Jong Oranje nadert kwalificatie EK na winst bij Jong Moldavië
CHISINAU (ANP) - Jong Oranje heeft in de kwalificatie van de Europese titelstrijd voetbal gewonnen van Jong Moldavië. In Chisinau werd het 0-3 voor de formatie van bondscoach Erwin van de Looi. Nederland nam daardoor de leiding in de groep over van Zwitserland en heeft plaatsing voor de eindronde geheel in eigen hand.
Nederland kwam al na 2 minuten op voorsprong door Quinten Timber. De speler van FC Utrecht scoorde na een voorzet van Milan van Ewijk en een overstapje van Joshua Zirkzee. Brian Brobbey maakte na ruim een kwartier het tweede doelpunt. Hij stuitte eerst nog op de doelman, maar kreeg de bal via de kluts alsnog mee en tikte beheerst in.
Brobbey, het afgelopen half jaar actief voor Ajax, maakte ook doelpunt nummer 3. Deze keer deed hij dat na een voorzet van Mitchel Bakker.
Makkelijk potje
"Een makkelijk potje", reageerde Brobbey bij ESPN. "We hebben een simpele overwinning geboekt. Dat hebben we ook wel een beetje zelf afgedwongen. In de openingsfase hebben we heel goed gespeeld en daardoor konden we de wedstrijd al snel beslissen. Daarna vielen we wat terug en pasten we ons wat aan aan hun niveau. Maar we hebben gewonnen, dat is het belangrijkste."
Dinsdag speelt Jong Oranje in Almere tegen Gibraltar. De groepsfase van de kwalificatie wordt op zaterdag 11 juni afgesloten met een uitwedstrijd tegen Wales.
Het Europees kampioenschap vindt in 2023 in Roemenië en Georgië plaats.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Atlético Madrid heeft de competitiewedstrijd voorafgaand aan de halve finale tegen Arsenal in de Champions League gewonnen. In het Metropolitano versloeg de ploeg van coach Diego Simeone Athletic Club uit Bilbao met 3-2.
9 uur geledenENSCHEDE (ANP) - NEC heeft verzuimd afstand te nemen van FC Twente in de strijd om de derde plaats in de Eredivisie, die recht geeft op het spelen van voorronden van de Champions League. In Enschede eindigde het duel tussen beide clubs in een 1-1-gelijkspel door treffers van Sondre Ørjasaeter voor de thuisploeg en Bryan Linssen voor de club uit Nijmegen.
9 uur geledenBREDA (ANP) - Mika Godts heeft Ajax aan een uitzege op NAC Breda geholpen. De linksbuiten had met een wonderschoon doelpunt en een assist bij de openingstreffer een groot aandeel in een broodnodige zege voor de Amsterdammers (0-2) in de race voor een Europees ticket voor volgend seizoen.
10 uur geledenANGERS (ANP) - Paris Saint-Germain gaat met vertrouwen naar de halve finale van de Champions League tegen Bayern München. De koploper in de Franse competitie won bij Angers SCO met 3-0.
11 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen heeft in de strijd om de play-offs voor Europees voetbal afstand genomen van concurrenten FC Groningen en Sparta. De Friezen van coach Robin Veldman wonnen in het eigen Abe Lenstra Stadion met 2-1 van Fortuna Sittard.
11 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft de koppositie weer overgenomen in de Engelse competitie met een 1-0-thuiszege op Newcastle United. Met nog vier wedstrijden te spelen hebben de Londenaren 73 punten (doelsaldo +38). Nummer 2 Manchester City heeft 70 punten (doelsaldo +37) en komt nog vijf keer in actie. Newcastle blijft door de nederlaag veertiende.
11 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - De voetbalsters van FC Barcelona hebben de eerste wedstrijd in de halve finale van de Champions League gelijkgespeeld tegen Bayern München. In de Allianz Arena in München eindigde het duel tussen de Duitse kampioen en de Spaanse kampioen in 1-1.
11 uur geleden