Jong Oranje donderdag bij EK-loting in pot 2
NYON (ANP) - Jong Oranje hoort donderdag welke landen het gaat treffen in de groepsfase van het EK in Hongarije en Slovenië. De ploeg van bondscoach Erwin van de Looi zit bij de loting in pot 2, samen met Italië, Denemarken en Portugal. Pot 1 bestaat uit de op papier sterkste landen: titelverdediger Spanje, Duitsland, Frankrijk en Engeland.
Omdat komende zomer ook het uitgestelde EK voor A-landen wordt gehouden, is het EK voor spelers onder 21 jaar opgeknipt in twee delen. De groepsfase vindt plaats van 24 tot en met 31 maart. De nummers 1 en 2 van de vier groepen gaan door naar de knock-outfase, die van 31 mei tot en met 6 juni wordt gehouden. De finale is in de Sloveense hoofdstad Ljubljana.
Jong Oranje plaatste zich als groepswinnaar voor het EK. De Nederlandse voetbaltalenten verloren in de groep alleen de slotwedstrijd in en tegen Portugal (2-1). Voor het eerst sinds 2013 zijn de beloften van Oranje weer vertegenwoordigd op een Europese eindronde. Zeven jaar geleden strandde de ploeg van de toenmalige bondscoach Cor Pot op het EK in Israël in de halve finales. Jong Oranje pakte in 2006 en 2007 de Europese titel met Foppe de Haan als coach.
De loting vindt plaats op het hoofdkantoor van de UEFA in Nyon en begint donderdag om 15.00 uur. De gastlanden Hongarije en Slovenië zijn al aangewezen als groepshoofd van respectievelijk poule A en B. De loting begint met pot 4 (Zwitserland, IJsland, Slovenië en Hongarije), gevolgd door pot 3 (Roemenië, Kroatië, Tsjechië en Rusland). Jong Oranje hoort daarna in welke poule het terechtkomt. Als laatste is pot 1 aan de beurt. Op basis van het speelschema worden de locaties van de wedstrijden bepaald.
Meer uit Voetbal
BARCELONA (ANP) - Raphinha heeft zijn toekomst aan FC Barcelona verbonden. De 29-jarige aanvaller heeft zijn contract tot medio 2030 verlengd, zo maakte de kampioen van Spanje bekend.
18 minuten geledenTOKIO (ANP) - Kozo Tashima stelt zich kandidaat voor de verkiezingen voor het voorzitterschap van wereldvoetbalbond FIFA. Dat heeft hij na een vergadering van de Japanse voetbalbond laten weten.
47 minuten geledenFRANKFURT (ANP) - Niclas Füllkrug keert na ruim een jaar terug in de nationale ploeg van Duitsland. Bondscoach Jürgen Klopp heeft de spits opgenomen in zijn selectie voor de komende duels met Servië en het Nederlands elftal in de Nations League. De 33-jarige aanvaller van Werder Bremen is met negen doelpunten topscorer van de Bundesliga.
1 uur geledenLISSABON (ANP) - Cristiano Ronaldo neemt afscheid als international van Portugal. "De dag is aangebroken dat ik het shirt van de nationale ploeg met nummer 7 teruggeef", vertelt de aanvaller in een videoboodschap op Instagram. "23 jaar heb ik het voorrecht en de verantwoordelijkheid gehad om dit shirt te dragen, te verdedigen en te tonen in stadions over de hele wereld. Nu is het klaar."
2 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Harry Kane heeft zijn contract bij Bayern München verlengd. De winnaar van de Gouden Bal voor beste voetballer van de wereld blijft tot medio 2029 bij de kampioen van Duitsland.
4 uur geledenMALABO (ANP) - Jesus Owono ontbreekt in de selectie van Equatoriaal-Guinea voor de komende kwalificatieduels met Zimbabwe voor de Afrika Cup. De 25-jarige doelman van FC Andorra kwam maandag hard in botsing met Jesús de Miguel. De spits van CD Tenerife overleed dinsdag in een ziekenhuis.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP/BLOOMBERG/DPA) - Oekraïne heeft de Verenigde Staten en Europese bondgenoten berekeningen voorgelegd over hoeveel geld volgend jaar nodig is om de oorlog tegen Rusland voort te zetten. Ook is besproken hoe een verwacht financieringstekort kan worden gedekt. Dat meldde de Oekraïense inlichtingenchef Rustem Oemerov na overleg in Brussel.
12 uur geleden