Jong Oranje heeft op EK goed resultaat nodig tegen Jong Duitsland
SZEKESFEHERVAR (ANP) - Jong Oranje speelt zaterdag bij het Europees kampioenschap de tweede wedstrijd. Na het teleurstellende gelijkspel tegen Jong Roemenië (1-1), heeft het elftal van Erwin van de Looi tegen Jong Duitsland een goed resultaat nodig. "We gaan voor de winst natuurlijk. Maar als je naar de stand kijkt, weet je dat je in ieder geval niet moet verliezen", aldus de bondscoach over het treffen met de koploper, die het toernooi startte met een zege van 3-0 op de leeftijdsgenoten van Hongarije.
Sven Botman en Cody Gakpo hebben in de stad Szekesfehervar vermoedelijk een basisplaats. De verdediger van Lille en aanvaller van PSV startten tegen de Roemenen buiten de ploeg, omdat ze pas net terugkeerden van blessures.
Jong Oranje sluit de groepsfase dinsdag af tegen Hongarije. De eerste twee landen uit de groep kwalificeren zich voor de kwartfinales, die vanaf eind mei op het programma staan. Het toernooi is vanwege de door corona aangepaste speelkalender in twee delen opgesplitst.
Meer uit Voetbal
WAALWIJK (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink kijkt tevreden terug op de eerste helft van het oefenduel met Zuid-Korea, waarin de voetbalsters van Oranje al de 5-0-eindstand op het bord zetten. "Het was heel dynamisch en moeilijk te verdedigen. Dat is wat we graag willen zien. Maar ik hoopte stiekem toch wel dat we iets meer getest zouden worden", zei Veurink na het oefenduel in Waalwijk.
2 uur geledenWAALWIJK (ANP) - Vivianne Miedema kan zich niet herinneren wanneer ze voor het laatst met zo'n goed gevoel op het veld stond bij Oranje. Na een periode van twijfels over haar toekomst als international scoorde de topscorer aller tijden van het Nederlands elftal dinsdag tegen Zuid-Korea (5-0) al voor rust vier keer. "Dit is weer de Vivianne Miedema die zich helemaal goed voelt op het veld", zei de aanvalster na het oefenduel in Waalwijk.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Louis van Gaal vindt dat de politiek strengere regels moet maken en die moet handhaven om vuurwerkacties zoals afgelopen zondag bij Ajax-FC Groningen te voorkomen. Dat zei hij bij Pauw & De Wit. "Het is een maatschappelijk probleem. Dit heeft met normen en waarden te maken."
3 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft de koppositie in La Liga verstevigd door een zege op Atlético Madrid. In Camp Nou eindigde de topper in 3-1 voor de thuisploeg van coach Hansi Flick.
3 uur geledenDORTMUND (ANP) - Bayer Leverkusen heeft in het Duitse bekertoernooi Borussia Dortmund uitgeschakeld in de achtste finales. In Dortmund werd het 1-0 voor de bezoekers, waar Mark Flekken het doel schoon hield.
3 uur geledenWAALWIJK (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben in hun laatste wedstrijd van het jaar met ruime cijfers gewonnen van een zwak Zuid-Korea. Het oefenduel in Waalwijk eindigde in 5-0. Oranjes topscorer aller tijden Vivianne Miedema blonk uit met vier treffers voor rust.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester City is koploper Arsenal in de Premier League genaderd tot op 2 punten. De ploeg van trainer Pep Guardiola versloeg Fulham in Londen in een spectaculaire wedstrijd met 5-4 mede door een treffer van Tijjani Reijnders.
4 uur geleden