Jong Oranje hoopt op EK vroegtijdige uitschakeling te voorkomen
SZEKESFEHERVAR (ANP) - De voetballers van Jong Oranje willen zich dinsdag bij het Europees kampioenschap met een zege op Hongarije kwalificeren voor de kwartfinales. Het elftal van bondscoach Erwin van de Looi heeft plaatsing echter niet helemaal in eigen hand.
Na puntenverlies tegen Roemenië (1-1) en Duitsland (1-1) staat Jong Oranje op de derde plaats in groep A met 2 punten. Jong Duitsland en Jong Roemenië hebben allebei 4 punten. Als drie landen met een gelijk puntenaantal eindigen, wordt eerst gekeken naar het onderlinge doelsaldo. Dat betekent dat wanneer Duitsland en Roemenië met 2-2 of meer gelijkspelen, Jong Oranje sowieso is uitgeschakeld.
Van de Looi mist twee belangrijke spelers. Aanvoerder Teun Koopmeiners is geschorst en aanvaller Noa Lang is teruggekeerd naar Club Brugge om daar te herstellen van een bovenbeenblessure.
Het EK is vanwege het coronavirus en de gewijzigde speelkalender opgedeeld in twee delen. De kwartfinales staan vanaf eind mei op het programma.
De laatste groepswedstrijd van Jong Oranje begint om 18.00 uur in Szekesfehervar.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Denny Landzaat is per direct toegevoegd aan de technische staf van het eerste elftal van Ajax. Dat maakte de Amsterdamse club bekend. De 49-jarige oud-international stond maandag als assistent van interim-trainer Fred Grim al op het trainingsveld.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Noorwegen heeft met een 4-1-zege op Italië kwalificatie voor het WK voetbal van volgend jaar definitief op zak. De Noren sluiten de kwalificatiegroep zonder puntenverlies af met 24 punten, 6 meer dan de Italianen. Die moeten via de play-offs een ticket voor het WK proberen te veroveren.
13 uur geledenWARSCHAU (ANP) - Door een 2-0-zege op IJsland maakt Oekraïne nog kans op deelname aan het WK voetbal van volgend jaar. Oleksandr Zoebkov en Oleksiy Goetsoelyak bezorgden hun vaderland de benodigde zege op de IJslanders in een rechtstreeks duel om de tweede plaats in groep F van de WK-kwalificatie achter Frankrijk.
18 uur geledenTIRANA (ANP) - Engeland heeft ook de achtste en laatste wedstrijd in de kwalificatie voor het WK voetbal van volgend jaar gewonnen. In hoofdstad Tirana wonnen de Engelsen met 2-0 van Albanië door twee treffers van aanvoerder Harry Kane.
19 uur geledenBREDA (ANP) - Hoewel het beroep van NAC tegen de schorsing van Lewis Holtby afgelopen vrijdag door de tuchtcommissie werd afgewezen, gaat de Bredase club alsnog niet akkoord met het oordeel. De tuchtcommissie van de KNVB heeft de Duitse middenvelder uitgesloten voor drie wedstrijden, waarvan één duel voorwaardelijk. NAC vindt de schorsing buitenproportioneel en tekent opnieuw schriftelijk beroep aan.
19 uur geledenBOEDAPEST (ANP) - AZ-spits Troy Parrott heeft ervoor gezorgd dat Ierland zich in maart via de play-offs alsnog kan plaatsen voor het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico van volgend jaar. In een rechtstreeks duel met Hongarije om de tweede plaats in groep F van de WK-kwalificatie bogen de Ieren in Boedapest een 2-1-achterstand om in een 3-2-overwinning. Parrott maakte alle drie de treffers, de laatste diep in de extra tijd.
21 uur geledenPORTO (ANP) - Portugal doet mee aan het WK voetbal. Het elftal van bondscoach Roberto Martínez won zondag in Estádio do Dragão met 9-1 van Armenië. Portugal verzekerde zich door de overwinning in Porto van de winst van Groep F en plaatste zich rechtstreeks voor het eindtoernooi in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Ierland gaat als tweede van de groep naar de play-offs.
22 uur geleden