Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Jong Oranje klopt Bulgarije en blijft op koers voor EK

Jong Oranje klopt Bulgarije en blijft op koers voor EK

ALMERE (ANP) - Jong Oranje ligt op schema voor deelname aan het Europees kampioenschap van 2023. In het Yanmar Stadion van Almere City FC won het elftal van bondscoach Erwin van de Looi met 3-1 van de leeftijdsgenoten van Bulgarije. Jong Zwitserland won met 3-0 van Moldavië.

Jong Oranje heeft na vier van de tien te spelen duels 10 punten, Jong Zwitserland leidt met 13 punten uit vijf wedstrijden. Beide teams speelden vorige maand in Zwitserland gelijk tegen elkaar (2-2). De groepswinnaars van de negen poules en de beste nummer 2 kwalificeren zich rechtstreeks voor het EK, dat over anderhalf jaar in Georgië en Roemenië is. De acht andere nummers 2 strijden in de play-offs om de overige vier tickets.

De Nederlandse beloften vervolgen de kwalificatiereeks maandagmiddag met een uitwedstrijd tegen de nog puntloze hekkensluiter Gibraltar.

Jong Oranje begon niet goed tegen de Bulgaren. Doelman Kjell Scherpen van Brighton & Hove Albion verkeek zich in de 19e minuut op een schot van Martin Minchev. De aanvaller schoot de bal, bewust of niet, in de korte hoek. Scherpen stond wat ver voor zijn lijn en gleed bij het teruglopen half uit: 0-1.

Oud-Ajacied Jurgen Ekkelenkamp was kort daarna in de buurt van de gelijkmaker, maar keeper Damian Hristov tikte de bal uit zijn doel. De gelijkmaker viel voor rust nog wel. Ian Maatsen stond op de juiste plek om de bal uit de rebound binnen te werken.

Na de rust lag het initiatief meer bij het team van Van de Looi. De ingevallen Micky van de Ven van VfL Wolfsburg, die zijn debuut maakte, gaf in de 46e minuut de voorzet op de 2-1 van Joshua Zirkzee. De spits kon scoren omdat Hristov de bal losliet. De bal leek helemaal over de achterlijn te zijn toen Van de Ven de bal voorgaf, maar de arbitrage oordeelde dat dit niet zo was.

Zirkzee nam ook de derde treffer van Jong Oranje voor zijn rekening. Hij benutte met een stift een strafschop, die was gegeven na een overtreding op Ekkelenkamp.

Jong Oranje strandde dit jaar bij het laatste EK in de halve finales. Jong Duitsland was in Hongarije de betere.

Meer uit Voetbal

Koploper Arsenal wint topper tegen Aston Villa ruim: 4-1

LONDEN (ANP) - Arsenal heeft de topper in de Premier League tegen Aston Villa met ruime cijfers gewonnen. De koploper uit Londen versloeg de nummer 3 met 4-1. Daarmee kwam een einde aan een lange zegereeks van Aston Villa, dat de laatste elf officiële duels won en daarmee het clubrecord van 1914 evenaarde.

7 uur geleden
Kluivert scoort en speelt gelijk met Bournemouth bij Chelsea

LONDEN (ANP) - Justin Kluivert heeft in de Engelse voetbalcompetitie met Bournemouth een punt gepakt bij Chelsea. Het duel in Londen eindigde in 2-2.

7 uur geleden
Oranje-tegenstander Tunesië bereikt achtste finales Afrika Cup

RABAT (ANP/RTR) - De voetballers van Tunesië hebben op de Afrika Cup de achtste finales bereikt. Het elftal van trainer Sami Trabelsi speelde in Rabat de laatste groepswedstrijd met 1-1 gelijk tegen Tanzania.

10 uur geleden
Espanyol verbiedt bij derby shirts van FC Barcelona in stadion

BARCELONA (ANP/RTR) - Espanyol verbiedt supporters van FC Barcelona zaterdag in het stadion het shirt van hun club te dragen. Dat is een van de maatregelen die de Spaanse club neemt om de derby tussen de twee clubs rustig te laten verlopen.

10 uur geleden
PSV-spits Boadu na knieoperatie zes tot acht weken aan de kant

EINDHOVEN (ANP) - PSV-spits Myron Boadu heeft zich dinsdag laten opereren aan zijn kniegewricht. De 24-jarige aanvaller moet zes tot acht weken revalideren, meldt de Eindhovense club.

12 uur geleden
FIFA overweegt aanpassing buitenspelregel

DUBAI (ANP/AFP) - Wereldvoetbalbond FIFA overweegt een aanpassing van de buitenspelregel. "Misschien moet de speler in de toekomst volledig voorbij de verdediger zijn om buitenspel te staan", zei FIFA-voorzitter Gianni Infantino tijdens de World Sports Summit in Dubai. In dat geval zou het geen buitenspel meer zijn als een been of arm van de aanvaller voor de laatste verdediger uitsteekt.

13 uur geleden
NAC Breda laat oud-international Kongolo buiten selectie

BREDA (ANP) - Terence Kongolo maakt in de voorbereiding op de tweede seizoenshelft geen onderdeel uit van het eerste elftal van NAC. De 31-jarige verdediger komt voorlopig niet in de plannen voor en traint na de winterstop mee met NAC Onder 21, meldt de club uit Breda op de website.

13 uur geleden