Jong Oranje geplaatst voor EK dankzij puntenverlies Zwitserland
ZEIST (ANP) - Zonder zelf in actie te komen heeft Jong Oranje zich geplaatst voor het EK van volgend jaar in Georgië en Roemenië. Concurrent Jong Zwitserland kwam woensdagavond in de laatste groepswedstrijd in Chisinau niet verder dan 1-1 tegen Jong Moldavië en eindigt daardoor op 23 punten, evenveel als Jong Oranje nu heeft.
Op basis van de onderlinge resultaten blijven de Nederlandse beloften de Zwitsers sowieso voor in de groep. De uitwedstrijd eindigde in 2-2, in Deventer won Jong Oranje met 2-0.
De ploeg van bondscoach Erwin van de Looi sluit de kwalificatiereeks zaterdag af in en tegen Wales. Na het gelijkspel van Jong Zwitserland tegen Moldavië is Jong Oranje zeker van de eerste plaats in groep E en daarmee van kwalificatie voor het EK. Nederland won in de kwalificatie zeven wedstrijden en speelde twee keer gelijk.
Vieren
Jong Oranje won dinsdag in Almere met 6-0 van Gibraltar. De spelers hadden woensdag een dag vrij gekregen van Van de Looi. Ze moeten zich woensdagavond weer melden in het spelershotel en kunnen dan met elkaar vieren dat ze het EK hebben gehaald. Een deel van de staf was al in het hotel en vierde daar direct na het laatste fluitsignaal in Moldavië al een feestje.
Jong Oranje won in 2006 en 2007 het EK. In 2013 bleven de beloften steken in de halve finales. Vorig jaar liep Jong Oranje ook de finale van het EK mis. De ploeg van Van de Looi verloor in Hongarije met 2-1 van Jong Duitsland.
Aan het EK in Georgië en Roemenië doen zestien landen mee, waaronder de twee gastlanden. De negen groepswinnaars en de beste nummer 2 van de kwalificatie plaatsen zich voor de eindronde. De overige nummers 2 strijden in september in de play-offs om de laatste vier tickets.
Meer uit Voetbal
TURIJN (ANP) - Juventus heeft in de Italiaanse voetbalcompetitie voor de tweede keer op rij een ruime zege behaald. Zes dagen na de zege van 3-0 bij Sassuolo versloeg het elftal van coach Luciano Spalletti Cremonese met 5-0.
5 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool is in de FA Cup doorgedrongen tot de vierde ronde. Het elftal van trainer Arne Slot won in eigen stadion met 4-1 van Barnsley, dat in Engeland uitkomt op het derde niveau.
5 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - Sven Botman heeft op zijn verjaardag bijgetekend tot 2030 bij Newcastle United. De 26-jarige Nederlandse verdediger speelt sinds 2022 voor de Engelse voetbalclub, nadat hij voor 37 miljoen euro was overgekomen van het Franse Lille. Zijn vorige contract liep tot 2027.
7 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft zich versterkt met João Cancelo. De koploper uit de Spaanse voetbalcompetitie neemt de 31-jarige Portugese vleugelverdediger op huurbasis over van de Saudische club Al-Hilal. Cancelo wordt dinsdag gepresenteerd, meldt FC Barcelona.
7 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Xabi Alonso is niet langer trainer van Real Madrid. De Spaanse topclub meldt dat de voormalige middenvelder de club "in onderling overleg" verlaat.
9 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Ramiz Zerrouki maakt dinsdag weer deel uit van de selectie van FC Twente, dat in de achtste finales van de KNVB-beker op bezoek gaat bij FC Utrecht. De middenvelder werd zaterdag met Algerije uitgeschakeld op de Afrika Cup.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Fred Grim maakt het seizoen af als hoofdtrainer van Ajax. De interim-coach en de directie van de club hebben dat met elkaar afgesproken, zo weten bronnen bij de club uit de hoofdstad.
9 uur geleden