Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Jong Oranje sluit trainingskamp af met gelijkspel tegen Tsjechië

Jong Oranje sluit trainingskamp af met gelijkspel tegen Tsjechië

SAN PEDRO DEL PINATAR (ANP) - De voetballers van Jong Oranje hebben op een trainingsstage in Spanje in hun tweede en laatste oefenwedstrijd met 1-1 gelijkgespeeld tegen de leeftijdsgenoten van Tsjechië. Zaterdag had de ploeg van bondscoach Erwin van de Looi Jong Noorwegen nog met 3-0 verslagen.

Beste kansen in de beginfase waren voor de Tsjechen. Michal Sevcik stuitte van dichtbij op doelman Jasper Schendelaar, zijn collega Martin Cedidla schoot net over. In de 15e minuut kregen de Tsjechen een strafschop. Adam Karabec zag zijn inzet gestopt door Schendelaar, de debutant van PEC Zwolle.

Twee minuten later kwam Nederland op voorsprong. Vitesse-middenvelder Million Manhoef, voor het eerst in de basis bij Jong Oranje, schoot vanaf de rand zestienmetergebied raak. Van de Looi wisselde kort na rust de aangeslagen Thomas Dallinga voor Sydney van Hooijdonk. Die mocht meteen aanleggen voor een vrije trap op zijn favoriete afstand maar schoot over.

Voorbereiding op EK

Tsjechië kwam in de 77e minuut op gelijke hoogte, de treffer kwam op naam van invaller Vaclav Sejk. De beste kans voor Oranje om het trainingskamp alsnog met winst af te sluiten was voor Van Hooijdonk. De spits van sc Heerenveen kopte uit een voorzet van Jan Paul van Hecke net naast.

Het trainingskamp vond plaats in het kader van de voorbereiding op het Europees kampioenschap, dat in de zomer in Georgië en Roemenië plaatsvindt.

Meer uit Voetbal

Ghanees Partey verliest beroep en mist WK-duel met Panama

OTTAWA (ANP/RTR) - Ghana kan definitief geen beroep doen op Thomas Partey voor de eerste wedstrijd van de ploeg op het WK voetbal tegen Panama in Toronto. Een Canadese rechtbank wees het beroep van de middenvelder af, nadat hij eerder geen toegang tot het land had gekregen. De 33-jarige Ghanees kreeg geen visum omdat hij vorige zomer is aangeklaagd voor vijf verkrachtingen en een aanranding.

2 uur geleden
Frankrijk en Mbappé maken pas na rust indruk bij zege op Senegal

EAST RUTHERFORD (ANP) - Frankrijk heeft zijn eerste wedstrijd op het WK voetbal met 3-1 gewonnen van Senegal. De ploeg van bondscoach Didier Deschamps maakte in het New York New Jersey Stadium voor rust zijn reputatie als een van de grote kanshebbers op de titel niet waar, maar had geluk dat Senegal vergat te profiteren van het matige optreden.

2 uur geleden
Neymar traint individueel bij Brazilië na kuitblessure

EAST RUTHERFORD (ANP/RTR) - De Braziliaanse sterspeler Neymar heeft voor het eerst tijdens het WK voetbal op het veld getraind. De 34-jarige aanvaller is herstellende van een kuitblessure, die hij eind mei opliep. Hij miste daardoor het gelijkspel tegen Marokko van zondag (1-1).

2 uur geleden
Bondscoach stuntploeg Kaapverdië: 'kleine landen' horen op het WK

ATLANTA (ANP) - Een trotse bondscoach Pedro Leitão Brito vindt dat Kaapverdië bewezen heeft dat zogenoemde 'kleinere' teams iets toevoegen op het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "De voetbalwereld kent steeds minder grenzen", genoot hij nog even na van de stunt maandag tegen Europees kampioen Spanje (0-0). "Kleinere landen zonder indrukwekkende erelijst hebben net zo goed het recht om het op te nemen tegen teams van een hoger niveau."

7 uur geleden
NEC bevestigt vertrek doelman Cillessen

NIJMEGEN (ANP) - NEC heeft het vertrek van doelman Jasper Cillessen bevestigd. De 37-jarige oud-international maakte maandag op Instagram al bekend dat hij niet inging op een aanbieding om zijn contract met één jaar te verlengen.

8 uur geleden
Verdediger Rüdiger verlengt aflopende contract bij Real tot 2027

MADRID (ANP) - Antonio Rüdiger heeft zijn aflopende contract bij Real Madrid met een jaar verlengd tot medio 2027. Dat meldt de voetbalclub uit de Spaanse hoofdstad dinsdag.

12 uur geleden
Franse nummer 2 Lens stelt Duitser Toppmöller aan als trainer

LENS (ANP/DPA) - RC Lens heeft de Duitser Dino Toppmöller aangesteld als nieuwe trainer. De Franse nummer 2 van afgelopen seizoen raakte succescoach Pierre Sage maandag kwijt aan Crystal Palace. Toppmöller heeft voor twee seizoenen getekend bij de Champions League-deelnemer van komend seizoen.

16 uur geleden