Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Jong Oranje nadert kwalificatie EK na winst bij Jong Moldavië

Jong Oranje nadert kwalificatie EK na winst bij Jong Moldavië

CHISINAU (ANP) - Jong Oranje heeft in de kwalificatie van de Europese titelstrijd voetbal gewonnen van Jong Moldavië. In Chisinau werd het 0-3 voor de formatie van bondscoach Erwin van de Looi. Nederland nam daardoor de leiding in de groep over van Zwitserland en heeft plaatsing voor de eindronde geheel in eigen hand.

Nederland kwam al na 2 minuten op voorsprong door Quinten Timber. De speler van FC Utrecht scoorde na een voorzet van Milan van Ewijk en een overstapje van Joshua Zirkzee. Brian Brobbey maakte na ruim een kwartier het tweede doelpunt. Hij stuitte eerst nog op de doelman, maar kreeg de bal via de kluts alsnog mee en tikte beheerst in.

Brobbey, het afgelopen half jaar actief voor Ajax, maakte ook doelpunt nummer 3. Deze keer deed hij dat na een voorzet van Mitchel Bakker.

Makkelijk potje

"Een makkelijk potje", reageerde Brobbey bij ESPN. "We hebben een simpele overwinning geboekt. Dat hebben we ook wel een beetje zelf afgedwongen. In de openingsfase hebben we heel goed gespeeld en daardoor konden we de wedstrijd al snel beslissen. Daarna vielen we wat terug en pasten we ons wat aan aan hun niveau. Maar we hebben gewonnen, dat is het belangrijkste."

Dinsdag speelt Jong Oranje in Almere tegen Gibraltar. De groepsfase van de kwalificatie wordt op zaterdag 11 juni afgesloten met een uitwedstrijd tegen Wales.

Het Europees kampioenschap vindt in 2023 in Roemenië en Georgië plaats.

Meer uit Voetbal

Saibari ziet PSV duel met Atlético kort na rust weggeven

EINDHOVEN (ANP) - Ismael Saibari baalde na de nederlaag van PSV tegen Atlético Madrid (2-3) in de Champions League van de beginfase van de tweede helft. "We hebben het in de eerste tien minuten na rust weggegeven", doelde de middenvelder op tegendoelpunten in de 52e en 56e minuut.

4 uur geleden
Voetbalsters FC Twente verliezen bij Arsenal in Champions League

LONDEN (ANP) - De voetbalsters van FC Twente hebben ook de vijfde wedstrijd in het hoofdtoernooi van de Champions League niet kunnen winnen. Bij titelhouder Arsenal verloor de ploeg van coach Corina Dekker met 1-0 van het team van Renée Slegers. Twente is daarmee uitgeschakeld voor een vervolg in de Champions League.

5 uur geleden
Koundé kopt FC Barcelona naar zege op Eintracht Frankfurt

BARCELONA (ANP) - Jules Koundé heeft FC Barcelona naar een zege op Eintracht Frankfurt in de Champions League geleid. De Franse international maakte beide doelpunten van de ploeg van coach Hansi Flick met het hoofd.

5 uur geleden
Liverpool verlicht druk op trainer Slot met zege bij Inter

MILAAN (ANP) - Liverpool heeft de druk op trainer Arne Slot verlicht met een 1-0-zege bij Internazionale in de Champions League. Dominik Szoboszlai maakte twee minuten voor tijd het doelpunt vanaf de strafschopstip.

5 uur geleden
PSV na stunt bij Liverpool in Eindhoven ten onder tegen Atlético

EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft in de Champions League niet voor een nieuwe verrassing kunnen zorgen. De Eindhovenaren lieten tegen Atlético Madrid in de eerste helft enkele grote kansen liggen en werden na rust afgestraft: 2-3.

5 uur geleden
Atlético bezorgt PSV tweede nederlaag (2-3) in Champions League

EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft voor de tweede keer dit seizoen een wedstrijd in het hoofdtoernooi van de Champions League verloren. De Eindhovenaren speelden een sterk eerste halfuur, waarin ze vaker dan één keer hadden moeten scoren. Atlético strafte PSV daarna af: 2-3.

5 uur geleden
Bayern herpakt zich in Champions League met zege op Sporting

MÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft zich in de Champions League-wedstrijd tegen Sporting Portugal hersteld van de nederlaag in het voorgaande duel met Arsenal (3-1). De koploper van Duitsland was in München met dezelfde cijfers te sterk voor de ploeg uit Lissabon: 3-1.

7 uur geleden