Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Jong Oranje geplaatst voor EK dankzij puntenverlies Zwitserland

Jong Oranje geplaatst voor EK dankzij puntenverlies Zwitserland

ZEIST (ANP) - Zonder zelf in actie te komen heeft Jong Oranje zich geplaatst voor het EK van volgend jaar in Georgië en Roemenië. Concurrent Jong Zwitserland kwam woensdagavond in de laatste groepswedstrijd in Chisinau niet verder dan 1-1 tegen Jong Moldavië en eindigt daardoor op 23 punten, evenveel als Jong Oranje nu heeft.

Op basis van de onderlinge resultaten blijven de Nederlandse beloften de Zwitsers sowieso voor in de groep. De uitwedstrijd eindigde in 2-2, in Deventer won Jong Oranje met 2-0.

De ploeg van bondscoach Erwin van de Looi sluit de kwalificatiereeks zaterdag af in en tegen Wales. Na het gelijkspel van Jong Zwitserland tegen Moldavië is Jong Oranje zeker van de eerste plaats in groep E en daarmee van kwalificatie voor het EK. Nederland won in de kwalificatie zeven wedstrijden en speelde twee keer gelijk.

Vieren

Jong Oranje won dinsdag in Almere met 6-0 van Gibraltar. De spelers hadden woensdag een dag vrij gekregen van Van de Looi. Ze moeten zich woensdagavond weer melden in het spelershotel en kunnen dan met elkaar vieren dat ze het EK hebben gehaald. Een deel van de staf was al in het hotel en vierde daar direct na het laatste fluitsignaal in Moldavië al een feestje.

Jong Oranje won in 2006 en 2007 het EK. In 2013 bleven de beloften steken in de halve finales. Vorig jaar liep Jong Oranje ook de finale van het EK mis. De ploeg van Van de Looi verloor in Hongarije met 2-1 van Jong Duitsland.

Aan het EK in Georgië en Roemenië doen zestien landen mee, waaronder de twee gastlanden. De negen groepswinnaars en de beste nummer 2 van de kwalificatie plaatsen zich voor de eindronde. De overige nummers 2 strijden in september in de play-offs om de laatste vier tickets.

Meer uit Voetbal

Van Persie verrast door vertrek van algemeen directeur Te Kloese

ROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie is verrast door het vertrek van algemeen directeur Dennis te Kloese. "Ik hoorde het donderdag van hem zelf. Ik wist het niet. Ik vind het jammer dat hij stopt", zei de coach van Feyenoord op vrijdagmiddag in de persruimte van De Kuip. "Ik focus me op het team. We spelen morgen weer. Daar maak ik me druk over", aldus Van Persie.

2 uur geleden
De Ligt werkt vijftig dagen voor WK op trainingsveld aan herstel

MANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt is vijftig dagen voor het begin van het WK voetbal nog altijd niet volledig fit. De 26-jarige verdediger keerde volgens zijn club Manchester United terug op het trainingsveld om verder aan zijn herstel te werken. Het is nog niet duidelijk of hij op tijd hersteld is voor het eindtoernooi in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.

6 uur geleden
Pepi en Bajraktarevic leiden PSV ruim langs PEC Zwolle

EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de voorlaatste thuiswedstrijd van dit seizoen gewonnen. De landskampioen versloeg PEC Zwolle met 6-1. PSV vergrootte de voorsprong op nummer 2 Feyenoord tot 22 punten. De Rotterdammers spelen zaterdag nog tegen FC Groningen.

19 uur geleden
AZ speelt na bekerwinst met 0-0 gelijk bij Go Ahead Eagles

DEVENTER (ANP) - AZ heeft vier dagen na het winnen van de KNVB-beker gelijkgespeeld tegen Go Ahead Eagles. In Deventer eindigde het duel tussen de laatste twee bekerwinnaars in 0-0. Vorig seizoen won Go Ahead de beker door AZ na strafschoppen te verslaan.

21 uur geleden
PSV tegen PEC zonder Saibari, Veerman terug in de basis

EINDHOVEN (ANP) - Ismael Saibari ontbreekt donderdag in de wedstrijdselectie van PSV. De middenvelder heeft een blessure en mist daardoor de thuiswedstrijd tegen PEC Zwolle.

21 uur geleden
AZ na bekerwinst op zes posities gewijzigd tegen Go Ahead Eagles

DEVENTER (ANP) - AZ start donderdagavond tegen Go Ahead Eagles met zes wijzigingen vergeleken met de basiself van de bekerfinale. Zondag wonnen de Alkmaarders de vijfde KNVB-beker in de clubgeschiedenis door NEC met 5-1 te verslaan. Twee dagen na de huldiging speelt AZ in de Eredivisie tegen de bekerwinnaar van vorig seizoen. De aftrap is om 18.45 uur.

23 uur geleden
Kort geding NAC tegen KNVB dinsdag te volgen via livestream

UTRECHT (ANP) - Het kort geding dat NAC Breda heeft aangespannen tegen voetbalbond KNVB is dinsdag vanaf 09.00 uur te volgen via een livestream. Dat meldt de rechtbank Midden-Nederland.

1 dag geleden