Jong Oranje in kwartfinales tegen Denen, Fransen of Russen
SZEKESFEHERVAR (ANP) - Jong Oranje speelt in de kwartfinales van het Europees kampioenschap tegen Denemarken, Frankrijk of Rusland. De tegenstander voor het elftal van bondscoach Erwin van de Looi is woensdag bekend.
De Nederlandse beloften versloegen dinsdag Jong Hongarije met 6-1. Jong Duitsland speelde met 0-0 gelijk tegen Jong Roemenië. Jong Oranje eindigde als eerste in groep A en Duitsland als tweede.
Nederland neemt het maandag 31 mei in Boedapest op tegen de nummer 2 uit groep C. Denemarken leidt na twee speelronden in die poule met 6 punten. Frankrijk en Rusland hebben allebei 3 punten en IJsland is puntloos.
In twee delen
Woensdag speelt IJsland in de laatste ronde tegen Frankrijk en Denemarken neemt het op tegen Rusland.
Het EK is vanwege de veranderde speelkalender (vanwege het coronavirus) opgedeeld in twee delen. De kwartfinales, halve finales en finale zijn in de periode van 31 mei tot en met 6 juni.
Meer uit Voetbal
SITTARD (ANP) - De zegereeks van Sparta Rotterdam is ten einde na een gelijkspel bij Fortuna Sittard. Invaller Yassin Oukili leek de Limburgers in de laatste seconden van de reguliere speeltijd aan een overwinning te helpen voor eigen publiek, maar Spartaan Casper Terho kopte diep in de blessuretijd nog de 2-2 binnen.
7 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft het thuisduel met sc Heerenveen met veel overtuiging gewonnen. Net als vaker dit seizoen creëerde de ploeg van trainer John van den Brom veel kansen. Dit keer leverden die ook doelpunten op: 5-0.
7 uur geledenZWOLLE (ANP) - FC Volendam heeft bij PEC Zwolle de eerste uitzege van dit Eredivisieseizoen geboekt. Aanvaller Brandley Kuwas maakte in de blessuretijd de winnende treffer: 1-2. Daardoor neemt FC Volendam afstand van de laatste twee plekken in de Eredivisie. De nummer 15 heeft nu 5 punten meer dan Telstar en NAC Breda. PEC staat tiende.
7 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - Verdediger Sven Botman heeft gescoord in zijn honderdste wedstrijd voor Newcastle United. De 26-jarige Nederlander zette zijn ploeg op voorsprong in de thuiswedstrijd tegen Brentford, dat wel met een 3-2-zege vertrok uit het noorden van Engeland.
7 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft de tweede plaats in de Eredivisie overgenomen van Feyenoord. De formatie van trainer Dick Schreuder versloeg in het eigen Goffertstadion Heracles Almelo met 4-1.
12 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft het thuisduel met Real Mallorca zonder problemen gewonnen. Spits Robert Lewandowski bracht de koploper na een half uur op voorsprong na een goede kapbeweging, Lamine Yamal verdubbelde de marge na een uur met een verrassend afstandsschot. Invaller Marc Bernal bracht in de slotfase de eindstand op 3-0. Frenkie de Jong bleef op de bank.
12 uur geledenLONDEN (ANP) - Koploper Arsenal heeft geen fout gemaakt in de thuiswedstrijd tegen Sunderland. De ploeg van Oranje-international Jurriën Timber was in Londen met 3-0 te sterk voor het team van Brian Brobbey en keeper Robin Roefs.
13 uur geleden