Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Jong Oranje hoopt op EK vroegtijdige uitschakeling te voorkomen

Jong Oranje hoopt op EK vroegtijdige uitschakeling te voorkomen

SZEKESFEHERVAR (ANP) - De voetballers van Jong Oranje willen zich dinsdag bij het Europees kampioenschap met een zege op Hongarije kwalificeren voor de kwartfinales. Het elftal van bondscoach Erwin van de Looi heeft plaatsing echter niet helemaal in eigen hand.

Na puntenverlies tegen Roemenië (1-1) en Duitsland (1-1) staat Jong Oranje op de derde plaats in groep A met 2 punten. Jong Duitsland en Jong Roemenië hebben allebei 4 punten. Als drie landen met een gelijk puntenaantal eindigen, wordt eerst gekeken naar het onderlinge doelsaldo. Dat betekent dat wanneer Duitsland en Roemenië met 2-2 of meer gelijkspelen, Jong Oranje sowieso is uitgeschakeld.

Van de Looi mist twee belangrijke spelers. Aanvoerder Teun Koopmeiners is geschorst en aanvaller Noa Lang is teruggekeerd naar Club Brugge om daar te herstellen van een bovenbeenblessure.

Het EK is vanwege het coronavirus en de gewijzigde speelkalender opgedeeld in twee delen. De kwartfinales staan vanaf eind mei op het programma.

De laatste groepswedstrijd van Jong Oranje begint om 18.00 uur in Szekesfehervar.

Meer uit Voetbal

Vinicius Júnior schiet Real Madrid naar zege op Benfica

LISSABON (ANP) - Real Madrid heeft het uitduel met Benfica in de tussenronde van de Champions League gewonnen (0-1). Vinicius Júnior gaf de koploper van La Liga een goede uitgangspositie voor de achtste finales. De return is volgende week woensdag in de hoofdstad van Spanje.

10 uur geleden
Salzburg neemt afscheid van trainer Letsch

WENEN (ANP) - Red Bull Salzburg heeft afscheid genomen van trainer Thomas Letsch. De leiding van de club uit Oostenrijk is ontevreden over de laatste resultaten. Onder leiding van de voormalige coach van Vitesse haalde de club slechts 1 punt uit de laatste twee competitieduels. "Na een zorgvuldige analyse ben ik tot de conclusie gekomen dat Red Bull Salzburg een nieuwe impuls nodig heeft", aldus sportief directeur Marcus Mann in een verklaring.

10 uur geleden
Sparta Rotterdam houdt NEC op gelijkspel

ROTTERDAM (ANP) - NEC heeft voor de tweede keer op rij punten in de Eredivisie verloren. De club uit Nijmegen bleef steken op een gelijkspel in de zondag gestaakte wedstrijd tegen Sparta Rotterdam (1-1), na een nederlaag afgelopen woensdag tegen FC Utrecht (1-3).

11 uur geleden
Aanvaller Lang helpt Galatasaray aan zege op Juventus

ISTANBUL (ANP) - Noa Lang heeft Galatasaray aan een thuiszege op Juventus in de tussenronde van de Champions League geholpen. Hij maakte twee doelpunten en was betrokken bij de openingstreffer van de kampioen van Turkije (5-2). Teun Koopmeiners scoorde tweemaal voor Juventus.

13 uur geleden
NEC mist aanvoerder Chery in uitduel met Sparta

ROTTERDAM (ANP) - Tjaronn Chery mist het uitduel van NEC met Sparta Rotterdam. De aanvoerder staat volgens de club uit Nijmegen op het punt weer vader te worden. Dirk Proper vervangt hem.

14 uur geleden
Van de Donk terug in Oranje bij kwalificatieduels voor WK voetbal

ZEIST (ANP) - Daniëlle van de Donk en Daphne van Domselaar zijn terug in de selectie van Oranje. Dat heeft bondscoach Arjan Veurink bekendgemaakt. De selectie van 23 speelsters speelt komende maand WK-kwalificatiewedstrijden tegen Polen en Ierland.

15 uur geleden
Hoeness uit kritiek op nieuwe rol Duitse voetbaltrainer Klopp

MÜNCHEN (ANP/DPA) - De voorzitter van Bayern München, Uli Hoeness, heeft kritiek op Jürgen Klopp, de voormalige trainer van Liverpool. Klopp vliegt tegenwoordig de hele wereld over om lezingen te geven voor Red Bull. "Ik zie hem liever weer als trainer", zegt Hoeness in een interview met het Duitse blad Bild.

16 uur geleden