Jong Oranje nadert kwalificatie EK na winst bij Jong Moldavië
CHISINAU (ANP) - Jong Oranje heeft in de kwalificatie van de Europese titelstrijd voetbal gewonnen van Jong Moldavië. In Chisinau werd het 0-3 voor de formatie van bondscoach Erwin van de Looi. Nederland nam daardoor de leiding in de groep over van Zwitserland en heeft plaatsing voor de eindronde geheel in eigen hand.
Nederland kwam al na 2 minuten op voorsprong door Quinten Timber. De speler van FC Utrecht scoorde na een voorzet van Milan van Ewijk en een overstapje van Joshua Zirkzee. Brian Brobbey maakte na ruim een kwartier het tweede doelpunt. Hij stuitte eerst nog op de doelman, maar kreeg de bal via de kluts alsnog mee en tikte beheerst in.
Brobbey, het afgelopen half jaar actief voor Ajax, maakte ook doelpunt nummer 3. Deze keer deed hij dat na een voorzet van Mitchel Bakker.
Makkelijk potje
"Een makkelijk potje", reageerde Brobbey bij ESPN. "We hebben een simpele overwinning geboekt. Dat hebben we ook wel een beetje zelf afgedwongen. In de openingsfase hebben we heel goed gespeeld en daardoor konden we de wedstrijd al snel beslissen. Daarna vielen we wat terug en pasten we ons wat aan aan hun niveau. Maar we hebben gewonnen, dat is het belangrijkste."
Dinsdag speelt Jong Oranje in Almere tegen Gibraltar. De groepsfase van de kwalificatie wordt op zaterdag 11 juni afgesloten met een uitwedstrijd tegen Wales.
Het Europees kampioenschap vindt in 2023 in Roemenië en Georgië plaats.
Meer uit Voetbal
GRONINGEN (ANP) - FC Groningen en NAC Breda zijn het nieuwe jaar begonnen met een gelijkspel. Na een matige wedstrijd eindigde het onderlinge duel in een koude Euroborg in 0-0.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-spits Ricardo Pepi heeft zaterdag in de thuiswedstrijd tegen Excelsior (5-1) in de Eredivisie zijn onderarm gebroken. De Amerikaan wordt zondag geopereerd. Dat zei trainer Peter Bosz op een persconferentie in het Philips Stadion.
3 uur geledenAGADIR (ANP) - Egypte is doorgedrongen tot de halve finales van de Afrika Cup. De recordwinnaar versloeg in het Marokkaanse Agadir titelverdediger Ivoorkust met 3-2.
4 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV is het nieuwe jaar voortvarend begonnen. De Eindhovenaren hadden in het Philips Stadion weinig moeite met Excelsior en wonnen met 5-1. Voor PSV betekende het de twaalfde achtereenvolgende zege in de Eredivisie.
4 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente is de tweede helft van het seizoen in de Eredivisie begonnen met een gelijkspel tegen PEC Zwolle. De ploeg van trainer John van den Brom kwam in Enschede terug van een 1-0-achterstand: het werd 1-1. Shola Shoretire en Daan Rots maakten de doelpunten.
5 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-spits Ricardo Pepi heeft zaterdag in de thuiswedstrijd tegen Excelsior een blessure opgelopen. Dat gebeurde toen de Amerikaan halverwege de eerste helft het tweede doelpunt maakte: 2-0.
5 uur geledenLEVERKUSEN (ANP) - Bayer Leverkusen heeft een ruime nederlaag geleden in zijn eerste wedstrijd na de winterstop. De ploeg van keeper Mark Flekken ging in het eigen stadion met 4-1 onderuit tegen concurrent VfB Stuttgart. Bij rust stond het al 4-0 voor de bezoekers.
5 uur geleden