Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Jong Oranje begint kwalificatie met zege op Moldavië

Jong Oranje begint kwalificatie met zege op Moldavië

DEVENTER (ANP) - Jong Oranje heeft de eerste wedstrijd in de kwalificatie voor de Europese titelstrijd gewonnen. In Deventer versloeg het elftal van bondscoach Erwin van de Looi, met veel debutanten, Jong Moldavië, 3-0.

Joshua Zirkzee zette Nederland na ruim een half uur op voorsprong. De spits van Anderlecht scoorde na slecht uitverdedigen bij de tegenpartij. Op slag van rust schoot Jurgen Ekkelenkamp de 2-0 binnen, uit een voorzet van Mitchel Bakker.

In de 55e minuut werd het 3-0 door Brian Brobbey. Hij tikte in na een voorzet van Zirkzee, die door de Moldavische verdedigers compleet werd gemist.

Eindronde

"Het is nog een beetje wennen voor ons", zei aanvoerder Sven Botman bij ESPN. "Het is een nagenoeg nieuwe, zeer jonge groep. Een beetje speels nog. Maar we hebben nog zo'n anderhalf jaar voor het EK begint. Maar het is natuurlijk prima om met een overwinning van 3-0 te beginnen. Misschien hebben we iets te veel kansen weggegeven, maar we mogen tevreden zijn."

De eindronde wordt in 2023 in Georgië en Roemenië gehouden. Er doen zestien landen mee, waaronder de automatische gekwalificeerde gastlanden. De groepswinnaars en de beste nummers 2 plaatsen zich rechtstreeks.

De volgende wedstrijd van Jong Oranje is begin oktober uit tegen Zwitserland. Bij het vorige EK haalde Nederland de halve finale.

Meer uit Voetbal

Bayern München voor 35e keer kampioen van Duitsland

MÜNCHEN (ANP) - FC Bayern München is voor de 35e keer kampioen van Duitsland. Het elftal van coach Vincent Kompany won zondag in de Allianz Arena met 4-2 van VfB Stuttgart. FCB heeft na dertig wedstrijden 79 punten. Dat zijn 15 punten meer dan nummer 2 Borussia Dortmund.

5 minuten geleden
Bekerfinale paar minuten later begonnen door vuurwerk in De Kuip

ROTTERDAM (ANP) - De bekerfinale tussen AZ en NEC is een paar minuten later begonnen. Scheidsrechter Danny Makkelie kon om 18.00 uur beide doelen niet zien in De Kuip omdat fans van de club uit Alkmaar veel vuurwerk afstaken. Vijf minuten later floot hij alsnog voor de aftrap.

1 uur geleden
Van Dijk kopt Liverpool naar zege in Merseyside-derby

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft de Merseyside-derby tegen Everton gewonnen. De ploeg van trainer Arne Slot won met 2-1 in het Hill Dickinson Stadium tegen de rivaal uit dezelfde stad. Virgil van Dijk maakte in de blessuretijd het winnende doelpunt.

2 uur geleden
Messi trefzeker voor Inter Miami bij succesvol debuut Hoyos

DENVER (ANP) - Lionel Messi heeft zijn nieuwe trainer Guillermo Hoyos een zege bezorgd tijdens zijn debuut als eindverantwoordelijke van Inter Miami. De 38-jarige sterspeler maakte twee doelpunten tijdens een 3-2-overwinning bij Colorado Rapids.

11 uur geleden
Real Sociedad wint Spaanse beker na strafschoppen

SEVILLA (ANP) - Real Sociedad heeft voor de vierde keer in het bestaan van de club de Copa del Rey gewonnen. In de bekerfinale in Sevilla versloeg de club uit San Sebastián na strafschoppen Atlético Madrid. Pablo Marín schoot de winnende strafschop binnen. Het duel was na verlenging in 2-2 geëindigd.

19 uur geleden
Kaptein houdt kippenvel over aan teamprestatie Oranjevrouwen

AUXERRE (ANP) - Doelpuntenmaakster Wieke Kaptein houdt "kippenvel" over aan het gelijkspel van de voetbalsters in de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Frankrijk (1-1). "We hebben ons zo op onszelf gefocust en we zijn zo streng geweest voor onszelf. Om dan dit te presteren als team, kippenvel", zei de gelegenheidsaanvoerster van Oranje bij de NOS.

19 uur geleden
Veurink spreekt van 'goede uitgangspositie' voor voetbalsters

AUXERRE (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink vindt dat de voetbalsters van Oranje "een hele goede uitgangspositie" hebben in de WK-kwalificatie na het 1-1-gelijkspel in Frankrijk. "We hebben nog niks, maar dit is heel erg goed voor ons", zei Veurink voor de camera van de NOS. Oranje staat na vier van de zes duels bovenaan in de groep. Alleen de groepswinnaar plaatst zich direct voor het WK van volgend jaar in Brazilië.

19 uur geleden