Jong Oranje in halve finale EK voetbal tegen Jong Duitsland
BOEDAPEST (ANP) - Jong Oranje speelt donderdag in de halve finale van het EK voetbal tegen Jong Duitsland. Dat land won de in Székesfehérvár gespeelde kwartfinale na strafschoppen van Jong Denemarken, 6-5.
Wahid Faghir maakte halverwege de tweede helft het openingsdoelpunt voor de Denen. In de 88e minuut dwong Lukas Nmecha de verlenging af namens de Duitsers. Jonathan Burkardt zette na 100 minuten Duitsland op voorsprong. Daarna bracht Victor Nelsson Denemarken vanaf 11 meter op 2-2. Dat maakte de extra serie strafschoppen noodzakelijk.
Eerder op de dag had Nederland voor een verrassing gezorgd door favoriet Frankrijk te verslaan, 2-1.
De andere halve finale gaat tussen Jong Spanje en Jong Portugal. De Spanjaarden wonnen na verlenging van Jong Kroatië, 2-1. Tegen Italië hadden de Portugezen eveneens extra tijd nodig, om met 5-3 te winnen.
Bij Jong Denemarken is Albert Capellas Herms de bondscoach. De Spanjaard was eerder assistent-trainer bij Vitesse.
Meer uit Sport
LAUSANNE (ANP/RTR) - De dopingautoriteit ITIA is een onderzoek gestart naar de Tsjechische tennisster Marketa Vondrousova. De voormalige winnares van Wimbledon zou in december vorig jaar een dopingtest bij haar huis hebben geweigerd. In afwachting van het onderzoek geldt geen voorlopige schorsing, meldt ITIA.
2 uur geledenTBILISI (ANP) - Judoka Joanne van Lieshout had niet verwacht dat haar EK-finale binnen een minuut voorbij zou zijn. Dat zei de 23-jarige judoka na haar eerste Europese titel in het Georgische Tbilisi. Ze besliste de wedstrijd tegen de Franse Manon Deketer binnen een minuut met ippon dankzij een sterke houdgreep.
3 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Estavana Polman heeft haar afscheid van het handbal aangekondigd. De voormalige vedette van het Nederlands vrouwenteam stopt ermee aan het einde van dit seizoen. Dat meldt de 33-jarige speelster op Instagram. Op 23 mei speelt ze haar laatste wedstrijd.
6 uur geledenTBILISI (ANP) - Joanne van Lieshout heeft in het Georgische Tbilisi goud veroverd op het EK judo. De 23-jarige judoka versloeg de Franse Manon Deketer in de klasse tot 63 kilogram binnen een minuut met ippon en zorgde zo voor de eerste Nederlandse medaille van het toernooi.
8 uur geledenOVERIJSE (ANP) - Wielrenster Célia Gery uit Frankrijk heeft Mischa Bredewold afgetroefd in de Brabantse Pijl. De 20-jarige Franse renster van FDJ United - Suez was na 125,7 kilometer de beste in de sprint in Overijse voor Bredewold en de Italiaanse Silvia Persico.
8 uur geledenUTRECHT (ANP) - Volleyballer Michaël Parkinson (34) heeft zijn carrière op het hoogste niveau beëindigd tijdens zijn revalidatieperiode van een kruisbandblessure. Dat meldde de volleybalbond bij de bekendmaking van de 'longlist' voor de wedstrijden van Oranje voor de European League deze zomer.
11 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - De Servische tennisser Novak Djokovic heeft zich afgemeld voor het masterstoernooi van Madrid. De nummer 4 van de wereldranglijst kampt al enige tijd met een schouderblessure.
12 uur geleden