Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Jong Oranje-coach Van de Looi positief op corona

Jong Oranje-coach Van de Looi positief op corona

ZEIST (ANP) - Jong Oranje gaat zonder coach Erwin van de Looi naar Larnaca, voor de EK-kwalificatiewedstrijd tegen de leeftijdsgenoten van Cyprus. De trainer van de Nederlandse talentenploeg heeft positief getest op het coronavirus. Ook verdediger Danilho Doekhi (Vitesse) blijkt besmet te zijn met het virus.

Van de Looi en Doekhi zijn zaterdagavond, direct nadat de uitslag van de test was binnengekomen, naar huis gegaan. Beiden zijn klachtenvrij en gaan in lijn met de RIVM-richtlijnen voor 72 uur in quarantaine.

Marcel Groninger, assistent van Van de Looi, is nu de eindverantwoordelijke bij Jong Oranje tegen Jong Cyprus. Met Groninger als hoofdcoach op de bank wonnen de talenten vorige maand al met 7-0 bij Wit-Rusland. Van de Looi was toen tijdelijk overgeheveld naar het 'grote' Oranje om Dwight Lodeweges te assisteren na het vertrek van Ronald Koeman.

Blessures

Ook Cody Gakpo slaat de reis naar Cyprus over. De aanvaller van PSV, in negen interlands voor Jong Oranje goed voor vier doelpunten, kampt met een bovenbeenblessure. Groninger vliegt met achttien spelers naar het eiland waar dinsdag om 18.00 uur wordt afgetrapt.

Donderdag haakte PSV-verdediger Jordan Teze al af bij Jong Oranje vanwege een coronabesmetting. Zonder Teze won de ploeg van Van de Looi in Venlo met 5-0 van Jong Gibraltar. Dani de Wit, met tien goals de topscorer van Jong Oranje in de EK-kwalificatie, is geschorst voor het duel met Cyprus. Maarten Paes (coronabesmetting), Justin Bijlow en Joey Veerman (blessures) vielen afgelopen week al weg bij de talentenploeg die in de kwalificatiereeks nog foutloos is en afkoerst op deelname aan het EK van volgend jaar.

Meer uit Voetbal

Feyenoord met Targhalline en Watanabe naar Heerenveen

ROTTERDAM (ANP) - Trainer Giovanni van Bronckhorst verwacht dat Oussama Targhalline zondag met Feyenoord de uitwedstrijd tegen sc Heerenveen kan spelen. "Hij was een beetje ziek, maar heeft wel individueel kunnen trainen", zei hij op een persconferentie in De Kuip. "Ik verwacht dat hij erbij kan zijn."

25 minuten geleden
Eerste oproep Bouwman en Schaken voor Jong Oranje

ZEIST (ANP) - Bondscoach Michael Reiziger heeft Ajacied Aaron Bouwman en Feyenoorder Jerayno Schaken voor het eerst opgeroepen voor Jong Oranje. Ze maken deel uit van de selectie die in een tweeluik tegen Denemarken deelname aan het EK van 2027 moet afdwingen.

29 minuten geleden
Algemeen directeur Geelen vertrekt in april bij Ajax

AMSTERDAM (ANP) - Algemeen directeur Menno Geelen (44) vertrekt in april volgend jaar bij Ajax. Dat is na gesprekken met de raad van commissarissen besloten, meldt de club uit Amsterdam in een persbericht.

55 minuten geleden
Trainer Bosz rekent op Perišić in uitduel met SC Cambuur

EINDHOVEN (ANP) - Trainer Peter Bosz rekent zondag op Ivan Perišić voor de uitwedstrijd van PSV tegen SC Cambuur. De aanvaller liep woensdag een hoofdwond op in het thuisduel met Club Brugge in de Champions League. "Maar we hebben nog twee dagen", zei de coach van de titelverdediger in de Eredivisie. "We gaan het zien maar ik denk wel dat hij het redt."

1 uur geleden
Van Bommel onaangenaam verrast door afmelding De Winter

BRUSSEL (ANP) - Bondscoach Mark van Bommel van België is onaangenaam verrast door Koni De Winter. De verdediger van AC Milan weigerde een plek in de selectie voor de laatste groepsduels met Turkije en Italië in de Nations League. De Winter vindt dat hij in de vorige interlandperiode te weinig speeltijd heeft gekregen.

1 uur geleden
Bondscoach Pochettino van VS laat Pepi bij PSV trainen

NEW YORK (ANP) - Ricardo Pepi ontbreekt in de selectie van de Verenigde Staten voor de komende duels met Haïti in de kwartfinale van de Nations League. Bondscoach Mauricio Pochettino vindt het verstandiger dat de spits de komende weken bij PSV helemaal fit wordt.

2 uur geleden
De Jong terug bij Oranje, Maatsen en Kluivert ook opgeroepen

ZEIST (ANP) - Frenkie de Jong is terug bij het Nederlands elftal. Bondscoach Xavi Hernández heeft de middenvelder van FC Barcelona opgeroepen voor de laatste interlands in de groepsfase van de Nations League tegen Griekenland en Duitsland.

3 uur geleden