Jong Oranje met man minder alsnog langs Jong Zwitserland
DEVENTER (ANP) - Jong Oranje heeft in Deventer de kwalificatie-interland tegen Jong Zwitserland gewonnen. De formatie van bondscoach Erwin van de Looi deed dat met 2-0. Elayis Tavsan scoorde twee keer, in een fase dat Nederland na rood voor Wouter Burger met een man minder speelde.
Enkele dagen eerder had Jong Oranje in Sofia gelijkgespeeld tegen Jong Bulgarije, 0-0. Door de winst in Deventer is de eerste plaats in de groep weer binnen bereik. De achterstand op Zwitserland is nog wel 2 punten, maar Jong Oranje heeft een wedstrijd meer te gaan.
Al in de slotfase van de eerste helft kregen de Nederlanders goede mogelijkheden. Kenneth Taylor, Joshua Zirkzee en Sepp van den Berg stuitten echter op de Zwitserse doelman Amir Saipi.
Goals
Na de hervatting zette het offensief door, onder meer door goed werk van de veelvuldig opkomende back Mitchel Bakker. Hij trof bij een van zijn pogingen de lat. Na de tweede gele kaart voor Wouter Burger, die zijn tegenstander nauwelijks leek te raken, werd het lastiger voor Jong Oranje.
Toch zette de formatie van Van de Looi door. Dat leidde in de 76e minuut tot de openingstreffer. Tavsan scoorde, kort nadat hij was ingevallen, op aangeven van Taylor. Taylor had even eerder nog de paal geraakt. Tavsan besliste het duel kort later door zijn tweede te maken.
Meer uit Voetbal
SITTARD (ANP) - De zegereeks van Sparta Rotterdam is ten einde na een gelijkspel bij Fortuna Sittard. Invaller Yassin Oukili leek de Limburgers in de laatste seconden van de reguliere speeltijd aan een overwinning te helpen voor eigen publiek, maar Spartaan Casper Terho kopte diep in de blessuretijd nog de 2-2 binnen.
4 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft het thuisduel met sc Heerenveen met veel overtuiging gewonnen. Net als vaker dit seizoen creëerde de ploeg van trainer John van den Brom veel kansen. Dit keer leverden die ook doelpunten op: 5-0.
4 uur geledenZWOLLE (ANP) - FC Volendam heeft bij PEC Zwolle de eerste uitzege van dit Eredivisieseizoen geboekt. Aanvaller Brandley Kuwas maakte in de blessuretijd de winnende treffer: 1-2. Daardoor neemt FC Volendam afstand van de laatste twee plekken in de Eredivisie. De nummer 15 heeft nu 5 punten meer dan Telstar en NAC Breda. PEC staat tiende.
4 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - Verdediger Sven Botman heeft gescoord in zijn honderdste wedstrijd voor Newcastle United. De 26-jarige Nederlander zette zijn ploeg op voorsprong in de thuiswedstrijd tegen Brentford, dat wel met een 3-2-zege vertrok uit het noorden van Engeland.
4 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft de tweede plaats in de Eredivisie overgenomen van Feyenoord. De formatie van trainer Dick Schreuder versloeg in het eigen Goffertstadion Heracles Almelo met 4-1.
9 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft het thuisduel met Real Mallorca zonder problemen gewonnen. Spits Robert Lewandowski bracht de koploper na een half uur op voorsprong na een goede kapbeweging, Lamine Yamal verdubbelde de marge na een uur met een verrassend afstandsschot. Invaller Marc Bernal bracht in de slotfase de eindstand op 3-0. Frenkie de Jong bleef op de bank.
9 uur geledenLONDEN (ANP) - Koploper Arsenal heeft geen fout gemaakt in de thuiswedstrijd tegen Sunderland. De ploeg van Oranje-international Jurriën Timber was in Londen met 3-0 te sterk voor het team van Brian Brobbey en keeper Robin Roefs.
9 uur geleden