Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Jong Oranje start EK moeizaam met gelijkspel (1-1) tegen Roemenen

Jong Oranje start EK moeizaam met gelijkspel (1-1) tegen Roemenen

BOEDAPEST (ANP) - Jong Oranje is teleurstellend begonnen aan het Europees kampioenschap voetbal. Het elftal van bondscoach Erwin van de Looi moest woensdag in het openingsduel in Boedapest genoegen nemen met een gelijkspel tegen de leeftijdsgenoten van Jong Roemenië: 1-1.

In dezelfde poule won Jong Duitsland met 3-0 van Jong Hongarije. Duitsland is zaterdag de volgende opponent van Nederland.

Voor Jong Oranje is het de eerste deelname aan het EK sinds 2013. Onder leiding van de in 2018 aangestelde Van de Looi beleefde het beloftenteam een overtuigende kwalificatiereeks.

Veel kwaliteit

De oud-trainer van onder meer FC Groningen en Willem II heeft met spelers als Teun Koopmeiners, Mitchell Bakker, Sven Botman, Cody Gakpo en Noa Lang veel kwaliteit in de ploeg. Tegen Roemenië bleven Botman en Gakpo nog buiten het basisteam. PSV'er Gakpo is pas net terug van een blessure. De buitenspeler deed de laatste twee competitieduels met de Eindhovenaren maar één helft mee en Van de Looi is, met het oog op de komende twee duels met Duitsland (zaterdag) en Hongarije (dinsdag) voorzichtig. Botman viel afgelopen weekend bij zijn club Lille uit, maar bleek maandag toch fit genoeg om mee naar Hongarije te gaan.

Jordan Teze en Perr Schuurs vormden tegen de Roemenen het centrale verdedigingsduo en Myron Boadu en Justin Kluivert waren de twee aanvallers, kort daarachter ondersteund door Lang en Dani de Wit.

Geen grote kansen

Schuurs, die bij Ajax zijn plek is kwijtgeraakt aan Jurriën Timber, kopte Jong Oranje uit een hoekschop van Kluivert na ruim een kwartier spelen op voorsprong. De Roemenen, gecoacht door oud-international Adrian Mutu, antwoordden snel. Middenvelder Andrei Ciobanu schoot de bal uit een vrije trap fraai in de rechterbovenhoek achter Kjell Scherpen, die in het doel de voorkeur kreeg boven Justin Bijlow. Jong Oranje had daarna tot aan de rust een duidelijk veldoverwicht, maar wist geen grote kansen te creëren.

Jong Roemenië dacht in de tweede helft helemaal niet meer aan aanvallen en Jong Oranje had op de helft van de tegenstander moeite ruimte te vinden. Van de Looi bracht Gakpo een half uur voor tijd in de ploeg. Kort daarna redde Scherpen met een reflex bij een spaarzame tegenstoot van Roemenië.

Kansen bleven uit en Brian Brobbey werd ingezet als laatste redmiddel. De bij Ajax vaak trefzekere invaller wist ook niet te scoren. Aan de andere kant redde Scherpen nog een keer knap.

Meer uit Voetbal

Wereldkampioen Spanje in kwartfinale EK na rust langs Zwitserland

BERN (ANP) - Spanje staat in de halve finales van het Europees kampioenschap voetbal voor vrouwen. De regerend wereldkampioen schakelde in een uitverkocht stadion in Bern gastland Zwitserland uit: 2-0. De doelpunten vielen in de tweede helft. Spanje miste twee strafschoppen.

2 uur geleden
Ten Hag debuteert bij Bayer Leverkusen met ruime nederlaag

RIO DE JANEIRO (ANP/DPA) - Erik ten Hag heeft zijn eerste duel als trainer van Bayer Leverkusen ruim verloren. In Rio de Janeiro was Flamengo onder 20 met 5-1 te sterk.

2 uur geleden
FC Utrecht verliest oefenduel in aanloop naar Europese wedstrijd

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft een besloten oefenduel verloren. De ploeg van trainer Ron Jans verspeelde tegen Charleroi een voorsprong (1-2). Gjivai Zechiël maakte het doelpunt voor de ploeg uit de Domstad.

6 uur geleden
Oud-PSV'er Madueke bevestigt vertrek bij Chelsea

LONDEN (ANP/RTR) - Noni Madueke vertrekt bij Chelsea. De 23-jarige Brit maakt de overstap naar stadgenoot Arsenal. Dat bevestigen beide clubs.

6 uur geleden
FC Barcelona moet terugkeer in Camp Nou met maand uitstellen

BARCELONA (ANP) - FC Barcelona moet wat langer wachten op een terugkeer in Camp Nou. De regerend Spaans landskampioen zou zondag 10 augustus in het gerenoveerde stadion de Joan Gamper Cup spelen, maar tegen die tijd zijn de vereiste vergunningen nog niet binnen.

7 uur geleden
Heracles Almelo haalt verdediger Van der Kust van Sparta

ALMELO (ANP) - Heracles Almelo heeft verdediger Djevencio van der Kust vastgelegd. De 24-jarige international van Suriname komt over van Sparta Rotterdam en tekende een contract voor drie seizoenen, met een optie voor een extra jaar.

8 uur geleden
Verdediger Hancko vertrekt voor een recordbedrag bij Feyenoord

ROTTERDAM (ANP) - Dávid Hancko verlaat Feyenoord alsnog voor Al-Nassr. De centrale verdediger heeft van zijn Rotterdamse club toestemming gekregen om de laatste details van zijn transfer af te ronden.

10 uur geleden