandse beloften speelden eerder in de groepsfase ook gelijk tegen de Belgen (0-0) en de Portugezen (1-1). Jong Georgië eindigde met 5 punten bovenaan. Jong Portugal gaat met 4 punten ook door naar de laatste acht. Voor Jong Oranje (3 punten) en Jong België (2 punten) zit het toernooi er op.
Net als de eerste twee groepswedstrijden begon Nederland overtuigend. Kenneth Taylor leek de score al in de 4e minuut te openen. De middenvelder van Ajax kopte de bal echter tegen de binnenkant van de paal. Direct daarna schoot Ryan Gravenberch naast en Taylor kopte de bal in de 7e minuut achterwaarts, via de buitenkant van de paal, net naast.
Kansen
Jong Georgië overleefde de beginfase en zag Jong Oranje in de 19e minuut Brian Brobbey kwijtraken. De aanvaller, zaterdag trefzeker tegen Portugal, liep een blessure op, vermoedelijk aan zijn lies. Joshua Zirkzee verving hem. Jong Oranje bleef beter, maar ook een schot van Crysencio Summerville ging er halverwege de eerste helft net niet in.
Het gastland sloeg bij de eerste mogelijkheid wel toe. Middenvelder Zuriko Davitashvili begon aan een lange solo en liep onder anderen verdedigers Quilindschy Hartman, Micky van de Ven en Jan Paul van Hecke voorbij. Davitashvili schoot de bal in de linkerbenedenhoek: 1-0. Net toen Jong Oranje met een achterstand leek te moeten gaan rusten, sloeg de ploeg van Van de Looi toe. Taylor schoot vanuit de rebound raak: 1-1.
Na rust hadden de Nederlandse beloften in de beginfase opnieuw de overhand. Grote kansen waren echter schaars en naarmate de tijd begon te dringen, werd Jong Oranje slordiger. Jong Georgië hield stand en bezorgde Jong Oranje een pijnlijke aftocht.
Meer uit Voetbal
TILBURG (ANP) - FC Volendam heeft een goede stap gezet richting een langer verblijf op het hoogste niveau. De nummer 16 van de Eredivisie won de eerste wedstrijd in de finale van de play-offs om promotie/degradatie met 2-1 bij Willem II. Volendam dankte de zege onder meer aan twee blunders achterin bij de club uit de Keuken Kampioen Divisie. De returnwedstrijd is zaterdag in Volendam.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Trainer Ron Jans van FC Utrecht kan donderdag in de halve finales van de play-offs om Europees voetbal tegen sc Heerenveen geen beroep doen op David Min. "Hij heeft lichte liesklachten, dus hij haalt de wedstrijd van morgen helaas niet", zei de coach woensdag.
4 uur geledenNYON (ANP) - De UEFA past vanaf 2028 het format van de Nations League en de EK-kwalificatie aan. De Europese voetbalbond hoopt er met de wijzigingen voor te zorgen dat er meer spanning komt en dat er minder wedstrijden zijn waar niets meer op het spel staat. Dat meldt de UEFA in een persbericht.
4 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Trainer Luis Enrique van Paris Saint-Germain heeft in aanloop naar de finale van de Champions League tegen Arsenal de defensieve kwaliteiten van spits Ousmane Dembélé uitgelicht. De winnaar van de Gouden Bal van vorig jaar, die vooral bekendstaat om zijn aanvallende prestaties, is volgens Luis Enrique een voorbeeld voor anderen.
4 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona-middenvelder Fermín López kan volgende maand niet meedoen aan het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De 23-jarige Spanjaard brak zondag in de ontmoeting met Real Betis het vijfde middenvoetsbeentje in zijn rechtervoet. Een operatie bleek noodzakelijk.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur blijft in degradatiegevaar in de laatste speelronde van de Premier League. De club uit Londen van Micky van de Ven en de geblesseerde Xavi Simons verloor in de voorlaatste speelronde met 2-1 van Chelsea.
22 uur geledenBOURNEMOUTH (ANP) - Arsenal is in Engeland voor het eerst sinds 2004 kampioen van de Premier League geworden. Door het gelijkspel van Manchester City bij Bournemouth (1-1) kan de ploeg van trainer Pep Guardiola de koploper uit Londen van coach Mikel Arteta niet meer inhalen in de laatste speelronde.
1 dag geleden