Jong Oranje stelt kwartfinales EK met grote zege alsnog veilig
SZEKESFEHERVAR (ANP) - Jong Oranje heeft zich bij de Europese titelstrijd geplaatst voor de kwartfinales. Het elftal van bondscoach Erwin van de Looi stelde na een moeizame toernooistart een plek bij de laatste acht met een ruime overwinning op de al uitgeschakelde Hongaren veilig: 6-1.
De Nederlandse beloften, die als een van de favorieten aan het EK begonnen, hadden zichzelf in een moeilijke positie gemanoeuvreerd. De duels met Jong Roemenië (1-1) en Jong Duitsland (1-1) eindigden gelijk. Nederland moest daardoor vrezen voor uitschakeling.
Duitsland en Roemenië hadden het dinsdag op een akkoordje kunnen gooien. Als zij met 2-2 of meer gelijk speelden, was Jong Oranje uitgeschakeld. Als drie teams met hetzelfde puntentotaal eindigen, gaat het onderlinge doelsaldo bij dit EK namelijk voor op het algehele doelsaldo. Jong Duitsland tegen Jong Roemenië bleef, in een duel met veel gele kaarten, zonder doelpunten (0-0). De Duitsers plaatsten zich als nummer 2 ook voor de kwartfinales.
Kritiek
Van de Looi kreeg de voorbije dagen met flink wat kritiek te maken. Daarbij ging het vooral om het systeem (4-2-2-2) waarin hij speelt en ook om sommige spelers die hij opstelde. De bondscoach, die met de KNVB dicht bij een akkoord is over een contractverlenging tot en met het EK van 2023, greep in de beslissende wedstrijd terug op Myron Boadu. De spits van AZ begon als basisspeler aan het toernooi, maar na een tegenvallend optreden tegen Roemenië verdween hij tegen Duitsland uit het basisteam. In dat duel mocht hij ook niet invallen.
Voor Boadu kwam een plaats vrij na de blessure van Noa Lang. De spelmaker van Club Brugge liep tegen Duitsland een bovenbeenblessure op en keerde terug naar België. Aanvoerder Teun Koopmeiners was geschorst en ontbrak ook tegen de Hongaren. Ferdi Kadioglu verving hem.
Moeizaam begin
Na een moeizaam begin, voerde Jong Oranje de druk na een minuut of 20 spelen steeds verder op. Het duurde tot de 42e minuut voordat Dani de Wit, de diepte ingestuurd door Cody Gakpo, de score opende.
Het verzet van de Hongaren was in de tweede helft gebroken. Boadu benutte in de 47e minuut een strafschop. Gakpo zag zijn goede optreden beloond met twee treffers, de 3-0 en 4-1. In de slotfase scoorden ook Sven Botman en de ingevallen Brian Brobbey nog.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Donyell Malen leeft in topvorm toe naar zijn vijftigste interland voor het Nederlands elftal. "Ik ben best trots op dat aantal", vertelde hij in de aanloop naar het oefenduel van vrijdag met Noorwegen. "Het zou mooi zijn als ik pas halverwege ben."
35 minuten geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman maakt zich zorgen over de fysieke gesteldheid van Memphis Depay. De spits mist door een dijbeenblessure de oefeninterlands van het Nederlands elftal tegen Noorwegen en Ecuador. Hij begon ook niet fit aan het laatste WK in Qatar en het EK in Duitsland.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie heeft een 30-jarige Amsterdammer en een 17-jarige jongen uit Veldhoven aangehouden vanwege betrokkenheid bij het vuurwerkincident tijdens het Eredivisieduel tussen Ajax en FC Groningen. Zij worden verdacht van dwang, openlijke geweldpleging en huisvredebreuk, meldt de politie donderdag.
3 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De competitiewedstrijd tussen RC Lens en Paris Saint-Germain is uitgesteld van 11 april naar 13 mei. De Franse voetbalbond voldoet daarmee aan het verzoek van Paris Saint-Germain, dat op 8 en 14 april in de kwartfinale van de Champions League tegen Liverpool voetbalt en zich nu optimaal kan voorbereiden op die duels.
4 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De voorzitter van de Senegalese voetbalbond heeft donderdag gezworen een "kruistocht" te beginnen tegen een besluit van de Afrikaanse voetbalbond (CAF) om het land de Afrika Cup af te nemen. Zijn juridische team waarschuwde dat de zaak grote gevolgen kan hebben.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax-speler Rayane Bounida is voor het eerst opgeroepen voor het Marokkaanse voetbalelftal. De 20-jarige buitenspeler maakt deel uit van de selectie voor de komende oefenwedstrijden tegen Ecuador en Paraguay.
9 uur geledenMADRID (ANP) - De voetbalsters van Barcelona hebben een grote stap gezet richting de halve finales van de Champions League. De finalist van vorig seizoen won het eerste kwartfinaleduel met Real Madrid met 6-2 in de Spaanse hoofdstad. Oranje-international Esmee Brugts maakte de 2-0 voor de Catalaanse ploeg.
21 uur geleden