Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Jong Oranje krijgt in tweede EK-wedstrijd te maken met Moukoko

Jong Oranje krijgt in tweede EK-wedstrijd te maken met Moukoko

BOEDAPEST (ANP) - Jong Oranje krijgt zaterdag in de tweede groepswedstrijd op het EK tegen Duitsland te maken met Youssoufa Moukoko, het 16-jarige toptalent van Borussia Dortmund. De aanvaller sloeg woensdag uit voorzorg de openingswedstrijd van Jong Duitsland tegen Hongarije (3-0) over vanwege een lichte blessure. "Ik ga er van uit dat Youssoufa zaterdag weer beschikbaar is", zei bondscoach Stefan Kuntz.

Moukoko debuteerde op 21 november, een dag na zijn 16e verjaardag, voor Dortmund in de Bundesliga. Hij werd daarmee de jongste speler ooit op het hoogste Duitse voetbalniveau. De aanvaller, geboren in Kameroen, heeft inmiddels veertien competitiewedstrijden gespeeld waarin hij drie doelpunten maakte. Moukoko werd op 8 december ook de jongste speler ooit in de Champions League. Met een leeftijd van 16 jaar en 18 dagen nam hij het record over dat ruim 26 jaar in handen was van Célestine Babayaro.

Het toptalent van Dortmund liep deze week een dag voor de wedstrijd tegen Jong Hongarije een scheenbeenblessure op. Ook zonder Moukoko hadden de Duitsers geen problemen met het gastland. Jong Oranje begon het EK met een gelijkspel tegen Roemenië (1-1).

Meer uit Voetbal

Depay valt geblesseerd uit in aanloop naar interlands

SÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay heeft in aanloop naar de oefenwedstrijden van het Nederlands elftal tegen Noorwegen en Ecuador een blessure opgelopen. De topscorer aller tijden van Oranje viel in de nacht van zondag op maandag uit tijdens het gelijkspel van zijn Braziliaanse club Corinthians tegen Flamengo (1-1).

1 uur geleden
Internazionale blijft bij Fiorentina steken op gelijkspel

FLORENCE (ANP) - Internazionale heeft bij Fiorentina genoegen moeten nemen met een gelijkspel. De koploper in de Serie A kwam in Florence niet verder dan 1-1.

11 uur geleden
1. FC Köln neemt na slechte reeks afscheid van coach Kwasniok

KEULEN (ANP) - 1. FC Köln heeft afscheid genomen van trainer Lukas Kwasniok. De clubleiding nam dat besluit na het 3-3-gelijkspel tegen concurrent Borussia Mönchengladbach. René Wagner, een van de assistenten van Kwasniok, neemt op interimbasis de taken over.

11 uur geleden
Dokter zesde Nederlandse atlete met wereldtitel indoor

TORUN (ANP) - Sofie Dokter is de zesde Nederlandse atlete met een individuele wereldtitel indoor. Ze won goud op de vijfkamp bij de WK in het Poolse Torun.

12 uur geleden
Manchester City klopt Arsenal en wint League Cup

LONDEN (ANP) - Manchester City heeft voor de negende keer de League Cup veroverd. De ploeg van coach Pep Guardiola won op Wembley de finale met 2-0 van Arsenal door twee treffers van Nico O'Reilly.

14 uur geleden
PSV kan na verlies bij Telstar titel ook volgend duel niet pakken

VELSEN (ANP) - PSV heeft voor de tweede keer dit seizoen verloren van Telstar. Na de thuisnederlaag van eind augustus (0-2) was de gepromoveerde club uit Velsen zondag voor eigen publiek met 3-1 te sterk voor de koploper. Het betekende voor PSV het tweede achtereenvolgende verlies in de Eredivisie. Vorig weekend won NEC met 3-2 in Eindhoven.

15 uur geleden
Feyenoord en Ajax spelen gelijk in De Kuip

ROTTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Feyenoord en Ajax heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in De Kuip (1-1).

17 uur geleden