Jong Oranje blijft ook in Zweden winnen in EK-kwalificatiereeks
BORÅS (ANP) - De voetballers van Jong Oranje hebben hun foutloze serie in de kwalificatiereeks voor het EK van 2025 voortgezet in Zweden. De ploeg van bondscoach Michael Reiziger versloeg in Borås de Zweedse leeftijdsgenoten met 4-2.
Met de zege komt Jong Oranje na zes wedstrijden op 18 punten. Nummer 2 Jong Georgië heeft 8 punten minder, maar een wedstrijd minder gespeeld. Jong Zweden staat op de derde plaats met 7 punten na vijf wedstrijden.
Zweden nam in de eerste helft het initiatief. Vitesse-speler Joel Voelkerling Persson miste een grote kans namens de thuisploeg en zag een treffer afgekeurd worden. Na een goede mogelijkheid voor Oranje-spits Emanuel Emegha opende Zweden de score via Sebastian Nanasi. De aanvaller profiteerde in de 37e minuut van balverlies van Sontje Hansen, 1-0. Hansen maakte 2 minuten later zijn fout goed door de 1-1 binnen te schieten.
Ruben van Bommel was na een uur dicht bij de tweede treffer van Oranje, maar zijn schot raakte de lat. Een inzet van invaller Youri Regeer kwam even later terug van de paal, maar dit keer stond Van Bommel op de juiste plaats om de 2-1 in de hoek te plaatsen. Invaller Noah Ohio, die in de voorgaande vier duels ook trefzeker was geweest, maakte in de blessuretijd de 3-1. Joakim Persson vond nog tijd voor de 3-2, waarna Van Bommel de eindstand op het bord zette: 4-2.
Meer uit Voetbal
NEW JERSEY (ANP/RTR) - Brazilië kan op het wereldkampioenschap voetbal niet beschikken over Wesley. De rechtervleugelverdediger heeft in de oefenwedstrijd van zaterdag tegen Egypte een dijbeenblessure opgelopen, meldt de Braziliaanse voetbalbond CBF. Bondscoach Carlo Ancelotti heeft middenvelder Ederson van Atalanta opgeroepen als vervanger.
58 minuten geledenORANGEBURG (ANP) - Het Nederlands elftal is met een complete selectie begonnen aan de laatste training voor het oefenduel van maandag met Oezbekistan. Bondscoach Ronald Koeman staat met al zijn 26 internationals op het trainingscomplex van New York City FC, waar de Nederlander Pascal Jansen trainer is.
2 uur geledenORLÉANS (ANP/RTR) - De voetballers van de Democratische Republiek Congo wijken voor hun laatste oefenwedstrijd ter voorbereiding op het wereldkampioenschap uit naar Orléans in Frankrijk. Het duel is achter gesloten deuren, meldt een woordvoerder van het team.
3 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Curaçao heeft zaterdagavond lokale tijd met 4-0 gewonnen in de drukbezochte uitzwaaiwedstrijd voor het WK voetbal tegen Aruba. Daarmee kreeg Curaçao waarop het hele eiland hoopte en won het elftal aan vertrouwen. Het SDK-stadion (capaciteit: 15.000 plaatsen) was volledig uitverkocht. Al vanaf drie uur voor de wedstrijd stonden er lange rijen met toeschouwers.
10 uur geledenNEW YORK (ANP) - Nederlandse toeristen reageren verbaasd als ze in de stromende regen over Times Square lopen en de internationals van het Nederlands elftal op drie grote televisieschermen zien. "Kijk, daar heb je Memphis Depay", zegt Jeroen uit Utrecht als hij de spits van Oranje stoer over het door neonlichten verlichte plein ziet kijken. "En daar heb je Gravenberch en Frenkie. Dit is toch tof."
13 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Curaçao heeft in de aanloop naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico zijn uitzwaaiduel in Willemstad met 4-0 gewonnen van Aruba. Voor Curaçao was het de laatste oefenwedstrijd voordat het team aan het WK begint. Alle doelpunten vielen in de tweede helft.
16 uur geledenEAST HARTFORD (ANP) - Kaapverdië heeft in de aanloop naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico een oefenduel met 3-0 gewonnen van Bermuda. Voor Kaapverdië was het de laatste oefenwedstrijd voordat het team aan het WK begint.
19 uur geleden