Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Jong Oranje heeft na nieuw gelijkspel zege tegen Hongaren nodig

Jong Oranje heeft na nieuw gelijkspel zege tegen Hongaren nodig

SZEKESFEHERVAR (ANP) - Jong Oranje moet dinsdag op het Europees kampioenschap voetbal van het al uitgeschakelde Jong Hongarije winnen om de kwartfinales te bereiken. Na het gelijkspel tegen de leeftijdsgenoten van Roemenië (1-1), eindigde ook de tweede groepswedstrijd tegen Jong Duitsland onbeslist: 1-1.

Duitsland en Roemenië leiden na twee speelronden in groep A met 4 punten. Nederland heeft 2 punten. Een zege met twee doelpunten verschil tegen Hongarije volstaat sowieso voor het elftal van bondscoach Erwin van de Looi en de kans is groot dat ook een overwinning met één treffer verschil genoeg is.

Sven Botman en Cody Gakpo keerden tegen de Duitsers terug in het basiselftal. De verdediger van Lille en aanvaller van PSV startten woensdag in het openingsduel met de Roemenen (1-1) nog op de bank omdat ze pas net hersteld zijn van blessures.

Zeefuik

De basisplek van Botman ging ten koste van Deyovaisio Zeefuik. Jordan Teze, tegen Roemenië nog centrale verdediger, verving Zeefuik als rechtsback. Gakpo startte in de plaats van AZ-spits Myron Boadu. Van de Looi voerde nog een derde wissel door. Controlerende middenvelder Ludovit Reis werd geslachtofferd en vervangen door Abdou Harroui.

In de door corona lege MOL Arena Sosto wist Jong Oranje niet heel veel te creëren. Het duurde tot de 36e minuut voor de eerste kans viel te noteren. Na een voorzet van Gakpo kopte Dani de Wit de bal tegen de paal.

Jong Oranje was ruim daarvoor Noa Lang al kwijtgeraakt. De aanvaller van Club Brugge liep een knieblessure op en moest zich laten vervangen door Ferdi Kadioglu van Fenerbahçe. Nog voor de rust liep de ploeg van Van de Looi tegen een tweede tegenvaller aan. Aanvoerder Teun Koopmeiners kreeg net als woensdag tegen Roemenië een gele kaart en is geschorst voor de laatste groepswedstrijd tegen de Hongaren.

Hulp

Van de Looi hield in de tweede helft vast aan zijn systeem zonder echte spits en liet Boadu en Ajacied Brian Brobbey nog op de bank zitten. Jong Oranje kreeg hulp uit onverwachte hoek. De Duitse doelman Finn Dahmen verwerkte een terugspeelbal helemaal verkeerd. Justin Kluivert kon de bal in de 48e minuut aannemen en in het lege doel schuiven: 0-1.

Jong Oranje bleef na die treffer aanvankelijk vrij eenvoudig overeind, maar in het laatste kwartier nam de druk op het doel van Kjell Scherpen toe. Na een voorzet vanaf rechts werkte Lukas Nmecha de bal in de 84e minuut binnen: 1-1.

Meer uit Voetbal

Depay helpt Corinthians met treffer aan winst Braziliaanse beker

RIO DE JANEIRO (ANP) - Memphis Depay heeft Corinthians aan de winst van de Braziliaanse beker geholpen. De aanvaller van Oranje maakte tegen Vasco da Gama in Estádio Maracanã in Rio de Janeiro in de tweede wedstrijd van de finale na ruim een uur het winnende doelpunt met een intikker: 1-2. Het thuisduel was eerder deze week in 0-0 geëindigd.

8 uur geleden
Afellay nieuwe assistent-trainer van Bosz bij PSV

EINDHOVEN (ANP) - Ibrahim Afellay wordt de nieuwe assistent-trainer van Peter Bosz bij PSV. Hij volgt André Ooijer op, die vertrekt bij de Eindhovense club. Dat heeft PSV in een persbericht bekendgemaakt. Afellay tekent voor 2,5 jaar.

13 uur geleden
Sparta Rotterdam boekt moeizame uitzege op FC Volendam

VOLENDAM (ANP) - Sparta Rotterdam heeft het kalenderjaar afgesloten met een moeizame overwinning bij FC Volendam. De ploeg van trainer Maurice Steijn was in het Noord-Hollandse vissersdorp de enige die aanspraak maakte op de punten, maar scoorde alleen via een benutte strafschop van de Noor Tobias Lauritsen tien minuten voor tijd: 0-1.

14 uur geleden
Fortuna Sittard behaalt spectaculaire zege op AZ

SITTARD (ANP) - Fortuna sluit de eerste helft van het seizoen na een spectaculaire thuisoverwinning af als nummer 11 van de Eredivisie. Het elftal van coach Danny Buijs won zondag tijdens de zeventiende speelronde met 4-3 van AZ.

14 uur geleden
Koploper FC Barcelona wint ook uitduel met nummer 4 Villarreal

VILLARREAL (ANP) - Koploper FC Barcelona heeft ook het uitduel met nummer 4 Villarreal in winst omgezet: 0-2. Zo zegevierden de Catalanen voor de achtste keer op rij in de competitie. De voorsprong op Real Madrid is bij het ingaan van de korte winterstop 4 punten.

14 uur geleden
Wellenreuther voorkomt met tien reddingen nederlaag Feyenoord

ROTTERDAM (ANP) - Het was vooral aan Timon Wellenreuther te danken dat Feyenoord een punt overhield aan het thuisduel met FC Twente (1-1). De Duitse doelman hield zijn ploeg met tien reddingen op de been en voorkwam de negende nederlaag in twaalf duels.

15 uur geleden
Aanvoerder Pröpper baalt van gelijkspel van FC Twente in De Kuip

ROTTERDAM (ANP) - Robin Pröpper baalt van het gelijkspel (1-1) van FC Twente in het uitduel met Feyenoord. "Het komt niet vaak voor dat je teleurgesteld bent als je met een punt De Kuip verlaat", zei de aanvoerder. "Maar nu voelt het wel zo."

15 uur geleden