Jong Oranje hoopt op EK vroegtijdige uitschakeling te voorkomen
SZEKESFEHERVAR (ANP) - De voetballers van Jong Oranje willen zich dinsdag bij het Europees kampioenschap met een zege op Hongarije kwalificeren voor de kwartfinales. Het elftal van bondscoach Erwin van de Looi heeft plaatsing echter niet helemaal in eigen hand.
Na puntenverlies tegen Roemenië (1-1) en Duitsland (1-1) staat Jong Oranje op de derde plaats in groep A met 2 punten. Jong Duitsland en Jong Roemenië hebben allebei 4 punten. Als drie landen met een gelijk puntenaantal eindigen, wordt eerst gekeken naar het onderlinge doelsaldo. Dat betekent dat wanneer Duitsland en Roemenië met 2-2 of meer gelijkspelen, Jong Oranje sowieso is uitgeschakeld.
Van de Looi mist twee belangrijke spelers. Aanvoerder Teun Koopmeiners is geschorst en aanvaller Noa Lang is teruggekeerd naar Club Brugge om daar te herstellen van een bovenbeenblessure.
Het EK is vanwege het coronavirus en de gewijzigde speelkalender opgedeeld in twee delen. De kwartfinales staan vanaf eind mei op het programma.
De laatste groepswedstrijd van Jong Oranje begint om 18.00 uur in Szekesfehervar.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal oefent vlak voor het WK tegen Algerije. Beide landen treffen elkaar op 3 juni voor de eerste keer in De Kuip, de thuishaven van Algerijns international Anis Hadj Moussa van Feyenoord.
23 minuten geledenDUBAI (ANP) - Cristiano Ronaldo komt woensdag niet in actie met Al Nassr in de Aziatische Champions League. Het uitduel met Al Wasl in Dubai is afgelast. De Aziatische voetbalbond vindt de situatie onveilig door aanvallen van Iran op omringende landen met Amerikaanse legerbasissen.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Oud-international Daryl Janmaat is na zijn voetballoopbaan verslaafd geraakt aan drugs. De 36-jarige voormalige rechtervleugelverdediger vertelt daarover in de documentaire 'Echte mannen huilen niet', die maandagmiddag in première ging in theater Tuschinski in Amsterdam.
3 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Stije Resink heeft zondag een kruisbandblessure opgelopen in het uitduel met FC Volendam. De 22-jarige aanvoerder van FC Groningen staat voor een lange revalidatie.
4 uur geledenGOLD COAST (ANP/AP) - De Iraanse voetbalsters zijn ondanks de oorlog in hun thuisland in actie gekomen op de Asia Cup in Australië. Iran verloor de eerste groepswedstrijd met 3-0 van Zuid-Korea, verliezend finalist van de vorige editie.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Maurice Steijn gaat na dit seizoen weg als coach van Sparta Rotterdam. Dat staat op de website van de Eredivisieclub. De club en de coach zijn het niet eens geworden over een contractverlenging.
8 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV kan in de halve finale van de KNVB-beker niet beschikken over Anass Salah-Eddine, Guus Til, Ruben van Bommel, Nick Olij en Alassane Pléa. Verdediger Armando Obispo is nog een twijfelgeval. Dat heeft coach Peter Bosz op een persconferentie bekendgemaakt in aanloop naar het duel op dinsdagavond in Nijmegen.
8 uur geleden