Jong Oranje blijft foutloos na magere zege op Jong Gibraltar
ALMERE (ANP) - De voetballers van Jong Oranje blijven zonder puntenverlies in de kwalificatiereeks voor het EK van 2025. Tegen Jong Gibraltar werd een 1-0-zege behaald. Het uitduel een maand geleden werd nog met 5-0 gewonnen.
In de povere eerste helft was alleen Noah Ohio trefzeker. De spits tikte de bal na 12 minuten van dichtbij binnen. Aanvoerder Dirk Proper was in het vervolg gevaarlijk met een knal van afstand, maar zag zijn poging gekeerd worden door doelman Bradley Avellano.
Na rust liet de ploeg van bondscoach Michael Reiziger opnieuw weinig zien. In de slotfase schoot de ingevallen Ajax-middenvelder Kenneth Taylor in kansrijke positie nog over. Maandag speelt Jong Oranje in en tegen Zweden.
Jong Oranje staat met 15 punten uit 5 wedstrijden ruim bovenaan in groep C, gevolgd door Jong Georgië met 10 punten. Het EK wordt in 2025 gehouden in Slowakije.
Meer uit Voetbal
WASHINGTON (ANP) - Het Nederlands elftal speelt komende zomer tegen Japan, Tunesië en de winnaar van de play-offs tussen Oekraïne, Zweden, Polen en Albanië op het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat werd bekend in het Kennedy Center in Washington, waar bondscoach Ronald Koeman en directeur topvoetbal Nigel de Jong van de KNVB aanwezig zijn.
16 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Curaçao is tijdens de loting voor het WK 2026 gekoppeld aan Duitsland, Ivoorkust en Ecuador. De ploeg van bondscoach Dick Advocaat debuteert op een mondiale eindronde. De 78-jarige kan de oudste bondscoach ooit op een WK worden. Dat is nu nog de Duitser Otto Rehhagel, die in 2010 bijna 72 was toen hij Griekenland op het WK van 2010 in Zuid-Afrika leidde.
18 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Het Nederlands elftal is ingedeeld in groep F van het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat is bepaald tijdens een loting in het Kennedy Center in Washington.
36 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Het Nederlands elftal speelt komende zomer tegen Japan en Tunesië op het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat werd bekend in het Kennedy Center in Washington, waar bondscoach Ronald Koeman en directeur topvoetbal Nigel de Jong van de KNVB aanwezig zijn.
42 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Het openingsduel op het WK voetbal van 2026 wordt gespeeld tussen Mexico en Zuid-Afrika. De eerste wedstrijd van Groep A wordt op 11 juni in het Aztekenstadion van Mexico-Stad gespeeld. Het is de derde keer dat er een WK voetbal in Mexico wordt gespeeld. De Verenigde Staten en Canada zijn de twee andere gastlanden.
43 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Het Nederlands elftal speelt komende zomer tegen Japan op het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat werd bekend in het Kennedy Center in Washington, waar bondscoach Ronald Koeman en directeur topvoetbal Nigel de Jong van de KNVB aanwezig zijn.
45 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - FIFA-voorzitter Gianni Infantino heeft er alle vertrouwen in dat het WK voetbal van volgend jaar in de Verenigde Staten, Canada en Mexico een groot succes wordt. "Het WK 2026 zal het grootste evenement in de historie worden en dit zorgt voor geluk over de hele wereld", zei hij vlak voor de loting in het Kennedy Center van Washington.
1 uur geleden