Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Jong Oranje krijgt in tweede EK-wedstrijd te maken met Moukoko

Jong Oranje krijgt in tweede EK-wedstrijd te maken met Moukoko

BOEDAPEST (ANP) - Jong Oranje krijgt zaterdag in de tweede groepswedstrijd op het EK tegen Duitsland te maken met Youssoufa Moukoko, het 16-jarige toptalent van Borussia Dortmund. De aanvaller sloeg woensdag uit voorzorg de openingswedstrijd van Jong Duitsland tegen Hongarije (3-0) over vanwege een lichte blessure. "Ik ga er van uit dat Youssoufa zaterdag weer beschikbaar is", zei bondscoach Stefan Kuntz.

Moukoko debuteerde op 21 november, een dag na zijn 16e verjaardag, voor Dortmund in de Bundesliga. Hij werd daarmee de jongste speler ooit op het hoogste Duitse voetbalniveau. De aanvaller, geboren in Kameroen, heeft inmiddels veertien competitiewedstrijden gespeeld waarin hij drie doelpunten maakte. Moukoko werd op 8 december ook de jongste speler ooit in de Champions League. Met een leeftijd van 16 jaar en 18 dagen nam hij het record over dat ruim 26 jaar in handen was van Célestine Babayaro.

Het toptalent van Dortmund liep deze week een dag voor de wedstrijd tegen Jong Hongarije een scheenbeenblessure op. Ook zonder Moukoko hadden de Duitsers geen problemen met het gastland. Jong Oranje begon het EK met een gelijkspel tegen Roemenië (1-1).

Meer uit Voetbal

Vinicius Júnior schiet Real Madrid naar zege op Benfica

LISSABON (ANP) - Real Madrid heeft het uitduel met Benfica in de tussenronde van de Champions League gewonnen (0-1). Vinicius Júnior gaf de koploper van La Liga een goede uitgangspositie voor de achtste finales. De return is volgende week woensdag in de hoofdstad van Spanje.

4 uur geleden
Salzburg neemt afscheid van trainer Letsch

WENEN (ANP) - Red Bull Salzburg heeft afscheid genomen van trainer Thomas Letsch. De leiding van de club uit Oostenrijk is ontevreden over de laatste resultaten. Onder leiding van de voormalige coach van Vitesse haalde de club slechts 1 punt uit de laatste twee competitieduels. "Na een zorgvuldige analyse ben ik tot de conclusie gekomen dat Red Bull Salzburg een nieuwe impuls nodig heeft", aldus sportief directeur Marcus Mann in een verklaring.

4 uur geleden
Sparta Rotterdam houdt NEC op gelijkspel

ROTTERDAM (ANP) - NEC heeft voor de tweede keer op rij punten in de Eredivisie verloren. De club uit Nijmegen bleef steken op een gelijkspel in de zondag gestaakte wedstrijd tegen Sparta Rotterdam (1-1), na een nederlaag afgelopen woensdag tegen FC Utrecht (1-3).

5 uur geleden
Aanvaller Lang helpt Galatasaray aan zege op Juventus

ISTANBUL (ANP) - Noa Lang heeft Galatasaray aan een thuiszege op Juventus in de tussenronde van de Champions League geholpen. Hij maakte twee doelpunten en was betrokken bij de openingstreffer van de kampioen van Turkije (5-2). Teun Koopmeiners scoorde tweemaal voor Juventus.

7 uur geleden
NEC mist aanvoerder Chery in uitduel met Sparta

ROTTERDAM (ANP) - Tjaronn Chery mist het uitduel van NEC met Sparta Rotterdam. De aanvoerder staat volgens de club uit Nijmegen op het punt weer vader te worden. Dirk Proper vervangt hem.

8 uur geleden
Van de Donk terug in Oranje bij kwalificatieduels voor WK voetbal

ZEIST (ANP) - Daniëlle van de Donk en Daphne van Domselaar zijn terug in de selectie van Oranje. Dat heeft bondscoach Arjan Veurink bekendgemaakt. De selectie van 23 speelsters speelt komende maand WK-kwalificatiewedstrijden tegen Polen en Ierland.

9 uur geleden
Hoeness uit kritiek op nieuwe rol Duitse voetbaltrainer Klopp

MÜNCHEN (ANP/DPA) - De voorzitter van Bayern München, Uli Hoeness, heeft kritiek op Jürgen Klopp, de voormalige trainer van Liverpool. Klopp vliegt tegenwoordig de hele wereld over om lezingen te geven voor Red Bull. "Ik zie hem liever weer als trainer", zegt Hoeness in een interview met het Duitse blad Bild.

11 uur geleden