Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Jong Oranje geplaatst voor EK dankzij puntenverlies Zwitserland

Jong Oranje geplaatst voor EK dankzij puntenverlies Zwitserland

ZEIST (ANP) - Zonder zelf in actie te komen heeft Jong Oranje zich geplaatst voor het EK van volgend jaar in Georgië en Roemenië. Concurrent Jong Zwitserland kwam woensdagavond in de laatste groepswedstrijd in Chisinau niet verder dan 1-1 tegen Jong Moldavië en eindigt daardoor op 23 punten, evenveel als Jong Oranje nu heeft.

Op basis van de onderlinge resultaten blijven de Nederlandse beloften de Zwitsers sowieso voor in de groep. De uitwedstrijd eindigde in 2-2, in Deventer won Jong Oranje met 2-0.

De ploeg van bondscoach Erwin van de Looi sluit de kwalificatiereeks zaterdag af in en tegen Wales. Na het gelijkspel van Jong Zwitserland tegen Moldavië is Jong Oranje zeker van de eerste plaats in groep E en daarmee van kwalificatie voor het EK. Nederland won in de kwalificatie zeven wedstrijden en speelde twee keer gelijk.

Vieren

Jong Oranje won dinsdag in Almere met 6-0 van Gibraltar. De spelers hadden woensdag een dag vrij gekregen van Van de Looi. Ze moeten zich woensdagavond weer melden in het spelershotel en kunnen dan met elkaar vieren dat ze het EK hebben gehaald. Een deel van de staf was al in het hotel en vierde daar direct na het laatste fluitsignaal in Moldavië al een feestje.

Jong Oranje won in 2006 en 2007 het EK. In 2013 bleven de beloften steken in de halve finales. Vorig jaar liep Jong Oranje ook de finale van het EK mis. De ploeg van Van de Looi verloor in Hongarije met 2-1 van Jong Duitsland.

Aan het EK in Georgië en Roemenië doen zestien landen mee, waaronder de twee gastlanden. De negen groepswinnaars en de beste nummer 2 van de kwalificatie plaatsen zich voor de eindronde. De overige nummers 2 strijden in september in de play-offs om de laatste vier tickets.

Meer uit Voetbal

Van der Linden nieuwe algemeen directeur Vitesse

ARNHEM (ANP) - Willem van der Linden treedt per 17 augustus als algemeen directeur in dienst bij Vitesse. Dat maakte de club uit de Keuken Kampioen Divisie bekend op de eigen website. Van der Linden komt over van RKC Waalwijk, waar hij sinds medio 2024 dezelfde functie vervulde.

11 minuten geleden
Bondscoach België niet bezig met fans voor WK-duel met Spanje

INGLEWOOD (ANP/DPA) - Bondscoach Rudi Garcia van België maakt zich geen zorgen over de eventuele vijandige sfeer in het Los Angeles Stadium bij de wedstrijd in de kwartfinales van het WK voetbal tegen Spanje. Amerikaanse fans zouden mogelijk op de hand van de tegenstander kunnen zijn, na de zege van België op de Verenigde Staten in de achtste finales. Een duel dat in het teken stond van de veelbesproken rode kaart van de Amerikaan Folarin Balogun.

43 minuten geleden
Bondscoach Marokko realistisch na WK-nederlaag tegen Frankrijk

FOXBOROUGH (ANP/RTR) - Bondscoach Mohamed Ouahbi van Marokko was realistisch na de verloren kwartfinale op het WK voetbal tegen Frankrijk (0-2). "We moeten erkennen dat ze een geweldig team hebben", zei hij over tegenstander Frankrijk.

1 uur geleden
Mbappé stelt Fransen gerust na wissel tijdens WK-zege op Marokko

FOXBOROUGH (ANP/AFP) - Aanvoerder Kylian Mbappé heeft Frankrijk gerustgesteld na zijn wissel tijdens de gewonnen kwartfinale op het WK voetbal tegen Marokko (2-0). De 27-jarige sterspeler werd een kwartier voor tijd vervangen door Jean-Philippe Mateta. "Het gaat goed met me", zei hij na afloop van het duel in het Boston Stadium.

2 uur geleden
Frankrijk ten koste van Marokko naar halve finale WK voetbal

FOXBOROUGH (ANP) - Frankrijk heeft voor de derde keer op rij de halve finale van het wereldkampioenschap voetbal bereikt. In het Boston Stadium was de wereldkampioen van 2018 met 2-0 te sterk voor Marokko. De doelpunten waren van Kylian Mbappé en Ousmane Dembélé. Op het vorige WK, in 2022 in Qatar, was Frankrijk ook al het eindstation voor Marokko, toen in de halve finale.

9 uur geleden
Doué in basis Frankrijk, Marokko zonder Saibari, met Salah-Eddine

FOXBOROUGH (ANP) - Désiré Doué start bij Frankrijk in de kwartfinale van het WK voetbal tegen Marokko in plaats van Bradley Barcola. Dat is de enige wijziging die bondscoach Didier Deschamps doorvoert in zijn basisopstelling ten opzichte van het met 1-0 gewonnen duel met Paraguay in de achtste finale. Dat betekent dat Kylian Mbappé in de punt van de aanval speelt, met achter hem naast Doué ook Michael Olise en Ousmane Dembélé.

12 uur geleden
Engeland-verdediger Quansah voor twee wedstrijden geschorst op WK

MIAMI (ANP/RTR) - De Engelse verdediger Jarell Quansah is door de FIFA voor twee wedstrijden geschorst nadat hij rood kreeg in de achtste finale op het WK voetbal tegen Mexico. Hij moet de straf direct uitzitten, wat betekent dat hij de kwartfinale tegen Noorwegen en een eventuele halve finale tegen Argentinië of Zwitserland mist.

14 uur geleden