Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Jong Oranje heeft na nieuw gelijkspel zege tegen Hongaren nodig

Jong Oranje heeft na nieuw gelijkspel zege tegen Hongaren nodig

SZEKESFEHERVAR (ANP) - Jong Oranje moet dinsdag op het Europees kampioenschap voetbal van het al uitgeschakelde Jong Hongarije winnen om de kwartfinales te bereiken. Na het gelijkspel tegen de leeftijdsgenoten van Roemenië (1-1), eindigde ook de tweede groepswedstrijd tegen Jong Duitsland onbeslist: 1-1.

Duitsland en Roemenië leiden na twee speelronden in groep A met 4 punten. Nederland heeft 2 punten. Een zege met twee doelpunten verschil tegen Hongarije volstaat sowieso voor het elftal van bondscoach Erwin van de Looi en de kans is groot dat ook een overwinning met één treffer verschil genoeg is.

Sven Botman en Cody Gakpo keerden tegen de Duitsers terug in het basiselftal. De verdediger van Lille en aanvaller van PSV startten woensdag in het openingsduel met de Roemenen (1-1) nog op de bank omdat ze pas net hersteld zijn van blessures.

Zeefuik

De basisplek van Botman ging ten koste van Deyovaisio Zeefuik. Jordan Teze, tegen Roemenië nog centrale verdediger, verving Zeefuik als rechtsback. Gakpo startte in de plaats van AZ-spits Myron Boadu. Van de Looi voerde nog een derde wissel door. Controlerende middenvelder Ludovit Reis werd geslachtofferd en vervangen door Abdou Harroui.

In de door corona lege MOL Arena Sosto wist Jong Oranje niet heel veel te creëren. Het duurde tot de 36e minuut voor de eerste kans viel te noteren. Na een voorzet van Gakpo kopte Dani de Wit de bal tegen de paal.

Jong Oranje was ruim daarvoor Noa Lang al kwijtgeraakt. De aanvaller van Club Brugge liep een knieblessure op en moest zich laten vervangen door Ferdi Kadioglu van Fenerbahçe. Nog voor de rust liep de ploeg van Van de Looi tegen een tweede tegenvaller aan. Aanvoerder Teun Koopmeiners kreeg net als woensdag tegen Roemenië een gele kaart en is geschorst voor de laatste groepswedstrijd tegen de Hongaren.

Hulp

Van de Looi hield in de tweede helft vast aan zijn systeem zonder echte spits en liet Boadu en Ajacied Brian Brobbey nog op de bank zitten. Jong Oranje kreeg hulp uit onverwachte hoek. De Duitse doelman Finn Dahmen verwerkte een terugspeelbal helemaal verkeerd. Justin Kluivert kon de bal in de 48e minuut aannemen en in het lege doel schuiven: 0-1.

Jong Oranje bleef na die treffer aanvankelijk vrij eenvoudig overeind, maar in het laatste kwartier nam de druk op het doel van Kjell Scherpen toe. Na een voorzet vanaf rechts werkte Lukas Nmecha de bal in de 84e minuut binnen: 1-1.

Meer uit Voetbal

Stadsderby tussen Slavia en Sparta Praag gestaakt

PRAAG (ANP) - De stadsderby tussen Slavia Praag en Sparta Praag is volledig uit de hand gelopen en uiteindelijk definitief gestaakt. Tientallen fans van de thuisploeg bestormden in de 97e minuut het speelveld en gooiden brandende fakkels in het vak met supporters van Sparta Praag. De scheidsrechter besloot het duel niet meer uit te spelen.

39 minuten geleden
Almere schakelt De Graafschap uit en treft Willem II in play-offs

DOETINCHEM (ANP) - Almere City heeft de kans op promotie naar de Eredivisie levend gehouden. De club speelde gelijk in de uitwedstrijd tegen De Graafschap (2-2). Dat was voldoende na de zege van woensdag voor eigen publiek (3-1).

2 uur geleden
Aanvaller Lang viert landstitel met Galatasaray

ISTANBUL (ANP) - Noa Lang heeft de landstitel met Galatasaray veroverd. De club uit Istanbul is door een zwaarbevochten thuiszege op Antalyaspor (4-2) onbereikbaar voor de concurrentie geworden.

2 uur geleden
Olise helpt kampioen Bayern München aan uitzege op VfL Wolfsburg

WOLFSBURG (ANP) - Bayern München heeft ook de uitwedstrijd tegen VfL Wolfsburg gewonnen (0-1). Michael Olise maakte het enige doelpunt voor de club die woensdag door Paris Saint-Germain werd uitgeschakeld in de halve finale van de Champions League.

3 uur geleden
Manchester City blijft in titelrace met zege op Brentford

MANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft de hoop op de landstitel niet opgegeven. De club won de thuiswedstrijd tegen Brentford (3-0) en verkleinde de achterstand op koploper Arsenal tot 2 punten.

3 uur geleden
Internazionale wint na behalen titel ook ruim bij Lazio

ROME (ANP) - Internazionale heeft de eerste wedstrijd als kampioen in de Serie A ook ruim gewonnen. In het Stadio Olimpico in Rome versloeg de club van trainer Cristian Chivu Lazio met 3-0.

3 uur geleden
Willem II schakelt RKC uit in play-offs om promotie en degradatie

TILBURG (ANP) - Willem II staat in de halve finale van de play-offs om promotie en degradatie. De club uit Tilburg had voldoende aan een gelijkspel tegen RKC Waalwijk (1-1), na de zege van dinsdag in het uitduel (0-1).

5 uur geleden