Jong Oranje met vier debutanten in selectie voor EK-kwalificatie
ZEIST (ANP) - Jong Oranje heeft vier debutanten in de selectie voor de EK-kwalificatiewedstrijden tegen Bulgarije en Zwitserland. Bondscoach Erwin van de Looi riep de aanvallers Elayis Tavsan (NEC) en Thomas Buitink (Vitesse) en verdedigers Jan Paul van Hecke (Blackburn Rovers FC) en Milan van Ewijk (sc Heerenveen) voor het eerst op.
Ook Ryan Gravenberch behoort tot de groep van Jong Oranje. De Ajax-middenvelder zat in de vorige interlandperiodes nog bij het Nederlands elftal, maar haalde die selectie nu niet. Sven Botman ontbreekt bij Jong Oranje. De verdediger van Lille zat wel bij de voorselectie, maar viel deze week geblesseerd uit in de verloren Champions League-wedstrijd tegen Chelsea (1-2).
Jong Oranje speelt 25 maart uit tegen Bulgarije en 29 maart thuis tegen Zwitserland. In de poule staat Zwitserland bovenaan en heeft Nederland, met een wedstrijd minder gespeeld, 3 punten minder. De groepswinnaar en de beste nummer 2 plaatsen zich voor het EK volgend jaar in Georgië en Roemenië. De overige nummers 2 kunnen zich nog via de play-offs kwalificeren.
Meer uit Voetbal
NIJMEGEN (ANP) - Trainer Dick Schreuder van NEC ziet het duel met Feyenoord van zondag niet als cruciaal voor de uiteindelijke tweede plaats in de Eredivisie. "Die tweede plek wordt niet beslist in dit weekend", zei de coach in aanloop naar de wedstrijd tussen de nummers 2 en 3 van de ranglijst.
56 minuten geledenSÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay heeft geen straf gekregen na het ongeoorloofde gebruik van zijn telefoon tijdens de wedstrijd van zijn Braziliaanse club Corinthians tegen Flamengo (1-1) in maart. Het Braziliaanse sporttribunaal STJD besloot de topscorer aller tijden van Oranje slechts een waarschuwing te geven.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In voetbalstadion de ArenA in Amsterdam kunnen naamgenoten van Johan Cruijff op zijn geboortedag een gratis stadiontour krijgen. De rondleidingen zijn ter gelegenheid van het 30-jarig jubileum van de ArenA. Ze vinden plaats op 25 april tussen 09.30 en 18.00 uur. Bezoekers krijgen de kans om met de Champions League-beker uit 1972 op de foto te gaan.
2 uur geledenKRAKAU (ANP) - AZ is ver verwijderd van een plaats in de halve finale van de Conference League. Het elftal van trainer Leeroy Echteld ging in Krakau ruim onderuit bij Sjachtar Donetsk: 3-0. Bij rust was het nog 0-0. Alle doelpunten vielen in de laatste twintig minuten.
13 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Mohammed Kudus kan in juni mogelijk niet meedoen aan het wereldkampioenschap voetbal. De oud-Ajacied heeft een terugval in zijn herstel van een blessure aan zijn bovenbeen, meldt zijn werkgever Tottenham Hotspur.
13 uur geledenKRAKAU (ANP) - Ro-Zangelo Daal wordt donderdag om disciplinaire redenen buiten het basiselftal van AZ gelaten. De 22-jarige buitenspeler kwam op de wedstrijddag te laat voor een bijeenkomst. Dat zei trainer Leerroy Echteld voor het begin van de kwartfinale tegen Sjachtar Donetsk tegen Ziggo Sport.
15 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Andy Robertson vertrekt na dit seizoen bij Liverpool. De 32-jarige Schotse linkervleugelverdediger heeft een aflopend contract bij de club waar Arne Slot trainer is.
15 uur geleden