Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Jong Oranje blijft ook in Zweden winnen in EK-kwalificatiereeks

Jong Oranje blijft ook in Zweden winnen in EK-kwalificatiereeks

BORÅS (ANP) - De voetballers van Jong Oranje hebben hun foutloze serie in de kwalificatiereeks voor het EK van 2025 voortgezet in Zweden. De ploeg van bondscoach Michael Reiziger versloeg in Borås de Zweedse leeftijdsgenoten met 4-2.

Met de zege komt Jong Oranje na zes wedstrijden op 18 punten. Nummer 2 Jong Georgië heeft 8 punten minder, maar een wedstrijd minder gespeeld. Jong Zweden staat op de derde plaats met 7 punten na vijf wedstrijden.

Zweden nam in de eerste helft het initiatief. Vitesse-speler Joel Voelkerling Persson miste een grote kans namens de thuisploeg en zag een treffer afgekeurd worden. Na een goede mogelijkheid voor Oranje-spits Emanuel Emegha opende Zweden de score via Sebastian Nanasi. De aanvaller profiteerde in de 37e minuut van balverlies van Sontje Hansen, 1-0. Hansen maakte 2 minuten later zijn fout goed door de 1-1 binnen te schieten.

Ruben van Bommel was na een uur dicht bij de tweede treffer van Oranje, maar zijn schot raakte de lat. Een inzet van invaller Youri Regeer kwam even later terug van de paal, maar dit keer stond Van Bommel op de juiste plaats om de 2-1 in de hoek te plaatsen. Invaller Noah Ohio, die in de voorgaande vier duels ook trefzeker was geweest, maakte in de blessuretijd de 3-1. Joakim Persson vond nog tijd voor de 3-2, waarna Van Bommel de eindstand op het bord zette: 4-2.

Meer uit Voetbal

Wiegman met Engeland hard onderuit bij Spanje in WK-kwalificatie

PALMA DE MALLORCA (ANP) - Bondscoach Sarina Wiegman heeft in de WK-kwalificatie met Engeland een zware nederlaag geleden tegen wereldkampioen Spanje: 4-0. Daardoor hebben de Spaanse voetbalsters de koppositie in de groep overgenomen en zijn ze bij winst dinsdag tegen IJsland zeker van plaatsing voor het WK van volgend jaar in Brazilië. Europees kampioen Engeland lijkt veroordeeld tot de play-offs.

3 uur geleden
Verlies tegen Ierland 'komt hard aan' bij bondscoach Veurink

CORK (ANP) - De nederlaag in de WK-kwalificatie tegen Ierland (3-2) komt hard aan bij de voetbalsters van Oranje. "We stonden er ontzettend goed voor. We gingen voor de eerste plek, nu gaan we eerder richting de derde plek. En dit komt ook extra hard aan na het resultaat van de vorige periode", zei bondscoach Arjan Veurink bij de NOS.

5 uur geleden
Directe WK-kwalificatie ver weg voor Oranjevrouwen na nederlaag

CORK (ANP) - De voetbalsters van Oranje hebben directe kwalificatie voor het WK van volgend jaar niet meer in eigen hand na een 3-2-nederlaag bij Ierland. De ploeg van bondscoach Arjan Veurink speelde in het regenachtige en winderige Cork een matige wedstrijd, maar had op basis van de kansenverhouding wel moeten winnen. Drie Ierse mogelijkheden leverden wel allemaal een treffer op.

6 uur geleden
Franse voetbalsters kloppen Polen in WK-kwalificatiepoule Oranje

GDAŃSK (ANP) - De Franse voetbalsters hebben in de WK-kwalificatiepoule van Oranje met 2-0 gewonnen van Polen. Daardoor nemen de Fransen in ieder geval tijdelijk de koppositie over van de Nederlandse vrouwen, die zich daardoor ook pas op zijn vroegst dinsdag kunnen plaatsen voor het WK.

8 uur geleden
Oranje traint in Amerikaanse hitte

ORANGEBURG (ANP) - De spelers van het Nederlands elftal hebben tijdens een training van ruim een uur kennisgemaakt met de weersomstandigheden in de Verenigde Staten. Ze oefenden in de brandende zon op het trainingscomplex van New York City FC in Orangeburg, waar de temperatuur opliep tot boven de 30 graden.

9 uur geleden
Lamine Yamal verkozen tot beste speler van seizoen in Spanje

BARCELONA (ANP/RTR) - Lamine Yamal is verkozen tot beste speler van de Spaanse competitie afgelopen seizoen. Het 18-jarige toptalent van FC Barcelona miste veel duels door een liesblessure, maar was in 28 competitiewedstrijden alsnog goed voor zestien treffers. Daarmee was hij de clubtopscorer van de Catalanen op weg naar prolongatie van de landstitel.

10 uur geleden
FIFA geeft clubs zeker 5000 dollar per dag per speler tijdens WK

ZÜRICH (ANP/DPA) - Voetbalclubs krijgen van wereldvoetbalbond FIFA minstens 5000 dollar (ruim 4300 euro) per dag dat zij een speler afstaan aan het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Het precieze bedrag komt na het toernooi vast te staan en hangt af van onder meer de speeltijd die spelers krijgen.

10 uur geleden