Jong Oranje strandt op EK na derde gelijkspel al in groepsfase
TBILISI (ANP) - Jong Oranje is er op het Europees kampioenschap in Georgië en Roemenië niet in geslaagd de kwartfinales te halen. Het elftal van bondscoach Erwin van de Looi speelde in Tbilisi gelijk tegen Jong Georgië (1-1). Jong Portugal won met 2-1 van Jong België, waardoor Jong Oranje als derde eindigde in groep A. Het tijdperk van Van de Looi bij de KNVB zit er daarmee op. Michael Reiziger volgt de coach op, was al ruim voor het EK bekendgemaakt.
De Nederlandse beloften speelden eerder in de groepsfase ook gelijk tegen de Belgen (0-0) en de Portugezen (1-1). Jong Georgië eindigde met 5 punten bovenaan. Jong Portugal gaat met 4 punten ook door naar de laatste acht. Voor Jong Oranje (3 punten) en Jong België (2 punten) zit het toernooi er op.
Net als de eerste twee groepswedstrijden begon Nederland overtuigend. Kenneth Taylor leek de score al in de 4e minuut te openen. De middenvelder van Ajax kopte de bal echter tegen de binnenkant van de paal. Direct daarna schoot Ryan Gravenberch naast en Taylor kopte de bal in de 7e minuut achterwaarts, via de buitenkant van de paal, net naast.
Kansen
Jong Georgië overleefde de beginfase en zag Jong Oranje in de 19e minuut Brian Brobbey kwijtraken. De aanvaller, zaterdag trefzeker tegen Portugal, liep een blessure op, vermoedelijk aan zijn lies. Joshua Zirkzee verving hem. Jong Oranje bleef beter, maar ook een schot van Crysencio Summerville ging er halverwege de eerste helft net niet in.
Het gastland sloeg bij de eerste mogelijkheid wel toe. Middenvelder Zuriko Davitashvili begon aan een lange solo en liep onder anderen verdedigers Quilindschy Hartman, Micky van de Ven en Jan Paul van Hecke voorbij. Davitashvili schoot de bal in de linkerbenedenhoek: 1-0. Net toen Jong Oranje met een achterstand leek te moeten gaan rusten, sloeg de ploeg van Van de Looi toe. Taylor schoot vanuit de rebound raak: 1-1.
Na rust hadden de Nederlandse beloften in de beginfase opnieuw de overhand. Grote kansen waren echter schaars en naarmate de tijd begon te dringen, werd Jong Oranje slordiger. Jong Georgië hield stand en bezorgde Jong Oranje een pijnlijke aftocht.
Meer uit Voetbal
BREDA (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink was naar eigen zeggen niet verbaasd na de knappe 2-1-zege van de Oranjevrouwen op Frankrijk, maar wel "enorm trots". "Dat komt door hoe de groep het plan heeft vertaald naar het veld en met hoeveel passie zij hebben gespeeld", zei Veurink tijdens zijn persconferentie.
2 uur geledenBREDA (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben het WK-kwalificatieduel met Frankrijk verrassend gewonnen. Zonder veel ervaren speelsters won de ploeg van bondscoach Arjan Veurink in Breda met 2-1 van de nummer 6 van de wereld. Debutante Renee van Asten en Esmee Brugts scoorden namens Oranje.
4 uur geledenBREDA (ANP) - Verdedigster Renee van Asten debuteert bij de voetbalsters van Oranje in de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Frankrijk. De 19-jarige speelster van Ajax staat centraal in de verdediging met Veerle Buurman. De ploeg van bondscoach Arjan Veurink moet het door blessures zonder veel ervaren speelsters doen vanaf 20.45 uur in Breda.
6 uur geledenMIAMI (ANP) - Javier Mascherano (41) heeft per direct zijn functie als trainer van Inter Miami neergelegd. Dat meldt de Amerikaanse voetbalclub dinsdag in een verklaring op de eigen website. De Argentijn zegt in die verklaring op te stappen om privéredenen.
7 uur geledenMADRID (ANP) - Kylian Mbappé stapt met Real Madrid op het vliegtuig naar Duitsland voor het uitduel met Bayern München in de kwartfinale van de Champions League. De spits is op tijd hersteld van een hoofdwond die hij zaterdag tijdens een duel met Girona opliep.
14 uur geledenACCRA (ANP) - Carlos Queiroz is de nieuwe bondscoach van de voetballers van Ghana. Hij is de opvolger van Otto Addo, die vorige maand na verloren oefeninterlands tegen Duitsland (2-1) en Oostenrijk (5-1) werd ontslagen.
15 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Trainer Michael Carrick voelt zich benadeeld na de nederlaag van Manchester United tegen Leeds United (1-2). Hij baalde vooral van de rode kaart die scheidsrechter Paul Tierney aan Lisandro Martínez gaf.
17 uur geleden