Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Jong Oranje in strijd om EK-ticket ook te sterk voor Georgië

Jong Oranje in strijd om EK-ticket ook te sterk voor Georgië

BATUMI (ANP) - Jong Oranje heeft in de strijd om een EK-ticket een uitstekend resultaat behaald. Het kwalificatieduel in en tegen Georgië werd met 3-0 gewonnen. Beide landen stonden vooraf op 6 punten uit twee wedstrijden.

Volgende week dinsdag staat de volgende interland in groep C op het programma. Dan gaan de Nederlandse beloften op bezoek bij het nog puntloze Gibraltar.

De ploeg van bondscoach Michael Reiziger ontsnapte na een kwartier spelen aan een achterstand bij een kans voor Giorgi Kvernadze. Doelman Calvin Raatsie had een afdoend antwoord op de poging van de Georgiër. Even later raakte Giorgi Maisuradze de paal.

Een sterker Jong Oranje trok daarna het duel naar zich toe. Linksback Bjorn Meijer nam twee treffers voor zijn rekening en twee keer was Sontje Hansen de aangever.

Doelpunt afgekeurd

In de tweede helft zag Kenneth Taylor een doelpunt afgekeurd worden wegens buitenspel, maar niet veel later zorgde spits Noah Ohio alsnog voor de derde Nederlandse goal. De Georgische invaller Lasha Odisharia miste vervolgens nog een enorme kans door voor een vrijwel leeg doel hoog over te schieten.

Het EK van 2025 vindt plaats in Slowakije, dat als gastland automatisch is geplaatst. De negen groepswinnaars en de drie beste nummers 2 plaatsen zich direct. De overige zes beste nummers 2 maken via een play-off ook nog kans op de resterende drie EK-tickets.

Meer uit Voetbal

Guardiola toe aan duizendste wedstrijd als coach

MANCHESTER (ANP/RTR) - Pep Guardiola is toe aan zijn duizendste wedstrijd als coach. De Spaanse trainer van Manchester City bereikt dat magische aantal zondag tegen Liverpool. "Liverpool is onze grootste rivaal, dus ik kan me geen betere wedstrijd wensen om deze mijlpaal te vieren", zei hij tegen verslaggevers.

5 uur geleden
Bij Ajax mislukte Forbs voor het eerst opgeroepen voor Portugal

LISSABON (ANP) - Carlos Forbs is voor het eerst opgeroepen voor de nationale voetbalploeg van Portugal. De oud-speler van Ajax mag zich melden voor de WK-kwalificatieduels met Ierland en Armenië.

7 uur geleden
Voetbalsters oefenen tegen Portugal en Zuid-Korea

ZEIST (ANP) - De Nederlandse voetbalsters oefenen dit jaar nog tegen Portugal en Zuid-Korea. Dat zijn de laatste duels voor Oranje voor het kwalificatietoernooi voor het WK van 2027 in Brazilië, dat in maart van start gaat.

7 uur geleden
PSV met bijna fitte selectie richting topper tegen AZ

EINDHOVEN (ANP) - Trainer Peter Bosz van PSV heeft zondag de beschikking over een bijna fitte selectie voor de topwedstrijd bij AZ. De Eindhovenaren missen alleen de langdurig geblesseerde aanvallers Ruben van Bommel en Alassane Pléa. Dat zei de coach vrijdag.

7 uur geleden
Sliti, Ouaissa, Oufkir en Haen debuteren in selectie Jong Oranje

ZEIST (ANP) - Aymen Sliti (Feyenoord), Sami Ouaissa (NEC), Ayoub Oufkir (Sparta Rotterdam) en Devin Haen (Willem II) debuteren in de selectie van Jong Oranje. Michael Reiziger heeft het viertal opgenomen in zijn spelersgroep voor de komende duels in de EK-kwalificatie met Jong Slovenië en Jong Israël.

7 uur geleden
Feyenoord betreurt ongeregeldheden met fans in Stuttgart

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord betreurt de ongeregeldheden met fans tijdens de uitwedstrijd van donderdag tegen VfB Stuttgart in de Europa League. De Duitse politie arresteerde zestien supporters van de club uit Rotterdam.

9 uur geleden
Bondscoach Koeman haalt Feyenoorder Valente bij Oranje

ZEIST (ANP) - Luciano Valente is voor het eerst opgenomen in de selectie van het Nederlands elftal. Bondscoach Ronald Koeman heeft de 22-jarige middenvelder van Feyenoord opgeroepen voor de duels met Polen en Litouwen in het kwalificatietoernooi voor het WK komende zomer in de Verenigde Staten, Mexico en Canada.

9 uur geleden