Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Jong Oranje met man minder alsnog langs Jong Zwitserland

Jong Oranje met man minder alsnog langs Jong Zwitserland

DEVENTER (ANP) - Jong Oranje heeft in Deventer de kwalificatie-interland tegen Jong Zwitserland gewonnen. De formatie van bondscoach Erwin van de Looi deed dat met 2-0. Elayis Tavsan scoorde twee keer, in een fase dat Nederland na rood voor Wouter Burger met een man minder speelde.

Enkele dagen eerder had Jong Oranje in Sofia gelijkgespeeld tegen Jong Bulgarije, 0-0. Door de winst in Deventer is de eerste plaats in de groep weer binnen bereik. De achterstand op Zwitserland is nog wel 2 punten, maar Jong Oranje heeft een wedstrijd meer te gaan.

Al in de slotfase van de eerste helft kregen de Nederlanders goede mogelijkheden. Kenneth Taylor, Joshua Zirkzee en Sepp van den Berg stuitten echter op de Zwitserse doelman Amir Saipi.

Goals

Na de hervatting zette het offensief door, onder meer door goed werk van de veelvuldig opkomende back Mitchel Bakker. Hij trof bij een van zijn pogingen de lat. Na de tweede gele kaart voor Wouter Burger, die zijn tegenstander nauwelijks leek te raken, werd het lastiger voor Jong Oranje.

Toch zette de formatie van Van de Looi door. Dat leidde in de 76e minuut tot de openingstreffer. Tavsan scoorde, kort nadat hij was ingevallen, op aangeven van Taylor. Taylor had even eerder nog de paal geraakt. Tavsan besliste het duel kort later door zijn tweede te maken.

Meer uit Voetbal

Koeman maakt zich zorgen over fysieke gesteldheid van Depay

ZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman maakt zich zorgen over de fysieke gesteldheid van Memphis Depay. De spits mist door een dijbeenblessure de oefeninterlands van het Nederlands elftal tegen Noorwegen en Ecuador. Hij begon ook niet fit aan het laatste WK in Qatar en het EK in Duitsland.

19 minuten geleden
Twee verdachten aangehouden om vuurwerk bij Ajax- FC Groningen

AMSTERDAM (ANP) - De politie heeft een 30-jarige Amsterdammer en een 17-jarige jongen uit Veldhoven aangehouden vanwege betrokkenheid bij het vuurwerkincident tijdens het Eredivisieduel tussen Ajax en FC Groningen. Zij worden verdacht van dwang, openlijke geweldpleging en huisvredebreuk, meldt de politie donderdag.

1 uur geleden
PSG hoeft pas in mei topper tegen Lens te spelen

PARIJS (ANP/RTR) - De competitiewedstrijd tussen RC Lens en Paris Saint-Germain is uitgesteld van 11 april naar 13 mei. De Franse voetbalbond voldoet daarmee aan het verzoek van Paris Saint-Germain, dat op 8 en 14 april in de kwartfinale van de Champions League tegen Liverpool voetbalt en zich nu optimaal kan voorbereiden op die duels.

2 uur geleden
Senegalese voorzitter belooft 'kruistocht' na afnemen titel

PARIJS (ANP/RTR) - De voorzitter van de Senegalese voetbalbond heeft donderdag gezworen een "kruistocht" te beginnen tegen een besluit van de Afrikaanse voetbalbond (CAF) om het land de Afrika Cup af te nemen. Zijn juridische team waarschuwde dat de zaak grote gevolgen kan hebben.

4 uur geleden
Ajax-speler Bounida krijgt eerste uitnodiging voor Marokko

AMSTERDAM (ANP) - Ajax-speler Rayane Bounida is voor het eerst opgeroepen voor het Marokkaanse voetbalelftal. De 20-jarige buitenspeler maakt deel uit van de selectie voor de komende oefenwedstrijden tegen Ecuador en Paraguay.

6 uur geleden
Barcelona boekt met scorende Brugts ruime CL-zege bij Real Madrid

MADRID (ANP) - De voetbalsters van Barcelona hebben een grote stap gezet richting de halve finales van de Champions League. De finalist van vorig seizoen won het eerste kwartfinaleduel met Real Madrid met 6-2 in de Spaanse hoofdstad. Oranje-international Esmee Brugts maakte de 2-0 voor de Catalaanse ploeg.

19 uur geleden
Gattuso noemt play-off Italië belangrijkste duel uit carrière

BERGAMO (ANP/AFP) - Bondscoach Gennaro Gattuso van Italië ziet de interland tegen Noord-Ierland in de halve finale van de Europese play-offs voor het WK voetbal als "absoluut de belangrijkste wedstrijd" uit zijn carrière. De winnaar van het duel speelt tegen Wales of Bosnië en Herzegovina om een ticket voor het eindtoernooi in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.

21 uur geleden