Jong Oranje in kwartfinale tegen Fransen met Malacia en Kadioglu
BOEDAPEST (ANP) - Jong Oranje begint maandagavond de kwartfinale van het Europees kampioenschap tegen Jong Frankrijk met Tyrell Malacia en Ferdi Kadioglu in het basisteam. Malacia krijgt links in de verdediging de voorkeur boven Mitchel Bakker. Kadioglu wordt door bondscoach Erwin van de Looi neergezet naast Abdou Harroui. Het tweetal moet op het middenveld zorgen voor de controle.
Teun Koopmeiners is normaal gesproken een van de controleurs op het middenveld. De aanvoerder is er niet bij omdat hij deel uitmaakt van de selectie van het Nederlands elftal voor het EK.
Justin Bijlow verdedigt het doel. In de groepsfase eind maart mocht Kjell Scherpen nog keepen, maar Van de Looi zei zondag al dat Bijlow nu de voorkeur krijgt.
Vleugelverdediger
Jordan Teze is naast Malacia de andere vleugelverdediger. De PSV'er krijgt op rechts het vertrouwen boven debutant Devyne Rensche van Ajax. Het centrale verdedigingsduo bestaat uit Sven Botman en Perr Schuurs.
In het 4-2-2-2-systeem van Van de Looi zijn, net voor Harroui en Kadioglu, Dani de Wit en Calvin Stengs de twee aanvallende middenvelders. De Wit neemt de aanvoerdersband over van Koopmeiners.
Voorhoede
Myron Boadu en Justin Kluivert vormen de voorhoede. Van de Looi zag in aanloop naar de kwartfinale met de Fransen Noa Lang en Brian Brobbey wegvallen met blessures.
De winnaar van de kwartfinale tussen Jong Oranje en Jong Frankrijk speelt donderdag in de halve eindstrijd tegen de winnaar van de confrontatie tussen Jong Denemarken en Jong Duitsland. Die wedstrijd is in de stad Szekesfehervar.
Opstelling Jong Oranje: Bijlow; Teze, Schuurs, Botman en Malacia; Harroui en Kadioglu; De Wit en Stengs; Boadu en Kluivert.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Real Madrid heeft thuis een 2-0-overwinning geboekt op degradatiekandidaat Levante. Na bijna een uur voetballen opende Kylian Mbappé de score met een strafschop die hij zelf had versierd. Niet veel later verdubbelde Raúl Asencio de voorsprong in het Bernabéu met een fraaie kopgoal uit een hoekschop.
7 minuten geledenENSCHEDE (ANP) - Bij de hervatting van de Eredivisie Vrouwen na de winterstop is de topper tussen FC Twente en Ajax geëindigd in een 1-1-gelijkspel. Daardoor blijft Ajax de ranglijst aanvoeren met 2 punten voorsprong op Twente, dat nog een wedstrijd tegoed heeft.
10 minuten geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft de stadsderby met Manchester City gewonnen (2-0). Bryan Mbeumo en Patrick Dorgu maakten na rust de doelpunten in een sfeervol Old Trafford.
18 minuten geledenMANCHESTER (ANP) - Joshua Zirkzee ontbreekt in de selectie van Manchester United voor de stadsderby met Manchester City. De spits heeft volgens zijn club een blessure opgelopen. Hij staat ook nog steeds in de belangstelling van AS Roma.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - PSV speelt een thuiswedstrijd tegen sc Heerenveen in de kwartfinale van de KNVB-beker. Dat heeft de loting bepaald.
22 uur geledenLONDEN (ANP) - Trainer Oliver Glasner vertrekt aan het einde van het seizoen bij Crystal Palace. De Oostenrijker zal zijn aflopende verbintenis niet verlengen.
23 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Trainer John van den Brom van FC Twente heeft aanvaller Marko Pjaca terug in de selectie voor het uitduel met Heracles Almelo van zondag. De 30-jarige Kroaat was dinsdag niet fit genoeg voor de gewonnen wedstrijd in de achtste finales van de KNVB-beker bij FC Utrecht (1-2).
1 dag geleden