Jong Oranje begint halve finale op EK met dezelfde basisformatie
SZEKESFEHERVAR (ANP) - Jong Oranje begint de halve finale van het Europees kampioenschap tegen Duitsland donderdag om 21.00 uur met dezelfde elf basisspelers als maandag tegen Jong Frankrijk. Het elftal van bondscoach Erwin van de Looi schakelde de titelfavoriet vrij verrassend uit (2-1).
Verdedigers Perr Schuurs en Tyrell Malacia hielden lichte blessures over aan het duel met de Fransen. Schuurs liet zich woensdag voorafgaand aan de laatste training nog behandelen aan een blaar op zijn grote teen. De Ajacied is, net als Malacia, op tijd fit en vormt in de MOL Arena Sosto in Szekesfehervar samen met Sven Botman het centrum van de defensie. Naast Malacia is Jordan Teze (rechts) de andere vleugelverdediger. Feyenoorder Justin Bijlow staat op doel.
Abdou Harroui en Ferdi Kadioglu moeten op het middenveld voor de controle zorgen. Kort daarvoor spelen AZ-spelers Dani de Wit (aanvoerder) en Calvin Stengs. Myron Boadu, eveneens van AZ, en Justin Kluivert zijn de twee spitsen. Boadu maakte tegen Frankrijk beide doelpunten, waarvan de laatste in blessuretijd.
Finale op zondag
Jong Duitsland, dat eind maart in de groepsfase gelijkspeelde tegen de Nederlandse beloften (1-1), bereikte de halve eindstrijd door maandag na strafschoppen van Jong Denemarken te winnen. Jong Spanje en Jong Portugal staan in de andere halve eindstrijd tegenover elkaar.
De finale is zondag om 21.00 uur in Ljubljana. Jong Oranje traint, bij winst, vrijdag eerst nog in Boedapest en vliegt later op de dag naar Slovenië.
Opstelling
Jong Oranje won het EK tot dusverre twee keer, in 2006 en 2007. Beide keren was Foppe de Haan de bondscoach.
Opstelling Jong Oranje: Bijlow; Teze, Schuurs, Botman en Malacia; Harroui en Kadioglu; De Wit en Stengs; Boadu en Kluivert.
Meer uit Voetbal
DENVER (ANP) - Lionel Messi heeft zijn nieuwe trainer Guillermo Hoyos een zege bezorgd tijdens zijn debuut als eindverantwoordelijke van Inter Miami. De 38-jarige sterspeler maakte twee doelpunten tijdens een 3-2-overwinning bij Colorado Rapids.
4 uur geledenSEVILLA (ANP) - Real Sociedad heeft voor de vierde keer in het bestaan van de club de Copa del Rey gewonnen. In de bekerfinale in Sevilla versloeg de club uit San Sebastián na strafschoppen Atlético Madrid. Pablo Marín schoot de winnende strafschop binnen. Het duel was na verlenging in 2-2 geëindigd.
12 uur geledenAUXERRE (ANP) - Doelpuntenmaakster Wieke Kaptein houdt "kippenvel" over aan het gelijkspel van de voetbalsters in de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Frankrijk (1-1). "We hebben ons zo op onszelf gefocust en we zijn zo streng geweest voor onszelf. Om dan dit te presteren als team, kippenvel", zei de gelegenheidsaanvoerster van Oranje bij de NOS.
12 uur geledenAUXERRE (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink vindt dat de voetbalsters van Oranje "een hele goede uitgangspositie" hebben in de WK-kwalificatie na het 1-1-gelijkspel in Frankrijk. "We hebben nog niks, maar dit is heel erg goed voor ons", zei Veurink voor de camera van de NOS. Oranje staat na vier van de zes duels bovenaan in de groep. Alleen de groepswinnaar plaatst zich direct voor het WK van volgend jaar in Brazilië.
12 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester United heeft de uitwedstrijd tegen Chelsea gewonnen. In Londen werd het 1-0 voor de bezoekers van trainer Michael Carrick door een doelpunt van Matheus Cunha.
13 uur geledenAUXERRE (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben de uitwedstrijd tegen Frankrijk knap gelijkgespeeld: 1-1. Wieke Kaptein bezorgde de ploeg van bondscoach Arjan Veurink in Auxerre een punt door de enige kans van Oranje in de tweede helft te benutten. Daardoor houdt Nederland directe plaatsing voor het WK voetbal van volgend jaar in Brazilië in eigen hand.
13 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft in de strijd tegen degradatie een overwinning uit handen gegeven in het thuisduel met Brighton & Hove Albion. Brighton-verdediger Jan Paul van Hecke gaf de assist op de late gelijkmaker van Georginio Rutter: 2-2. Tot dat moment leek Xavi Simons de Spurs aan een belangrijke overwinning te hebben geholpen.
15 uur geleden