Jong Oranje in kwartfinale tegen Fransen met Malacia en Kadioglu
BOEDAPEST (ANP) - Jong Oranje begint maandagavond de kwartfinale van het Europees kampioenschap tegen Jong Frankrijk met Tyrell Malacia en Ferdi Kadioglu in het basisteam. Malacia krijgt links in de verdediging de voorkeur boven Mitchel Bakker. Kadioglu wordt door bondscoach Erwin van de Looi neergezet naast Abdou Harroui. Het tweetal moet op het middenveld zorgen voor de controle.
Teun Koopmeiners is normaal gesproken een van de controleurs op het middenveld. De aanvoerder is er niet bij omdat hij deel uitmaakt van de selectie van het Nederlands elftal voor het EK.
Justin Bijlow verdedigt het doel. In de groepsfase eind maart mocht Kjell Scherpen nog keepen, maar Van de Looi zei zondag al dat Bijlow nu de voorkeur krijgt.
Vleugelverdediger
Jordan Teze is naast Malacia de andere vleugelverdediger. De PSV'er krijgt op rechts het vertrouwen boven debutant Devyne Rensche van Ajax. Het centrale verdedigingsduo bestaat uit Sven Botman en Perr Schuurs.
In het 4-2-2-2-systeem van Van de Looi zijn, net voor Harroui en Kadioglu, Dani de Wit en Calvin Stengs de twee aanvallende middenvelders. De Wit neemt de aanvoerdersband over van Koopmeiners.
Voorhoede
Myron Boadu en Justin Kluivert vormen de voorhoede. Van de Looi zag in aanloop naar de kwartfinale met de Fransen Noa Lang en Brian Brobbey wegvallen met blessures.
De winnaar van de kwartfinale tussen Jong Oranje en Jong Frankrijk speelt donderdag in de halve eindstrijd tegen de winnaar van de confrontatie tussen Jong Denemarken en Jong Duitsland. Die wedstrijd is in de stad Szekesfehervar.
Opstelling Jong Oranje: Bijlow; Teze, Schuurs, Botman en Malacia; Harroui en Kadioglu; De Wit en Stengs; Boadu en Kluivert.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal oefent vlak voor het WK tegen Algerije. Beide landen treffen elkaar op 3 juni voor de eerste keer in De Kuip, de thuishaven van Algerijns international Anis Hadj Moussa van Feyenoord.
2 uur geledenDUBAI (ANP) - Cristiano Ronaldo komt woensdag niet in actie met Al Nassr in de Aziatische Champions League. Het uitduel met Al Wasl in Dubai is afgelast. De Aziatische voetbalbond vindt de situatie onveilig door aanvallen van Iran op omringende landen met Amerikaanse legerbasissen.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Oud-international Daryl Janmaat is na zijn voetballoopbaan verslaafd geraakt aan drugs. De 36-jarige voormalige rechtervleugelverdediger vertelt daarover in de documentaire 'Echte mannen huilen niet', die maandagmiddag in première ging in theater Tuschinski in Amsterdam.
6 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Stije Resink heeft zondag een kruisbandblessure opgelopen in het uitduel met FC Volendam. De 22-jarige aanvoerder van FC Groningen staat voor een lange revalidatie.
7 uur geledenGOLD COAST (ANP/AP) - De Iraanse voetbalsters zijn ondanks de oorlog in hun thuisland in actie gekomen op de Asia Cup in Australië. Iran verloor de eerste groepswedstrijd met 3-0 van Zuid-Korea, verliezend finalist van de vorige editie.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Maurice Steijn gaat na dit seizoen weg als coach van Sparta Rotterdam. Dat staat op de website van de Eredivisieclub. De club en de coach zijn het niet eens geworden over een contractverlenging.
10 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV kan in de halve finale van de KNVB-beker niet beschikken over Anass Salah-Eddine, Guus Til, Ruben van Bommel, Nick Olij en Alassane Pléa. Verdediger Armando Obispo is nog een twijfelgeval. Dat heeft coach Peter Bosz op een persconferentie bekendgemaakt in aanloop naar het duel op dinsdagavond in Nijmegen.
10 uur geleden