
Jong Oranje laat 'Duits' viertal thuis
ZEIST (ANP) - Tahith Chong (Werder Bremen), Deyovaisio Zeefuik, Daishawn Redan en Javairo Dilrosun (allen Hertha BSC) reizen niet mee met Jong Oranje naar Wit-Rusland. De vier sluiten zaterdagavond in Nederland weer aan bij de groep, om zich voor te bereiden op de tweede wedstrijd van Jong Oranje. Die is dinsdag in Almere tegen Jong Noorwegen.
Vanwege de extra strenge quarantaineregels die gelden voor de regio’s van Werder Bremen en Hertha BSC zou het viertal na terugkomst bij hun club in quarantaine moeten vanwege de reis naar Wit-Rusland. Clubs hebben in deze coronacrisis het recht spelers om die reden thuis te houden. Dergelijke quarantaineregels gelden niet voor de overige spelers van Jong Oranje.
Bijna alle landen in Europa hebben een definitieve of tijdelijke uitzondering op de quarantaineregels gemaakt voor topsporters die internationaal moeten reizen. Dit omdat internationaal reizen noodzakelijk is om hun vak uit te kunnen oefenen en zij al voortdurend op corona worden getest.
Cody Gakpo
Ook Cody Gakpo heeft het trainingskamp verlaten. De aanvaller van PSV heeft last van een verstandskies en moet hieraan behandeld worden. Afhankelijk van het herstel van Gakpo sluit ook hij weer bij Jong Oranje aan voor de wedstrijd tegen Jong Noorwegen.
Er zijn geen vervangers opgeroepen voor de vijf.
De wedstrijden van Jong Oranje zijn in het kader van de kwalificatie voor het Europees kampioenschap.
Meer uit Voetbal
SEATTLE (ANP) - Internazionale heeft een moeizame zege geboekt op Urawa Red Diamonds op het WK voor clubs. Valentín Carboni maakte in blessuretijd het winnende doelpunt in Seattle( 2-1).
1 dag geledenMIAMI (ANP) - Kylian Mbappé mist ook de tweede wedstrijd van Real Madrid op het WK voor clubs. Trainer Xabi Alonso heeft zijn sterspeler niet opgenomen in zijn selectie voor het duel met de Mexicaanse club Pachuca.
1 dag geledenZILINA (ANP) - Michael Reiziger was een gelukkige bondscoach na de zege op Portugal (1-0) in de kwartfinale van het EK in Slowakije. "Het was een fantastische avond", zei hij bij Ziggo Sport. "We hebben gevochten als leeuwen."
1 dag geledenZILINA (ANP) - Ernest Poku was de gevierde man bij Jong Oranje in de kwartfinale van het EK tegen Portugal. De invaller kwam in de 79e minuut in het veld en schoot vijf minuten later de winnende treffer binnen in Zilina (1-0).
1 dag geledenZILINA (ANP) - Jong Oranje is op karakter doorgedrongen tot de halve eindstrijd van het EK in Slowakije. De ploeg van bondscoach Michael Reiziger speelde ruim zeventig minuten met tien man tegen Portugal na een rode kaart voor Ruben van Bommel. Een treffer van de ingevallen Ernest Poku in de slotfase volstond voor een zege (1-0).
1 dag geledenZILINA (ANP) - Jong Oranje staat in de halve eindstrijd van het EK in Slowakije. De ploeg versloeg de leeftijdsgenoten van Portugal in de kwartfinale door een treffer van de ingevallen Ernest Poku (1-0). De talenten van bondscoach Michael Reiziger speelden ruim zeventig minuten met een man minder.
1 dag geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Andries Jonker van de Nederlandse voetbalsters neemt Shanice van de Sanden, Merel van Dongen, Jill Baijings en Regina van Eijk niet mee naar het EK in Zwitserland. Veerle Buurman, Chasity Grant, Daniëlle de Jong en Ilse van der Zanden staan voor hun eerste grote toernooi met Oranje.
1 dag geleden