Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Jong Oranje start EK moeizaam met gelijkspel (1-1) tegen Roemenen

Jong Oranje start EK moeizaam met gelijkspel (1-1) tegen Roemenen

BOEDAPEST (ANP) - Jong Oranje is teleurstellend begonnen aan het Europees kampioenschap voetbal. Het elftal van bondscoach Erwin van de Looi moest woensdag in het openingsduel in Boedapest genoegen nemen met een gelijkspel tegen de leeftijdsgenoten van Jong Roemenië: 1-1.

In dezelfde poule won Jong Duitsland met 3-0 van Jong Hongarije. Duitsland is zaterdag de volgende opponent van Nederland.

Voor Jong Oranje is het de eerste deelname aan het EK sinds 2013. Onder leiding van de in 2018 aangestelde Van de Looi beleefde het beloftenteam een overtuigende kwalificatiereeks.

Veel kwaliteit

De oud-trainer van onder meer FC Groningen en Willem II heeft met spelers als Teun Koopmeiners, Mitchell Bakker, Sven Botman, Cody Gakpo en Noa Lang veel kwaliteit in de ploeg. Tegen Roemenië bleven Botman en Gakpo nog buiten het basisteam. PSV'er Gakpo is pas net terug van een blessure. De buitenspeler deed de laatste twee competitieduels met de Eindhovenaren maar één helft mee en Van de Looi is, met het oog op de komende twee duels met Duitsland (zaterdag) en Hongarije (dinsdag) voorzichtig. Botman viel afgelopen weekend bij zijn club Lille uit, maar bleek maandag toch fit genoeg om mee naar Hongarije te gaan.

Jordan Teze en Perr Schuurs vormden tegen de Roemenen het centrale verdedigingsduo en Myron Boadu en Justin Kluivert waren de twee aanvallers, kort daarachter ondersteund door Lang en Dani de Wit.

Geen grote kansen

Schuurs, die bij Ajax zijn plek is kwijtgeraakt aan Jurriën Timber, kopte Jong Oranje uit een hoekschop van Kluivert na ruim een kwartier spelen op voorsprong. De Roemenen, gecoacht door oud-international Adrian Mutu, antwoordden snel. Middenvelder Andrei Ciobanu schoot de bal uit een vrije trap fraai in de rechterbovenhoek achter Kjell Scherpen, die in het doel de voorkeur kreeg boven Justin Bijlow. Jong Oranje had daarna tot aan de rust een duidelijk veldoverwicht, maar wist geen grote kansen te creëren.

Jong Roemenië dacht in de tweede helft helemaal niet meer aan aanvallen en Jong Oranje had op de helft van de tegenstander moeite ruimte te vinden. Van de Looi bracht Gakpo een half uur voor tijd in de ploeg. Kort daarna redde Scherpen met een reflex bij een spaarzame tegenstoot van Roemenië.

Kansen bleven uit en Brian Brobbey werd ingezet als laatste redmiddel. De bij Ajax vaak trefzekere invaller wist ook niet te scoren. Aan de andere kant redde Scherpen nog een keer knap.

Meer uit Voetbal

Slot rekent ondanks matige prestaties op steun fans Liverpool

LIVERPOOL (ANP/RTR) - Trainer Arne Slot van Liverpool heeft er ondanks de matige resultaten van de laatste tijd vertrouwen in dat de supporters woensdag achter hun ploeg gaan staan. Liverpool moet in de achtste finales van de Champions League tegen Galatasaray een achterstand van 1-0 wegwerken. In september verloor Liverpool in het hoofdtoernooi van de Champions League ook met 1-0 bij Galatasaray.

1 uur geleden
Iran is tijdens WK welkom in Mexico, zegt president Sheinbaum

MEXICO-STAD (ANP) - De Mexicaanse president Claudia Sheinbaum vindt het geen probleem als Iran de drie groepswedstrijden op het WK in haar land speelt. Ze reageerde op het verzoek dat Iran bij de wereldvoetbalbond FIFA heeft ingediend. Voorzitter Mehdi Taj van de Iraanse voetbalbond heeft de FIFA gevraagd de groepsduels naar Mexico te verplaatsen omdat zijn land in oorlog is met de Verenigde Staten en Israël.

4 uur geleden
FC Volendam speelt rest van seizoen zonder geblesseerde Kwakman

VOLENDAM (ANP) - Dave Kwakman komt dit seizoen niet meer in actie voor FC Volendam. De middenvelder heeft zaterdag een knieblessure opgelopen in een thuisduel met Fortuna Sittard. FC Volendam huurt hem sinds de winterstop van AZ.

5 uur geleden
FIFA staat in contact met Iran maar houdt vast aan speelschema WK

ZÜRICH (ANP) - De FIFA is voorlopig niet van plan om de wedstrijden van Iran op het WK te verplaatsen naar Mexico. "We hebben regelmatig contact met alle deelnemende landen, waaronder Iran, om de planning voor het WK te bespreken", laat een woordvoerder van de wereldvoetbalbond weten. "FIFA kijkt ernaar uit dat alle deelnemende teams volgens het op 6 december aangekondigde wedstrijdschema zullen spelen."

6 uur geleden
Trainer Flick verlengt contract bij FC Barcelona, zegt voorzitter

BARCELONA (ANP/DPA) - Trainer Hansi Flick verlengt binnenkort zijn contract bij FC Barcelona. "Dat willen wij en dat wil hij", vertelde de herkozen voorzitter Joan Laporta bij radiozender RAC1.

7 uur geleden
Verdediger Luckassen debuteert in selectie van WK-deelnemer Ghana

ACCRA (ANP) - Derrick Luckassen is voor het eerst opgeroepen voor de nationale voetbalploeg van Ghana. De verdediger, geboren in Amsterdam, heeft een uitnodiging ontvangen voor de oefenduels van eind deze maand tegen Oostenrijk en Duitsland.

10 uur geleden
Mbappé kan spelen voor Real tegen ManCity, Bellingham nog niet

MANCHESTER (ANP/AFP) - Aanvaller Kylian Mbappé kan spelen voor Real Madrid in de tweede wedstrijd tegen Manchester City in de achtste finales van de Champions League. Real-coach Álvaro Arbeloa maakte bekend dat Jude Bellingham, die wel is meegereisd naar Manchester, nog niet inzetbaar is. De Spanjaarden verdedigen in Engeland een 3-0-voorsprong.

21 uur geleden