Jong Oranje krijgt in tweede EK-wedstrijd te maken met Moukoko
BOEDAPEST (ANP) - Jong Oranje krijgt zaterdag in de tweede groepswedstrijd op het EK tegen Duitsland te maken met Youssoufa Moukoko, het 16-jarige toptalent van Borussia Dortmund. De aanvaller sloeg woensdag uit voorzorg de openingswedstrijd van Jong Duitsland tegen Hongarije (3-0) over vanwege een lichte blessure. "Ik ga er van uit dat Youssoufa zaterdag weer beschikbaar is", zei bondscoach Stefan Kuntz.
Moukoko debuteerde op 21 november, een dag na zijn 16e verjaardag, voor Dortmund in de Bundesliga. Hij werd daarmee de jongste speler ooit op het hoogste Duitse voetbalniveau. De aanvaller, geboren in Kameroen, heeft inmiddels veertien competitiewedstrijden gespeeld waarin hij drie doelpunten maakte. Moukoko werd op 8 december ook de jongste speler ooit in de Champions League. Met een leeftijd van 16 jaar en 18 dagen nam hij het record over dat ruim 26 jaar in handen was van Célestine Babayaro.
Het toptalent van Dortmund liep deze week een dag voor de wedstrijd tegen Jong Hongarije een scheenbeenblessure op. Ook zonder Moukoko hadden de Duitsers geen problemen met het gastland. Jong Oranje begon het EK met een gelijkspel tegen Roemenië (1-1).
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal trainde zaterdag met de reserves van de gewonnen oefeninterland tegen Noorwegen (2-1) voor de volgende test richting het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Zij maken dinsdag tegen Ecuador kans op een basisplaats omdat bondscoach Ronald Koeman een aantal internationals rust wil gunnen in aanloop naar de beslissende fase van het seizoen met hun club.
5 uur geledenPARIJS (ANP) - Het nationale team van Senegal heeft zaterdagmiddag in Stade de France de Afrika Cup aan het publiek getoond. Dat deden de voetballers voor een vriendschappelijk duel met Peru dat om 17.00 uur begint in Parijs.
7 uur geledenCOVERCIANO (ANP/AFP) - De Italiaanse voetballers gaan er niet zomaar vanuit dat ze dinsdag in Zenica ten koste van Bosnië en Herzegovina het wereldkampioenschap bereiken. Dat zei international Federico Dimarco zaterdag, in reactie op camerabeelden waarop te zien was dat hij en zijn teamgenoten juichten toen Bosnië in de halve finale van de play-offs Wales na strafschoppen uitschakelde. Mensen maakten daaruit op dat Italië liever Bosnië zou treffen dan Wales.
7 uur geledenBARCELONA (ANP/RTR) - FC Barcelona kan in de kwartfinales van de Champions League tegen Atlético Madrid niet beschikken over aanvaller Raphinha. De 29-jarige Braziliaan heeft een hamstringblessure opgelopen in de oefenwedstrijd van Brazilië tegen Frankrijk.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Virgil van Dijk was redelijk tevreden na de zege van het Nederlands elftal op Noorwegen (2-1) in een oefenwedstrijd voor het WK in de Johan Cruijff ArenA. "Over het algemeen hebben we een goede wedstrijd gespeeld tegen een sterke tegenstander", zei hij vlak na de wedstrijd in een flashinterview. "In de tweede helft vond ik ons beter. We hebben uiteindelijk genoeg kansen gekregen om meer doelpunten te maken. Verdedigend stonden we goed. We hebben verdiend gewonnen."
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Engeland en Uruguay hebben vrijdagavond in een oefenduel in aanloop naar het WK voetbal met 1-1 gelijkgespeeld. Spanje was in Villarreal met 3-0 te sterk voor Servië.
1 dag geledenBASEL (ANP) - Het Duitse nationale voetbalelftal heeft in een oefenwedstrijd met 4-3 gewonnen van Zwitserland. De twee WK-deelnemers speelden in aanloop naar het eindtoernooi van komende zomer tegen elkaar in Basel.
1 dag geleden