
Jong Oranje heeft na nieuw gelijkspel zege tegen Hongaren nodig
SZEKESFEHERVAR (ANP) - Jong Oranje moet dinsdag op het Europees kampioenschap voetbal van het al uitgeschakelde Jong Hongarije winnen om de kwartfinales te bereiken. Na het gelijkspel tegen de leeftijdsgenoten van Roemenië (1-1), eindigde ook de tweede groepswedstrijd tegen Jong Duitsland onbeslist: 1-1.
Duitsland en Roemenië leiden na twee speelronden in groep A met 4 punten. Nederland heeft 2 punten. Een zege met twee doelpunten verschil tegen Hongarije volstaat sowieso voor het elftal van bondscoach Erwin van de Looi en de kans is groot dat ook een overwinning met één treffer verschil genoeg is.
Sven Botman en Cody Gakpo keerden tegen de Duitsers terug in het basiselftal. De verdediger van Lille en aanvaller van PSV startten woensdag in het openingsduel met de Roemenen (1-1) nog op de bank omdat ze pas net hersteld zijn van blessures.
Zeefuik
De basisplek van Botman ging ten koste van Deyovaisio Zeefuik. Jordan Teze, tegen Roemenië nog centrale verdediger, verving Zeefuik als rechtsback. Gakpo startte in de plaats van AZ-spits Myron Boadu. Van de Looi voerde nog een derde wissel door. Controlerende middenvelder Ludovit Reis werd geslachtofferd en vervangen door Abdou Harroui.
In de door corona lege MOL Arena Sosto wist Jong Oranje niet heel veel te creëren. Het duurde tot de 36e minuut voor de eerste kans viel te noteren. Na een voorzet van Gakpo kopte Dani de Wit de bal tegen de paal.
Jong Oranje was ruim daarvoor Noa Lang al kwijtgeraakt. De aanvaller van Club Brugge liep een knieblessure op en moest zich laten vervangen door Ferdi Kadioglu van Fenerbahçe. Nog voor de rust liep de ploeg van Van de Looi tegen een tweede tegenvaller aan. Aanvoerder Teun Koopmeiners kreeg net als woensdag tegen Roemenië een gele kaart en is geschorst voor de laatste groepswedstrijd tegen de Hongaren.
Hulp
Van de Looi hield in de tweede helft vast aan zijn systeem zonder echte spits en liet Boadu en Ajacied Brian Brobbey nog op de bank zitten. Jong Oranje kreeg hulp uit onverwachte hoek. De Duitse doelman Finn Dahmen verwerkte een terugspeelbal helemaal verkeerd. Justin Kluivert kon de bal in de 48e minuut aannemen en in het lege doel schuiven: 0-1.
Jong Oranje bleef na die treffer aanvankelijk vrij eenvoudig overeind, maar in het laatste kwartier nam de druk op het doel van Kjell Scherpen toe. Na een voorzet vanaf rechts werkte Lukas Nmecha de bal in de 84e minuut binnen: 1-1.
Meer uit Voetbal
ALKMAAR (ANP) - AZ-trainer Maarten Martens kan donderdag voor het thuisduel met NAC Breda geen beroep doen op Troy Parrott. De aanvaller is niet fit na de verloren bekerfinale tegen Go Ahead Eagles.
1 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente kan donderdag mogelijk een beroep doen op Gerald Alders voor de thuiswedstrijd tegen PSV. De van Ajax gehuurde verdediger is op de weg terug van een knieoperatie.
2 uur geledenGELSENKIRCHEN (ANP) - Trainer Kees van Wonderen vertrekt na het lopende seizoen bij Schalke 04. De Duitse club heeft dat bekendgemaakt. Het contract van de 56-jarige Nederlander liep nog tot de zomer van 2026. Beide partijen hebben nu besloten om vervroegd uit elkaar te gaan.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Jerdy Schouten komt dit seizoen door een knieblessure niet meer in actie voor PSV. De 28-jarige middenvelder wordt donderdag geopereerd, zo liet trainer Peter Bosz weten op een persconferentie in aanloop naar het uitduel met FC Twente.
3 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Aanvallende middenvelder Sem Steijn staat in de nadrukkelijke belangstelling van Feyenoord. FC Twente-trainer Joseph Oosting heeft dat laten weten in gesprek met ESPN en bevestigde daarmee de geruchten.
3 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft de koppositie in La Liga verstevigd door een zege op Real Mallorca. De koploper in de Spaanse competitie won in eigen huis met 1-0.
17 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City is door een late thuiszege op Aston Villa naar de derde plaats in de Premier League gestegen. De Portugees Matheus Nunes bezorgde het elftal van coach Pep Guardiola in de blessuretijd een 2-1-overwinning.
17 uur geleden