Jong Oranje met man minder alsnog langs Jong Zwitserland
DEVENTER (ANP) - Jong Oranje heeft in Deventer de kwalificatie-interland tegen Jong Zwitserland gewonnen. De formatie van bondscoach Erwin van de Looi deed dat met 2-0. Elayis Tavsan scoorde twee keer, in een fase dat Nederland na rood voor Wouter Burger met een man minder speelde.
Enkele dagen eerder had Jong Oranje in Sofia gelijkgespeeld tegen Jong Bulgarije, 0-0. Door de winst in Deventer is de eerste plaats in de groep weer binnen bereik. De achterstand op Zwitserland is nog wel 2 punten, maar Jong Oranje heeft een wedstrijd meer te gaan.
Al in de slotfase van de eerste helft kregen de Nederlanders goede mogelijkheden. Kenneth Taylor, Joshua Zirkzee en Sepp van den Berg stuitten echter op de Zwitserse doelman Amir Saipi.
Goals
Na de hervatting zette het offensief door, onder meer door goed werk van de veelvuldig opkomende back Mitchel Bakker. Hij trof bij een van zijn pogingen de lat. Na de tweede gele kaart voor Wouter Burger, die zijn tegenstander nauwelijks leek te raken, werd het lastiger voor Jong Oranje.
Toch zette de formatie van Van de Looi door. Dat leidde in de 76e minuut tot de openingstreffer. Tavsan scoorde, kort nadat hij was ingevallen, op aangeven van Taylor. Taylor had even eerder nog de paal geraakt. Tavsan besliste het duel kort later door zijn tweede te maken.
Meer uit Voetbal
ALKMAAR (ANP) - AZ heeft in de achtste finales van de Conference League met 2-1 van Sparta Praag gewonnen. De laatste Nederlandse ploeg in Europa heeft door een late treffer een goede uitgangspositie gecreëerd voor de return van 19 maart in Tsjechië.
6 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft in de achtste finales van de Conference League met 2-1 van Sparta Praag gewonnen. De laatste Nederlandse ploeg in Europa leek lang op weg naar een gelijkspel, maar heeft door een late treffer een goede uitgangspositie gecreëerd voor de return van 19 maart in Tsjechië.
6 uur geledenBODØ (ANP) - FK Bodø/Glimt blijft verrassen in de Champions League. De Noren versloegen voor eigen publiek Sporting Portugal tijdens de eerste krachtmeting in de achtste finales met 3-0 en zetten daarmee een flinke stap richting de volgende ronde. De return in Lissabon volgt volgende week.
1 dag geledenPARIJS (ANP) - Titelhouder Paris Saint-Germain heeft de thuiswedstrijd in de achtste finales van de Champions League met 5-2 gewonnen van Chelsea. De club uit Londen wist weliswaar twee keer terug te komen van een achterstand, maar bij de stand van 2-2 ging het alsnog mis.
1 dag geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft het eerste deel van de topper in de achtste finales van de Champions League tegen Manchester City op overtuigende wijze gewonnen. Het werd in Spanje 3-0. Dat was voor een groot deel te danken aan Federico Valverde, die in de eerste helft een hattrick maakte.
1 dag geledenSAN ISIDRO (ANP/DPA) - Het strafproces tegen het medische team van de Argentijnse voetballegende Diego Maradona zal naar verwachting op 14 april worden heropend. Dat is bijna een maand later dan gepland. Dat meldt het Italiaanse persbureau ANSA.
1 dag geledenLEVERKUSEN (ANP) - Arsenal is aan de eerste nederlaag van dit seizoen in de Champions League ontsnapt. De Londenaren maakten in de eerste ontmoeting met Bayer Leverkusen in de achtste finales kort voor tijd gelijk: 1-1.
1 dag geleden