Jong Oranje sluit trainingskamp af met gelijkspel tegen Tsjechië
SAN PEDRO DEL PINATAR (ANP) - De voetballers van Jong Oranje hebben op een trainingsstage in Spanje in hun tweede en laatste oefenwedstrijd met 1-1 gelijkgespeeld tegen de leeftijdsgenoten van Tsjechië. Zaterdag had de ploeg van bondscoach Erwin van de Looi Jong Noorwegen nog met 3-0 verslagen.
Beste kansen in de beginfase waren voor de Tsjechen. Michal Sevcik stuitte van dichtbij op doelman Jasper Schendelaar, zijn collega Martin Cedidla schoot net over. In de 15e minuut kregen de Tsjechen een strafschop. Adam Karabec zag zijn inzet gestopt door Schendelaar, de debutant van PEC Zwolle.
Twee minuten later kwam Nederland op voorsprong. Vitesse-middenvelder Million Manhoef, voor het eerst in de basis bij Jong Oranje, schoot vanaf de rand zestienmetergebied raak. Van de Looi wisselde kort na rust de aangeslagen Thomas Dallinga voor Sydney van Hooijdonk. Die mocht meteen aanleggen voor een vrije trap op zijn favoriete afstand maar schoot over.
Voorbereiding op EK
Tsjechië kwam in de 77e minuut op gelijke hoogte, de treffer kwam op naam van invaller Vaclav Sejk. De beste kans voor Oranje om het trainingskamp alsnog met winst af te sluiten was voor Van Hooijdonk. De spits van sc Heerenveen kopte uit een voorzet van Jan Paul van Hecke net naast.
Het trainingskamp vond plaats in het kader van de voorbereiding op het Europees kampioenschap, dat in de zomer in Georgië en Roemenië plaatsvindt.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de komst van de transfervrije verdediger Takehiro Tomiyasu afgerond. De 27-jarige Japanner tekende een contract tot de zomer van 2026. Tomiyasu speelde in Europa voor Sint-Truiden, Bologna en Arsenal. Hij speelde zijn laatste officiële duel voor Arsenal in oktober 2024, waarna hij door een knieblessure niet meer in actie kwam.
1 uur geledenDOHA (ANP/DPA) - Gianluigi Donnarumma is door de FIFA uitgeroepen tot beste mannelijke doelman van het jaar. De Italiaan kreeg de voorkeur boven Thibaut Courtois (Real Madrid), Manuel Neuer (Bayern München), David Raya (Arsenal), Yann Sommer (Internazionale), Wojciech Szczesny (FC Barcelona) en Emiliano Martínez (Aston Villa). Martínez won de FIFA-award vorig jaar.
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Een arbeidsrechtbank in Parijs heeft voetbalclub Paris Saint-Germain veroordeeld tot het betalen van bijna 61 miljoen euro aan de voormalige sterspeler Kylian Mbappé. Het betreft achterstallig salaris en bonussen.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Sébastien Haller kan mogelijk toch met Ivoorkust meedoen aan de Afrika Cup. De spits van FC Utrecht viel zondag kort na zijn invalbeurt uit in de wedstrijd tegen NAC Breda (1-1).
2 uur geledenZEIST (ANP) - Ajax is door de onafhankelijke aanklager betaald voetbal bestraft met een boete van 15.000 euro. De Amsterdamse voetbalclub wordt daarmee bestraft voor het afsteken van vuurwerk in de thuiswedstrijd tegen sc Heerenveen op 1 november. Dat meldt de KNVB.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax raakt na ruim twee jaar hoofd scouting Kelvin de Lang kwijt. De 44-jarige Amsterdammer had nog een contract tot medio 2027, maar heeft besloten Ajax te verlaten, meldt de club op zijn website. De Lang kwam in de zomer van 2023 van Manchester City naar Ajax.
4 uur geledenROME (ANP) - AS Roma heeft de aansluiting gehouden bij de top 3 in de Serie A. De club uit Rome won met 1-0 van Como door een treffer van Wesley Franca.
17 uur geleden