Jong Oranje in halve finale EK voetbal tegen Jong Duitsland
BOEDAPEST (ANP) - Jong Oranje speelt donderdag in de halve finale van het EK voetbal tegen Jong Duitsland. Dat land won de in Székesfehérvár gespeelde kwartfinale na strafschoppen van Jong Denemarken, 6-5.
Wahid Faghir maakte halverwege de tweede helft het openingsdoelpunt voor de Denen. In de 88e minuut dwong Lukas Nmecha de verlenging af namens de Duitsers. Jonathan Burkardt zette na 100 minuten Duitsland op voorsprong. Daarna bracht Victor Nelsson Denemarken vanaf 11 meter op 2-2. Dat maakte de extra serie strafschoppen noodzakelijk.
Eerder op de dag had Nederland voor een verrassing gezorgd door favoriet Frankrijk te verslaan, 2-1.
De andere halve finale gaat tussen Jong Spanje en Jong Portugal. De Spanjaarden wonnen na verlenging van Jong Kroatië, 2-1. Tegen Italië hadden de Portugezen eveneens extra tijd nodig, om met 5-3 te winnen.
Bij Jong Denemarken is Albert Capellas Herms de bondscoach. De Spanjaard was eerder assistent-trainer bij Vitesse.
Meer uit Sport
AMSTELVEEN (ANP) - Veronique Meester heeft na zestien jaar besloten een punt te zetten achter haar roeicarrière. De olympisch kampioene van Parijs 2024 in de twee-zonder wil zich gaan richten op haar loopbaan in de geneeskunde, meldt de roeibond in een persbericht.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De raad van commissarissen (rvc) van Ajax draagt Lesley Bamberger, Anita Coronel, Marry de Gaay Fortman, Edo Ophof en Duncan Stutterheim voor als leden van de rvc. Dat maakte de Amsterdamse club dinsdag bekend.
5 uur geledenMELBOURNE (ANP) - De Japanse tennisster Naomi Osaka is doorgedrongen tot de tweede ronde van de Australian Open. De tweevoudig winnares van het eerste grandslamtoernooi van het jaar won in drie sets van Antonia Ruzic uit Kroatië: 6-3 3-6 6-4.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - Itzhak de Laat is als vijfde en laatste shorttracker toegevoegd aan de selectie voor de Olympische Spelen van volgende maand in Milaan. De 31-jarige Fries is de vervanger van Daan Kos, die niet voldoende fit is na een rugblessure. Dat maakte schaatsbond KNSB dinsdag bekend.
6 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Topontwerper John Owen verlaat in de loop van dit jaar het Formule 1-team van Mercedes. De 52-jarige Brit was sinds 2007 werkzaam voor het team.
7 uur geledenADELAIDE (ANP) - Samuel Watson heeft de proloog gewonnen van de Tour Down Under, de openingskoers van de WorldTour. De 24-jarige Engelsman van Ineos Grenadiers was na 3,6 kilometer in Adelaide een fractie sneller dan zijn landgenoot Ethan Vernon. Laurence Pithie uit Nieuw-Zeeland werd derde.
8 uur geledenMELBOURNE (ANP/RTR) - Tennisster Madison Keys heeft zich met de nodige moeite geplaatst voor de tweede ronde van de Australian Open. De 30-jarige titelverdedigster uit de Verenigde Staten versloeg Oleksandra Oliynykova uit Oekraïne met 7-6 (6) 6-1.
10 uur geleden