Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Jong Oranje start EK moeizaam met gelijkspel (1-1) tegen Roemenen

Jong Oranje start EK moeizaam met gelijkspel (1-1) tegen Roemenen

BOEDAPEST (ANP) - Jong Oranje is teleurstellend begonnen aan het Europees kampioenschap voetbal. Het elftal van bondscoach Erwin van de Looi moest woensdag in het openingsduel in Boedapest genoegen nemen met een gelijkspel tegen de leeftijdsgenoten van Jong Roemenië: 1-1.

In dezelfde poule won Jong Duitsland met 3-0 van Jong Hongarije. Duitsland is zaterdag de volgende opponent van Nederland.

Voor Jong Oranje is het de eerste deelname aan het EK sinds 2013. Onder leiding van de in 2018 aangestelde Van de Looi beleefde het beloftenteam een overtuigende kwalificatiereeks.

Veel kwaliteit

De oud-trainer van onder meer FC Groningen en Willem II heeft met spelers als Teun Koopmeiners, Mitchell Bakker, Sven Botman, Cody Gakpo en Noa Lang veel kwaliteit in de ploeg. Tegen Roemenië bleven Botman en Gakpo nog buiten het basisteam. PSV'er Gakpo is pas net terug van een blessure. De buitenspeler deed de laatste twee competitieduels met de Eindhovenaren maar één helft mee en Van de Looi is, met het oog op de komende twee duels met Duitsland (zaterdag) en Hongarije (dinsdag) voorzichtig. Botman viel afgelopen weekend bij zijn club Lille uit, maar bleek maandag toch fit genoeg om mee naar Hongarije te gaan.

Jordan Teze en Perr Schuurs vormden tegen de Roemenen het centrale verdedigingsduo en Myron Boadu en Justin Kluivert waren de twee aanvallers, kort daarachter ondersteund door Lang en Dani de Wit.

Geen grote kansen

Schuurs, die bij Ajax zijn plek is kwijtgeraakt aan Jurriën Timber, kopte Jong Oranje uit een hoekschop van Kluivert na ruim een kwartier spelen op voorsprong. De Roemenen, gecoacht door oud-international Adrian Mutu, antwoordden snel. Middenvelder Andrei Ciobanu schoot de bal uit een vrije trap fraai in de rechterbovenhoek achter Kjell Scherpen, die in het doel de voorkeur kreeg boven Justin Bijlow. Jong Oranje had daarna tot aan de rust een duidelijk veldoverwicht, maar wist geen grote kansen te creëren.

Jong Roemenië dacht in de tweede helft helemaal niet meer aan aanvallen en Jong Oranje had op de helft van de tegenstander moeite ruimte te vinden. Van de Looi bracht Gakpo een half uur voor tijd in de ploeg. Kort daarna redde Scherpen met een reflex bij een spaarzame tegenstoot van Roemenië.

Kansen bleven uit en Brian Brobbey werd ingezet als laatste redmiddel. De bij Ajax vaak trefzekere invaller wist ook niet te scoren. Aan de andere kant redde Scherpen nog een keer knap.

Meer uit Voetbal

FC Utrecht klopt sc Heerenveen en treft Ajax in finale play-offs

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft de finales van de play-offs om Europees voetbal bereikt en het pensioen van vertrekkend trainer Ron Jans nog met een wedstrijd uitgesteld. FC Utrecht won in de Galgenwaard met 3-2 van sc Heerenveen en neemt het zondag op tegen Ajax. De Amsterdammers wonnen eerder op de avond met 2-0 van FC Groningen.

9 uur geleden
Club Brugge voor twintigste keer kampioen van België

GENT/MECHELEN (ANP/Belga) - Club Brugge is voor de twintigste keer kampioen van België geworden. De ploeg van trainer Ivan Leko en de Nederlanders Dani van den Heuvel en Bjorn Meijer speelde met 2-2 gelijk bij KV Mechelen. Door het gelijkspel van Union bij AA Gent (0-0) kan de ploeg de koploper uit Brugge niet meer inhalen in de laatste speelronde.

9 uur geleden
Ronaldo met Al-Nassr kampioen van Saudi-Arabië

RIYAD (ANP) - Cristiano Ronaldo is met zijn club Al-Nassr kampioen geworden in de Saudi Pro League. De club uit hoofdstad Riyad won de laatste competitiewedstrijd met 4-1 van Damac en bleef daarmee Al-Hilal voor op de ranglijst.

10 uur geleden
Noorwegen met Haaland en oud-Feyenoorders naar WK voetbal

OSLO (ANP) - Noorwegen gaat met oud-Feyenoorders Fredrik Aursnes en Marcus Holmgren Pedersen naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Samen met topspelers Erling Haaland (Manchester City) en Martin Ødegaard (Arsenal) maken zij deel uit van de 26-koppige selectie van de Noorse bondscoach Stale Solbakken. Het land maakt zich op voor het eerste wereldkampioenschap voetbal sinds 1998.

10 uur geleden
Ajax houdt met zege op Groningen hoop op Europees voetbal levend

VOLENDAM (ANP) - Ajax mag na een 2-0-overwinning tegen FC Groningen nog steeds hopen op Europees voetbal. De nummer 5 van de Eredivisie staat zondag in de finale van de play-offs om de voorrondes van de Conference League. Dan kunnen de Amsterdammers tegen de winnaar van FC Utrecht - sc Heerenveen voorkomen dat de club zich voor het eerst sinds 1965 niet kwalificeert voor Europees voetbal.

11 uur geleden
Verdediger Maguire niet met Engeland mee naar WK voetbal

LONDEN (ANP) - Verdediger Harry Maguire gaat niet met Engeland mee naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De 66-voudig international is door bondscoach Thomas Tuchel buiten de selectie gelaten, meldt Maguire (33) zelf via Instagram. Tuchel presenteert vrijdag zijn selectie.

13 uur geleden
Senegal met Mané en Koulibaly naar WK

DAKAR (ANP/AFP) - Senegal gaat met vedettes Sadio Mané en Kalidou Koulibaly naar het WK voetbal. Het is voor Senegal de derde deelname op rij aan het WK. Aanvoerder Koulibaly is nog herstellende van een dijbeenblessure.

14 uur geleden