
Jong Oranje start EK met doelpuntloos gelijkspel tegen België
TBILISI (ANP) - Jong Oranje is het Europees kampioenschap voetbal begonnen met een gelijkspel. Het elftal van bondscoach Erwin van de Looi wist in Tbilisi in Georgië tegen de leeftijdsgenoten van België niet te scoren: 0-0.
Jong Oranje had voor rust een veldoverwicht en kreeg enkele goede kansen. In de tweede helft was het aan doelman Bart Verbruggen, die zich onderscheidde met twee uitstekende reddingen, te danken dat Jong Oranje niet verloor. Tegen het einde van de eerste helft hield Verbruggen Jong Oranje ook al op de been.
In de andere groepswedstrijd verraste Jong Georgië door Jong Portugal met 2-0 te verslaan. De Portugese beloften stonden twee jaar geleden bij het vorige EK in Hongarije nog in de finale. Daarin was Duitsland te sterk. Jong Oranje speelt zaterdag tegen Portugal en dinsdag tegen Georgië. De eerste twee landen uit de groep kwalificeren zich voor de kwartfinales.
Kansen
Van de Looi startte in de vooraf verwachte basisopstelling en zag dat goed uitpakken. Jong Oranje duwde de Belgen al snel achteruit en kreeg mogelijkheden. Ajax-middenvelder Kenneth Taylor schoot de bal in de 7e minuut tegen de paal. Aanvaller Crysencio Summerville was na een kwartier spelen ook dicht bij een treffer. Hij zag de bal net voor de lijn worden weggetrapt.
België bleef op de been en werd zelf pas tegen het einde van de eerste helft gevaarlijk. PSV'er Yorbe Vertessen trapte in de 38e minuut, op aangeven van Loïs Openda, over. Openda, die in Nederland bij Vitesse voetbalde, testte Verbruggen kort voor rust voor het eerst. De doelman van Anderlecht redde goed en liet ook in de tweede helft zien goed te zijn in een-tegen-eensituaties. Verbruggen hield invaller Michel Ange Balikwisha twee keer van scoren af, één keer met zijn handen en één keer met zijn voeten.
Jong Oranje werd in het slot via Sven Mijnans ook nog gevaarlijk, maar doelpunten bleven uit.
Meer uit Voetbal
BARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft de competitiewedstrijd tegen Valencia eenvoudig gewonnen. Zonder de geblesseerde Frenkie de Jong en Lamine Yamal won de Spaanse kampioen met 6-0 van Valencia.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord gaat op korte termijn zogenoemde hardcards uitdelen aan de seizoenkaarthouders. Dit is om "de afhankelijkheid van het digitale toegangssysteem te minimaliseren", zo laat de Rotterdamse club weten na de problemen van een dag eerder rondom de thuiswedstrijd tegen sc Heerenveen.
6 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft de stadsderby tegen Manchester United met 3-0 gewonnen. Erling Haaland was in het Etihad Stadium met twee treffers de man van de wedstrijd. Het was pas de tweede overwinning van City, dat na vier speelronden 6 punten achter staat op koploper Liverpool. United heeft 4 punten uit vier duels.
7 uur geledenVELSEN (ANP) - Telstar heeft ook de derde thuiswedstrijd in de Eredivisie niet kunnen winnen. In het eigen stadion in Velsen-Zuid verloor de ploeg met 3-1 van Fortuna Sittard door twee late treffers van Makan Aïko.
8 uur geledenBURNLEY (ANP) - Liverpool FC gaat weer aan kop van de Premier League. The Reds wonnen zondag met 1-0 bij Burnley. Dat betekende de vierde competitiezege op rij voor het elftal van trainer Arne Slot.
9 uur geledenALMELO (ANP) - Heracles staat na vijf wedstrijden met 0 punten troosteloos onderaan in de Eredivisie. De ploeg van trainer Bas Sibum ging op zondag in eigen huis met 2-1 onderuit tegen AZ. Heracles heeft een doelsaldo van twee voor en zestien tegen. AZ heeft 10 punten uit vier wedstrijden. AZ ontvangt volgende week koploper Feyenoord in Alkmaar.
9 uur geledenLEVERKUSEN (ANP/DPA) - Bayer Leverkusen had geen andere keuze dan trainer Erik ten Hag te ontslaan. Dat zei Fernando Carro, voorzitter van de directie van de Duitse voetbalclub, zondag tegen het programma Bild Sport op Welt TV.
12 uur geleden