Jong Oranje sluit trainingskamp af met gelijkspel tegen Tsjechië
SAN PEDRO DEL PINATAR (ANP) - De voetballers van Jong Oranje hebben op een trainingsstage in Spanje in hun tweede en laatste oefenwedstrijd met 1-1 gelijkgespeeld tegen de leeftijdsgenoten van Tsjechië. Zaterdag had de ploeg van bondscoach Erwin van de Looi Jong Noorwegen nog met 3-0 verslagen.
Beste kansen in de beginfase waren voor de Tsjechen. Michal Sevcik stuitte van dichtbij op doelman Jasper Schendelaar, zijn collega Martin Cedidla schoot net over. In de 15e minuut kregen de Tsjechen een strafschop. Adam Karabec zag zijn inzet gestopt door Schendelaar, de debutant van PEC Zwolle.
Twee minuten later kwam Nederland op voorsprong. Vitesse-middenvelder Million Manhoef, voor het eerst in de basis bij Jong Oranje, schoot vanaf de rand zestienmetergebied raak. Van de Looi wisselde kort na rust de aangeslagen Thomas Dallinga voor Sydney van Hooijdonk. Die mocht meteen aanleggen voor een vrije trap op zijn favoriete afstand maar schoot over.
Voorbereiding op EK
Tsjechië kwam in de 77e minuut op gelijke hoogte, de treffer kwam op naam van invaller Vaclav Sejk. De beste kans voor Oranje om het trainingskamp alsnog met winst af te sluiten was voor Van Hooijdonk. De spits van sc Heerenveen kopte uit een voorzet van Jan Paul van Hecke net naast.
Het trainingskamp vond plaats in het kader van de voorbereiding op het Europees kampioenschap, dat in de zomer in Georgië en Roemenië plaatsvindt.
Meer uit Voetbal
ROME (ANP) - AC Milan heeft verzuimd dichter bij koploper Internazionale te komen. De club uit Milaan verloor bij Lazio in Rome met 1-0.
2 uur geledenCOMO (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma met een doelpunt niet aan een positief resultaat in de uitwedstrijd tegen Como kunnen helpen. De aanvaller ging met zijn ploeg met 2-1 onderuit.
5 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft voor de zoveelste keer dit seizoen in de slotfase een overwinning verspeeld. De ploeg van trainer Arne Slot liet Tottenham Hotspur langszij komen op Anfield: 1-1.
6 uur geledenDEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft verder afstand genomen van de onderste plaatsen in de Eredivisie. De club uit Deventer was voor eigen publiek veel te sterk voor een zwak NAC Breda: 6-0. Jakob Breum scoorde drie keer voor de thuisploeg.
7 uur geledenBARCELONA (ANP) - Raphinha was de grote uitblinker bij FC Barcelona in het thuisduel met Sevilla. De Braziliaanse vleugelaanvaller leidde zijn ploeg met drie doelpunten naar een ruime zege (5-2).
7 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft een belangrijke zege geboekt in de strijd om de derde plaats van de Premier League. De club won voor eigen publiek van Aston Villa: 3-1.
8 uur geledenALKMAAR (ANP) - Troy Parrott heeft AZ aan een ruime thuiszege op Heracles Almelo geholpen. De spits had met zijn veertiende competitietreffer en assists bij doelpunten van Sven Mijnans en Mees de Wit een groot aandeel in een zege van 4-0. Isak Jensen bepaalde in de slotfase met een goed genomen vrije trap de eindstand.
9 uur geleden