Jong Oranje geplaatst voor EK dankzij puntenverlies Zwitserland
ZEIST (ANP) - Zonder zelf in actie te komen heeft Jong Oranje zich geplaatst voor het EK van volgend jaar in Georgië en Roemenië. Concurrent Jong Zwitserland kwam woensdagavond in de laatste groepswedstrijd in Chisinau niet verder dan 1-1 tegen Jong Moldavië en eindigt daardoor op 23 punten, evenveel als Jong Oranje nu heeft.
Op basis van de onderlinge resultaten blijven de Nederlandse beloften de Zwitsers sowieso voor in de groep. De uitwedstrijd eindigde in 2-2, in Deventer won Jong Oranje met 2-0.
De ploeg van bondscoach Erwin van de Looi sluit de kwalificatiereeks zaterdag af in en tegen Wales. Na het gelijkspel van Jong Zwitserland tegen Moldavië is Jong Oranje zeker van de eerste plaats in groep E en daarmee van kwalificatie voor het EK. Nederland won in de kwalificatie zeven wedstrijden en speelde twee keer gelijk.
Vieren
Jong Oranje won dinsdag in Almere met 6-0 van Gibraltar. De spelers hadden woensdag een dag vrij gekregen van Van de Looi. Ze moeten zich woensdagavond weer melden in het spelershotel en kunnen dan met elkaar vieren dat ze het EK hebben gehaald. Een deel van de staf was al in het hotel en vierde daar direct na het laatste fluitsignaal in Moldavië al een feestje.
Jong Oranje won in 2006 en 2007 het EK. In 2013 bleven de beloften steken in de halve finales. Vorig jaar liep Jong Oranje ook de finale van het EK mis. De ploeg van Van de Looi verloor in Hongarije met 2-1 van Jong Duitsland.
Aan het EK in Georgië en Roemenië doen zestien landen mee, waaronder de twee gastlanden. De negen groepswinnaars en de beste nummer 2 van de kwalificatie plaatsen zich voor de eindronde. De overige nummers 2 strijden in september in de play-offs om de laatste vier tickets.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - PSV speelt een thuiswedstrijd tegen sc Heerenveen in de kwartfinale van de KNVB-beker. Dat heeft de loting bepaald.
10 uur geledenLONDEN (ANP) - Trainer Oliver Glasner vertrekt aan het einde van het seizoen bij Crystal Palace. De Oostenrijker zal zijn aflopende verbintenis niet verlengen.
12 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Trainer John van den Brom van FC Twente heeft aanvaller Marko Pjaca terug in de selectie voor het uitduel met Heracles Almelo van zondag. De 30-jarige Kroaat was dinsdag niet fit genoeg voor de gewonnen wedstrijd in de achtste finales van de KNVB-beker bij FC Utrecht (1-2).
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Givairo Read komt voorlopig niet in actie voor Feyenoord. De rechtsback heeft opnieuw een hamstringblessure opgelopen. Trainer Robin van Persie verwacht hem pas in maart terug.
14 uur geledenZEIST (ANP) - De wedstrijd tussen NEC en FC Utrecht in de Eredivisie wordt woensdag 11 februari om 21.00 uur ingehaald. Dat maakte de KNVB vrijdag bekend. Het duel stond aanvankelijk voor afgelopen vrijdag in Nijmegen op het programma, maar werd afgelast vanwege de winterse omstandigheden.
15 uur geledenLIVERPOOL (AN/AFP) - Trainer Arne Slot kijkt uit naar de terugkeer van Mohamed Salah bij Liverpool. De 33-jarige aanvaller was de laatste weken actief met Egypte op de Afrika Cup. Voor zijn vertrek naar het toernooi in Marokko leefde de sterspeler enige tijd in onmin met de Nederlandse coach.
17 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Jamal Musiala staat na zes maanden voor een rentree bij Bayern München. De aanvallende middenvelder zit volgens zijn trainer Vincent Kompany in de selectie van de kampioen voor de uitwedstrijd van zaterdag tegen RB Leipzig.
17 uur geleden