Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Jong Oranje klopt Bulgarije en blijft op koers voor EK

Jong Oranje klopt Bulgarije en blijft op koers voor EK

ALMERE (ANP) - Jong Oranje ligt op schema voor deelname aan het Europees kampioenschap van 2023. In het Yanmar Stadion van Almere City FC won het elftal van bondscoach Erwin van de Looi met 3-1 van de leeftijdsgenoten van Bulgarije. Jong Zwitserland won met 3-0 van Moldavië.

Jong Oranje heeft na vier van de tien te spelen duels 10 punten, Jong Zwitserland leidt met 13 punten uit vijf wedstrijden. Beide teams speelden vorige maand in Zwitserland gelijk tegen elkaar (2-2). De groepswinnaars van de negen poules en de beste nummer 2 kwalificeren zich rechtstreeks voor het EK, dat over anderhalf jaar in Georgië en Roemenië is. De acht andere nummers 2 strijden in de play-offs om de overige vier tickets.

De Nederlandse beloften vervolgen de kwalificatiereeks maandagmiddag met een uitwedstrijd tegen de nog puntloze hekkensluiter Gibraltar.

Jong Oranje begon niet goed tegen de Bulgaren. Doelman Kjell Scherpen van Brighton & Hove Albion verkeek zich in de 19e minuut op een schot van Martin Minchev. De aanvaller schoot de bal, bewust of niet, in de korte hoek. Scherpen stond wat ver voor zijn lijn en gleed bij het teruglopen half uit: 0-1.

Oud-Ajacied Jurgen Ekkelenkamp was kort daarna in de buurt van de gelijkmaker, maar keeper Damian Hristov tikte de bal uit zijn doel. De gelijkmaker viel voor rust nog wel. Ian Maatsen stond op de juiste plek om de bal uit de rebound binnen te werken.

Na de rust lag het initiatief meer bij het team van Van de Looi. De ingevallen Micky van de Ven van VfL Wolfsburg, die zijn debuut maakte, gaf in de 46e minuut de voorzet op de 2-1 van Joshua Zirkzee. De spits kon scoren omdat Hristov de bal losliet. De bal leek helemaal over de achterlijn te zijn toen Van de Ven de bal voorgaf, maar de arbitrage oordeelde dat dit niet zo was.

Zirkzee nam ook de derde treffer van Jong Oranje voor zijn rekening. Hij benutte met een stift een strafschop, die was gegeven na een overtreding op Ekkelenkamp.

Jong Oranje strandde dit jaar bij het laatste EK in de halve finales. Jong Duitsland was in Hongarije de betere.

Meer uit Voetbal

AC Milan verliest bij Lazio en verzuimt in te lopen op Inter

ROME (ANP) - AC Milan heeft verzuimd dichter bij koploper Internazionale te komen. De club uit Milaan verloor bij Lazio in Rome met 1-0.

9 uur geleden
Malen scoort opnieuw voor AS Roma maar verliest van Como

COMO (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma met een doelpunt niet aan een positief resultaat in de uitwedstrijd tegen Como kunnen helpen. De aanvaller ging met zijn ploeg met 2-1 onderuit.

12 uur geleden
Liverpool verspeelt in slotfase zege tegen Tottenham Hotspur

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft voor de zoveelste keer dit seizoen in de slotfase een overwinning verspeeld. De ploeg van trainer Arne Slot liet Tottenham Hotspur langszij komen op Anfield: 1-1.

13 uur geleden
Go Ahead Eagles vergroot met zes doelpunten problemen bij NAC

DEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft verder afstand genomen van de onderste plaatsen in de Eredivisie. De club uit Deventer was voor eigen publiek veel te sterk voor een zwak NAC Breda: 6-0. Jakob Breum scoorde drie keer voor de thuisploeg.

13 uur geleden
Raphinha scoort drie keer voor FC Barcelona tegen Sevilla

BARCELONA (ANP) - Raphinha was de grote uitblinker bij FC Barcelona in het thuisduel met Sevilla. De Braziliaanse vleugelaanvaller leidde zijn ploeg met drie doelpunten naar een ruime zege (5-2).

14 uur geleden
ManUnited steviger op derde plaats na zege op Aston Villa

MANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft een belangrijke zege geboekt in de strijd om de derde plaats van de Premier League. De club won voor eigen publiek van Aston Villa: 3-1.

15 uur geleden
Spits Parrott ook belangrijk voor AZ tegen Heracles Almelo

ALKMAAR (ANP) - Troy Parrott heeft AZ aan een ruime thuiszege op Heracles Almelo geholpen. De spits had met zijn veertiende competitietreffer en assists bij doelpunten van Sven Mijnans en Mees de Wit een groot aandeel in een zege van 4-0. Isak Jensen bepaalde in de slotfase met een goed genomen vrije trap de eindstand.

15 uur geleden