Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Jong Oranje met vier debutanten in selectie voor EK-kwalificatie

Jong Oranje met vier debutanten in selectie voor EK-kwalificatie

ZEIST (ANP) - Jong Oranje heeft vier debutanten in de selectie voor de EK-kwalificatiewedstrijden tegen Bulgarije en Zwitserland. Bondscoach Erwin van de Looi riep de aanvallers Elayis Tavsan (NEC) en Thomas Buitink (Vitesse) en verdedigers Jan Paul van Hecke (Blackburn Rovers FC) en Milan van Ewijk (sc Heerenveen) voor het eerst op.

Ook Ryan Gravenberch behoort tot de groep van Jong Oranje. De Ajax-middenvelder zat in de vorige interlandperiodes nog bij het Nederlands elftal, maar haalde die selectie nu niet. Sven Botman ontbreekt bij Jong Oranje. De verdediger van Lille zat wel bij de voorselectie, maar viel deze week geblesseerd uit in de verloren Champions League-wedstrijd tegen Chelsea (1-2).

Jong Oranje speelt 25 maart uit tegen Bulgarije en 29 maart thuis tegen Zwitserland. In de poule staat Zwitserland bovenaan en heeft Nederland, met een wedstrijd minder gespeeld, 3 punten minder. De groepswinnaar en de beste nummer 2 plaatsen zich voor het EK volgend jaar in Georgië en Roemenië. De overige nummers 2 kunnen zich nog via de play-offs kwalificeren.

Meer uit Voetbal

Voetballer Mbappé eist 240 miljoen euro van zijn oude club PSG

PARIJS (ANP/AFP) - Voetballer Kylian Mbappé heeft maandag 240 miljoen euro schadevergoeding geëist van zijn oude werkgever Paris Saint-Germain. Dat deed Mbappé, die vorig jaar naar Real Madrid vertrok, bij een arbeidsrechtbank in een escalerend conflict over de status van zijn oude contract en de manier waarop zijn voormalige club hem behandelde.

1 uur geleden
FC Barcelona keert zaterdag tegen Bilbao terug in Camp Nou

BARCELONA (ANP/AFP) - Voetbalclub FC Barcelona keert zaterdag, ruim tweeënhalf jaar na de start van de renovatie, terug naar stadion Camp Nou. Dat meldt de Catalaanse club op de eigen website. Barcelona speelt zaterdag in de Spaanse competitie tegen Athletic Bilbao.

2 uur geleden
Ajax voegt Landzaat toe aan technische staf interim-trainer Grim

AMSTERDAM (ANP) - Denny Landzaat is per direct toegevoegd aan de technische staf van het eerste elftal van Ajax. Dat maakte de Amsterdamse club bekend. De 49-jarige oud-international stond maandag als assistent van interim-trainer Fred Grim al op het trainingsveld.

6 uur geleden
Noren kloppen Italië in Milaan en grijpen ticket voor WK voetbal

MILAAN (ANP) - Noorwegen heeft met een 4-1-zege op Italië kwalificatie voor het WK voetbal van volgend jaar definitief op zak. De Noren sluiten de kwalificatiegroep zonder puntenverlies af met 24 punten, 6 meer dan de Italianen. Die moeten via de play-offs een ticket voor het WK proberen te veroveren.

17 uur geleden
Oekraïne ten koste van IJsland naar play-offs WK voetbal

WARSCHAU (ANP) - Door een 2-0-zege op IJsland maakt Oekraïne nog kans op deelname aan het WK voetbal van volgend jaar. Oleksandr Zoebkov en Oleksiy Goetsoelyak bezorgden hun vaderland de benodigde zege op de IJslanders in een rechtstreeks duel om de tweede plaats in groep F van de WK-kwalificatie achter Frankrijk.

23 uur geleden
Engeland rondt perfecte kwalificatie af met zege bij Albanië

TIRANA (ANP) - Engeland heeft ook de achtste en laatste wedstrijd in de kwalificatie voor het WK voetbal van volgend jaar gewonnen. In hoofdstad Tirana wonnen de Engelsen met 2-0 van Albanië door twee treffers van aanvoerder Harry Kane.

23 uur geleden
NAC gaat opnieuw schriftelijk in beroep tegen schorsing Holtby

BREDA (ANP) - Hoewel het beroep van NAC tegen de schorsing van Lewis Holtby afgelopen vrijdag door de tuchtcommissie werd afgewezen, gaat de Bredase club alsnog niet akkoord met het oordeel. De tuchtcommissie van de KNVB heeft de Duitse middenvelder uitgesloten voor drie wedstrijden, waarvan één duel voorwaardelijk. NAC vindt de schorsing buitenproportioneel en tekent opnieuw schriftelijk beroep aan.

23 uur geleden