Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Jong Oranje donderdag bij EK-loting in pot 2

Jong Oranje donderdag bij EK-loting in pot 2

NYON (ANP) - Jong Oranje hoort donderdag welke landen het gaat treffen in de groepsfase van het EK in Hongarije en Slovenië. De ploeg van bondscoach Erwin van de Looi zit bij de loting in pot 2, samen met Italië, Denemarken en Portugal. Pot 1 bestaat uit de op papier sterkste landen: titelverdediger Spanje, Duitsland, Frankrijk en Engeland.

Omdat komende zomer ook het uitgestelde EK voor A-landen wordt gehouden, is het EK voor spelers onder 21 jaar opgeknipt in twee delen. De groepsfase vindt plaats van 24 tot en met 31 maart. De nummers 1 en 2 van de vier groepen gaan door naar de knock-outfase, die van 31 mei tot en met 6 juni wordt gehouden. De finale is in de Sloveense hoofdstad Ljubljana.

Jong Oranje plaatste zich als groepswinnaar voor het EK. De Nederlandse voetbaltalenten verloren in de groep alleen de slotwedstrijd in en tegen Portugal (2-1). Voor het eerst sinds 2013 zijn de beloften van Oranje weer vertegenwoordigd op een Europese eindronde. Zeven jaar geleden strandde de ploeg van de toenmalige bondscoach Cor Pot op het EK in Israël in de halve finales. Jong Oranje pakte in 2006 en 2007 de Europese titel met Foppe de Haan als coach.

De loting vindt plaats op het hoofdkantoor van de UEFA in Nyon en begint donderdag om 15.00 uur. De gastlanden Hongarije en Slovenië zijn al aangewezen als groepshoofd van respectievelijk poule A en B. De loting begint met pot 4 (Zwitserland, IJsland, Slovenië en Hongarije), gevolgd door pot 3 (Roemenië, Kroatië, Tsjechië en Rusland). Jong Oranje hoort daarna in welke poule het terechtkomt. Als laatste is pot 1 aan de beurt. Op basis van het speelschema worden de locaties van de wedstrijden bepaald.

Meer uit Voetbal

Real Madrid bezorgt FC Barcelona eerste competitienederlaag

BARCELONA (ANP) - Real Madrid heeft FC Barcelona in El Clásico de eerste nederlaag van het seizoen in de Spaanse competitie bezorgd. In Camp Nou werd het 2-1 voor de bezoekers uit Madrid. Kylian Mbappé scoorde twee keer voor Real, Raphinha maakte het doelpunt van Barcelona.

9 uur geleden
Frenkie de Jong maakt rentree bij FC Barcelona in El Clásico

BARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong heeft zondagavond zijn eerste minuten van het seizoen gemaakt bij FC Barcelona. Hij maakte in de 74e minuut een invalbeurt in El Clásico tegen Real Madrid bij een stand van 1-1. De Jong kwam nog niet in actie door een knieblessure die hij opliep bij het Nederlands elftal tijdens het WK voetbal van afgelopen zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.

10 uur geleden
FC Twente gaat AZ voorbij na overwinning in Alkmaar

ALKMAAR (ANP) - FC Twente heeft de tiende speelronde van de Eredivisie afgesloten met een overwinning op AZ en is de club uit Alkmaar daarmee voorbijgestoken op de ranglijst. In het AFAS Stadion in Alkmaar werd het 0-2. Twente staat nu vierde met 20 punten, evenveel als nummer 5 AZ en nummer 3 PSV. Feyenoord is de koploper met 24 punten.

11 uur geleden
Bayern weer koploper in Bundesliga na zege bij SC Freiburg

FREIBURG (ANP) - Bayern München heeft dankzij een zege bij SC Freiburg de koppositie in de Bundesliga weer overgenomen van Borussia Dortmund. De Duitse landskampioen, die het in Freiburg moest doen zonder trainer Vincent Kompany, won met 3-1.

13 uur geleden
Ajax wint uitwedstrijd tegen Sparta en klimt naar tweede plaats

ROTTERDAM (ANP) - Ajax heeft de goede vorm van de zeges op FC Groningen en Atalanta voortgezet met een overwinning bij Sparta Rotterdam. Op Het Kasteel won de ploeg van trainer Míchel Sánchez met 2-1 dankzij treffers van Tolu Arokodare en Abdellah Ouazane. Jens Toornstra scoorde voor Sparta.

14 uur geleden
Doelpuntenmaker Til ziet PSV laatste weken te veel kansen missen

EINDHOVEN (ANP) - Guus Til zag PSV ook in de thuiswedstrijd tegen Feyenoord (1-1) veel kansen missen. "Ik maak me pas zorgen als we geen mogelijkheden meer krijgen", zei de aanvallende middenvelder van de titelhouder. "Laten we het erop houden dat het even niet meezit."

15 uur geleden
WK gewichtheffen in 2030 eerste WK in Rusland sinds invasie

LAUSANNE (ANP/RTR) - Moskou is de gastheer van het WK gewichtheffen in 2030. De internationale gewichthefbond IWF heeft als eerste sportbond zondag een wereldkampioenschap toegewezen aan Rusland sinds de Russische invasie van Oekraïne in 2022. De Russische stad Kazan zou de WK zwemmen van 2025 organiseren, maar die titelstrijd werd verplaatst naar Singapore.

15 uur geleden