Jong Oranje begint halve finale op EK met dezelfde basisformatie
SZEKESFEHERVAR (ANP) - Jong Oranje begint de halve finale van het Europees kampioenschap tegen Duitsland donderdag om 21.00 uur met dezelfde elf basisspelers als maandag tegen Jong Frankrijk. Het elftal van bondscoach Erwin van de Looi schakelde de titelfavoriet vrij verrassend uit (2-1).
Verdedigers Perr Schuurs en Tyrell Malacia hielden lichte blessures over aan het duel met de Fransen. Schuurs liet zich woensdag voorafgaand aan de laatste training nog behandelen aan een blaar op zijn grote teen. De Ajacied is, net als Malacia, op tijd fit en vormt in de MOL Arena Sosto in Szekesfehervar samen met Sven Botman het centrum van de defensie. Naast Malacia is Jordan Teze (rechts) de andere vleugelverdediger. Feyenoorder Justin Bijlow staat op doel.
Abdou Harroui en Ferdi Kadioglu moeten op het middenveld voor de controle zorgen. Kort daarvoor spelen AZ-spelers Dani de Wit (aanvoerder) en Calvin Stengs. Myron Boadu, eveneens van AZ, en Justin Kluivert zijn de twee spitsen. Boadu maakte tegen Frankrijk beide doelpunten, waarvan de laatste in blessuretijd.
Finale op zondag
Jong Duitsland, dat eind maart in de groepsfase gelijkspeelde tegen de Nederlandse beloften (1-1), bereikte de halve eindstrijd door maandag na strafschoppen van Jong Denemarken te winnen. Jong Spanje en Jong Portugal staan in de andere halve eindstrijd tegenover elkaar.
De finale is zondag om 21.00 uur in Ljubljana. Jong Oranje traint, bij winst, vrijdag eerst nog in Boedapest en vliegt later op de dag naar Slovenië.
Opstelling
Jong Oranje won het EK tot dusverre twee keer, in 2006 en 2007. Beide keren was Foppe de Haan de bondscoach.
Opstelling Jong Oranje: Bijlow; Teze, Schuurs, Botman en Malacia; Harroui en Kadioglu; De Wit en Stengs; Boadu en Kluivert.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - In drie uitverkochte bioscoopzalen in Rotterdam keken in de nacht van vrijdag op zaterdag 1150 supporters van het Kaapverdische voetbalelftal naar de WK-wedstrijd uit de zestiende finales tegen Argentinië. Dat die eindigde in 3-2 voor de Argentijnen, mocht volgens organisator Jorge da Veiga de pret niet drukken. "Wij zien het alsof wij het WK hebben gewonnen."
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Oranje-international Marten de Roon heeft na de uitschakeling op het WK voetbal tegen Marokko via Instagram de Nederlandse supporters bedankt. "Ik ben de trainer, de jongens, de staf en het Nederlands publiek (behalve de racistische kneuzen) zo ontzettend dankbaar voor de ongelooflijke steun", schreef hij.
2 uur geledenMIAMI GARDENS (ANP) - Argentinië speelt dinsdag in de achtste finales van het WK voetbal tegen Egypte in Atlanta. Het elftal van bondscoach Lionel Scaloni had in Miami Gardens grote moeite met het verrassend sterke Kaapverdië dat pas in de verlenging met 3-2 werd verslagen. Na de reguliere speeltijd was het 1-1.
10 uur geledenMIAMI GARDENS (ANP) - Lionel Messi (39) heeft zijn record als WK-topscorer aller tijden met een doelpunt tegen Kaapverdië nog scherper gesteld. Hij schoot raak in de 29e minuut en zette Argentinië op een 1-0-voorsprong. De Argentijnse wereldster heeft nu twintig WK-doelpunten op zijn naam staan. Messi is aan zijn zesde WK bezig en maakte zijn 124e doelpunt in zijn 203e interland.
12 uur geledenMIAMI GARDENS (ANP) - Kaapverdië begint met de drie geboren Rotterdammers Sidny Lopes Cabral, Deroy Duarte en Laros Duarte in Miami Gardens aan de zestiende finales op het WK tegen Argentinië. Bondscoach Pedro Leitão Brito verwees de eveneens uit Nederland afkomstige Dailon Livramento, Garry Rodrigues en Jamiro Monteiro naar de reservebank.
12 uur geledenARLINGTON (ANP) - Egypte heeft de achtste finales op het WK voetbal bereikt. De ploeg versloeg Australië in het Dallas Stadium in Arlington na strafschoppen na 1-1 in de reguliere speeltijd en de verlenging. Egypte won de strafschoppenserie met 4-2 na missers van Harry Souttar en Lucas Herrington van Australië.
15 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/RTR/DPA) - De wedstrijd van gastland Mexico tegen Engeland in de achtste finales van het WK voetbal in de nacht van zondag op maandag wordt met zes uur vervroegd vanwege het risico op storm. Dat melden lokale media in Mexico-Stad op basis van bronnen. Wereldvoetbalbond FIFA wilde de verplaatsing nog niet bevestigen tegen persbureau Reuters.
16 uur geleden