Jong Oranje heeft na nieuw gelijkspel zege tegen Hongaren nodig
SZEKESFEHERVAR (ANP) - Jong Oranje moet dinsdag op het Europees kampioenschap voetbal van het al uitgeschakelde Jong Hongarije winnen om de kwartfinales te bereiken. Na het gelijkspel tegen de leeftijdsgenoten van Roemenië (1-1), eindigde ook de tweede groepswedstrijd tegen Jong Duitsland onbeslist: 1-1.
Duitsland en Roemenië leiden na twee speelronden in groep A met 4 punten. Nederland heeft 2 punten. Een zege met twee doelpunten verschil tegen Hongarije volstaat sowieso voor het elftal van bondscoach Erwin van de Looi en de kans is groot dat ook een overwinning met één treffer verschil genoeg is.
Sven Botman en Cody Gakpo keerden tegen de Duitsers terug in het basiselftal. De verdediger van Lille en aanvaller van PSV startten woensdag in het openingsduel met de Roemenen (1-1) nog op de bank omdat ze pas net hersteld zijn van blessures.
Zeefuik
De basisplek van Botman ging ten koste van Deyovaisio Zeefuik. Jordan Teze, tegen Roemenië nog centrale verdediger, verving Zeefuik als rechtsback. Gakpo startte in de plaats van AZ-spits Myron Boadu. Van de Looi voerde nog een derde wissel door. Controlerende middenvelder Ludovit Reis werd geslachtofferd en vervangen door Abdou Harroui.
In de door corona lege MOL Arena Sosto wist Jong Oranje niet heel veel te creëren. Het duurde tot de 36e minuut voor de eerste kans viel te noteren. Na een voorzet van Gakpo kopte Dani de Wit de bal tegen de paal.
Jong Oranje was ruim daarvoor Noa Lang al kwijtgeraakt. De aanvaller van Club Brugge liep een knieblessure op en moest zich laten vervangen door Ferdi Kadioglu van Fenerbahçe. Nog voor de rust liep de ploeg van Van de Looi tegen een tweede tegenvaller aan. Aanvoerder Teun Koopmeiners kreeg net als woensdag tegen Roemenië een gele kaart en is geschorst voor de laatste groepswedstrijd tegen de Hongaren.
Hulp
Van de Looi hield in de tweede helft vast aan zijn systeem zonder echte spits en liet Boadu en Ajacied Brian Brobbey nog op de bank zitten. Jong Oranje kreeg hulp uit onverwachte hoek. De Duitse doelman Finn Dahmen verwerkte een terugspeelbal helemaal verkeerd. Justin Kluivert kon de bal in de 48e minuut aannemen en in het lege doel schuiven: 0-1.
Jong Oranje bleef na die treffer aanvankelijk vrij eenvoudig overeind, maar in het laatste kwartier nam de druk op het doel van Kjell Scherpen toe. Na een voorzet vanaf rechts werkte Lukas Nmecha de bal in de 84e minuut binnen: 1-1.
Meer uit Voetbal
WILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat is per direct gestopt als bondscoach van Curaçao. Dat maakte de voetbalbond van de WK-deelnemer bekend in een persbericht. Fred Rutten is aangesteld als opvolger.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sjaak Troost vertrekt na zeven jaar uit de raad van commissarissen van Feyenoord. Hij stelt zijn functie per direct ter beschikking, zo laat de club uit Rotterdam weten.
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie was vooral tevreden over de eerste helft van Feyenoord tegen Telstar (2-1). "We kwamen terug van een achterstand en maken twee goede goals", zei hij. "We creëerden ook veel kansen. Dat deden we goed."
14 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft de thuiswedstrijd tegen Telstar met 2-1 gewonnen. Anis Hadj Moussa maakte beide doelpunten voor de thuisploeg. Jochem Ritmeester van de Kamp maakte de openingstreffer voor de bezoekers.
15 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft de tweede plaats van de Eredivisie steviger in handen gekregen. De ploeg van trainer Robin van Persie won de thuiswedstrijd tegen Telstar (2-1) en heeft nu 5 punten meer dan NEC en Ajax, de nummers 3 en 4 van de competitie. Anis Hadj Moussa scoorde tweemaal voor de thuisploeg, waarvoor Raheem Sterling na ruim een uur onder luid applaus als invaller debuteerde.
15 uur geledenMILAAN (ANP) - AC Milan is nog verder achteropgeraakt op koploper Internazionale. De nummer 2 van de Serie A verloor voor eigen publiek van Parma (0-1). Mariano Troilo maakte in de slotfase het enige doelpunt van de wedstrijd.
17 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft de derby van Noord-Londen met 4-1 gewonnen bij Tottenham Hotspur. Door de overwinning is de voorsprong van koploper Arsenal weer 5 punten op nummer 2 Manchester City, dat een wedstrijd minder heeft gespeeld. Tottenham blijft 16e.
17 uur geleden