Jong Oranje begint halve finale op EK met dezelfde basisformatie
SZEKESFEHERVAR (ANP) - Jong Oranje begint de halve finale van het Europees kampioenschap tegen Duitsland donderdag om 21.00 uur met dezelfde elf basisspelers als maandag tegen Jong Frankrijk. Het elftal van bondscoach Erwin van de Looi schakelde de titelfavoriet vrij verrassend uit (2-1).
Verdedigers Perr Schuurs en Tyrell Malacia hielden lichte blessures over aan het duel met de Fransen. Schuurs liet zich woensdag voorafgaand aan de laatste training nog behandelen aan een blaar op zijn grote teen. De Ajacied is, net als Malacia, op tijd fit en vormt in de MOL Arena Sosto in Szekesfehervar samen met Sven Botman het centrum van de defensie. Naast Malacia is Jordan Teze (rechts) de andere vleugelverdediger. Feyenoorder Justin Bijlow staat op doel.
Abdou Harroui en Ferdi Kadioglu moeten op het middenveld voor de controle zorgen. Kort daarvoor spelen AZ-spelers Dani de Wit (aanvoerder) en Calvin Stengs. Myron Boadu, eveneens van AZ, en Justin Kluivert zijn de twee spitsen. Boadu maakte tegen Frankrijk beide doelpunten, waarvan de laatste in blessuretijd.
Finale op zondag
Jong Duitsland, dat eind maart in de groepsfase gelijkspeelde tegen de Nederlandse beloften (1-1), bereikte de halve eindstrijd door maandag na strafschoppen van Jong Denemarken te winnen. Jong Spanje en Jong Portugal staan in de andere halve eindstrijd tegenover elkaar.
De finale is zondag om 21.00 uur in Ljubljana. Jong Oranje traint, bij winst, vrijdag eerst nog in Boedapest en vliegt later op de dag naar Slovenië.
Opstelling
Jong Oranje won het EK tot dusverre twee keer, in 2006 en 2007. Beide keren was Foppe de Haan de bondscoach.
Opstelling Jong Oranje: Bijlow; Teze, Schuurs, Botman en Malacia; Harroui en Kadioglu; De Wit en Stengs; Boadu en Kluivert.
Meer uit Voetbal
KANSAS CITY (ANP) - Brian Brobbey heeft op het wereldkampioenschap voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico zijn derde doelpunt gemaakt. De spits van Sunderland zorgde in de laatste groepswedstrijd tegen Tunesië in de zevende minuut voor de 2-0. De Tunesische verdediger Ellyes Skhiri opende in de derde minuut met een eigen doelpunt de score.
1 uur geledenPHILADELPHIA (ANP) - Het elftal van Curaçao heeft zichzelf volgens bondscoach Dick Advocaat overtroffen. Dat zei hij na de uitschakeling op het WK na een 2-0-nederlaag tegen Ivoorkust. "Ze hebben keihard gewerkt. Ze mogen trots zijn op zichzelf. Ze hebben laten zien wat ze kunnen", zei de coach in Philadelphia.
1 uur geledenPHILADELPHIA (ANP) - Bondscoach Dick Advocaat en de selectie van Curaçao namen na de uitschakeling op het WK uitgebreid de tijd om het publiek in Philadelphia te bedanken. Curaçao kreeg ondanks de 2-0-nederlaag tegen Ivoorkust applaus van de 'blauwe' aanhang.
1 uur geledenEAST RUTHERFORD (ANP) - Duitsland heeft de laatste groepswedstrijd op het WK voetbal tegen Ecuador met 2-1 verloren. Het elftal van Julian Nagelsmann gaat desondanks met 6 punten uit drie wedstrijden als groepswinnaar door naar de zestiende finales.
1 uur geledenPHILADELPHIA (ANP) - Curaçao is na een nederlaag in Philadelphia tegen Ivoorkust uitgeschakeld op het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Het elftal van bondscoach Dick Advocaat (78) ging voor 68.324 toeschouwers met 2-0 ten onder en eindigde met 1 punt uit drie wedstrijden als laatste in groep E. Duitsland en Ivoorkust gaan als nummers 1 en 2 naar de laatste 32. Ecuador gaat als een van de beste nummers 3 door.
1 uur geledenKANSAS CITY (ANP) - Micky van de Ven en Crysencio Summerville doen vanaf 01.00 uur Nederlandse tijd niet mee in de laatste groepswedstrijd van Nederland op het WK tegen Tunesië. De linkervleugelverdediger en rechtsbuiten kregen in het openingsduel met Japan (2-2) een gele kaart en zouden bij een volgende kaart geschorst zijn voor het duel in de zestiende finales tegen Marokko of Brazilië.
1 uur geledenKANSAS CITY (ANP) - Het is 2,5 uur voor de wedstrijd tussen Nederland en Tunesië op het WK begonnen te onweren in Kansas City. Toeschouwers mogen nog niet in het onoverdekte stadion plaatsnemen omdat er nog meer onweer wordt verwacht. Ze zoeken naar plekken waar ze kunnen schuilen voor zware regenbuien.
3 uur geleden