Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Jong Oranje heeft na nieuw gelijkspel zege tegen Hongaren nodig

Jong Oranje heeft na nieuw gelijkspel zege tegen Hongaren nodig

SZEKESFEHERVAR (ANP) - Jong Oranje moet dinsdag op het Europees kampioenschap voetbal van het al uitgeschakelde Jong Hongarije winnen om de kwartfinales te bereiken. Na het gelijkspel tegen de leeftijdsgenoten van Roemenië (1-1), eindigde ook de tweede groepswedstrijd tegen Jong Duitsland onbeslist: 1-1.

Duitsland en Roemenië leiden na twee speelronden in groep A met 4 punten. Nederland heeft 2 punten. Een zege met twee doelpunten verschil tegen Hongarije volstaat sowieso voor het elftal van bondscoach Erwin van de Looi en de kans is groot dat ook een overwinning met één treffer verschil genoeg is.

Sven Botman en Cody Gakpo keerden tegen de Duitsers terug in het basiselftal. De verdediger van Lille en aanvaller van PSV startten woensdag in het openingsduel met de Roemenen (1-1) nog op de bank omdat ze pas net hersteld zijn van blessures.

Zeefuik

De basisplek van Botman ging ten koste van Deyovaisio Zeefuik. Jordan Teze, tegen Roemenië nog centrale verdediger, verving Zeefuik als rechtsback. Gakpo startte in de plaats van AZ-spits Myron Boadu. Van de Looi voerde nog een derde wissel door. Controlerende middenvelder Ludovit Reis werd geslachtofferd en vervangen door Abdou Harroui.

In de door corona lege MOL Arena Sosto wist Jong Oranje niet heel veel te creëren. Het duurde tot de 36e minuut voor de eerste kans viel te noteren. Na een voorzet van Gakpo kopte Dani de Wit de bal tegen de paal.

Jong Oranje was ruim daarvoor Noa Lang al kwijtgeraakt. De aanvaller van Club Brugge liep een knieblessure op en moest zich laten vervangen door Ferdi Kadioglu van Fenerbahçe. Nog voor de rust liep de ploeg van Van de Looi tegen een tweede tegenvaller aan. Aanvoerder Teun Koopmeiners kreeg net als woensdag tegen Roemenië een gele kaart en is geschorst voor de laatste groepswedstrijd tegen de Hongaren.

Hulp

Van de Looi hield in de tweede helft vast aan zijn systeem zonder echte spits en liet Boadu en Ajacied Brian Brobbey nog op de bank zitten. Jong Oranje kreeg hulp uit onverwachte hoek. De Duitse doelman Finn Dahmen verwerkte een terugspeelbal helemaal verkeerd. Justin Kluivert kon de bal in de 48e minuut aannemen en in het lege doel schuiven: 0-1.

Jong Oranje bleef na die treffer aanvankelijk vrij eenvoudig overeind, maar in het laatste kwartier nam de druk op het doel van Kjell Scherpen toe. Na een voorzet vanaf rechts werkte Lukas Nmecha de bal in de 84e minuut binnen: 1-1.

Meer uit Voetbal

Iraanse voetbalsters krijgen asiel in Australië

CANBERRA (ANP) - Australië heeft vijf Iraanse voetbalsters een humanitair visum verstrekt. De speelsters vroegen asiel aan nadat ze voorafgaand aan een wedstrijd in Australië vorige week niet meezongen met het Iraanse volkslied. Dat werd in Iran gezien als daad van verzet tegen de islamitische republiek, waarna de vijf in Iraanse staatsmedia werden neergezet als verraders.

1 uur geleden
West Ham United na strafschoppen door in FA Cup

LONDEN (ANP) - West Ham United heeft zich als laatste ploeg geplaatst voor de kwartfinales van de FA Cup. De ploeg van de Nederlandse aanvaller Crysencio Summerville versloeg in Londen na strafschoppen Brentford. De stand na de reguliere speeltijd en de verlenging was 2-2.

7 uur geleden
Kane terug in selectie Bayern München voor CL-duel met Atalanta

ATALANTA (ANP/DPA) - Bayern München kan dinsdag weer een beroep doen op Harry Kane voor de eerste wedstrijd in de achtste finales van de Champions League bij Atalanta. De Engelse spits miste vrijdag de gewonnen competitiewedstrijd tegen Borussia Mönchengladbach (4-1) door een kuitblessure.

11 uur geleden
Aandeelhouders Ajax akkoord met vijf nieuwe commissarissen

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft een nieuwe raad van commissarissen. Voorzitter Lesley Bamberger, Anita Coronel, Marry de Gaay Fortman, Edo Ophof en Duncan Stutterheim werden maandagochtend in de Johan Cruijff ArenA aangesteld tijdens een buitengewone algemene vergadering van aandeelhouders.

17 uur geleden
Technisch directeur Cruijff wil met Ajax direct meedoen om titel

AMSTERDAM (ANP) - Jordi Cruijff wil komend seizoen met Ajax direct meestrijden om de landstitel. Dat zei de nieuwe technisch directeur maandag in de Johan Cruijff ArenA bij zijn officiële benoeming in een buitengewone algemene vergadering voor aandeelhouders.

18 uur geleden
Aandeelhouders Ajax akkoord met vijf nieuwe commissarissen

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft een nieuwe raad van commissarissen. Voorzitter Lesley Bamberger, Anita Coronel, Marry de Gaay Fortman, Edo Ophof en Duncan Stutterheim werden maandagochtend in de Johan Cruijff ArenA aangesteld tijdens een buitengewone algemene vergadering van aandeelhouders.

19 uur geleden
Spelersvakbond uit zorgen over veiligheid Iraanse voetbalsters

SYDNEY (ANP/RTR) - De wereldwijde spelersvakbond FIFPRO heeft zorgen geuit over de veiligheid van de Iraanse voetbalsters na hun uitschakeling in de Asia Cup. Op het Aziatisch voetbalkampioenschap verloor Iran zondag de derde en laatste groepswedstrijd, waardoor het toernooi in Australië voor hen voorbij is.

20 uur geleden