Jong Oranje start EK moeizaam met gelijkspel (1-1) tegen Roemenen
BOEDAPEST (ANP) - Jong Oranje is teleurstellend begonnen aan het Europees kampioenschap voetbal. Het elftal van bondscoach Erwin van de Looi moest woensdag in het openingsduel in Boedapest genoegen nemen met een gelijkspel tegen de leeftijdsgenoten van Jong Roemenië: 1-1.
In dezelfde poule won Jong Duitsland met 3-0 van Jong Hongarije. Duitsland is zaterdag de volgende opponent van Nederland.
Voor Jong Oranje is het de eerste deelname aan het EK sinds 2013. Onder leiding van de in 2018 aangestelde Van de Looi beleefde het beloftenteam een overtuigende kwalificatiereeks.
Veel kwaliteit
De oud-trainer van onder meer FC Groningen en Willem II heeft met spelers als Teun Koopmeiners, Mitchell Bakker, Sven Botman, Cody Gakpo en Noa Lang veel kwaliteit in de ploeg. Tegen Roemenië bleven Botman en Gakpo nog buiten het basisteam. PSV'er Gakpo is pas net terug van een blessure. De buitenspeler deed de laatste twee competitieduels met de Eindhovenaren maar één helft mee en Van de Looi is, met het oog op de komende twee duels met Duitsland (zaterdag) en Hongarije (dinsdag) voorzichtig. Botman viel afgelopen weekend bij zijn club Lille uit, maar bleek maandag toch fit genoeg om mee naar Hongarije te gaan.
Jordan Teze en Perr Schuurs vormden tegen de Roemenen het centrale verdedigingsduo en Myron Boadu en Justin Kluivert waren de twee aanvallers, kort daarachter ondersteund door Lang en Dani de Wit.
Geen grote kansen
Schuurs, die bij Ajax zijn plek is kwijtgeraakt aan Jurriën Timber, kopte Jong Oranje uit een hoekschop van Kluivert na ruim een kwartier spelen op voorsprong. De Roemenen, gecoacht door oud-international Adrian Mutu, antwoordden snel. Middenvelder Andrei Ciobanu schoot de bal uit een vrije trap fraai in de rechterbovenhoek achter Kjell Scherpen, die in het doel de voorkeur kreeg boven Justin Bijlow. Jong Oranje had daarna tot aan de rust een duidelijk veldoverwicht, maar wist geen grote kansen te creëren.
Jong Roemenië dacht in de tweede helft helemaal niet meer aan aanvallen en Jong Oranje had op de helft van de tegenstander moeite ruimte te vinden. Van de Looi bracht Gakpo een half uur voor tijd in de ploeg. Kort daarna redde Scherpen met een reflex bij een spaarzame tegenstoot van Roemenië.
Kansen bleven uit en Brian Brobbey werd ingezet als laatste redmiddel. De bij Ajax vaak trefzekere invaller wist ook niet te scoren. Aan de andere kant redde Scherpen nog een keer knap.
Meer uit Voetbal
BUENOS AIRES (ANP) - De Argentijnse voetbalvedette Lionel Messi vindt dat Neymar met Brazilië mee moet naar het WK voetbal. "We willen de beste spelers erbij hebben en Neymar, ongeacht zijn vorm, zal daar altijd bij horen," zei Messi in het programma Lo del Pollo. "Het zou fantastisch zijn om hem op het WK te zien, gezien wat hij betekent voor Brazilië en voor het voetbal."
11 minuten geledenLOS ANGELES (ANP) - Wereldbond FIFA heeft voor het komende WK voetbal drie aparte openingsceremonies bedacht. Tal van sterren uit de muziekwereld zullen optreden bij de openingswedstrijden in de gastlanden Verenigde Staten, Canada en Mexico.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De voetbalsters van PSV zijn vrijdagavond voor het eerst in de clubhistorie landskampioen geworden. De Eindhovenaren verzekerden zich in de voorlaatste speelronde van de Vrouwen Eredivisie van de titel door thuis met 2-0 van ADO Den Haag te winnen.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Jorthy Mokio verkiest het nationale elftal van de Democratische Republiek Congo boven dat van België. Dat heeft de 18-jarige verdedigende middenvelder van Ajax vrijdag bekendgemaakt op sociale media. "Ik ben Congolees in hart en nieren", schrijft de in Gent geboren voetballer. "En het is onder deze kleuren dat ik het volgende hoofdstuk van mijn verhaal wil schrijven."
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Wout Weghorst en Owen Wijndal zijn hersteld van hun blessures en zijn zondag beschikbaar voor Ajax in het duel met FC Utrecht. Dat zegt trainer Óscar García in een bericht op de site van de Amsterdamers. Ook heeft Davy Klaassen weer meegetraind met de groep, maar de middenvelder is nog niet wedstrijdfit.
15 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft spelers Federico Valverde en Aurélien Tchouaméni een boete van 500.000 euro opgelegd na hun opstootje van eerder deze week. Dat meldt de club op de website.
16 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-coach Robin van Persie heeft verrast gereageerd op de berichtgeving dat de club na het seizoen afscheid neemt van de Engelse aanvaller Raheem Sterling. "Ik ben gequoot, maar heb die mensen niet gesproken", zei Van Persie over de berichtgeving in The Telegraph.
17 uur geleden