Jong Oranje hoopt op EK vroegtijdige uitschakeling te voorkomen
SZEKESFEHERVAR (ANP) - De voetballers van Jong Oranje willen zich dinsdag bij het Europees kampioenschap met een zege op Hongarije kwalificeren voor de kwartfinales. Het elftal van bondscoach Erwin van de Looi heeft plaatsing echter niet helemaal in eigen hand.
Na puntenverlies tegen Roemenië (1-1) en Duitsland (1-1) staat Jong Oranje op de derde plaats in groep A met 2 punten. Jong Duitsland en Jong Roemenië hebben allebei 4 punten. Als drie landen met een gelijk puntenaantal eindigen, wordt eerst gekeken naar het onderlinge doelsaldo. Dat betekent dat wanneer Duitsland en Roemenië met 2-2 of meer gelijkspelen, Jong Oranje sowieso is uitgeschakeld.
Van de Looi mist twee belangrijke spelers. Aanvoerder Teun Koopmeiners is geschorst en aanvaller Noa Lang is teruggekeerd naar Club Brugge om daar te herstellen van een bovenbeenblessure.
Het EK is vanwege het coronavirus en de gewijzigde speelkalender opgedeeld in twee delen. De kwartfinales staan vanaf eind mei op het programma.
De laatste groepswedstrijd van Jong Oranje begint om 18.00 uur in Szekesfehervar.
Meer uit Voetbal
MANCHESTER (ANP/RTR) - Bruno Fernandes is zaterdag verkozen tot beste speler van de Premier League dit seizoen. De 31-jarige Portugese middenvelder leidde Manchester United met een record aan assists naar de derde plaats. De Engelse topclub, die het seizoen zondag afsluit bij Brighton & Hove Albion, kwalificeerde zich daarmee voor het hoofdtoernooi van de Champions League.
34 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Robert Eenhoorn is de nieuwe algemeen directeur van Feyenoord. De 58-jarige Rotterdammer volgt per 1 juli de naar Mexico vertrekkende Dennis te Kloese op.
50 minuten geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht hoopt zondag in de finale van de play-offs voor deelname aan Europees voetbal tegen Ajax weer te kunnen beschikken over David Min. De spits miste donderdag de ontmoeting met sc Heerenveen in de halve finale wegens een liesblessure.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/DPA) - Het nationale voetbalteam van de Democratische Republiek Congo moet vanwege ebola voorafgaand aan het wereldkampioenschap 21 dagen lang in quarantaine blijven. Gebeurt dat niet, dan lopen de voetballers de kans de Verenigde Staten niet binnen te komen. "We willen ervoor zorgen dat er op deze manier niets in onze buurt of aan onze grenzen komt", aldus Andrew Giuliani, hoofd van de WK-taskforce van het Witte Huis, tegen zender ESPN.
2 uur geledenPUEBLA (ANP/RTR) - De Mexicaanse voetballers hebben richting het wereldkampioenschap in eigen land vertrouwen opgedaan. Het elftal van bondscoach Javier Aguirre rekende in Puebla af met Ghana: 2-0.
4 uur geledenHEERENVEEN/ENSCHEDE (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben de tweede plaats in de Vrouwen Eredivisie veroverd. De ploeg van coach Anouk Bruil won met 3-1 van Heerenveen en grijpt achter landskampioen PSV het tweede ticket voor de voorronde van de Champions League.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Hera United is gedegradeerd uit de Vrouwen Eredivisie. De club die dit seizoen zijn debuut maakte, verloor met 2-1 van FC Utrecht. Door de 3-0-zege van ADO Den Haag tegen PEC Zwolle eindigt Hera met 20 punten als tiende en degradeert uit de hoogste klasse, net als NAC Breda en Excelsior. ADO handhaaft zich met 22 punten als nummer negen.
14 uur geleden