Jong Oranje in kwartfinale tegen Fransen met Malacia en Kadioglu
BOEDAPEST (ANP) - Jong Oranje begint maandagavond de kwartfinale van het Europees kampioenschap tegen Jong Frankrijk met Tyrell Malacia en Ferdi Kadioglu in het basisteam. Malacia krijgt links in de verdediging de voorkeur boven Mitchel Bakker. Kadioglu wordt door bondscoach Erwin van de Looi neergezet naast Abdou Harroui. Het tweetal moet op het middenveld zorgen voor de controle.
Teun Koopmeiners is normaal gesproken een van de controleurs op het middenveld. De aanvoerder is er niet bij omdat hij deel uitmaakt van de selectie van het Nederlands elftal voor het EK.
Justin Bijlow verdedigt het doel. In de groepsfase eind maart mocht Kjell Scherpen nog keepen, maar Van de Looi zei zondag al dat Bijlow nu de voorkeur krijgt.
Vleugelverdediger
Jordan Teze is naast Malacia de andere vleugelverdediger. De PSV'er krijgt op rechts het vertrouwen boven debutant Devyne Rensche van Ajax. Het centrale verdedigingsduo bestaat uit Sven Botman en Perr Schuurs.
In het 4-2-2-2-systeem van Van de Looi zijn, net voor Harroui en Kadioglu, Dani de Wit en Calvin Stengs de twee aanvallende middenvelders. De Wit neemt de aanvoerdersband over van Koopmeiners.
Voorhoede
Myron Boadu en Justin Kluivert vormen de voorhoede. Van de Looi zag in aanloop naar de kwartfinale met de Fransen Noa Lang en Brian Brobbey wegvallen met blessures.
De winnaar van de kwartfinale tussen Jong Oranje en Jong Frankrijk speelt donderdag in de halve eindstrijd tegen de winnaar van de confrontatie tussen Jong Denemarken en Jong Duitsland. Die wedstrijd is in de stad Szekesfehervar.
Opstelling Jong Oranje: Bijlow; Teze, Schuurs, Botman en Malacia; Harroui en Kadioglu; De Wit en Stengs; Boadu en Kluivert.
Meer uit Voetbal
PAMPLONA (ANP) - Atlético Madrid heeft zich hersteld van de uitschakeling door Arsenal in de halve finales van de Champions League en de daaropvolgende nederlaag in La Liga tegen Celta de Vigo. Bij Osasuna won de ploeg van trainer Diego Simeone met 2-1.
51 minuten geledenRIYAD (ANP/AFP) - Cristiano Ronaldo moet nog even wachten op zijn eerste titel in de Saudische Pro League. Door een late eigen treffer van doelman Benoit eindigde de topper tussen Ronaldo's Al Nassr en Al Hilal, dat tweede staat, in 1-1.
1 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - De voorzitter van de voetbalbond van Curaçao, Gilbert Martina, heeft tijdens een persconferentie dinsdagochtend (lokale tijd) op Curaçao gesproken over een 'walgelijke en verwerpelijke situatie'. Er zijn volgens hem in de Nederlandse pers in de afgelopen week zaken naar buiten gebracht, over de positie van de spelers ten opzichte van bondscoach Fred Rutten, die niet kloppen. "Die uitlatingen van spelers zijn niet gebaseerd op de waarheid."
7 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat keert een maand voor het WK terug als bondscoach van Curaçao. Dat heeft de Curaçaose voetbalbond FFK dinsdag bekendgemaakt op een persconferentie. De 78-jarige trainer wordt de oudste bondscoach ooit op een wereldkampioenschap voetbal.
8 uur geledenBARCELONA (ANP) - Trainer Hansi Flick verlengt zijn contract bij FC Barcelona met een jaar. De Duitser is dan tot medio 2028 aan de Spaanse kampioen verbonden.
10 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay staat voor een terugkeer bij Corinthians. Volgens verschillende Braziliaanse media maakt de aanvaller deel uit van de selectie van zijn club voor het duel van vrijdag met Barra FC.
15 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur bevindt zich nog altijd in degradatieproblemen na een 1-1-gelijkspel met Leeds United. Tottenham staat met nog twee speelronden te gaan op de veilige 17e plaats met 38 punten. Nummer 18 West Ham United heeft 36 punten.
1 dag geleden